FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 16 jan 2026, 11:24

Orvel je napisao/la:
16 jan 2026, 11:11
Pact1921 je napisao/la:
16 jan 2026, 01:34
Orvel je napisao/la:
16 jan 2026, 00:49
Godine loseg poslovanja i decenija i kusur bez trofeja ti ucine da kao klub nisi zanimljiv nekome ko ima druge opcije. Pogotovo ako su te opcije iz nase lige gdje dva kluba boga mi igraju europu na proljece.

E sad treba sve to posloziti. Zato ovaj proces ne moze biti kratkorocan niti se nesto veliko moze promijeniti u ovoj polusezoni. Klub treba tek da ozdravi kako bismo bili konkuretni i da nas i drugi tako vide, a ne samo u ocima nasih neobjektivnih navijaca. Imamo sad investitora, ali vecinu igraca to ne zanima dok ne vidi konkretno kako ce se situacija odvijati.

Kako god, mi trebamo ostati uz klub i dopronijeti clanstvom, dolaskom na stadion i ostalim stvarima koje mozemo uraditi da unaprijedimo klub kroz narednih nekoliko godina da bismo se doveli u situaciju da na punoj zaokruzenoj Grbavici gledamo europu na proljece.
Ali mi nikad nismo bili klub koji je dovodio najzvucnija pojacanja. Nama su igraci uvijek dolazili ko iz naftalina . Evo 2009/10 . Najbolji ti je igrac bio bekric dosao iz Gradine , imao si na golu sehica produkt OP, Svraka , Colic , kerla , Mulalic , Stanic , Cocalic svi bili djeca kluba. Imao si Besliju koji se vratio u klub , to je sezona gdje ti je najzvucnije pojacanje a da nije beslija je zapravo bio Jadranko Bogicevic , 2010/11 najvece pojacanje je bio Zeba i Jamak koji su iz naseg OP i nyema iz Kanadske lige. Strogo gledano sve te sezone nase sampionske najveca su pojacanja bila povratak igraca iz naseg OP i najzvucnije ime koje je doslo a da nije prije toga igralo za nas je Eldin Adilovic . Kad je Visca dosao kod nas bio je niko i nista iz banovica objektivno gledano . Onda kasnije sezone evo 2016/17 bod od titule. Pojacanja su bila nigdje veze bio je naravno Miroslav Stevanovic koji je spasavao karijeru kod nas , bio je Lendric koji je i prije Zelje zabijao golove. Ostatak niko nesto nije bio zvucno ime. Sezona nakon najzvucniji su bili Sasa Kajkut , Vojo Ubiparip i Stojan Vranjes. Naravno bio je Hajp za Modica koje je dosao na posudbu iz AC Milana ali nije znao igrati lopte , Graovac koji je meni bio najdrazi iz te sezone je isto dosao na posudbu na mala vrata niko nije nesto prevec cuo za njega. To nesto zvucna imena ovo ono to su pitarski fazoni . Oni su pravili takozvane galaktikose sa Koseva prije 25 godina pa smo mi opet osvajali titule . Nije vazno da li je zvucno ime ili nije vazno je da nama donosi bodove.
Imao si i period Alispahica, Stilica, Cocalica, Zeca itd itd. Ali tad je u klubu bio Amar Osim i na osnovu svog imena je mogao te ljude dovesti. Danas sigurno nece neko doci zbog Stojanovica (ne umanjujem mu znanje).
Nas su dodatno bespotrebno mediji i razne "legende" svojim izjavama zakopavali. Od nas je u zadnjih 6 godina napravljena medijska slika da smo "Klub slučaj" što je čista laž. Jeste bilo teških perioda ali su hvala Bogu prošli. Prizivali su nam razni mediji sudbinu Rangersa, čelika, kk bosne... i sve je to ostavilo utisak na javnost. Naš porezni dug je bio CCA 3 godine glavna tema, a nekome ispliva porezni dug duplo veći od našeg pa eto ništa. Premijer ligu su bez problema igrali klubovi sa većim dugovanjima od nas, a evo ove sezone jedan klub već slavi ulazak u Premijer ligu a imaju najveća dugovanja u državi još uvijek. Ako kod nas plate zakasne malo ide medijska hajka, a eto prošle sezone kasne plate po "organizovanijim" klubovima, ove sezone kolaps u ekipi koja je zaradila 7 miliona od Evrope, a da ne spominjem još jedan slučaj gdje se kvartalno nešto isplaćuje i obračunava....Sve ovo gore pobrojano nije problem uvijek smo mi na tapetu i moralo je ostaviti negativan uticaj na igrače/menadžere i napraviti ružnu sliku o nama kao da nam igrači igraju za 300 stoje. Oni imaju strah, jer od toga žive.
Zadnja izmjena: AhmedNurudin, dana/u 16 jan 2026, 11:26, ukupno mijenjano 1 put.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

19vendetta87
Postovi: 10307
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 19vendetta87 » 16 jan 2026, 11:26

Lekqqq1921 je napisao/la:
16 jan 2026, 10:12
A ja ne kontam kada ce biti moguće ako ne sad, ove godine puni 40. Pa neće igrat 50. Godina
Dzeku su trazili Genoa i Cagliari, i ti se cudis sto on pored takvih ponuda ne dodje igrati volonterski u nasoj kukuruz ligi...
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Avatar
drzgemboadislic
Postovi: 994
Pridružen/a: 16 jan 2020, 00:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la drzgemboadislic » 16 jan 2026, 11:29

Ne mora nikad Džeko doći da igra, ali nek smo se maknuli sa mrtve tačke i natpisa da nas pojačava npr Brazilac koji je zabio tri gola u Neretvancu i to na treningu.

Sad se kuha ozbiljnije...

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 16 jan 2026, 11:53

Lekqqq1921 je napisao/la:
16 jan 2026, 10:12
AhmedNurudin je napisao/la:
16 jan 2026, 10:03
slika

Bilo kakav način saradnje je dobrodošao. Šta je "PREDJEDNK", joj Ligata...
A ja ne kontam kada ce biti moguće ako ne sad, ove godine puni 40. Pa neće igrat 50. Godina
Dzekina plata je preko 2M eura u Fiorentini. To je 70% naseg doaadasnjeg budzeta. Realnost je da nece nikad doci.

Moze sa 40 igrayi ligu petice u kojoj kad sastabis najboljeg igraca nase lige od svih igraca dobijes losijeg. Daj Boze da bude dio kliba u drugom obliku.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Pablo11
Postovi: 5150
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 16 jan 2026, 12:05

AhmedNurudin je napisao/la:
16 jan 2026, 11:24
Orvel je napisao/la:
16 jan 2026, 11:11
Pact1921 je napisao/la:
16 jan 2026, 01:34

Ali mi nikad nismo bili klub koji je dovodio najzvucnija pojacanja. Nama su igraci uvijek dolazili ko iz naftalina . Evo 2009/10 . Najbolji ti je igrac bio bekric dosao iz Gradine , imao si na golu sehica produkt OP, Svraka , Colic , kerla , Mulalic , Stanic , Cocalic svi bili djeca kluba. Imao si Besliju koji se vratio u klub , to je sezona gdje ti je najzvucnije pojacanje a da nije beslija je zapravo bio Jadranko Bogicevic , 2010/11 najvece pojacanje je bio Zeba i Jamak koji su iz naseg OP i nyema iz Kanadske lige. Strogo gledano sve te sezone nase sampionske najveca su pojacanja bila povratak igraca iz naseg OP i najzvucnije ime koje je doslo a da nije prije toga igralo za nas je Eldin Adilovic . Kad je Visca dosao kod nas bio je niko i nista iz banovica objektivno gledano . Onda kasnije sezone evo 2016/17 bod od titule. Pojacanja su bila nigdje veze bio je naravno Miroslav Stevanovic koji je spasavao karijeru kod nas , bio je Lendric koji je i prije Zelje zabijao golove. Ostatak niko nesto nije bio zvucno ime. Sezona nakon najzvucniji su bili Sasa Kajkut , Vojo Ubiparip i Stojan Vranjes. Naravno bio je Hajp za Modica koje je dosao na posudbu iz AC Milana ali nije znao igrati lopte , Graovac koji je meni bio najdrazi iz te sezone je isto dosao na posudbu na mala vrata niko nije nesto prevec cuo za njega. To nesto zvucna imena ovo ono to su pitarski fazoni . Oni su pravili takozvane galaktikose sa Koseva prije 25 godina pa smo mi opet osvajali titule . Nije vazno da li je zvucno ime ili nije vazno je da nama donosi bodove.
Imao si i period Alispahica, Stilica, Cocalica, Zeca itd itd. Ali tad je u klubu bio Amar Osim i na osnovu svog imena je mogao te ljude dovesti. Danas sigurno nece neko doci zbog Stojanovica (ne umanjujem mu znanje).
Nas su dodatno bespotrebno mediji i razne "legende" svojim izjavama zakopavali. Od nas je u zadnjih 6 godina napravljena medijska slika da smo "Klub slučaj" što je čista laž. Jeste bilo teških perioda ali su hvala Bogu prošli. Prizivali su nam razni mediji sudbinu Rangersa, čelika, kk bosne... i sve je to ostavilo utisak na javnost. Naš porezni dug je bio CCA 3 godine glavna tema, a nekome ispliva porezni dug duplo veći od našeg pa eto ništa. Premijer ligu su bez problema igrali klubovi sa većim dugovanjima od nas, a evo ove sezone jedan klub već slavi ulazak u Premijer ligu a imaju najveća dugovanja u državi još uvijek. Ako kod nas plate zakasne malo ide medijska hajka, a eto prošle sezone kasne plate po "organizovanijim" klubovima, ove sezone kolaps u ekipi koja je zaradila 7 miliona od Evrope, a da ne spominjem još jedan slučaj gdje se kvartalno nešto isplaćuje i obračunava....Sve ovo gore pobrojano nije problem uvijek smo mi na tapetu i moralo je ostaviti negativan uticaj na igrače/menadžere i napraviti ružnu sliku o nama kao da nam igrači igraju za 300 stoje. Oni imaju strah, jer od toga žive.
Zato su spin majstori ovi sa druge strane. Navijaci pokrenuli hajc za Dzeku, svako pametan zna da su sanse 5% i to jer se nadamo. Za nalica se pricalo kao da smo ga zavrsili, a ne da smo tek trebali razgovarati. Do nas je, uzeli su ga cisto radi medija i novosti, ali to je nasa greska. Svakako da su razgovori sa Dzekom velika stvar za pocetak.
Fk Željezničar.

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 16 jan 2026, 13:00

Ne citirajte hulaglupku ignore

Avatar
TefalTava
Postovi: 1074
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TefalTava » 16 jan 2026, 13:07

GavranBeli je napisao/la:
16 jan 2026, 13:00
Ne citirajte hulaglupku ignore
Koji si ti levat da ne znas nadimak kako treba napisati kad te ljudi zajebavaju :urnebes:

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 16 jan 2026, 13:15

TefalTava je napisao/la:
16 jan 2026, 13:07
GavranBeli je napisao/la:
16 jan 2026, 13:00
Ne citirajte hulaglupku ignore
Koji si ti levat da ne znas nadimak kako treba napisati kad te ljudi zajebavaju :urnebes:
Kakav levat ne zna ni nadimak :urnebes:

Avatar
Ferroviere1987
Postovi: 700
Pridružen/a: 05 jul 2025, 22:22
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Ferroviere1987 » 16 jan 2026, 14:15

Odbijam povjerovat da na jednoj od clanskih pise Joey Konnings :D

Avatar
KONTRASVIH
Postovi: 5686
Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
Lokacija: Zanzibar
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KONTRASVIH » 16 jan 2026, 14:37

drzgemboadislic je napisao/la:
16 jan 2026, 11:29
Ne mora nikad Džeko doći da igra, ali nek smo se maknuli sa mrtve tačke i natpisa da nas pojačava npr Brazilac koji je zabio tri gola u Neretvancu i to na treningu.

Sad se kuha ozbiljnije...
:clap:
HEROJI SU IZ ULICE A NE IZ NEREALNOG FILMA

Avatar
dubioza144
Postovi: 2514
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dubioza144 » 16 jan 2026, 14:51

Hocemol potpisat koga makar cajnoslu
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.

Avatar
f16
Postovi: 453
Pridružen/a: 03 mar 2024, 15:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la f16 » 16 jan 2026, 15:08

Ferroviere1987 je napisao/la:
16 jan 2026, 14:15
Odbijam povjerovat da na jednoj od clanskih pise Joey Konnings :D
Ne piše, piše Konings.
željo i hajduk

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 16 jan 2026, 15:28

dubioza144 je napisao/la:
16 jan 2026, 14:51
Hocemol potpisat koga makar cajnoslu
Samo prati zvanicnu, tako kazu

Admir74
Postovi: 3743
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 16 jan 2026, 16:16

Zapele insajderske u 2025. :beba:

Arma00
Postovi: 764
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Arma00 » 16 jan 2026, 16:18

slika

Nije toliko relevantan, ali fino za vidjet. :opaopa:

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 16 jan 2026, 16:33

Admir74 je napisao/la: Zapele insajderske u 2025. :beba:
Sad je 2026, a svi sve znaju. Sad ce 1921 da baci sta je istina

Pact1921
Postovi: 1089
Pridružen/a: 05 mar 2024, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pact1921 » 16 jan 2026, 17:04

Arma00 je napisao/la:
16 jan 2026, 16:18
slika

Nije toliko relevantan, ali fino za vidjet. :opaopa:
Pazi dzeko kao igrac je najuspjesniji iz nase drzave. Igrao je za velike klubove i zabijao puno golova. Ali on moze pricati kako on voli nas klub kako sve ali on se nece nikad vratit . I za mene ce imati veci respekt Mulalic i Beslija koji su se vracali u Zelju kad nismo imali 2 i po godine pobjede u gostima i kad smo zavrsavali 7 i 9 u 2 sezone zaredom . Jedno je prica drugo su djela. Tako i Mesa Bazdarevic prica o nekoj ljubavi a od rata nije imao veze sa klubom . I lahko je biti u klubu kad je dobra situacija ali prava se ljubav i karakter pokazuje kad si ti u najvecim problemima i kad tad dodjes kako bi pomogao svojem voljenom klubu . U tim situacijama dodje ti jedan Marin Galic koji je prosao kroz OP a nije igrao za seniore ili Cocalic koji je otisao sa 20 godina iz kluba. Samo sto ti igraci nisu govorili kaki je njihova bila jedina zelja da igraju za plave boje i kako im je to bilo ispunjenje snova nego su pokazali djelom .
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici

NoDi80
Postovi: 19034
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 16 jan 2026, 17:11

Pact1921 je napisao/la:
16 jan 2026, 17:04
Arma00 je napisao/la:
16 jan 2026, 16:18
slika

Nije toliko relevantan, ali fino za vidjet. :opaopa:
Pazi dzeko kao igrac je najuspjesniji iz nase drzave. Igrao je za velike klubove i zabijao puno golova. Ali on moze pricati kako on voli nas klub kako sve ali on se nece nikad vratit . I za mene ce imati veci respekt Mulalic i Beslija koji su se vracali u Zelju kad nismo imali 2 i po godine pobjede u gostima i kad smo zavrsavali 7 i 9 u 2 sezone zaredom . Jedno je prica drugo su djela. Tako i Mesa Bazdarevic prica o nekoj ljubavi a od rata nije imao veze sa klubom . I lahko je biti u klubu kad je dobra situacija ali prava se ljubav i karakter pokazuje kad si ti u najvecim problemima i kad tad dodjes kako bi pomogao svojem voljenom klubu . U tim situacijama dodje ti jedan Marin Galic koji je prosao kroz OP a nije igrao za seniore ili Cocalic koji je otisao sa 20 godina iz kluba. Samo sto ti igraci nisu govorili kaki je njihova bila jedina zelja da igraju za plave boje i kako im je to bilo ispunjenje snova nego su pokazali djelom .
Slazem se s tobom u potpunosti
Perisic je bio trazenija roba od Dzeke i izabrao je Hajduk, Rakitic isto, Kalinic iz Serie A dosso da igra za 0 KM u Hajduk
Dzeko nam bas treba da ubrzamo ovaj proces sa investitorom, a realno s drugim klubovima sigurno nece postici nista vise nego stp je postigao karijeri
Prije ce sa Zeljom otici u grupnu fazu i napraviti podvig o kojem ce se pricati nego sto ce sa Fiorentinom i tako tim klubovima osvojiti Serie A ili neku drugu ligu
Brate sve si postigao u zivotu svjetsko prvenstvo, liga prvak, europa liga, konferencijska liga, razne titule i trofeji u Engleskoj, Njemackoj i Italiji
Ne znam sta moze u ovim godinama vece postici od toga da sa Zeljom igra Europu i da pobjedjujemo ekipe poput Fiorentine
Zadnja izmjena: NoDi80, dana/u 16 jan 2026, 17:17, ukupno mijenjano 1 put.
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 16 jan 2026, 17:16

Zbog ovakvih tipova koji pisu ovdje negativno za Edina nikad se ne treba vratiti. Sve go debil do debila.
Greska kluba sto navijace hajca bez razloga, a svako razuman zna da od toga nema nista.
Klub je trebao izaći s tacnim informacijama jer u protivnom ostavljaju prostor degenima da ga pljuju.
Amatersko vođenje kluba a nama dva igrača otisla za 0 maraka. Umjesto da se bave realnim i ozbiljnim stvarima oni prave cirkus.

19vendetta87
Postovi: 10307
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 19vendetta87 » 16 jan 2026, 17:23

NoDi80 je napisao/la:
16 jan 2026, 17:11

Prije ce sa Zeljom otici u grupnu fazu i napraviti podvig o kojem ce se pricati nego sto ce sa Fiorentinom i tako tim klubovima osvojiti Serie A ili neku drugu ligu
Kakva crna grupna faza, da dovedes Haalanda to ne bi uspio sa 10 ostalih igraca koji ne mogu Rudar dobiti, a kamoli s Dzekom koji ima snage za jedva jedno poluvrijeme kvalitetne igre...

Ako bek ne zna ubaciti loptu u 16erac, dodje ti isto i Krpic ili Dzeko u napadu, jer lopta nece sigurno ici njemu na glavu...
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: b00t, Google [Bot] i 39 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []