Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
AvantiBL
Postovi: 2753
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 20 jan 2026, 08:40

Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

ŽIŽOVIĆ MLADEN

Avatar
Shategabri
Postovi: 19000
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Shategabri » 20 jan 2026, 08:43

AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
A iz Želje bi otišao for free :D
Koševo Zapad

Avatar
ErosViverosViv
Postovi: 3381
Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la ErosViverosViv » 20 jan 2026, 08:52

nikom te ne damo!

Avatar
brig
Postovi: 2614
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la brig » 20 jan 2026, 09:08

AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...

KarloIvandic
Postovi: 537
Pridružen/a: 13 avg 2025, 10:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la KarloIvandic » 20 jan 2026, 09:16

brig je napisao/la:
20 jan 2026, 09:08
AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
eto ti znas ko je koliko dobio :rol:

Avatar
AvantiBL
Postovi: 2753
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 20 jan 2026, 09:19

brig je napisao/la:
20 jan 2026, 09:08
AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Oke, ove informacije nisam znao, ali nebitno, Dinamo bi za Guliašvilija uzeo bar 5-6 miliona, dok Borac pitanje da li bi ga znao prodati, jer je igrača istog tipa (Kulašin), puno mlađeg, prodao za smiješne pare.

Pa prevara vijeka je transfer malog Nidala. Dječak realno ne da nije kalibar za ligu petice, nego i za top 10 liga bi teško našao mjesto. Ali, ipak, ovaj ga je uspio uvaliti.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

ŽIŽOVIĆ MLADEN

moram
Postovi: 477
Pridružen/a: 07 okt 2015, 22:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la moram » 20 jan 2026, 09:21

brig je napisao/la:
20 jan 2026, 09:08
AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Andy Bara jesi to ti?

Avatar
Herson
Postovi: 2794
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Herson » 20 jan 2026, 09:31

brig je napisao/la:
20 jan 2026, 09:08
AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Sumnjam da je baš takav omjer u ciframa, ali to generalno važi za 90% transfera u fudbalu. Zamisli, koliko se tek ljudi rastali u transferima od preko 50 miliona eura za nekog talentovanog dječaka iz Južne Amerike. Nejmarovi transferi u Barcelonu i Psg su i dan danas obavijeni misterijom i javnost malo toga uopšte zna u vezi toga, jedino su poznati ti konačni iznosi trasfera. Nije to ništa strano kad su fudbalski transferi u pitanju.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!

Turo
Postovi: 1041
Pridružen/a: 06 maj 2025, 19:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Turo » 20 jan 2026, 09:32

Sarajevo je platilo dodatnih 400.000 eura samo da bi on otišao.

Avatar
Herson
Postovi: 2794
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Herson » 20 jan 2026, 09:39

AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 09:19
brig je napisao/la:
20 jan 2026, 09:08
AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Oke, ove informacije nisam znao, ali nebitno, Dinamo bi za Guliašvilija uzeo bar 5-6 miliona, dok Borac pitanje da li bi ga znao prodati, jer je igrača istog tipa (Kulašin), puno mlađeg, prodao za smiješne pare.

Pa prevara vijeka je transfer malog Nidala. Dječak realno ne da nije kalibar za ligu petice, nego i za top 10 liga bi teško našao mjesto. Ali, ipak, ovaj ga je uspio uvaliti.
Nema tu prevare, niti je može biti na tom nivou. To je za njih smiješan novac i takvi klubovi prave na desetine takvih transfera po prelaznom roku. Ulažu u mlade talentovane igrače i ako jedan od njih uspije ostati na tom nivou oni su na konju. Isto kao što je Sarajevo uradilo sa Gulijem, Jattom, Telalovićem itd.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2783
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la StrikeWarzone » 20 jan 2026, 09:41

brig je napisao/la:
20 jan 2026, 09:08
AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Nije tacno.
Oni su i na Viverosu zaradili 2 mil. eura, prema toj nekoj njihovoj logici, Guli je otisao minimum za 12 mil. eura !
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
AvantiBL
Postovi: 2753
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 20 jan 2026, 09:43

Herson je napisao/la:
20 jan 2026, 09:39
AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 09:19
brig je napisao/la:
20 jan 2026, 09:08


Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Oke, ove informacije nisam znao, ali nebitno, Dinamo bi za Guliašvilija uzeo bar 5-6 miliona, dok Borac pitanje da li bi ga znao prodati, jer je igrača istog tipa (Kulašin), puno mlađeg, prodao za smiješne pare.

Pa prevara vijeka je transfer malog Nidala. Dječak realno ne da nije kalibar za ligu petice, nego i za top 10 liga bi teško našao mjesto. Ali, ipak, ovaj ga je uspio uvaliti.
Nema tu prevare, niti je može biti na tom nivou. To je za njih smiješan novac i takvi klubovi prave na desetine takvih transfera po prelaznom roku. Ulažu u mlade talentovane igrače i ako jedan od njih uspije ostati na tom nivou oni su na konju. Isto kao što je Sarajevo uradilo sa Gulijem, Jattom, Telalovićem itd.
Ma daj nemoj zaje*avati, kako nema, uvalili ga, dijete nije minute odigralo. Znaš kad bi Borcu tako nešto pošlo za rukom?
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

ŽIŽOVIĆ MLADEN

Turo
Postovi: 1041
Pridružen/a: 06 maj 2025, 19:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Turo » 20 jan 2026, 09:45

Možda početi gledati fudbal izvan Banja Luke.

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la jurisicduska » 20 jan 2026, 10:22

Hoćete li se suzdržati komentarisanja transfera dok ne počnete prodavati igrače. Njima još najbolji igrači idu na rečenicu “ide mi se” ali mi podvaljujemo. E J*** ga ja. I onda nemoj im odgovorit treba se sutiti na to.

bvsic
Postovi: 4875
Pridružen/a: 21 apr 2024, 00:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la bvsic » 20 jan 2026, 10:31

jurisicduska je napisao/la:
20 jan 2026, 10:22
Hoćete li se suzdržati komentarisanja transfera dok ne počnete prodavati igrače. Njima još najbolji igrači idu na rečenicu “ide mi se” ali mi podvaljujemo. E **** ga ja. I onda nemoj im odgovorit treba se sutiti na to.
Ne znam duska sto lazes kad je Boljevic otisao za 1,5m eura :kafa:

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19888
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la svrakino1921 » 20 jan 2026, 10:34

slika





Otkriveni detalji Al Jaberovog transfera u Al Nassr: Cijeli posao težak preko 25 miliona eura



TRANSFER

Turo
Postovi: 1041
Pridružen/a: 06 maj 2025, 19:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Turo » 20 jan 2026, 10:34

Vedad Garčević prešao u Olovo za 600.000 eura.još jedan gigantski transfer za tim sa najviše novca u ligi.

Avatar
hazarder
Postovi: 3144
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la hazarder » 20 jan 2026, 10:46

Računa li se ako igrač sam sebi plati transfer ala Boljević?
Čovjeku se tako dopala vizija da je potegao štek za crnih dana da ode u Uzbekistan.

epidemija
Postovi: 176
Pridružen/a: 19 jun 2015, 15:52
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la epidemija » 20 jan 2026, 11:58

brig je napisao/la:
20 jan 2026, 09:08
AvantiBL je napisao/la:
20 jan 2026, 08:40
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike

Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Vidim da si na izvoru informacija pa reko da nas uputis u kolio rata cemo dobiti tih 800 000, znas li jos neke pojedinosti oko ovog transfera sto nisu poznati javnosti...

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19888
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la svrakino1921 » 20 jan 2026, 11:59

hazarder je napisao/la:
20 jan 2026, 10:46
Računa li se ako igrač sam sebi plati transfer ala Boljević?
Čovjeku se tako dopala vizija da je potegao štek za crnih dana da ode u Uzbekistan.

Bravo napokon pravi info iz kluba

Navodno mu je rečeno kako može otici iz kluba a klub nije briga ko ce platit tu cifru obeštećenja


E sad kako se to gleda - hocu reci Jel to transfer ili nije transfer to ostaje stručnim licima da rezonuju


Uglavnom svaka čast to je to što se tice našeg Bolje

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ErosViverosViv i 6 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []