FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 11456
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 07 feb 2026, 15:31

H8Z7 je napisao/la:
07 feb 2026, 14:37
TrofejiSuTu je napisao/la:
07 feb 2026, 13:54
H8Z7 je napisao/la:
07 feb 2026, 13:28


Odvadi živ bio
Zbog cega?
Neosporan talenat,U 19,reprezentativac A tima u dogledno vrijeme. Ne sumnjam sekunde u njegov dalji razvoj i napredak s ovim ljudima koji ga i dovode.
Ova liga kao nacrtana za njega.
Ima tu zicu s loptom u nogama,i uvijek zna sta ce s njom,a da to nije u bunar.
Nije s loptom na Vi,lopta ga gotivi,a to je vazno za mladog igraca.

Druga je prica sto raja ima takvu percepciju da ce od prve tekme namjestiti 2 i zabiti 3 komada.
Povrsno gledanje ne isprati nikad ocekivanja u bilo kojoj sferi zivota.
Ništa ja nisam negativno rekao. Samo kažem da ima oko 300 minuta više od našeg Ignatkova sa 10ak utakmica u nogama. Ne treba letiti pred rudu i očekivati boom.
Treba biti strpljiv sa dečkom, mislim da i ta posudba od godinu dana govori da se ne očekuje da odmah da bude prevaga, ali u svakom slučaju interesantno ime, vrijedi probati.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
Pitar6785
Postovi: 8137
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 07 feb 2026, 15:51

Jel ovaj mali iz Osjeka moze igrat spica. Posto se pise da je ofanzivni vezni.

Adem je tip igraca koji pripreme odradjuje na 70% a da onih 30% preostali odradjuje kroz prvenstvo. Zato i traje toliko koliko traje.

Renan
Keremeh
Menalo
Gojkovic
Mamas
Hujber

Ovo je 6 igraca od kojih troica ce bit 100% starteri 11 u svakoj utakmicu do kraja a 2 ce ulazit skoro svaku utakmicu

Plus krdzalic koji ce bit u malo daljoj rotaci

Ako dodamo tu jos GULIJA I MLINARICA mozese zakljucit da smo mi igrali sa DOBRO NE KOMPLETIRANIM SASTAVOM.

Radnik kao sto kolega rece ima dvije strategije kad igra protiv jaci ekipa na strani; prva ne primit go sto je duze moguce i ako moras da primis gledaj da to bude samo jedan i onda u 80 minuti krenu ofanzivno, a ako je 0/0 onda valjanje (od pokojnog zizovica taktika)

Sreca je pa smo zabili u orvih 20, garantujem da je bilo 0/0 do 30 min da bi vec poceli lezat. Go ih je natjero da budu malo aktivni

Avatar
Vanja8
Postovi: 14084
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 07 feb 2026, 15:55

Pitar6785 je napisao/la:
07 feb 2026, 15:51
Jel ovaj mali iz Osjeka moze igrat spica. Posto se pise da je ofanzivni vezni.

Adem je tip igraca koji pripreme odradjuje na 70% a da onih 30% preostali odradjuje kroz prvenstvo. Zato i traje toliko koliko traje.

Renan
Keremeh
Menalo
Gojkovic
Mamas
Hujber

Ovo je 6 igraca od kojih troica ce bit 100% starteri 11 u svakoj utakmicu do kraja a 2 ce ulazit skoro svaku utakmicu

Plus krdzalic koji ce bit u malo daljoj rotaci

Ako dodamo tu jos GULIJA I MLINARICA mozese zakljucit da smo mi igrali sa DOBRO NE KOMPLETIRANIM SASTAVOM.

Radnik kao sto kolega rece ima dvije strategije kad igra protiv jaci ekipa na strani; prva ne primit go sto je duze moguce i ako moras da primis gledaj da to bude samo jedan i onda u 80 minuti krenu ofanzivno, a ako je 0/0 onda valjanje (od pokojnog zizovica taktika)

Sreca je pa smo zabili u orvih 20, garantujem da je bilo 0/0 do 30 min da bi vec poceli lezat. Go ih je natjero da budu malo aktivni
Mamas ti brate nece biti ni starter niti ce ulaziti do kraja ni jednu tekmu...

Avatar
Vanja8
Postovi: 14084
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 07 feb 2026, 15:57

Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 15:30
NajvecaRadosti je napisao/la:
07 feb 2026, 15:08
9 ligaski utakmica 8 clean sheet.Doveo je Mario odbranu u red ko niko realno.Svakako da je ovome doprinjeo i Banic koji je pokazao sto smo pisali da je strasan golman.
Ostaje gorak ukus sto nismo tog napadaca doveli jer ocito nam je to najslabija tacka u timu.Bit ce utakmica gdje ti jednostavno ni 10 veznjaka nece pomoci nego jako krilo da napravi dar mar i servira gol napadacu.Kupresak najbolja utakmica u nasem dresu,Elezi nestvaran igrac.Ne prica se dovoljno o njemu.

Delegatu se pisam u usta.

Doveo si napadaca ovaj mali živkovic je napadac jedino ako nas ne iznenade nekim drugim do veceras
Sta ono psujes sinoc sa Istoka ????

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5956
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 07 feb 2026, 15:59

Vanja8 je napisao/la:
07 feb 2026, 15:57
Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 15:30
NajvecaRadosti je napisao/la:
07 feb 2026, 15:08
9 ligaski utakmica 8 clean sheet.Doveo je Mario odbranu u red ko niko realno.Svakako da je ovome doprinjeo i Banic koji je pokazao sto smo pisali da je strasan golman.
Ostaje gorak ukus sto nismo tog napadaca doveli jer ocito nam je to najslabija tacka u timu.Bit ce utakmica gdje ti jednostavno ni 10 veznjaka nece pomoci nego jako krilo da napravi dar mar i servira gol napadacu.Kupresak najbolja utakmica u nasem dresu,Elezi nestvaran igrac.Ne prica se dovoljno o njemu.

Delegatu se pisam u usta.

Doveo si napadaca ovaj mali živkovic je napadac jedino ako nas ne iznenade nekim drugim do veceras
Sta ono psujes sinoc sa Istoka ????


J*** pokopane frani jelicu :rol:
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Vanja8
Postovi: 14084
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 07 feb 2026, 16:00

Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 15:59
Vanja8 je napisao/la:
07 feb 2026, 15:57
Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 15:30



Doveo si napadaca ovaj mali živkovic je napadac jedino ako nas ne iznenade nekim drugim do veceras
Sta ono psujes sinoc sa Istoka ????


**** pokopane frani jelicu :rol:
Ma jaa, mora se ostati u kondiciji, ne daj Boze da pocnemo lose igrati... :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Lujkaa
Postovi: 350
Pridružen/a: 31 jan 2026, 17:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lujkaa » 07 feb 2026, 16:01

Meni nije jasno zbog cega svi toliko hvale ovog malog ignatkova?
On, beganovic i mozda turkes ne zasluzuju minute osim mozda protiv slabijih protivnika i to kada je utakmica vec rijesena.

NoProfit
Postovi: 2781
Pridružen/a: 27 okt 2024, 14:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NoProfit » 07 feb 2026, 16:02

Svi u Pripjat! :bih:

Turo
Postovi: 1041
Pridružen/a: 06 maj 2025, 19:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Turo » 07 feb 2026, 16:03

Nadam se da nije bilo problema sa papirologijom.ali hrvatski savez vjerovatno ne bi to objavio da sve nije bilo pošteno.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5956
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 07 feb 2026, 16:05

Vanja8 je napisao/la:
07 feb 2026, 16:00
Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 15:59
Vanja8 je napisao/la:
07 feb 2026, 15:57


Sta ono psujes sinoc sa Istoka ????


**** pokopane frani jelicu :rol:
Ma jaa, mora se ostati u kondiciji, ne daj Boze da pocnemo lose igrati... :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Zadnji put psovo Rustemovicu i Almiru Bekicu :beba:
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 11456
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 07 feb 2026, 16:07

Lujkaa je napisao/la:
07 feb 2026, 16:01
Meni nije jasno zbog cega svi toliko hvale ovog malog ignatkova?
On, beganovic i mozda turkes ne zasluzuju minute osim mozda protiv slabijih protivnika i to kada je utakmica vec rijesena.
Iskreno, ne vidim nikog da ga nešto posebno hvali, čak naprotiv, više ljudi je skeptično nego očarano sa njim.
Beganović je solidan igrač, ali drago mi je da je dobio konkurenciju u vidu Hujbera.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
Vanja8
Postovi: 14084
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 07 feb 2026, 16:09

Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 16:05
Vanja8 je napisao/la:
07 feb 2026, 16:00
Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 15:59




**** pokopane frani jelicu :rol:
Ma jaa, mora se ostati u kondiciji, ne daj Boze da pocnemo lose igrati... :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Zadnji put psovo Rustemovicu i Almiru Bekicu :beba:
Znao si ti i Renana malo potkaciti, tako mi @fera rece, ali malo tise... :rol: :rol: :rol:

Lujkaa
Postovi: 350
Pridružen/a: 31 jan 2026, 17:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lujkaa » 07 feb 2026, 16:14

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
07 feb 2026, 16:07
Lujkaa je napisao/la:
07 feb 2026, 16:01
Meni nije jasno zbog cega svi toliko hvale ovog malog ignatkova?
On, beganovic i mozda turkes ne zasluzuju minute osim mozda protiv slabijih protivnika i to kada je utakmica vec rijesena.
Iskreno, ne vidim nikog da ga nešto posebno hvali, čak naprotiv, više ljudi je skeptično nego očarano sa njim.
Beganović je solidan igrač, ali drago mi je da je dobio konkurenciju u vidu Hujbera.
Ne mislim na sinocnju utakmicu nego onako opcenito tog momka vecina hvali a meni je on ispodprosjecan igrac. Began cista nula

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5956
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 07 feb 2026, 16:15

Vanja8 je napisao/la:
07 feb 2026, 16:09
Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 16:05
Vanja8 je napisao/la:
07 feb 2026, 16:00


Ma jaa, mora se ostati u kondiciji, ne daj Boze da pocnemo lose igrati... :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Zadnji put psovo Rustemovicu i Almiru Bekicu :beba:
Znao si ti i Renana malo potkaciti, tako mi @fera rece, ali malo tise... :rol: :rol: :rol:


Fera brat, kud se vrati renan i turkes tugo moja
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Vanja8
Postovi: 14084
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 07 feb 2026, 16:19

Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 16:15
Vanja8 je napisao/la:
07 feb 2026, 16:09
Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 16:05



Zadnji put psovo Rustemovicu i Almiru Bekicu :beba:
Znao si ti i Renana malo potkaciti, tako mi @fera rece, ali malo tise... :rol: :rol: :rol:


Fera brat, kud se vrati renan i turkes tugo moja
Vidis, ma nece @fera slagati... :rol: :rol: :rol:

NajvecaRadosti
Postovi: 10164
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 07 feb 2026, 16:23

Rule_hz je napisao/la:
07 feb 2026, 15:30
NajvecaRadosti je napisao/la:
07 feb 2026, 15:08
9 ligaski utakmica 8 clean sheet.Doveo je Mario odbranu u red ko niko realno.Svakako da je ovome doprinjeo i Banic koji je pokazao sto smo pisali da je strasan golman.
Ostaje gorak ukus sto nismo tog napadaca doveli jer ocito nam je to najslabija tacka u timu.Bit ce utakmica gdje ti jednostavno ni 10 veznjaka nece pomoci nego jako krilo da napravi dar mar i servira gol napadacu.Kupresak najbolja utakmica u nasem dresu,Elezi nestvaran igrac.Ne prica se dovoljno o njemu.

Delegatu se pisam u usta.

Doveo si napadaca ovaj mali živkovic je napadac jedino ako nas ne iznenade nekim drugim do veceras
Nisam znao,na tm stoji da je prednji vezni.Ovo je najbezbolnija opcija,ako bude dobar imamo pravo na otkup ako ne bude vratimo ga nazad.Isto kao i Ivanisevica.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!

misstianopenaldo
Postovi: 178
Pridružen/a: 06 jul 2024, 14:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la misstianopenaldo » 07 feb 2026, 16:34

Da li ima kakva kvalitetna info za napadaca ili je to to?

Turo
Postovi: 1041
Pridružen/a: 06 maj 2025, 19:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Turo » 07 feb 2026, 17:03

Na osnovu sporazuma između FK Radnik i FK Sarajevo, u nastavku sezone dres našeg kluba nosit će Haris Ališah i Amar Cerić.

Haris Ališah je nastupao za NK Stupčanica Olovo i Akademiju FK Sarajevo, a iza sebe ima i zabilježene nastupe za U-19 reprezentaciju Bosne i Hercegovine.
Amar Cerić je prošao sve selekcije Akademije FK Sarajevo te je također nastupao za U-19 reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Avatar
DoktorXabaras
Postovi: 2058
Pridružen/a: 25 nov 2025, 18:02
Lokacija: 18.4174847596 43.887485624
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DoktorXabaras » 07 feb 2026, 17:09

MSOZ101 je napisao/la:
07 feb 2026, 10:43
DoktorXabaras je napisao/la:
07 feb 2026, 09:51
MSOZ101 je napisao/la:
07 feb 2026, 09:15

Hajd mi samo, molim te, napiši kako je FK Sarajevo izgledao sinoć poziciono na terenu
Defanzivno 5-4-1, ovde i nema puno šta za detaljisati jer su ovi baš rijetko išli u pozicioni napad.

Ofanzivno 3-2-4-1, glavna stvar wing-bekovi Kuprešak i Beganović su stajali u liniji sa Ljajićem i Elezjem i igrali uglavnom po bokovima, rijetko su pomagali Cimirotu i Ignjatkovu i skroz su slabo učestvovali u iznošenju/prenosu lopte, sad iz kojeg razloga ne znam vjerovatno neka trenerova zamisao.
Npr kad gledaš neke druge ekipe u 3-4-2-1, bekovi sa def.veznim iznose loptu i učestvuju u izgranji napada gdje dvije visoke osmice otvaraju bokove/krila a ovi bekovi zavisi od situacije ulaze u sredinu i roriraju se sa šesticama. Kod nas stoperi igraju direkt na bekove a šestice se uvlače u sredinu i onda bek nema kome predati loptu pa je vrača ponovo nazad i tako unedogled jer nemaju kvalitet da prenesu loptu jer su daleko od deff.veznih kao što sam i napisao izlaze visoko u liniju sa osmicama. Ne kažem da je to loše samo smatram da mi trenutno nemamo tako kvalitetne igrače na tim pozicijama da mogu iskoristiti situacije gdje se na boku kroz dupli pas napravi višak.
Pogledaj Marsej ili Lens.

Moje skromno mišljenje je da ako se već igra sa tri stopera da u napadu moraju biti dva izuetno pokretljiva igrača, nemamo kvalitete na bekovskim pozicijama da ulaze u dubinu i riješavaju situacije iz drugog plana.
Meni je stvarno više preko one stvari smišljat odgovore stručnjacima koji dosta znaju i sve vezuju za formacije i kako je na terenu posloženo to je tako i nije dobro.
Prvo ono što je najmanje bitno u formaciji 5-4-1, ne znam da li smo proveli pet minuta, ofanzivno smo bili u 3-2-4-1 i defanzivno u 4-2-3-1 ili 4-4-2 što neko već napisa.
Ono što je bitno napad dubine, višak na strani, povratne lopte te neke situacije koje smo viđali govore nam o cilju igre koji se gaji.


slika

Ovih situacija smo imali dosta što znači da se dobro radilo i su igrači prepoznavali mane protivnika na 35 metara od gola mi smo imali situacije pet na pet.

Igrači su van takmičarskog ritma, osim Banića sinoć niko nije bio savršen. Griješili su svi od Beganovića, Ristovskog, Maroodze, Ignatkova, Ljajića, Elezija, Turkeša.

Vi sa svojim poznavanjem fudbala očekujete da igrači igraju isto u prvom kolu poslije dva mjeseca pauze kao u 16. ili 17. kolu i zato što to nije ok kriva je formacija.

Po meni svi su sinoć obavili svoj dio zadatka od Banića do Turkeša, svi će biti bolji kako vrijeme bude odmicalo, ali ono što jr najvažnije su ideje u ekipi koje postoje i ne sjedati svakom dijetu u ekipi nakon malo lošije partije na leđa, kako nije kalibar za Sarajevo i da veze nema.
Ne znam da li smo se razumjeli u vezi jučerašnje utakmice, ja sam samo napisao ono što sam vidio i mišljenja sam da se izvukao maximum obzirom na koji način smo igrali i koji igrači su igrali na nekim pozicijama.
Nisam nikakav stručnjak ni ekspert ali evo iz tvog scrinshota se vidi upravo ono što sam napisao, gdje stoje bekovi i kako lopta ide od stopera prema njima a naši DM stoje daleko i ne učestvuju u izgradnji napada a trebali bi jer iz tog razloga se igra sa tri stopera koja mogu nadoknadit njihovo eventualno ispadanje po izgubljenoj lopti i kontri protivnika.

Ne kritikujem niti jednog igrača odigrali su vrlo dobro obzirom na sve okolnosti, Radnik nam nije stvorio niti jednu šansu, sve su bile individualne greške koje nastaju padom koncentracije ili nedostatkom kvalitete, što opet po meni znaći da će ekipa napredovati i da će iz svake utakmice to biti bolje i bolje.

Ono što sad mene interesuje jeste gdje i kako će Cvitanović uklopiti Menala i Renana, koji če vjerovatno biti u prvih 11, šta ti misliš?
Doktor za retardaciju.
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO

Sazg
Postovi: 461
Pridružen/a: 11 apr 2023, 20:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sazg » 07 feb 2026, 17:20

Nije mali Ignatkov toliko loš, treba mu samo da se oslobodi sa loptom i da krene sa njom naprijed da nije svaka prvom do sebe ili nazad. Malog Telalovića ne bih ni vodio u Zenicu, izgoriće ko prskalica kad ga dole spopadnu sa tribina.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Turo i 32 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []