FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 20 jan 2026, 16:49

Dobro smo izgledali fizički imajući u vidu da je nama prva a njima treća pripremna i da je Slaviša rekao da je utakmica došla prebzo. Desna strana Konings Trouppe je jako spora i nadam se da je Slaviši neće trebati više od ovih 45 minuta da to uvidi. Ako te pojede prosječan bek iz srpske lige sa 34 godine kako će to izgledati protiv herere, mujkića, mamića...Sa Vinijem je to dosta bolje izgledalo dok je bio i na desnoj strani pogodio je i stativu prije nego što je prešao lijevo i zabio i gol. Odbrana dosta solidno. Vezni red je bio dobar, Prokop je vrhunski sve kontrolisao u drugom kada je ušao. Od špiceva standardno očekivano mrtvilo. Nastić isto jako dobar, žao mi je što nije pokušao onu sa 40 metara na kraju. Šabićevu lijevu nogu treba koristiti više...Za ekipu koja je odradila samo jedan trening meni je ovo jako dobro izgledalo.
Jako važna pobjeda zbog niza negativnih rezultata da se osjeti i pobjeda malo.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Avatar
godrina
Postovi: 4805
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 20 jan 2026, 16:52

Lynx je napisao/la:
20 jan 2026, 16:14
godrina je napisao/la:
20 jan 2026, 16:03
Arma00 je napisao/la:
20 jan 2026, 15:54
Šta je vama ljudi, Pazar je odigrao 3 pripremne već, mi igramo prvu, sasvim korektno poluvrijeme.
Kritikujete Krpića i Radovca koji igraju prvu utakmicu nakon pola godine, stvarno nema smisla.
Poenta ovih utakmica je uigravanje, ulazak u ritam, formu, probat sve igrače koji su tamo, i razne taktike, opustite se malo.
Sve strucnjaci na forumu. Nisu svjesni kolike su neznalice i levati.
+1

Ljudi kontaju proigrat ćemo odmah k’o PSG
Ne konta raja da covjek mozda ali mozda zeli da se sam uvjeri u neciji (ne) kvalitet. Ili da je malo drugacije igrat lopte nakon mjesec pauze.
Bitno je sjedit u fotelji i pljuvat, pravit se mangup. Ja iskreno pogledam maks 10 minuta ovih utakmica, pogotovo ove prve koje nemaju haman nista takticko u sebi.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15094
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 20 jan 2026, 16:53

Riquelme1921 je napisao/la:
20 jan 2026, 16:39
@admin @irfo obradujte nas makar dan dva da odmorimo.
Piso sam adminu vise puta za ovo, izignorisan sam
Rado bih da mi se skine moderatorska uloga, svakako nemam nekih poluga
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
GrbavicaHrammm
Postovi: 1656
Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GrbavicaHrammm » 20 jan 2026, 16:53

Konj ings bi trebao dobiti papire, nek ide brate dragi, nista pokazao nije , toliko prilika je dobio za igru .. Bacanje para

Arma00
Postovi: 765
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Arma00 » 20 jan 2026, 16:53

Sasvim korektna utakmica, čak i bolje od očekivanog.
Jedino ovaj Pejić je antitalenat, od svih možeš vidit barem nešto, jedino on standardno loš.

LoveFootball1987
Postovi: 211
Pridružen/a: 17 jun 2025, 10:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LoveFootball1987 » 20 jan 2026, 16:54

AhmedNurudin je napisao/la:
20 jan 2026, 16:49
Dobro smo izgledali fizički imajući u vidu da je nama prva a njima treća pripremna i da je Slaviša rekao da je utakmica došla prebzo. Desna strana Konings Trouppe je jako spora i nadam se da je Slaviši neće trebati više od ovih 45 minuta da to uvidi. Ako te pojede prosječan bek iz srpske lige sa 34 godine kako će to izgledati protiv herere, mujkića, mamića...Sa Vinijem je to dosta bolje izgledalo dok je bio i na desnoj strani pogodio je i stativu prije nego što je prešao lijevo i zabio i gol. Odbrana dosta solidno. Vezni red je bio dobar, Prokop je vrhunski sve kontrolisao u drugom kada je ušao. Od špiceva standardno očekivano mrtvilo. Nastić isto jako dobar, žao mi je što nije pokušao onu sa 40 metara na kraju. Šabićevu lijevu nogu treba koristiti više...Za ekipu koja je odradila samo jedan trening meni je ovo jako dobro izgledalo.
Jako važna pobjeda zbog niza negativnih rezultata da se osjeti i pobjeda malo.
Sta je sa O'lad MH? Nije bio ni na klupi meni se cini.

tiagofaria25
Postovi: 540
Pridružen/a: 01 jul 2024, 16:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tiagofaria25 » 20 jan 2026, 16:55

Jedino stvarno Pejicu zamjeram, jer momak izgleda kao da je natjeran da igra fudbal ili da ga igra u Želji, govor tijela kao da ne želi biti tu. Bez dobrog poteza i dva krkanska faula…

Avatar
WeekendOffender
Postovi: 619
Pridružen/a: 16 sep 2023, 17:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la WeekendOffender » 20 jan 2026, 16:56

Dobro je ovo u drugom bilo :thumbup: usput, presli smo 100k pratitelja na instagramu :opaopa:
Curva Sud

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 20 jan 2026, 16:56

LoveFootball1987 je napisao/la:
20 jan 2026, 16:54
AhmedNurudin je napisao/la:
20 jan 2026, 16:49
Dobro smo izgledali fizički imajući u vidu da je nama prva a njima treća pripremna i da je Slaviša rekao da je utakmica došla prebzo. Desna strana Konings Trouppe je jako spora i nadam se da je Slaviši neće trebati više od ovih 45 minuta da to uvidi. Ako te pojede prosječan bek iz srpske lige sa 34 godine kako će to izgledati protiv herere, mujkića, mamića...Sa Vinijem je to dosta bolje izgledalo dok je bio i na desnoj strani pogodio je i stativu prije nego što je prešao lijevo i zabio i gol. Odbrana dosta solidno. Vezni red je bio dobar, Prokop je vrhunski sve kontrolisao u drugom kada je ušao. Od špiceva standardno očekivano mrtvilo. Nastić isto jako dobar, žao mi je što nije pokušao onu sa 40 metara na kraju. Šabićevu lijevu nogu treba koristiti više...Za ekipu koja je odradila samo jedan trening meni je ovo jako dobro izgledalo.
Jako važna pobjeda zbog niza negativnih rezultata da se osjeti i pobjeda malo.
Sta je sa O'lad MH? Nije bio ni na klupi meni se cini.
Da nije bio u protokolu, na početku prijenosa ako si gledao sjedio je na onoj maloj tribini. Nadam se da nije povreda.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Laudrup
Postovi: 178
Pridružen/a: 06 mar 2021, 14:34
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Laudrup » 20 jan 2026, 17:08

Zasta ne shvatam ljude koji kritikuju igru, a pogotovo Sulju i Radovca kojima je jedan nečovjek pokušao ubiti volju za životom, a ne fudbalom.

Prva utakmica nakon samo jednog ozbiljnog treninga na normalnom terenu, sasvim dobro odigrano. Objektivno svi igrači mogu dobiti prolaznu ocjenu osim Rakića i Pejića koji se nisu ni potrudili.

Ovo bi moglo, uz kompletan tim i još jedno ili dva pojačanja, biti jedno jako dobro proljeće.

LoveFootball1987
Postovi: 211
Pridružen/a: 17 jun 2025, 10:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LoveFootball1987 » 20 jan 2026, 17:16

AhmedNurudin je napisao/la:
20 jan 2026, 16:56
LoveFootball1987 je napisao/la:
20 jan 2026, 16:54
AhmedNurudin je napisao/la:
20 jan 2026, 16:49
Dobro smo izgledali fizički imajući u vidu da je nama prva a njima treća pripremna i da je Slaviša rekao da je utakmica došla prebzo. Desna strana Konings Trouppe je jako spora i nadam se da je Slaviši neće trebati više od ovih 45 minuta da to uvidi. Ako te pojede prosječan bek iz srpske lige sa 34 godine kako će to izgledati protiv herere, mujkića, mamića...Sa Vinijem je to dosta bolje izgledalo dok je bio i na desnoj strani pogodio je i stativu prije nego što je prešao lijevo i zabio i gol. Odbrana dosta solidno. Vezni red je bio dobar, Prokop je vrhunski sve kontrolisao u drugom kada je ušao. Od špiceva standardno očekivano mrtvilo. Nastić isto jako dobar, žao mi je što nije pokušao onu sa 40 metara na kraju. Šabićevu lijevu nogu treba koristiti više...Za ekipu koja je odradila samo jedan trening meni je ovo jako dobro izgledalo.
Jako važna pobjeda zbog niza negativnih rezultata da se osjeti i pobjeda malo.
Sta je sa O'lad MH? Nije bio ni na klupi meni se cini.
Da nije bio u protokolu, na početku prijenosa ako si gledao sjedio je na onoj maloj tribini. Nadam se da nije povreda.
Ko je od nasih nosio broj 25? Evo trener NP ga hvali! Je l' Vini?

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 20 jan 2026, 17:24

LoveFootball1987 je napisao/la:
20 jan 2026, 17:16
AhmedNurudin je napisao/la:
20 jan 2026, 16:56
LoveFootball1987 je napisao/la:
20 jan 2026, 16:54


Sta je sa O'lad MH? Nije bio ni na klupi meni se cini.
Da nije bio u protokolu, na početku prijenosa ako si gledao sjedio je na onoj maloj tribini. Nadam se da nije povreda.
Ko je od nasih nosio broj 25? Evo trener NP ga hvali! Je l' Vini?
Vini je 26 broj nosio, ali vjerujem da je na njega mislio. Najviše im je problema pravio, uz par Cvetinih prodora u prvom.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

KrajinaTm87
Postovi: 83
Pridružen/a: 15 jan 2026, 00:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KrajinaTm87 » 20 jan 2026, 17:27

Na koliko su Rakic Konings i Pejic potpisali odnosno koliko ih jos moramo trpiti ?? Nevjerovatno kakvi su se prljavi poslovi radili kad su takvi "talenti" potpisali za nas... Hvala ti Adzeme

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 674
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 20 jan 2026, 17:30

Ako se po jutru dan poznaje, Slaviša je dobro posložio ekipu. Drugo poluvrijeme definitivno bolje od prvog.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 20 jan 2026, 17:32

Volim cuclati kitu
Zadnja izmjena: GavranBeli, dana/u 20 jan 2026, 17:34, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 20 jan 2026, 17:32

KrajinaTm87 je napisao/la:
20 jan 2026, 17:27
Na koliko su Rakic Konings i Pejic potpisali odnosno koliko ih jos moramo trpiti ?? Nevjerovatno kakvi su se prljavi poslovi radili kad su takvi "talenti" potpisali za nas... Hvala ti Adzeme
Rakićev ugovor traje do ljeta 2028. Koningsov i Pejićev do ljeta 2027.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59818
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 20 jan 2026, 17:33

Kako tema utihnu nakon Vinijevog gola. :rol: :bow:
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
Valter
Postovi: 1204
Pridružen/a: 01 avg 2013, 20:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Valter » 20 jan 2026, 17:37

Imamo staromodan tip golmana što nas jako usporava. Sporo misle, kada dođu u posjed treba godina da se riješe lopte. Nema ozbilne ekipe bez modernijeg golmana. Hoću da vjerujem se Stojanović mnogo bolje vidi od stručnjaka Adžema ko od postojećih igrača možda može a ko nema šanse da ikada mogne. Golman Pazaraca igrao keca na Želju. Sve u svemu za prvu tekmu bilo je neke trke i pasova.

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 674
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 20 jan 2026, 17:39

Virtu4l je napisao/la:
20 jan 2026, 17:33
Kako tema utihnu nakon Vinijevog gola. :rol: :bow:
Ovo je istina. Nikad više botova na forumu koji su protiv strateškog partnera i pljuju klub kad god imaju priliku. To samo treba ignorisati, to su plaćenici klasični koji žele da vrate klub u prijašnje stanje gdje su mogli loviti u mutnom.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

Avatar
godrina
Postovi: 4805
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 20 jan 2026, 18:07

Valter je napisao/la:
20 jan 2026, 17:37
Imamo staromodan tip golmana što nas jako usporava. Sporo misle, kada dođu u posjed treba godina da se riješe lopte. Nema ozbilne ekipe bez modernijeg golmana. Hoću da vjerujem se Stojanović mnogo bolje vidi od stručnjaka Adžema ko od postojećih igrača možda može a ko nema šanse da ikada mogne. Golman Pazaraca igrao keca na Želju. Sve u svemu za prvu tekmu bilo je neke trke i pasova.
Vala ja se malo osipam na to "moderno". Izvodimo aut 3 minute, igramo protiv sloge i posusja 8 utakmica u sezoni a problem nam golman jer ne igra nogom k'o onaj u barseloni. Hajmo mi krenut od temelja pa onda te finese rjesavat.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: GBBP87, Google [Bot] i 17 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []