FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

goGlobal
Postovi: 287
Pridružen/a: 23 jul 2025, 20:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la goGlobal » 09 feb 2026, 01:16

tabba77 je napisao/la:
08 feb 2026, 11:58
Koliko su ljudi nerealni s pričom o tituli. Dižete očekivanja, hajcate raju na pogrešan način i onda kad ne osvojimo (što u ovoj sezoni možemo samo ako snsd i hdz prćija istupe iz lige) tjerate sve redom i niko i ništa vam ne valja. Zadovoljite se eventualnim osvajanjem superkupa i kupa. Pustite ljude da rade i dajte im vremena da izgrade ekipu i uspostave napokon neki sistem. Uspjeh će doći, siguran sam. Uspjeh preko noći nam nikad ništa dobro nije donio.
100% , tiha voda brijegove valja. Vazda nešta fantaziramo, budimo realni i utakmicu po utakmicu.
Sad nam je cilj Čelika resetovati i nakon srijede se posvetiti vikendu. Ne može ništa na zor i preko noći, nemamo čarobni štapić..ako naredne tri dobijemo u Doboju (iako sam negdje izrovio da je odgoden termin sa Slogom, ne znam što), kući Posušje (realno, henidkepom čemo ih trehnuti) i u Banjaluci ako uzmema cijeli plijen (ali teško, realno i X2 krnjav bi nam bio topčina) mi se možemo tek tada upučivati prema konkretnom vrhu, jer nam onda dolaze Rudar i Velež a idemo između njih Širokom koji je uvijek nezgodan protivnik ali znajući da smo im dvoje preklani utrpali na Pecari, za nadati se da taj izhod i sad ostvarimo jer su u lošijoj situaciju nego ikad!
I onda nam dolazi u aprilu dernek kod komšinice Željane, tu će se priključak aBd i ozvaničiti pompozno jer nam nakon njih direktni konkurent u svemu Zrinjski 11. u aprilu dolazi na megdan. Tako da samo lagano, utakmicu za utakmicom i hladne glave jer imamo solidnu ako ne i dobru ekipu za naše uslove a ostalo je na SŠ, našoj podršci i motivaciji igrača i željom za nabadanjem protivnika..iak se još dosta igrati ali definitvino ne smijemo na ekipama iz donjeg dijela nikad više bodove prosuti laički..sretno nam svakako!
kad sa sjevera pjesmu čuješ ti, dole na terenu srce ostavi..

goGlobal
Postovi: 287
Pridružen/a: 23 jul 2025, 20:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la goGlobal » 09 feb 2026, 01:20

fks74 je napisao/la:
08 feb 2026, 20:47
U srijedu se pobjednik neće znati do zadnje minute, bit će teža utakmica nego i jedna u ligi.
Neću da djelujem preambiciozan, ali u srijedu Čelika vračamo na tvorničke postavke i to junački. Njima je čara ulazak u PL nemaju oni sta u kupu tražiti, nije to kolce za njih. Moj predikcija je da će se do 35min. sve riješiti adekvatno.

Živi bili pa vidjeli..
kad sa sjevera pjesmu čuješ ti, dole na terenu srce ostavi..

goGlobal
Postovi: 287
Pridružen/a: 23 jul 2025, 20:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la goGlobal » 09 feb 2026, 01:26

Herson je napisao/la:
08 feb 2026, 22:31
fera je napisao/la:
08 feb 2026, 22:18
Rule_hz je napisao/la:
08 feb 2026, 21:51


Samo da se naloze nasi kao protiv zeljane, i top ce biti.Shvstit ce ih ozbiljno...
Zenicani ce ici na noz tako da ne sumnjam da ce i nasi imati motiva
Nema veze sto su druga liga ova utakmica je ipak derbi za obje ekipe
Je li to nešto novo za nas? Probaj nabrojati dvije ekipe iz bh fudbala koje Sarajevo ne dočekuje na nož.
100% , 2013 smo protiv Podgrmeča u kupu igrali u Sani nas par na gostovanju, ljudi išli na maksimum, to je tako kad Sarajevo ili Željo negdje dođu. Jest da smo ih tad ako se sječam 7:2 dobili ali nisu gače skinuli. Neće ni zeničani ali neće nas Durmo i ala Durmo sjebat više nikad, tad nas je Feđa ležerno pustio u utakmicu kao da smo Turbini na gostovanje došli ne Čeliku. Sad su valjda skontali gdje idemo i kako se igra pod tim okolnostima.
kad sa sjevera pjesmu čuješ ti, dole na terenu srce ostavi..

Lujkaa
Postovi: 350
Pridružen/a: 31 jan 2026, 17:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lujkaa » 09 feb 2026, 01:38

Zenićane cemo natamburati 5-0 . Sve ispod toga je neuspijeh i sramota.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 8139
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 09 feb 2026, 05:04

Nadam se da smo u onih 350 k km kupili zalitali metak.

Tesko je pobjedit ikoga kad ima podrsku od 10 k jer to njihove igrace tjera da daju sve sto imaju u sebi plus sto sam nas klub svojom velicinom ce ruse nabrijat da idu jos zesce. Plus sto taj ambijent dosta remeti nas time.


**** kad su bili 5 liga nas ljudi izbacili sad mozes reci da igraju fudbal pl bh (iz doljnjeg sprata)

Pametno smireno nabost ruse 2-3 puta u prvih 15 minuta i onda lagano pisat se po robi

Avatar
DoktorXabaras
Postovi: 2073
Pridružen/a: 25 nov 2025, 18:02
Lokacija: 18.4174847596 43.887485624
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DoktorXabaras » 09 feb 2026, 08:59

Telalovića ne bi vidio, jest da je u petak pjevao da će srušiti Zenicu :D al neka ga polako imamo opcija koliko hočeš nije da mam škripi a ne igramo sad protiv neke aman-zaman kvalitetne ekipe.

Nadam se da ovo loženje zenićana kod nas podiže nivo ozbiljnosti i samog pristupa utakmici. Proći u naredni krug je jedino bitno i polako se dizati iz utakmice u utakmicu.
Doktor za retardaciju.
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO

Avatar
071
Postovi: 345
Pridružen/a: 03 mar 2011, 22:23
Lokacija: Curva La Zapad
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 071 » 09 feb 2026, 09:08

Neka se lože kontaminiranim roditeljima kući, ovo im je najveći događaj u Bog te pita koliko posljednjih godina u tom smeću od grada. Rutinirati do poluvremena i odmarati igrače za nedjelju.

boki86
Postovi: 5143
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 09 feb 2026, 09:15

Previse ste optimisticni, mislim da ce biti tvrda utakmica, nabrijani domacin i pune tribine. Sve samo ne lako

Avatar
napoleon72
Postovi: 7134
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 09 feb 2026, 09:29

boki86 je napisao/la:
09 feb 2026, 09:15
Previse ste optimisticni, mislim da ce biti tvrda utakmica, nabrijani domacin i pune tribine. Sve samo ne lako
Jos plus stadion odakle se redovno vracamo spustenih gaca, a bili smo i u boljim situacijama nego danas. Sampionski tim koji gazi sve pred sobom ode Celiku pred gasenjem i polupraznim tribinama radi bojkota, pa fasujemo.
GRMI SA SJEVERA!
1946

Sumnja ubija više snova, nego što će neuspjeh ikada.

Avatar
soe
Postovi: 1029
Pridružen/a: 26 feb 2009, 18:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la soe » 09 feb 2026, 09:43

napoleon72 je napisao/la:
09 feb 2026, 09:29
boki86 je napisao/la:
09 feb 2026, 09:15
Previse ste optimisticni, mislim da ce biti tvrda utakmica, nabrijani domacin i pune tribine. Sve samo ne lako
Jos plus stadion odakle se redovno vracamo spustenih gaca, a bili smo i u boljim situacijama nego danas. Sampionski tim koji gazi sve pred sobom ode Celiku pred gasenjem i polupraznim tribinama radi bojkota, pa fasujemo.
Kad se to desilo?
Zadnji put kad smo izgubili od Čelika u regularnom dijelu bilo je 2014. kad je Delac primio onaj go kroz ruke.

MSOZ101
Postovi: 930
Pridružen/a: 11 avg 2020, 19:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MSOZ101 » 09 feb 2026, 09:46

Da će biti lagano neće, ali mi nismo uopšte sterilna ekipa koja ne zna šta želi na terenu. Ne sumnjam da će Cvitanović naći slabu tačku Čeliku preko koje ćemo već u prvom poluvremenu stvoriti barem tri gol šanse. Tu su slobodni udarci, ubacivanja sa strane, korneri preko kojih smo također opasni.

Ne bih rotirao puno ekipu maksimalano dvije promjene neka se ekipa upozna na terenu kroz takmičarske utakmice. Telalovića ostaviti u Sarajevo, najbolje je tako da ga ne ugase totalno.

Banić
Ristovski - Bralić - Maroodza
Hujber - Ignatkov - Cimirot - Mujkić
Elezi - Ljajić
Renan

Menalo i Kyeremeh oko 60. minute umjesto Elezija i Ljajića zbog Sloge i sve će to biti kako treba aBd.

boki86
Postovi: 5143
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 09 feb 2026, 09:53

napoleon72 je napisao/la:
09 feb 2026, 09:29
boki86 je napisao/la:
09 feb 2026, 09:15
Previse ste optimisticni, mislim da ce biti tvrda utakmica, nabrijani domacin i pune tribine. Sve samo ne lako
Jos plus stadion odakle se redovno vracamo spustenih gaca, a bili smo i u boljim situacijama nego danas. Sampionski tim koji gazi sve pred sobom ode Celiku pred gasenjem i polupraznim tribinama radi bojkota, pa fasujemo.
Ovdje izgleda mahom mladja raja pa ne znaju kakva su gostovanja bila po zenici, sto na terenu, sto za gostujuce navijace. Svaka utakmica je tamo bila na noz, na terenu, i na tribinama.

Avatar
napoleon72
Postovi: 7134
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 09 feb 2026, 10:04

soe je napisao/la:
09 feb 2026, 09:43
napoleon72 je napisao/la:
09 feb 2026, 09:29
boki86 je napisao/la:
09 feb 2026, 09:15
Previse ste optimisticni, mislim da ce biti tvrda utakmica, nabrijani domacin i pune tribine. Sve samo ne lako
Jos plus stadion odakle se redovno vracamo spustenih gaca, a bili smo i u boljim situacijama nego danas. Sampionski tim koji gazi sve pred sobom ode Celiku pred gasenjem i polupraznim tribinama radi bojkota, pa fasujemo.
Kad se to desilo?
Zadnji put kad smo izgubili od Čelika u regularnom dijelu bilo je 2014. kad je Delac primio onaj go kroz ruke.
Ne pobijedimo*. Pogresno sam se izrazio. Bilino nam je najgore gostovanje u 21. vijeku, i na Pecari imamo vise pobjeda nego u Zenici.

@boki86 ma najgore gostovanje za nas, znali smo zabit u 83. pa primit u 89., pa onda kad nam je Kajkut zabio hettrik smo vodili do 70te minute. Bas imamo neki pritisak tamo, puno bolje igramo i u Mostaru i u Banjoj Luci nego u Zenici.
GRMI SA SJEVERA!
1946

Sumnja ubija više snova, nego što će neuspjeh ikada.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5957
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 09 feb 2026, 10:08

Ide halkan zivotom :rol:
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

VolimoSarajevo
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 okt 2023, 12:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VolimoSarajevo » 09 feb 2026, 10:24

Nismo previse optimisticni,nego se jednom mora presjeci "stadion i publika".Ne igras protiv west hama...
Imas igraca u ekipi na trening im dolazilo 15 milja...
Ovim ekipama zgadis fudbal za poluvrijeme i pokazes gdje si a gdje su oni.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8518
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 09 feb 2026, 10:26

negativno iznenadjen koliko ljudi misle da ce ovo bili lagano....sreca pa imaju treneri i igraci koji (valjda) ne kontaju isto.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5957
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 09 feb 2026, 10:31

VolimoSarajevo je napisao/la:
09 feb 2026, 10:24
Nismo previse optimisticni,nego se jednom mora presjeci "stadion i publika".Ne igras protiv west hama...
Imas igraca u ekipi na trening im dolazilo 15 milja...
Ovim ekipama zgadis fudbal za poluvrijeme i pokazes gdje si a gdje su oni.

Ma prosla su ta vremena podcjenjivanja timova , sad je drugacija situacija, drugaciji mentalni sklopovi, puno zreliji,odlucniji i bolji igraci ce igrati a Boga mi i trener. A generalno fudbal u federalci i u pl ti je drastican po kvaliteti i svemu.. tako da se ne sekiram niti ih dozivljavam ,da je kakva oranica u pitanju bilo bi zeznuto ovsko na tepihu igras sto i igraci vole. Nadam se da se je renan dohavizo
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Lucas
Postovi: 4861
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 09 feb 2026, 10:33

Tri puta smo u prvenstvu u Zenici pobjedili, u zadnjih 30 godina, 1998/99 1-3, 2000/01 0-3 i 2017/2018 0:2. Nevjerovatno.

boki86
Postovi: 5143
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 09 feb 2026, 10:36

Halkic na centru :rol:

Avatar
DoktorXabaras
Postovi: 2073
Pridružen/a: 25 nov 2025, 18:02
Lokacija: 18.4174847596 43.887485624
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DoktorXabaras » 09 feb 2026, 10:49

Jbg pretjeruje se u oba slučaja.
Da će biti teška utakmica to svakako ali vala nije ni 50:50.
Doktor za retardaciju.
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []