FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Avatar
TefalTava
Postovi: 1074
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TefalTava » 22 jan 2026, 20:43

ultra1987 je napisao/la:
22 jan 2026, 19:19
Serem se na Kosovo zbog Berishe
Kakvih se mungosa ovdje nakotilo sta je ovo u pm :puke:

perodeformero
Postovi: 1252
Pridružen/a: 10 dec 2014, 13:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la perodeformero » 22 jan 2026, 20:48

Argentina je napisao/la:
22 jan 2026, 20:39
Ramirez je napisao/la:
22 jan 2026, 19:04
Orvel je napisao/la:
22 jan 2026, 18:29


Sta se desava sa statutom? Nisam u toku pa nek nas insajderi prosvijetle
Ne desava se nista,ovo sto su oni htjeli ne moze se na kantonalnom nivou rijesiti,nego na federalnom.Ide se u tom smjeru da se rijesi
Mi nemamo veze sa Kantonom, jer smo registrovani na nivou Federacije. Predane su izmjene Statuta kao i svaki put do sada Ministaratvu Pravde na Federalnom nivou.
Udruženje građana se registruje na nivou kantona bolan kakva Federacija kakve gluposti vi valjate, kakve veze Federacija ima sa Željezničarom kao udruženjem građana?! Nemam pojma šta je sa tim statutom i šta je sporno uopšte, ako ima nešto mora rješavati kanton to jest kantonalno ministarstvo pravde

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 22 jan 2026, 20:59

Nadam se da insajderi, lazni naravno, nece ici putem koji se ovdje vidjao (debili) da objavljuje stvari od kojih klub ima stetu i na kraju blamiraju sebe sa dezinformacijama.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 22 jan 2026, 21:01

Je li prijedlog novog statuta ikada javno objavljen?
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 22 jan 2026, 21:11

perodeformero je napisao/la:
22 jan 2026, 20:48
Argentina je napisao/la:
22 jan 2026, 20:39
Ramirez je napisao/la:
22 jan 2026, 19:04

Ne desava se nista,ovo sto su oni htjeli ne moze se na kantonalnom nivou rijesiti,nego na federalnom.Ide se u tom smjeru da se rijesi
Mi nemamo veze sa Kantonom, jer smo registrovani na nivou Federacije. Predane su izmjene Statuta kao i svaki put do sada Ministaratvu Pravde na Federalnom nivou.
Udruženje građana se registruje na nivou kantona bolan kakva Federacija kakve gluposti vi valjate, kakve veze Federacija ima sa Željezničarom kao udruženjem građana?! Nemam pojma šta je sa tim statutom i šta je sporno uopšte, ako ima nešto mora rješavati kanton to jest kantonalno ministarstvo pravde
Lako dostupna informacija preko google ili chatgpt, na Federalnom nivou smo registrovani, provjeri.

Evo ranije ovjere:

https://fkzeljeznicar.ba/federalno-mini ... car/13836/
Zadnja izmjena: Argentina, dana/u 22 jan 2026, 21:16, ukupno mijenjano 1 put.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 22 jan 2026, 21:13

Levin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:01
Je li prijedlog novog statuta ikada javno objavljen?
Nije, jer je dio Ugovora. Tek sa usvajem i registravijom ce biti objavljen, sto mi ima logike.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

sanjinusto
Postovi: 427
Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sanjinusto » 22 jan 2026, 21:25

Toliko je tesko uci na zvanicnu, otici na aktuelni statut i pogledati:

slika

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 22 jan 2026, 21:33

Argentina je napisao/la:
22 jan 2026, 21:13
Levin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:01
Je li prijedlog novog statuta ikada javno objavljen?
Nije, jer je dio Ugovora. Tek sa usvajem i registravijom ce biti objavljen, sto mi ima logike.
Hvala na odgovoru. U tom slučaju je suvišno raspravljati o nećemu čemu ne znamo sadržaj.
sanjinusto je napisao/la:
22 jan 2026, 21:25
Toliko je tesko uci na zvanicnu, otici na aktuelni statut i pogledati:

slika
Klub je registrovan kao udruženje građana od značaja za Federaciju BiH, zato ga ovjerava Federalno ministarstvo pravde i ako je odbijeno nešto tu nije u skladu sa Zakonom o udruženjima.

Da budem iskren, ako uspiju ovo provući kroz trenutni zakonski okvir i pravila FS BiH bez posljedica po klub a da budu svi zadovoljni svaka im čast.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Sarun
Postovi: 395
Pridružen/a: 15 jan 2022, 23:15
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sarun » 22 jan 2026, 21:34

Sta ovo dzeko izjavljuje da je slušao srce kad je birao sledeci klub???

BarbareZeljin
Postovi: 1328
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 22 jan 2026, 21:42

Levin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:33
Argentina je napisao/la:
22 jan 2026, 21:13
Levin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:01
Je li prijedlog novog statuta ikada javno objavljen?
Nije, jer je dio Ugovora. Tek sa usvajem i registravijom ce biti objavljen, sto mi ima logike.
Hvala na odgovoru. U tom slučaju je suvišno raspravljati o nećemu čemu ne znamo sadržaj.
sanjinusto je napisao/la:
22 jan 2026, 21:25
Toliko je tesko uci na zvanicnu, otici na aktuelni statut i pogledati:

slika
Klub je registrovan kao udruženje građana od značaja za Federaciju BiH, zato ga ovjerava Federalno ministarstvo pravde i ako je odbijeno nešto tu nije u skladu sa Zakonom o udruženjima.

Da budem iskren, ako uspiju ovo provući kroz trenutni zakonski okvir i pravila FS BiH bez posljedica po klub a da budu svi zadovoljni svaka im čast.
Pa evo laicki,kad su pravili sve te silne pripreme i radne grupe,citavi nizovi pravnih savijetnika,sigurno su morali voditi racuna o ovome.
Naravno da kod nas imas milion prepreka za bilo sta,ali siguran sam da ce se naci nacin ako ima eventualnih problema. Ok nema zakona o sportu,ali siguran sam da onda ni jedan klub koji ima vlasnike ili investitore,kod nas a ima ih par u raznim oblicima ulaganja,nije mogao proci glat te nase famozne zakonske okvire.
Ponavljam opet nemam pojma sta se desava ako se i desava ali sam siguran da ce se naci nacin. Predaleko se otislo da bi nas statut zaustavio.

perodeformero
Postovi: 1252
Pridružen/a: 10 dec 2014, 13:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la perodeformero » 22 jan 2026, 21:44

Ja nisam znao da je ovo na federalnom nivou izvinjavam se, imam nekog iskustva sa udruženjima građana i nisam znao da Federacija ima veze s tim. Ovi na federalnom nivou su zajebani do bola traže dlaku u jajetu

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 22 jan 2026, 21:47

BarbareZeljin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:42
Levin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:33
Argentina je napisao/la:
22 jan 2026, 21:13


Nije, jer je dio Ugovora. Tek sa usvajem i registravijom ce biti objavljen, sto mi ima logike.
Hvala na odgovoru. U tom slučaju je suvišno raspravljati o nećemu čemu ne znamo sadržaj.
sanjinusto je napisao/la:
22 jan 2026, 21:25
Toliko je tesko uci na zvanicnu, otici na aktuelni statut i pogledati:

slika
Klub je registrovan kao udruženje građana od značaja za Federaciju BiH, zato ga ovjerava Federalno ministarstvo pravde i ako je odbijeno nešto tu nije u skladu sa Zakonom o udruženjima.

Da budem iskren, ako uspiju ovo provući kroz trenutni zakonski okvir i pravila FS BiH bez posljedica po klub a da budu svi zadovoljni svaka im čast.
Pa evo laicki,kad su pravili sve te silne pripreme i radne grupe,citavi nizovi pravnih savijetnika,sigurno su morali voditi racuna o ovome.
Naravno da kod nas imas milion prepreka za bilo sta,ali siguran sam da ce se naci nacin ako ima eventualnih problema. Ok nema zakona o sportu,ali siguran sam da onda ni jedan klub koji ima vlasnike ili investitore,kod nas a ima ih par u raznim oblicima ulaganja,nije mogao proci glat te nase famozne zakonske okvire.
Ponavljam opet nemam pojma sta se desava ako se i desava ali sam siguran da ce se naci nacin. Predaleko se otislo da bi nas statut zaustavio.
Zato se treba najprije time pozabaviti i unutrašnjom strukturom kluba pa tek onda velikim ulaganjima u igrački kadar. Možda je to i prepreka da se uradi neki sad senzacionalan transfer.

Btw, kad smo ono spominjali onog Joël Zwarts-a?! Eno ga slobodan igrač. Mada bi možda trebalo zaobići ove Holandeze.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Arma00
Postovi: 763
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Arma00 » 22 jan 2026, 22:04

Levin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:47
BarbareZeljin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:42
Levin je napisao/la:
22 jan 2026, 21:33

Hvala na odgovoru. U tom slučaju je suvišno raspravljati o nećemu čemu ne znamo sadržaj.



Klub je registrovan kao udruženje građana od značaja za Federaciju BiH, zato ga ovjerava Federalno ministarstvo pravde i ako je odbijeno nešto tu nije u skladu sa Zakonom o udruženjima.

Da budem iskren, ako uspiju ovo provući kroz trenutni zakonski okvir i pravila FS BiH bez posljedica po klub a da budu svi zadovoljni svaka im čast.
Pa evo laicki,kad su pravili sve te silne pripreme i radne grupe,citavi nizovi pravnih savijetnika,sigurno su morali voditi racuna o ovome.
Naravno da kod nas imas milion prepreka za bilo sta,ali siguran sam da ce se naci nacin ako ima eventualnih problema. Ok nema zakona o sportu,ali siguran sam da onda ni jedan klub koji ima vlasnike ili investitore,kod nas a ima ih par u raznim oblicima ulaganja,nije mogao proci glat te nase famozne zakonske okvire.
Ponavljam opet nemam pojma sta se desava ako se i desava ali sam siguran da ce se naci nacin. Predaleko se otislo da bi nas statut zaustavio.
Zato se treba najprije time pozabaviti i unutrašnjom strukturom kluba pa tek onda velikim ulaganjima u igrački kadar. Možda je to i prepreka da se uradi neki sad senzacionalan transfer.

Btw, kad smo ono spominjali onog Joël Zwarts-a?! Eno ga slobodan igrač. Mada bi možda trebalo zaobići ove Holandeze.
Normalno da je prepreka, neće čovjek da ulaže veliki novac dok se sve ne riješi, i riješit će se, ali na koji način je već između dvije strane.

Avatar
mamonelafo
Postovi: 1132
Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
Lokacija: Bulevar Ivice Osima 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mamonelafo » 22 jan 2026, 22:08

Opet peru sa statutom... :rol: :rol:

Opušteno, momci.
FK ŽELJEZNIČAR! MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Jači od ratova, režima i partija!

zeljovolimte
Postovi: 3778
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovolimte » 22 jan 2026, 22:13

Logicno je da su ljudi sumnjicavi koliko su puta zadnjih godina izigrani..

sanjinusto
Postovi: 427
Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sanjinusto » 22 jan 2026, 22:25

Mene zanima, odakle uopste informacija da je neko odbio statut? Ko je to rekao i gdje? Nije valjda da mislite na ovo trolanje pitara? Ili je mozda isti izvor kao da je Berisha sletio u Antaliju? :hmmmmm:

Avatar
godrina
Postovi: 4805
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 22 jan 2026, 22:26

NoDi80 je napisao/la:
22 jan 2026, 19:51
Schalke prodao 4000 Dzekinih dresova od jutros svaki kosta oko 120 eura i to je preko milion maraka
Tek je prvi dan, a siguran sam da bi i mi milion zaradili na Dzekinim dresovima
Steta stp nas godinama J*** domaci izdajnici i srozali su reputaciju kluba na minimum da sve moramo od nule praviti
No nece vise moci statut ce biti usvojen i Zeljo ce nastaviti novim putem sve do vrha europskog fudbala

Cjela fudbalska Njemacka o njemu prica. Drustvene mreze gore, gdje god okrenes jedna tema. Ovdje kad bi se vratio i odigrao 3 utakmice bio bi strasan bum.
Sledeci januar je kljucan :D
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3444
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 22 jan 2026, 23:38

sanjinusto je napisao/la:
22 jan 2026, 22:25
Mene zanima, odakle uopste informacija da je neko odbio statut? Ko je to rekao i gdje? Nije valjda da mislite na ovo trolanje pitara? Ili je mozda isti izvor kao da je Berisha sletio u Antaliju? :hmmmmm:
Informacija sa plbih podforuma

Pact1921
Postovi: 1089
Pridružen/a: 05 mar 2024, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pact1921 » 23 jan 2026, 01:58

MrkiMedo je napisao/la:
22 jan 2026, 23:38
sanjinusto je napisao/la:
22 jan 2026, 22:25
Mene zanima, odakle uopste informacija da je neko odbio statut? Ko je to rekao i gdje? Nije valjda da mislite na ovo trolanje pitara? Ili je mozda isti izvor kao da je Berisha sletio u Antaliju? :hmmmmm:
Informacija sa plbih podforuma
Eto taj statut. Da li znamo koga pise. Da li znamo ko glasa za njega. Ako glasa skupstina je li nova ili stara . Jer ako je nova Mirvic ima vecinu pa moze izglasati kako hoce. Ili treba da bude jednoglasno . Opet ko je u toj skupstini uopce. Ko je u Senatu tom sto su najavljivali rekli su da ce biti prijatelji kluba pa kad ti dodje na kraju mesa bazdarevic koji nema veze sa klubom 40 godina . Pa dajte malo transparentnosti nije ovo Indiana Jones da otkrivamo sami detalje kako bi dosli do svetog grala. I na kraju ce biti bolje da nema mahalanja tamo mogu nas u pozadini ugasiti ako hoce pa na kraju opet za 5 do 10 godina zovi 17045 vremena se mijenjaju ideali nikad. Mislim ono svoje smo principe i ideali prodali sto je cinjenica ne mozes reci drugacije. Ismijavao si pitare sto su se prodali na kraju i ti se sam prodao .
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici

Pablo11
Postovi: 5150
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 23 jan 2026, 02:52

Pact1921 je napisao/la:
23 jan 2026, 01:58
MrkiMedo je napisao/la:
22 jan 2026, 23:38
sanjinusto je napisao/la:
22 jan 2026, 22:25
Mene zanima, odakle uopste informacija da je neko odbio statut? Ko je to rekao i gdje? Nije valjda da mislite na ovo trolanje pitara? Ili je mozda isti izvor kao da je Berisha sletio u Antaliju? :hmmmmm:
Informacija sa plbih podforuma
Eto taj statut. Da li znamo koga pise. Da li znamo ko glasa za njega. Ako glasa skupstina je li nova ili stara . Jer ako je nova Mirvic ima vecinu pa moze izglasati kako hoce. Ili treba da bude jednoglasno . Opet ko je u toj skupstini uopce. Ko je u Senatu tom sto su najavljivali rekli su da ce biti prijatelji kluba pa kad ti dodje na kraju mesa bazdarevic koji nema veze sa klubom 40 godina . Pa dajte malo transparentnosti nije ovo Indiana Jones da otkrivamo sami detalje kako bi dosli do svetog grala. I na kraju ce biti bolje da nema mahalanja tamo mogu nas u pozadini ugasiti ako hoce pa na kraju opet za 5 do 10 godina zovi 17045 vremena se mijenjaju ideali nikad. Mislim ono svoje smo principe i ideali prodali sto je cinjenica ne mozes reci drugacije. Ismijavao si pitare sto su se prodali na kraju i ti se sam prodao .
Sta tebe briga, ti si rekao svakako da neces vise dolaziti. Prst u usi i miran si.
Fk Željezničar.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []