FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

Avatar
Pendulum
Postovi: 5304
Pridružen/a: 14 jun 2024, 23:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pendulum » 19 jan 2026, 12:43

PeppermintSA je napisao/la:
19 jan 2026, 12:41
I pticama na grani je jasno da je ovo najobičnije rezanje troškova, skupa igrača za Homera. Čim OPET dovodimo na PROBE igrače iz hrvatskih trećeligaša, nije dobro.
Hvala Bogu pa je tako. Hvala Bogu pa više ne dovodimo i kuntu i pantu. Dođi na probu, ako zadovoljiš potpisati ćeš, ako ne, nikom ništa.
Zadnja izmjena: Pendulum, dana/u 19 jan 2026, 12:43, ukupno mijenjano 1 put.
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48

Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5949
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 19 jan 2026, 12:43

PeppermintSA je napisao/la:
19 jan 2026, 12:41
I pticama na grani je jasno da je ovo najobičnije rezanje troškova, skupa igrača za Homera. Čim OPET dovodimo na PROBE igrače iz hrvatskih trećeligaša, nije dobro.


Pa logicno, o tome se cijelo vrijeme i polemisalo i onda dodju neki nickovi i brane doticnog. Prodaje igrace sto se moze prodat uzet ce sebi pare i zdravo.
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
DoktorXabaras
Postovi: 2037
Pridružen/a: 25 nov 2025, 18:02
Lokacija: 18.4174847596 43.887485624
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DoktorXabaras » 19 jan 2026, 12:48

Đorđević otpao? Sasvim logično, nije se uspio vratit a i mislim da smo bili i više nego fer prema njemu.

Najbolji prelazni rok u zadnjih nekoliko godina, preko 10 mladaih igrača na pripremama od kojih će 5 sigurno za godinu, dvije biti neizostavni iz prvog tima.
Na svakoj poziciji skoro pa po dva kvalitetna riješenja, nevjerovatno kakav je posao napravio Zoran za ovako kratak period. Aferim
Doktor za retardaciju.
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 3490
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeppermintSA » 19 jan 2026, 12:49

Pendulum je napisao/la:
19 jan 2026, 12:43
PeppermintSA je napisao/la:
19 jan 2026, 12:41
I pticama na grani je jasno da je ovo najobičnije rezanje troškova, skupa igrača za Homera. Čim OPET dovodimo na PROBE igrače iz hrvatskih trećeligaša, nije dobro.
Hvala Bogu pa je tako. Hvala Bogu pa više ne dovodimo i kuntu i pantu. Dođi na probu, ako zadovoljiš potpisati ćeš, ako ne, nikom ništa.
U velike klubove se ne dolazi na probe. U velike klubove se dokazi tako što klub hoće baš tebe jer te iskautirao i platio. Nema šta igrač od 21 (citaj: DVADESET I JEDNE) godine koji igra hrvatsku trecu ligu da traži kod nas. Eventualno da kupi dres u fan shopu.

ubipara
Postovi: 1035
Pridružen/a: 01 feb 2020, 20:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ubipara » 19 jan 2026, 12:57

PeppermintSA je napisao/la:
19 jan 2026, 12:49
Pendulum je napisao/la:
19 jan 2026, 12:43
PeppermintSA je napisao/la:
19 jan 2026, 12:41
I pticama na grani je jasno da je ovo najobičnije rezanje troškova, skupa igrača za Homera. Čim OPET dovodimo na PROBE igrače iz hrvatskih trećeligaša, nije dobro.
Hvala Bogu pa je tako. Hvala Bogu pa više ne dovodimo i kuntu i pantu. Dođi na probu, ako zadovoljiš potpisati ćeš, ako ne, nikom ništa.
U velike klubove se ne dolazi na probe. U velike klubove se dokazi tako što klub hoće baš tebe jer te iskautirao i platio. Nema šta igrač od 21 (citaj: DVADESET I JEDNE) godine koji igra hrvatsku trecu ligu da traži kod nas. Eventualno da kupi dres u fan shopu.
To sve zavisi od igraca do igraca, pa kad je pocinjao karijeru Ibrahimovic je isao na probu u Arsenal a ti govoris kako to veliki klubovi ne rade. Naravno da rade.

Bajroni
Postovi: 208
Pridružen/a: 27 okt 2025, 17:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bajroni » 19 jan 2026, 12:58

jurisicduska je napisao/la:
18 jan 2026, 19:42
Dmitri Legbo bi nam legao ko budali samar za 5-3-2 a i za 5-4-1
Sta bi sa onim Killian Bavisom iz Radnickog? Po meni bolji igrac od ovog

NajvecaRadosti
Postovi: 10158
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 19 jan 2026, 13:03

nedimmmm1337 je napisao/la:
19 jan 2026, 12:31
Među putnicima je i Nediljko Stjepanović, dvadesetjednogodišnji štoper iz Solina koji je trenutno na probi u Bordo klubu i pokušava da se dokaže treneru Mariju Cvitanoviću.
Meni probe nikad nece bit jasne bar za klubove koji ciljaju najvise.Znas sta ti treba od pojacanja,to skautiras i dovedes sto bolje.Ako ti moras na treningu procjenit jel on dobar ili ne nema od toga nista.Jedno je utakmica pod pritiskom jedno je bezveze trening.
Hajde kad je 17-18 godina ali sa 21 ti si uveliko formiran igrac sa 100tinjak utakmica(barem bi trebao imati).
Hrvatski treceligasi nam ne trebaju i nisu pojacanja za FK Sarajevo.Kraj price
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 3490
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeppermintSA » 19 jan 2026, 13:05

NajvecaRadosti je napisao/la:
19 jan 2026, 13:03
nedimmmm1337 je napisao/la:
19 jan 2026, 12:31
Među putnicima je i Nediljko Stjepanović, dvadesetjednogodišnji štoper iz Solina koji je trenutno na probi u Bordo klubu i pokušava da se dokaže treneru Mariju Cvitanoviću.
Meni probe nikad nece bit jasne bar za klubove koji ciljaju najvise.Znas sta ti treba od pojacanja,to skautiras i dovedes sto bolje.Ako ti moras na treningu procjenit jel on dobar ili ne nema od toga nista.Jedno je utakmica pod pritiskom jedno je bezveze trening.
Hajde kad je 17-18 godina ali sa 21 ti si uveliko formiran igrac sa 100tinjak utakmica(barem bi trebao imati).
Hrvatski treceligasi nam ne trebaju i nisu pojacanja za FK Sarajevo.Kraj price
+1

Pitaristok
Postovi: 2150
Pridružen/a: 23 jun 2015, 16:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitaristok » 19 jan 2026, 13:05

Ne lošiju, već manju klupu nismo nikad imali, mislim lijepo da ima djece, još ako ode Mlinarić, pa mi naprijed nemamo zamjene

Bajroni
Postovi: 208
Pridružen/a: 27 okt 2025, 17:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bajroni » 19 jan 2026, 13:08

adoado je napisao/la:
19 jan 2026, 02:54
https://www.transfermarkt.com/divock-or ... ler/148368

Origi slobodan :njanjanja:
I Hamulic

Avatar
hazarder
Postovi: 3142
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 19 jan 2026, 13:09

Pitaristok je napisao/la:
19 jan 2026, 13:05
Ne lošiju, već manju klupu nismo nikad imali, mislim lijepo da ima djece, još ako ode Mlinarić, pa mi naprijed nemamo zamjene
Pokriće i to Elezi, eventualno Tiro. :mrgreen:

Avatar
Herson
Postovi: 2783
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Herson » 19 jan 2026, 13:10

NajvecaRadosti je napisao/la:
19 jan 2026, 13:03
nedimmmm1337 je napisao/la:
19 jan 2026, 12:31
Među putnicima je i Nediljko Stjepanović, dvadesetjednogodišnji štoper iz Solina koji je trenutno na probi u Bordo klubu i pokušava da se dokaže treneru Mariju Cvitanoviću.
Meni probe nikad nece bit jasne bar za klubove koji ciljaju najvise.Znas sta ti treba od pojacanja,to skautiras i dovedes sto bolje.Ako ti moras na treningu procjenit jel on dobar ili ne nema od toga nista.Jedno je utakmica pod pritiskom jedno je bezveze trening.
Hajde kad je 17-18 godina ali sa 21 ti si uveliko formiran igrac sa 100tinjak utakmica(barem bi trebao imati).
Hrvatski treceligasi nam ne trebaju i nisu pojacanja za FK Sarajevo.Kraj price
Ne tražiš štopera za prvih 11 nego jeftiniju varijantu od Turde ili Paskaleva za rotaciju. Imaš Gojkovića, Bralića, Ristovoskog i Marodzu, nema apsolutno nikakvog smisla da dovodiš novog skupog igrača na poziciji gdje već imaš dovoljno kvalitetnih opcija. Zar je to toliko teško za shvatiti?
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 3490
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeppermintSA » 19 jan 2026, 13:13

A i ovo tovarenje ove djece iz akademije. Nema tamo igrača za nivo kojem mi stremimo. Možda jedan ili dva koja se mogu uklopiti, a ne da pola juniora povedeš. Trebamo sebi prestati mazati oči. Isto je rađeno ljetos, uvalili Zekiću 10 akademaca pa ih guraj protiv Vukovara i brukaj se. Naši juniori prime 6 komada od Trabzonspora. Jedno je da izvučeš jednog ili dvojici iz akademije i da njih ozbiljno računaš, da ti budu projekti, da ih okruzis top saigračima i da se nadaš da će izrasti u igrače. A posve drugo je da ti cijela klupa budu oni, pa kad ti se opet desi da imaš 2-3 ili 4 prvotimca aut zbog povrede, moraces istrčati kao onomad na kraju prošle sezone protiv Slobode kad je Zekić odlučio dati šansu mladim nadama i Sloboda, koja je već ispala iz lige, nas odučila od fudbala.

strahmeipomisliti
Postovi: 1099
Pridružen/a: 25 avg 2023, 13:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la strahmeipomisliti » 19 jan 2026, 13:14

hazarder je napisao/la:
19 jan 2026, 13:09
Pitaristok je napisao/la:
19 jan 2026, 13:05
Ne lošiju, već manju klupu nismo nikad imali, mislim lijepo da ima djece, još ako ode Mlinarić, pa mi naprijed nemamo zamjene
Pokriće i to Elezi, eventualno Tiro. :mrgreen:
I Tiro je popio nogu hahaha nece niko ni pokrivati

Avatar
Unknown19
Postovi: 588
Pridružen/a: 12 dec 2025, 01:23
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown19 » 19 jan 2026, 13:15

Morat će se igrači dobro potući na terenu za to 3. mjesto, ali svejedno mislim da imamo sasvim okej ekipu da ostvarimo to što smo zacrtali.

Podržavam dovođenje jeftinih igrača u ekipu, razni Paskalevi i Turde su fino zarađivali, a ništa više nisu isporučivali od tih igrača.

Moramo spustiti loptu, mislim da to Uprava kluba trenutno radi. Ne vjerujem da ima previše novca za pojačanja, očigledno da mijenjamo totalni pristup svemu, oslonit ćemo se na mlađe igrače, na taj spoj mladosti i kvalitetnog iskustva.

Avatar
hazarder
Postovi: 3142
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 19 jan 2026, 13:17

strahmeipomisliti je napisao/la:
19 jan 2026, 13:14
hazarder je napisao/la:
19 jan 2026, 13:09
Pitaristok je napisao/la:
19 jan 2026, 13:05
Ne lošiju, već manju klupu nismo nikad imali, mislim lijepo da ima djece, još ako ode Mlinarić, pa mi naprijed nemamo zamjene
Pokriće i to Elezi, eventualno Tiro. :mrgreen:
I Tiro je popio nogu hahaha nece niko ni pokrivati
Nisam znao brt. Onda za ovog Mendy-a iz juniora bolje da i ne pitam? :wtf:

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 11448
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 19 jan 2026, 13:24

Kad u Antaliju vodimo igrače na probu, apsolutno mi je jasno da je budžet debelo “skresan”.
Nažalost, dolazi u lošem momentu jer nas vodi čovjek koji ima najveće znanje o fudbalu od svih ljudi koji su prošli kroz klub otkad je #NewEraH
Šta je tu je, što bi rekao Husref, imamo šta imamo, valjda je dovoljno za Europe. Kup i superkup probati, ma da ja sam možda lud, ali nisam uopšte optimista po pitanju iduće polusezone. Valjda izađe na dobro.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

bordobijeli
Postovi: 18302
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 19 jan 2026, 13:32

Rule_hz je napisao/la:
19 jan 2026, 12:43
PeppermintSA je napisao/la:
19 jan 2026, 12:41
I pticama na grani je jasno da je ovo najobičnije rezanje troškova, skupa igrača za Homera. Čim OPET dovodimo na PROBE igrače iz hrvatskih trećeligaša, nije dobro.


Pa logicno, o tome se cijelo vrijeme i polemisalo i onda dodju neki nickovi i brane doticnog. Prodaje igrace sto se moze prodat uzet ce sebi pare i zdravo.
Pa logicno je da se skrati igrački kadar , zasto masno plaćati Turdu,Jovica,Paskaleva i slične a igraju svaku sedmu utakmicu , svako razuman isto bi uradio.

NajvecaRadosti
Postovi: 10158
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 19 jan 2026, 13:32

Herson je napisao/la:
19 jan 2026, 13:10
NajvecaRadosti je napisao/la:
19 jan 2026, 13:03
nedimmmm1337 je napisao/la:
19 jan 2026, 12:31
Meni probe nikad nece bit jasne bar za klubove koji ciljaju najvise.Znas sta ti treba od pojacanja,to skautiras i dovedes sto bolje.Ako ti moras na treningu procjenit jel on dobar ili ne nema od toga nista.Jedno je utakmica pod pritiskom jedno je bezveze trening.
Hajde kad je 17-18 godina ali sa 21 ti si uveliko formiran igrac sa 100tinjak utakmica(barem bi trebao imati).
Hrvatski treceligasi nam ne trebaju i nisu pojacanja za FK Sarajevo.Kraj price
Ne tražiš štopera za prvih 11 nego jeftiniju varijantu od Turde ili Paskaleva za rotaciju. Imaš Gojkovića, Bralića, Ristovoskog i Marodzu, nema apsolutno nikakvog smisla da dovodiš novog skupog igrača na poziciji gdje već imaš dovoljno kvalitetnih opcija. Zar je to toliko teško za shvatiti?
Zadrzis Jovica kao back up.Jasno je i meni da su troskovi srezani i da se nece prsiti sa igracima neko vrijeme prije svega jer ne ide i jer vec imamo preskup tim radi 3-4 igraca.Cilj za ovaj rok je trebao bit da se rijesimo igraca koji nisu potrebni i da dovedemo rezervnog desnog beka te zamjenu za Guliashvilia kad se proda.Po meni su Jovic i Djordjevic trebali ostati a ovo ostalo sto je otislo ne zalim ni 2%.

Bojim se da smo se doveli u situaciju da nemamo kako treba klupu i da cemo se morati oslanjati na neku djecu 2008/2009 da nas vade sto nikako nije dobro ni za nas ni za njih.Ne treba nam da pregore a ovu ligu nikada neces moci igrati sa 4-5 juniora u sastavu.Mozes ali ces bit 7.-8.Kartoniranja ce sigurno bit a povreda nazalost takodjer.Bez 3-4 igraca iz prvi 11 ovo je tanko.Vidjeli smo sad na jesen kad nema par igraca kakav je to ocaj i patnja.Ne znam kako im to nije bila lekcija.

Hajde to na stranu nikad mi nije bilo mrsko da kvalitetan junior dobije sansu ali niko me ne moze ubjediti da je igrac preko 20 godina iz hrvatske trece lige bilo kakva opcija za Sarajevo.Tu pricu nek budalama i levatima prodaju.
Dakle mi smo se od situacija 6-7 odlazaka i 2 dolaska doveli u situaciju da sada na Telalovica i Hujbera MORAMO dovesti jos 3 igraca i to brzo.A ako ode Mlinaric tesko nama sa Renanom koji igra kako mu je qurcu cejf i Turkesom koji je odjednom Lukaku prema forumu ko da ga nikad nismo gledali.

Meni je zao sto je budalas od predsjednika rasipao se sa yebenim Ibricicem i Hadzicem a odlucio srezati troskove i ograniciti covjeka koji je pokazao da zna posao i kako do te titule.Bit ce ovo zestoka borba za Evropu do kraja koju ako ispuste mogu komotno promjeniti grad svi kolektivno.Titulu vise necu ni spominjati jer smo tu naviku davno izgubili i pomirili se sa realnoscu da smo klub za 3.mjesta,fuj.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 11448
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 19 jan 2026, 13:40

NajvecaRadosti je napisao/la:
19 jan 2026, 13:32
Herson je napisao/la:
19 jan 2026, 13:10
NajvecaRadosti je napisao/la:
19 jan 2026, 13:03

Meni probe nikad nece bit jasne bar za klubove koji ciljaju najvise.Znas sta ti treba od pojacanja,to skautiras i dovedes sto bolje.Ako ti moras na treningu procjenit jel on dobar ili ne nema od toga nista.Jedno je utakmica pod pritiskom jedno je bezveze trening.
Hajde kad je 17-18 godina ali sa 21 ti si uveliko formiran igrac sa 100tinjak utakmica(barem bi trebao imati).
Hrvatski treceligasi nam ne trebaju i nisu pojacanja za FK Sarajevo.Kraj price
Ne tražiš štopera za prvih 11 nego jeftiniju varijantu od Turde ili Paskaleva za rotaciju. Imaš Gojkovića, Bralića, Ristovoskog i Marodzu, nema apsolutno nikakvog smisla da dovodiš novog skupog igrača na poziciji gdje već imaš dovoljno kvalitetnih opcija. Zar je to toliko teško za shvatiti?
Zadrzis Jovica kao back up.Jasno je i meni da su troskovi srezani i da se nece prsiti sa igracima neko vrijeme prije svega jer ne ide i jer vec imamo preskup tim radi 3-4 igraca.Cilj za ovaj rok je trebao bit da se rijesimo igraca koji nisu potrebni i da dovedemo rezervnog desnog beka te zamjenu za Guliashvilia kad se proda.Po meni su Jovic i Djordjevic trebali ostati a ovo ostalo sto je otislo ne zalim ni 2%.

Bojim se da smo se doveli u situaciju da nemamo kako treba klupu i da cemo se morati oslanjati na neku djecu 2008/2009 da nas vade sto nikako nije dobro ni za nas ni za njih.Ne treba nam da pregore a ovu ligu nikada neces moci igrati sa 4-5 juniora u sastavu.Mozes ali ces bit 7.-8.

Hajde to na stranu nikad mi nije bilo mrsko da kvalitetan junior dobije sansu ali niko me ne moze ubjediti da je igrac preko 20 godina iz hrvatske trece lige bilo kakva opcija za Sarajevo.Tu pricu nek budalama i levatima prodaju.
Dakle mi smo se od situacija 6-7 odlazaka i 2 dolaska doveli u situaciju da sada na Telalovica i Hujbera MORAMO dovesti jos 3 igraca i to brzo.A ako ode Mlinaric tesko nama sa Renanom koji igra kako mu je qurcu cejf i Turkesom koji je odjedno Lukaku prema forumu ko da ga nikad nismo gledali.

Meni je zao sto je budalas od predsjednika rasipao se sa yebenim Ibricicem i Hadzicem a odlucio srezati troskove i ograniciti covjeka koji je pokazao da zna posao i kako do te titule.Bit ce ovo zestoka borba za Evropu do kraja koju ako ispuste mogu komotno promjeniti grad svi kolektivno.Titulu vise necu ni spominjati jer smo tu naviku davno izgubili i pomirili se sa realnoscu da smo klub za 3.mjesta,fuj.
Za Jovića se slažem, ali ybg ne mozes držati nezadovoljnog igrača, hoće minutažu. Što ne mijenja činjenicu da smo trebali nekog dovesti, ne može me niko ubjediti da je pozitivno što nam je rotacija totalno smanjena, sveli smo se na to da nam, što kažeš, djeca budu glavna uzdanica sa klupe..
Ne znam, nisam pametan, ali nema nama neke sreće bez 2-3 pojačanja. Pa ko da ne znamo kakvi smo pehovi sa povredama, sa ovakvom klupom nema nas nigdje da se povrijedi nedo Bog npr Renan i Ljajić.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Dave, Vanja8 i 20 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []