Post
Postao/la LegendKiller » 01 feb 2026, 20:15
Spor između telekoma i hajata je čisti poslovni i pravni problem. Tačnije bio je sve dok hajat nije odlučio od toga napraviti političko pitanje, a kasnije to još proširiti na vjersko i nacionalno pitanje. Istine radi tome je doprinio i direktor telekoma svojim prvim saopštenjem, vjerujem da ni on posle čitanja svog saopštenja nije bio siguran ko ima koju ulogu u svemu.
Dakle, hajat je za vrijeme zelenih potpisao ugovor sa telekomom koji je tada također bio zeleni da se besplatno emituje njihov program. Poslovna logika je bila jasna, telekom ima najveci broj korisnika, što već broj korisnika veća gledanost, a time i veća mogućnost za marketing plasman, od čega svaka privatna tv i živi. Win win situacija za oboje. Plus što se telekom redovno reklamirao na tom istom hajatu i naravno plaćao reklamu. Također za vrijeme istog tog direktora iz zelenih, pink je potpisao ugovor ugovor sa telekomom da se njihovo emitiranje plaća. To vlasniku hajata nije smetalo dok su zeleni suvereno vladali telekomom.
Naknadno hajat prodaje pravo prenosa nekoj firmi, koja se obraća telekomu sa zahtjevom za plaćanje naknade jer je istu hajat na to ovlastio, iako je hajat mnogo ranije dao to pravo telekomu besplatno.
Ista situacija je bila sa BNTV, pa nisu dramili o ugroženosti. Ista je situacija sa OBN pa ni oni ne drame zbog ugroženosti. Hajat može bit u dodatnom problemu ako ovaj VIP tuži i telemach. 2024. godine je Telemach već vodio spor protiv tog VIPa te hajata i drugih tv kuća pred konkurentskim vijećem. Ako krene i neka civilna parnica, loše se hajatu piše.