Premijer liga BiH - aktuelno
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN
- Shategabri
- Postovi: 19000
- Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
A iz Želje bi otišao for freeAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Koševo Zapad
- ErosViverosViv
- Postovi: 3379
- Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
nikom te ne damo!
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itdAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
-
KarloIvandic
- Postovi: 537
- Pridružen/a: 13 avg 2025, 10:58
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
eto ti znas ko je koliko dobiobrig je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:08Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itdAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Oke, ove informacije nisam znao, ali nebitno, Dinamo bi za Guliašvilija uzeo bar 5-6 miliona, dok Borac pitanje da li bi ga znao prodati, jer je igrača istog tipa (Kulašin), puno mlađeg, prodao za smiješne pare.brig je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:08Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itdAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Pa prevara vijeka je transfer malog Nidala. Dječak realno ne da nije kalibar za ligu petice, nego i za top 10 liga bi teško našao mjesto. Ali, ipak, ovaj ga je uspio uvaliti.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Andy Bara jesi to ti?brig je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:08Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itdAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Sumnjam da je baš takav omjer u ciframa, ali to generalno važi za 90% transfera u fudbalu. Zamisli, koliko se tek ljudi rastali u transferima od preko 50 miliona eura za nekog talentovanog dječaka iz Južne Amerike. Nejmarovi transferi u Barcelonu i Psg su i dan danas obavijeni misterijom i javnost malo toga uopšte zna u vezi toga, jedino su poznati ti konačni iznosi trasfera. Nije to ništa strano kad su fudbalski transferi u pitanju.brig je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:08Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itdAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Sarajevo je platilo dodatnih 400.000 eura samo da bi on otišao.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Nema tu prevare, niti je može biti na tom nivou. To je za njih smiješan novac i takvi klubovi prave na desetine takvih transfera po prelaznom roku. Ulažu u mlade talentovane igrače i ako jedan od njih uspije ostati na tom nivou oni su na konju. Isto kao što je Sarajevo uradilo sa Gulijem, Jattom, Telalovićem itd.AvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:19Oke, ove informacije nisam znao, ali nebitno, Dinamo bi za Guliašvilija uzeo bar 5-6 miliona, dok Borac pitanje da li bi ga znao prodati, jer je igrača istog tipa (Kulašin), puno mlađeg, prodao za smiješne pare.brig je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:08Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itdAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Pa prevara vijeka je transfer malog Nidala. Dječak realno ne da nije kalibar za ligu petice, nego i za top 10 liga bi teško našao mjesto. Ali, ipak, ovaj ga je uspio uvaliti.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!
- StrikeWarzone
- Postovi: 2783
- Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Nije tacno.brig je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:08Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itdAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Oni su i na Viverosu zaradili 2 mil. eura, prema toj nekoj njihovoj logici, Guli je otisao minimum za 12 mil. eura !
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ma daj nemoj zaje*avati, kako nema, uvalili ga, dijete nije minute odigralo. Znaš kad bi Borcu tako nešto pošlo za rukom?Herson je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:39Nema tu prevare, niti je može biti na tom nivou. To je za njih smiješan novac i takvi klubovi prave na desetine takvih transfera po prelaznom roku. Ulažu u mlade talentovane igrače i ako jedan od njih uspije ostati na tom nivou oni su na konju. Isto kao što je Sarajevo uradilo sa Gulijem, Jattom, Telalovićem itd.AvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:19Oke, ove informacije nisam znao, ali nebitno, Dinamo bi za Guliašvilija uzeo bar 5-6 miliona, dok Borac pitanje da li bi ga znao prodati, jer je igrača istog tipa (Kulašin), puno mlađeg, prodao za smiješne pare.brig je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:08
Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itd
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
Pa prevara vijeka je transfer malog Nidala. Dječak realno ne da nije kalibar za ligu petice, nego i za top 10 liga bi teško našao mjesto. Ali, ipak, ovaj ga je uspio uvaliti.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Možda početi gledati fudbal izvan Banja Luke.
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Hoćete li se suzdržati komentarisanja transfera dok ne počnete prodavati igrače. Njima još najbolji igrači idu na rečenicu “ide mi se” ali mi podvaljujemo. E J*** ga ja. I onda nemoj im odgovorit treba se sutiti na to.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ne znam duska sto lazes kad je Boljevic otisao za 1,5m eurajurisicduska je napisao/la: ↑20 jan 2026, 10:22Hoćete li se suzdržati komentarisanja transfera dok ne počnete prodavati igrače. Njima još najbolji igrači idu na rečenicu “ide mi se” ali mi podvaljujemo. E **** ga ja. I onda nemoj im odgovorit treba se sutiti na to.
- svrakino1921
- Postovi: 19887
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Vedad Garčević prešao u Olovo za 600.000 eura.još jedan gigantski transfer za tim sa najviše novca u ligi.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Računa li se ako igrač sam sebi plati transfer ala Boljević?
Čovjeku se tako dopala vizija da je potegao štek za crnih dana da ode u Uzbekistan.
Čovjeku se tako dopala vizija da je potegao štek za crnih dana da ode u Uzbekistan.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Vidim da si na izvoru informacija pa reko da nas uputis u kolio rata cemo dobiti tih 800 000, znas li jos neke pojedinosti oko ovog transfera sto nisu poznati javnosti...brig je napisao/la: ↑20 jan 2026, 09:08Sarajevo nije dobilo odštetu 2.5 mil kako se misli. Nigdje ne pise da je to odšteta nego ukupna vrijednost transfera a tu spada i dio koji ide igraču (plaće itd), naknade menadzeru, agenciji itd itdAvantiBL je napisao/la: ↑20 jan 2026, 08:40Dinamo prodao Leona Jakirovića, sina od Sergeja, u Inter, za 2.5 miliona eura plus još dodatno 2 miliona kroz bonuse. E to je ta sposobnost koju naši klubovi teško da će ikada dostići. Da se razumijemo, i u našoj ligi ima klubova koji odskaču po tome od drugih, ali ovaj nivo teško da će neki naš klub ikada dostići. Sarajevo bi vjerovatno za ovog dječaka dobilo 1-1.5 milion, dok bi Borac za tog istog dječaka vjerovatno izvukao 200.000-300.000 plafon.
Sarajevo kao klub će za Gulija u par rata dobiti oko 800 000€. Što je opet dobar posao za bh prilike
Ista stvar je i za ovog Mikulića, i dokaz kako se ljudi, menadzeri, portali itd hrane laznim informacjama. Od 500 000€ na TM, sad je 240 000€, a realno nije ni toliko, a Posušje od tog negdje 50% ako i toliko ima. Tako da...
- svrakino1921
- Postovi: 19887
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Bravo napokon pravi info iz kluba
Navodno mu je rečeno kako može otici iz kluba a klub nije briga ko ce platit tu cifru obeštećenja
E sad kako se to gleda - hocu reci Jel to transfer ili nije transfer to ostaje stručnim licima da rezonuju
Uglavnom svaka čast to je to što se tice našeg Bolje





