Kakvih se mungosa ovdje nakotilo sta je ovo u pm
FK Željezničar
Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee
-
perodeformero
- Postovi: 1252
- Pridružen/a: 10 dec 2014, 13:24
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Udruženje građana se registruje na nivou kantona bolan kakva Federacija kakve gluposti vi valjate, kakve veze Federacija ima sa Željezničarom kao udruženjem građana?! Nemam pojma šta je sa tim statutom i šta je sporno uopšte, ako ima nešto mora rješavati kanton to jest kantonalno ministarstvo pravde
Re: FK Željezničar
Nadam se da insajderi, lazni naravno, nece ici putem koji se ovdje vidjao (debili) da objavljuje stvari od kojih klub ima stetu i na kraju blamiraju sebe sa dezinformacijama.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Re: FK Željezničar
Je li prijedlog novog statuta ikada javno objavljen?
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
Re: FK Željezničar
Lako dostupna informacija preko google ili chatgpt, na Federalnom nivou smo registrovani, provjeri.perodeformero je napisao/la: ↑22 jan 2026, 20:48Udruženje građana se registruje na nivou kantona bolan kakva Federacija kakve gluposti vi valjate, kakve veze Federacija ima sa Željezničarom kao udruženjem građana?! Nemam pojma šta je sa tim statutom i šta je sporno uopšte, ako ima nešto mora rješavati kanton to jest kantonalno ministarstvo pravde
Evo ranije ovjere:
https://fkzeljeznicar.ba/federalno-mini ... car/13836/
Zadnja izmjena: Argentina, dana/u 22 jan 2026, 21:16, ukupno mijenjano 1 put.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Re: FK Željezničar
Nije, jer je dio Ugovora. Tek sa usvajem i registravijom ce biti objavljen, sto mi ima logike.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
-
sanjinusto
- Postovi: 427
- Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Toliko je tesko uci na zvanicnu, otici na aktuelni statut i pogledati:


Re: FK Željezničar
Hvala na odgovoru. U tom slučaju je suvišno raspravljati o nećemu čemu ne znamo sadržaj.
Klub je registrovan kao udruženje građana od značaja za Federaciju BiH, zato ga ovjerava Federalno ministarstvo pravde i ako je odbijeno nešto tu nije u skladu sa Zakonom o udruženjima.sanjinusto je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:25Toliko je tesko uci na zvanicnu, otici na aktuelni statut i pogledati:
![]()
Da budem iskren, ako uspiju ovo provući kroz trenutni zakonski okvir i pravila FS BiH bez posljedica po klub a da budu svi zadovoljni svaka im čast.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
Re: FK Željezničar
Sta ovo dzeko izjavljuje da je slušao srce kad je birao sledeci klub???
-
BarbareZeljin
- Postovi: 1328
- Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Pa evo laicki,kad su pravili sve te silne pripreme i radne grupe,citavi nizovi pravnih savijetnika,sigurno su morali voditi racuna o ovome.Levin je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:33Hvala na odgovoru. U tom slučaju je suvišno raspravljati o nećemu čemu ne znamo sadržaj.
Klub je registrovan kao udruženje građana od značaja za Federaciju BiH, zato ga ovjerava Federalno ministarstvo pravde i ako je odbijeno nešto tu nije u skladu sa Zakonom o udruženjima.sanjinusto je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:25Toliko je tesko uci na zvanicnu, otici na aktuelni statut i pogledati:
![]()
Da budem iskren, ako uspiju ovo provući kroz trenutni zakonski okvir i pravila FS BiH bez posljedica po klub a da budu svi zadovoljni svaka im čast.
Naravno da kod nas imas milion prepreka za bilo sta,ali siguran sam da ce se naci nacin ako ima eventualnih problema. Ok nema zakona o sportu,ali siguran sam da onda ni jedan klub koji ima vlasnike ili investitore,kod nas a ima ih par u raznim oblicima ulaganja,nije mogao proci glat te nase famozne zakonske okvire.
Ponavljam opet nemam pojma sta se desava ako se i desava ali sam siguran da ce se naci nacin. Predaleko se otislo da bi nas statut zaustavio.
-
perodeformero
- Postovi: 1252
- Pridružen/a: 10 dec 2014, 13:24
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Ja nisam znao da je ovo na federalnom nivou izvinjavam se, imam nekog iskustva sa udruženjima građana i nisam znao da Federacija ima veze s tim. Ovi na federalnom nivou su zajebani do bola traže dlaku u jajetu
Re: FK Željezničar
Zato se treba najprije time pozabaviti i unutrašnjom strukturom kluba pa tek onda velikim ulaganjima u igrački kadar. Možda je to i prepreka da se uradi neki sad senzacionalan transfer.BarbareZeljin je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:42Pa evo laicki,kad su pravili sve te silne pripreme i radne grupe,citavi nizovi pravnih savijetnika,sigurno su morali voditi racuna o ovome.Levin je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:33Hvala na odgovoru. U tom slučaju je suvišno raspravljati o nećemu čemu ne znamo sadržaj.
Klub je registrovan kao udruženje građana od značaja za Federaciju BiH, zato ga ovjerava Federalno ministarstvo pravde i ako je odbijeno nešto tu nije u skladu sa Zakonom o udruženjima.sanjinusto je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:25Toliko je tesko uci na zvanicnu, otici na aktuelni statut i pogledati:
![]()
Da budem iskren, ako uspiju ovo provući kroz trenutni zakonski okvir i pravila FS BiH bez posljedica po klub a da budu svi zadovoljni svaka im čast.
Naravno da kod nas imas milion prepreka za bilo sta,ali siguran sam da ce se naci nacin ako ima eventualnih problema. Ok nema zakona o sportu,ali siguran sam da onda ni jedan klub koji ima vlasnike ili investitore,kod nas a ima ih par u raznim oblicima ulaganja,nije mogao proci glat te nase famozne zakonske okvire.
Ponavljam opet nemam pojma sta se desava ako se i desava ali sam siguran da ce se naci nacin. Predaleko se otislo da bi nas statut zaustavio.
Btw, kad smo ono spominjali onog Joël Zwarts-a?! Eno ga slobodan igrač. Mada bi možda trebalo zaobići ove Holandeze.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
Re: FK Željezničar
Normalno da je prepreka, neće čovjek da ulaže veliki novac dok se sve ne riješi, i riješit će se, ali na koji način je već između dvije strane.Levin je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:47Zato se treba najprije time pozabaviti i unutrašnjom strukturom kluba pa tek onda velikim ulaganjima u igrački kadar. Možda je to i prepreka da se uradi neki sad senzacionalan transfer.BarbareZeljin je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:42Pa evo laicki,kad su pravili sve te silne pripreme i radne grupe,citavi nizovi pravnih savijetnika,sigurno su morali voditi racuna o ovome.Levin je napisao/la: ↑22 jan 2026, 21:33
Hvala na odgovoru. U tom slučaju je suvišno raspravljati o nećemu čemu ne znamo sadržaj.
Klub je registrovan kao udruženje građana od značaja za Federaciju BiH, zato ga ovjerava Federalno ministarstvo pravde i ako je odbijeno nešto tu nije u skladu sa Zakonom o udruženjima.
Da budem iskren, ako uspiju ovo provući kroz trenutni zakonski okvir i pravila FS BiH bez posljedica po klub a da budu svi zadovoljni svaka im čast.
Naravno da kod nas imas milion prepreka za bilo sta,ali siguran sam da ce se naci nacin ako ima eventualnih problema. Ok nema zakona o sportu,ali siguran sam da onda ni jedan klub koji ima vlasnike ili investitore,kod nas a ima ih par u raznim oblicima ulaganja,nije mogao proci glat te nase famozne zakonske okvire.
Ponavljam opet nemam pojma sta se desava ako se i desava ali sam siguran da ce se naci nacin. Predaleko se otislo da bi nas statut zaustavio.
Btw, kad smo ono spominjali onog Joël Zwarts-a?! Eno ga slobodan igrač. Mada bi možda trebalo zaobići ove Holandeze.
- mamonelafo
- Postovi: 1132
- Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
- Lokacija: Bulevar Ivice Osima 27
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Opet peru sa statutom...

Opušteno, momci.
Opušteno, momci.
FK ŽELJEZNIČAR! MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
Jači od ratova, režima i partija!
Jači od ratova, režima i partija!
-
zeljovolimte
- Postovi: 3778
- Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Logicno je da su ljudi sumnjicavi koliko su puta zadnjih godina izigrani..
-
sanjinusto
- Postovi: 427
- Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Mene zanima, odakle uopste informacija da je neko odbio statut? Ko je to rekao i gdje? Nije valjda da mislite na ovo trolanje pitara? Ili je mozda isti izvor kao da je Berisha sletio u Antaliju? 
Re: FK Željezničar
NoDi80 je napisao/la: ↑22 jan 2026, 19:51Schalke prodao 4000 Dzekinih dresova od jutros svaki kosta oko 120 eura i to je preko milion maraka
Tek je prvi dan, a siguran sam da bi i mi milion zaradili na Dzekinim dresovima
Steta stp nas godinama J*** domaci izdajnici i srozali su reputaciju kluba na minimum da sve moramo od nule praviti
No nece vise moci statut ce biti usvojen i Zeljo ce nastaviti novim putem sve do vrha europskog fudbala
Cjela fudbalska Njemacka o njemu prica. Drustvene mreze gore, gdje god okrenes jedna tema. Ovdje kad bi se vratio i odigrao 3 utakmice bio bi strasan bum.
Sledeci januar je kljucan
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.
Re: FK Željezničar
Informacija sa plbih podforumasanjinusto je napisao/la: ↑22 jan 2026, 22:25Mene zanima, odakle uopste informacija da je neko odbio statut? Ko je to rekao i gdje? Nije valjda da mislite na ovo trolanje pitara? Ili je mozda isti izvor kao da je Berisha sletio u Antaliju?![]()
Re: FK Željezničar
Eto taj statut. Da li znamo koga pise. Da li znamo ko glasa za njega. Ako glasa skupstina je li nova ili stara . Jer ako je nova Mirvic ima vecinu pa moze izglasati kako hoce. Ili treba da bude jednoglasno . Opet ko je u toj skupstini uopce. Ko je u Senatu tom sto su najavljivali rekli su da ce biti prijatelji kluba pa kad ti dodje na kraju mesa bazdarevic koji nema veze sa klubom 40 godina . Pa dajte malo transparentnosti nije ovo Indiana Jones da otkrivamo sami detalje kako bi dosli do svetog grala. I na kraju ce biti bolje da nema mahalanja tamo mogu nas u pozadini ugasiti ako hoce pa na kraju opet za 5 do 10 godina zovi 17045 vremena se mijenjaju ideali nikad. Mislim ono svoje smo principe i ideali prodali sto je cinjenica ne mozes reci drugacije. Ismijavao si pitare sto su se prodali na kraju i ti se sam prodao .MrkiMedo je napisao/la: ↑22 jan 2026, 23:38Informacija sa plbih podforumasanjinusto je napisao/la: ↑22 jan 2026, 22:25Mene zanima, odakle uopste informacija da je neko odbio statut? Ko je to rekao i gdje? Nije valjda da mislite na ovo trolanje pitara? Ili je mozda isti izvor kao da je Berisha sletio u Antaliju?![]()
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici
Re: FK Željezničar
Sta tebe briga, ti si rekao svakako da neces vise dolaziti. Prst u usi i miran si.Pact1921 je napisao/la: ↑23 jan 2026, 01:58Eto taj statut. Da li znamo koga pise. Da li znamo ko glasa za njega. Ako glasa skupstina je li nova ili stara . Jer ako je nova Mirvic ima vecinu pa moze izglasati kako hoce. Ili treba da bude jednoglasno . Opet ko je u toj skupstini uopce. Ko je u Senatu tom sto su najavljivali rekli su da ce biti prijatelji kluba pa kad ti dodje na kraju mesa bazdarevic koji nema veze sa klubom 40 godina . Pa dajte malo transparentnosti nije ovo Indiana Jones da otkrivamo sami detalje kako bi dosli do svetog grala. I na kraju ce biti bolje da nema mahalanja tamo mogu nas u pozadini ugasiti ako hoce pa na kraju opet za 5 do 10 godina zovi 17045 vremena se mijenjaju ideali nikad. Mislim ono svoje smo principe i ideali prodali sto je cinjenica ne mozes reci drugacije. Ismijavao si pitare sto su se prodali na kraju i ti se sam prodao .MrkiMedo je napisao/la: ↑22 jan 2026, 23:38Informacija sa plbih podforumasanjinusto je napisao/la: ↑22 jan 2026, 22:25Mene zanima, odakle uopste informacija da je neko odbio statut? Ko je to rekao i gdje? Nije valjda da mislite na ovo trolanje pitara? Ili je mozda isti izvor kao da je Berisha sletio u Antaliju?![]()
Fk Željezničar.



