FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
78
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 443

GIBRA
Postovi: 4070
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GIBRA » 10 feb 2026, 19:53

Levin je napisao/la:
10 feb 2026, 18:02
Lekqqq1921 je napisao/la:
10 feb 2026, 17:50
Levin je napisao/la:
10 feb 2026, 17:37
Dakle, status Simonija je jasan. Sretno Simoniju i da napravu karijeru. Ja se nešto ne mogu oteti utisku da nije dobio dovoljno prostora ali kako se ni u Zmijavcima nje mogao nametnuti vjerovatno tu i nema nekog velikog kvaliteta.

Još da vidimo šta ćemo sa Ibraheem-om i Garsijom. :kafa:

Valjda se klub nekad oglasi i za Garčevića.
Na Tm pise da je Garcevic otisao besplatno u Stupcanicu
Vidio sam i mogao je to klub objaviti na zvaničnim kanalima. Makar se zahvaliti igraču na angažmanu. Kakvom takvom. Mislim da je ovo nekorektno, nemaš ti stotinu igrača pod ugovorom i fino je predstavljen bio kad je dolazio.
Možda je i kluba sramota kakvih sve igrača imamo pa ljudi osjećaju neku dozu nelagode da išta objave

Narednih 5 godina nodi i kompanija da pišu o Simoniju i Sabicu kako su Mega talenti samo niko ne vidi, a drugi neka igraju Evropske grupe, takodjer da se pojačavamo sa ovakvim donerima poput Nastića
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 15X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

tiagofaria25
Postovi: 540
Pridružen/a: 01 jul 2024, 16:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tiagofaria25 » 10 feb 2026, 19:53

Vala mogao se dogovorit Ghorzi iz Radnika, istice mu ugovor na ljeto, Bayala nas odbio i ko zna ko jos, Radnik bi ga vjerovatno pustio za sicu, a nije los igrac, a mi deficitarni desno skroz na skroz.

Anpa
Postovi: 315
Pridružen/a: 22 okt 2018, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Anpa » 10 feb 2026, 19:58

tiagofaria25 je napisao/la:
10 feb 2026, 19:53
Vala mogao se dogovorit Ghorzi iz Radnika, istice mu ugovor na ljeto, Bayala nas odbio i ko zna ko jos, Radnik bi ga vjerovatno pustio za sicu, a nije los igrac, a mi deficitarni desno skroz na skroz.
Vrlo cesto je je*eno dovesti igraca iz ekipe koja igra na kontre a da se dobro adaptiraju. I on i faray bi bolje legli adzemovom stilu fudbala nego slavisinom, da je doticni to uspio sprovest u djelo u prosloj polusezoni.

tiagofaria25
Postovi: 540
Pridružen/a: 01 jul 2024, 16:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tiagofaria25 » 10 feb 2026, 20:03

Anpa je napisao/la:
10 feb 2026, 19:58
tiagofaria25 je napisao/la:
10 feb 2026, 19:53
Vala mogao se dogovorit Ghorzi iz Radnika, istice mu ugovor na ljeto, Bayala nas odbio i ko zna ko jos, Radnik bi ga vjerovatno pustio za sicu, a nije los igrac, a mi deficitarni desno skroz na skroz.
Vrlo cesto je je*eno dovesti igraca iz ekipe koja igra na kontre a da se dobro adaptiraju. I on i faray bi bolje legli adzemovom stilu fudbala nego slavisinom, da je doticni to uspio sprovest u djelo u prosloj polusezoni.
Razumijem to 100%, ali ako dodje gdje se igra na drugaciji nacin opet nece ostati bez vlasitih kvaliteta, a dokazao je da ih ima… Brzina, eksplozivnost, prodornost, slican Cveti. Jbg to je u svakom slucaju iza nas, nadat ce da ce doci neko ko nije losiji od njega, ako ikoga dovedu.

Avatar
Levin
Postovi: 1771
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 10 feb 2026, 20:03

GIBRA je napisao/la:
10 feb 2026, 19:53
Levin je napisao/la:
10 feb 2026, 18:02
Lekqqq1921 je napisao/la:
10 feb 2026, 17:50


Na Tm pise da je Garcevic otisao besplatno u Stupcanicu
Vidio sam i mogao je to klub objaviti na zvaničnim kanalima. Makar se zahvaliti igraču na angažmanu. Kakvom takvom. Mislim da je ovo nekorektno, nemaš ti stotinu igrača pod ugovorom i fino je predstavljen bio kad je dolazio.
Možda je i kluba sramota kakvih sve igrača imamo pa ljudi osjećaju neku dozu nelagode da išta objave

Narednih 5 godina nodi i kompanija da pišu o Simoniju i Sabicu kako su Mega talenti samo niko ne vidi, a drugi neka igraju Evropske grupe, takodjer da se pojačavamo sa ovakvim donerima poput Nastića
Ne znam. Najavljen je bio kao velika nada a pojedini su i ovdje govorili kako pokazuje da je talenat. Uostalom možda je posudba kakva.

Nejse, gledam ga večeras protiv Zrinjskog. Nije loš bio uopšte ali se vidi da mu fali snage i utakmica, nadam se da će se dozvati pošto dugo nije igrao. Ako ovi naši ne računaju na njega bolje mu je da ide negdje igrati.

Također i Efendić u sastavu Stupčanice. Dakle nema ni njega u kombinaciji za prvi tim. Od U21 imamo Jaganjac, Rakić i Šabić. Ostali će vjerovatno nastupati za juniore pa se možda onako nađu na klupi.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

NoDi80
Postovi: 18976
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 10 feb 2026, 20:20

Sumnjam da ce buti nesto od Garcie bio je na prvim trenizima i otpisan je za pripreme
Ljudi je li moguce da ne mozemo ubaciti jednog u21 igraca od hiljade djece
Sramota je da Zeljo ne moze izbaciti juniora, to je meni veci poraz nego protiv posusja
Gledam neki prvoligasi u Austriji poput Sturma sa juniorima igraju drugu ligu i mene to sve zaboli kad vidim da mi nista ne mozemo
Istina je da mi imamo sad pare, ali opet nece igraci neki da dodju i radije za manje pare odu stabiliniji klub
Sreca pa je usao investitor i pitanje kampa ce biti rijeseno uskoro, a nadam se do augusta da ce dovesti neke ozbiljnije trenere u OP
U pravu je onaj Dzelo bio neki dan Zeljo ( ne pricam o prvom timu) je bas na dnu i puno treba vremena da se ispravi sav nerad
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 10 feb 2026, 20:29

GIBRA je napisao/la:
10 feb 2026, 19:53
Levin je napisao/la:
10 feb 2026, 18:02
Lekqqq1921 je napisao/la:
10 feb 2026, 17:50


Na Tm pise da je Garcevic otisao besplatno u Stupcanicu
Vidio sam i mogao je to klub objaviti na zvaničnim kanalima. Makar se zahvaliti igraču na angažmanu. Kakvom takvom. Mislim da je ovo nekorektno, nemaš ti stotinu igrača pod ugovorom i fino je predstavljen bio kad je dolazio.
Možda je i kluba sramota kakvih sve igrača imamo pa ljudi osjećaju neku dozu nelagode da išta objave

Narednih 5 godina nodi i kompanija da pišu o Simoniju i Sabicu kako su Mega talenti samo niko ne vidi, a drugi neka igraju Evropske grupe, takodjer da se pojačavamo sa ovakvim donerima poput Nastića
Ma objava o njemu može biti samo kao objava o Trogrančiću, nemaš se na čemu zahvaliti, bio jednu utakmicu na klupi. Iskren da budem očekivao sam neku kolektivnu objavu zahvale njemu i Simoniju...ali daleko nam je to od nekog najvećeg problema u Klubu, bačene jesu sigurno neke pare na Garčevića i ne treba to umanjivati ali ni približno kao za holanđane, pejića, osmanovića....
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Avatar
Levin
Postovi: 1771
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 10 feb 2026, 21:08

AhmedNurudin je napisao/la:
10 feb 2026, 20:29
GIBRA je napisao/la:
10 feb 2026, 19:53
Levin je napisao/la:
10 feb 2026, 18:02

Vidio sam i mogao je to klub objaviti na zvaničnim kanalima. Makar se zahvaliti igraču na angažmanu. Kakvom takvom. Mislim da je ovo nekorektno, nemaš ti stotinu igrača pod ugovorom i fino je predstavljen bio kad je dolazio.
Možda je i kluba sramota kakvih sve igrača imamo pa ljudi osjećaju neku dozu nelagode da išta objave

Narednih 5 godina nodi i kompanija da pišu o Simoniju i Sabicu kako su Mega talenti samo niko ne vidi, a drugi neka igraju Evropske grupe, takodjer da se pojačavamo sa ovakvim donerima poput Nastića
Ma objava o njemu može biti samo kao objava o Trogrančiću, nemaš se na čemu zahvaliti, bio jednu utakmicu na klupi. Iskren da budem očekivao sam neku kolektivnu objavu zahvale njemu i Simoniju...ali daleko nam je to od nekog najvećeg problema u Klubu, bačene jesu sigurno neke pare na Garčevića i ne treba to umanjivati ali ni približno kao za holanđane, pejića, osmanovića....
Nikakve objave o Trogrančiću nije bilo. Ovdje se ne radi o novcu i nismo mi Stupčanica ili Tekstilac iz Dervente. Imati ugovor sa Željom nije kao biti u nekom drugoligašu jer ima težinu hiljada ljudi koji prate klub i dolaze na utakmice ali i klub to treba pokazati. Nadao sam se da nikad nećemo više imati slučaj Trogrančić. Makar ga ispratiš gospodski ako se furaš da si gospodski klub.

Uostalom, možda je posuđen Supčanici kao i Efendić. Obojica su tamo.

Holanđana, Pejića i Osmanovića će uvijek biti samo se nadam ne u ovolikom broju.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 10 feb 2026, 21:26

Levin je napisao/la:
10 feb 2026, 21:08
AhmedNurudin je napisao/la:
10 feb 2026, 20:29
GIBRA je napisao/la:
10 feb 2026, 19:53


Možda je i kluba sramota kakvih sve igrača imamo pa ljudi osjećaju neku dozu nelagode da išta objave

Narednih 5 godina nodi i kompanija da pišu o Simoniju i Sabicu kako su Mega talenti samo niko ne vidi, a drugi neka igraju Evropske grupe, takodjer da se pojačavamo sa ovakvim donerima poput Nastića
Ma objava o njemu može biti samo kao objava o Trogrančiću, nemaš se na čemu zahvaliti, bio jednu utakmicu na klupi. Iskren da budem očekivao sam neku kolektivnu objavu zahvale njemu i Simoniju...ali daleko nam je to od nekog najvećeg problema u Klubu, bačene jesu sigurno neke pare na Garčevića i ne treba to umanjivati ali ni približno kao za holanđane, pejića, osmanovića....
Nikakve objave o Trogrančiću nije bilo. Ovdje se ne radi o novcu i nismo mi Stupčanica ili Tekstilac iz Dervente. Imati ugovor sa Željom nije kao biti u nekom drugoligašu jer ima težinu hiljada ljudi koji prate klub i dolaze na utakmice ali i klub to treba pokazati. Nadao sam se da nikad nećemo više imati slučaj Trogrančić. Makar ga ispratiš gospodski ako se furaš da si gospodski klub.

Uostalom, možda je posuđen Supčanici kao i Efendić. Obojica su tamo.

Holanđana, Pejića i Osmanovića će uvijek biti samo se nadam ne u ovolikom broju.
Upravo to kažem jer je nije bilo, Trogrančić je bio par utakmica a Garčević jednu pa nemaš šta ni napisati. Slažem se da treba prikazati šta se dešava posebno jer nigdje nismo ništa mogli saznati a to je i obaveza zvaničnih kanala. Kod Vedada mislim da je bio problem jer nam je došao kao igrač koji 6 mjeseci u TC nije igrao iz razloga što nije produžio ugovor, tu realno nisu dobro razmišljali ni ljudi koji rade sa njim jer tada očekivati da se nametneš ispred Boljevića, Cvete, Vinija i ostalih pojačanja nije bilo realno. A valjda je imao i neku povredu. Holanđana, Pejića i Osmanovića hoće biti nažalost ali nikada nadam se kao nositelja tima kako je to Adžem planiro.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 10 feb 2026, 22:32

Mi imamo milion jedan problem, ovdje se raspravlja jel se Garcevicu zahvalilo, svasta

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 1300
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la muharemovicdzelo » 10 feb 2026, 22:40

Efendić je bio jedan od najgorih po fizičkim parametrima pa je odlučeno da ostane u Stupčanici jer nam ne može pomoći. Šamar u nedjelju je došao u najboljem trenutku po nas.

Ćosić će morati na gol. Nema drugog rješenja da se riješi zaštićeno godište. Posebno ako dođu i pojačanja na desnom beku i na krilu, a trebala bi. Što se mene lično tiče očekujem Muharema odmah u napadu. Što sam gledao na treningu - sigurno će donijeti promjenu u timu i u načinu same igre.

sanjinusto
Postovi: 423
Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sanjinusto » 10 feb 2026, 22:42

GavranBeli je napisao/la:
10 feb 2026, 22:40
Danas prvo CIPS poslo da bi kupio kartu. Oj Zenico velegrade sta ti papci rade
Hulahopka poceo si ic na gostovanja s pitarima. Fino.

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 10 feb 2026, 22:45

Odlično nam je došao poraz. Sedam bodova od ispadanja, a raspored boli glava. Dok se ekipa uigra s navodnim pojačanjima moglo bi tu biti svašta.

Hazre
Postovi: 1246
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hazre » 10 feb 2026, 22:56

muharemovicdzelo je napisao/la:
10 feb 2026, 22:40
Efendić je bio jedan od najgorih po fizičkim parametrima pa je odlučeno da ostane u Stupčanici jer nam ne može pomoći. Šamar u nedjelju je došao u najboljem trenutku po nas.

Ćosić će morati na gol. Nema drugog rješenja da se riješi zaštićeno godište. Posebno ako dođu i pojačanja na desnom beku i na krilu, a trebala bi. Što se mene lično tiče očekujem Muharema odmah u napadu. Što sam gledao na treningu - sigurno će donijeti promjenu u timu i u načinu same igre.
Samo polahko drug...dosta koji su se smijali i sprdali o Muharemu, vidjece klasu za ovu ligu...da zacepi nekim fino usta posto se plaho razumiju u nogomet

sanjinusto
Postovi: 423
Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sanjinusto » 10 feb 2026, 22:58

Nema sanse da ce klupirati Muftica i staviti golmana od 18 godina.

Pact1921
Postovi: 1082
Pridružen/a: 05 mar 2024, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pact1921 » 10 feb 2026, 22:59

muharemovicdzelo je napisao/la:
10 feb 2026, 22:40
Efendić je bio jedan od najgorih po fizičkim parametrima pa je odlučeno da ostane u Stupčanici jer nam ne može pomoći. Šamar u nedjelju je došao u najboljem trenutku po nas.

Ćosić će morati na gol. Nema drugog rješenja da se riješi zaštićeno godište. Posebno ako dođu i pojačanja na desnom beku i na krilu, a trebala bi. Što se mene lično tiče očekujem Muharema odmah u napadu. Što sam gledao na treningu - sigurno će donijeti promjenu u timu i u načinu same igre.
A sto jednostavno ne staviti malog gojaka u vezni red . Svi kazu da je mali odlican da se bori sve. A zasticeno je godiste taman nek ovi nasi veznjaci trenutni malo imaju konkurencije. Erick katastrofalno igra vec par mjeseci a ni ostali se ne mogu nesto puno pohvaliti .
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici

Pablo11
Postovi: 5150
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 10 feb 2026, 23:20

Pact1921 je napisao/la:
10 feb 2026, 22:59
muharemovicdzelo je napisao/la:
10 feb 2026, 22:40
Efendić je bio jedan od najgorih po fizičkim parametrima pa je odlučeno da ostane u Stupčanici jer nam ne može pomoći. Šamar u nedjelju je došao u najboljem trenutku po nas.

Ćosić će morati na gol. Nema drugog rješenja da se riješi zaštićeno godište. Posebno ako dođu i pojačanja na desnom beku i na krilu, a trebala bi. Što se mene lično tiče očekujem Muharema odmah u napadu. Što sam gledao na treningu - sigurno će donijeti promjenu u timu i u načinu same igre.
A sto jednostavno ne staviti malog gojaka u vezni red . Svi kazu da je mali odlican da se bori sve. A zasticeno je godiste taman nek ovi nasi veznjaci trenutni malo imaju konkurencije. Erick katastrofalno igra vec par mjeseci a ni ostali se ne mogu nesto puno pohvaliti .
Pejic, Prokop, Milosevic. Trenutno nema gdje, vezni nam je najjaci u ekipi.
Fk Željezničar.

Avatar
Levin
Postovi: 1771
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 10 feb 2026, 23:20

Samo nek Slaviša ne eksperimentiše mnogo. Najbolje što ima na teren i bit će to dobro. Bez Radovca i Krpića u prvih jedanaest naravno.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

zeljodogroba
Postovi: 759
Pridružen/a: 23 sep 2020, 09:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljodogroba » 10 feb 2026, 23:23

sanjinusto je napisao/la:
10 feb 2026, 22:58
Nema sanse da ce klupirati Muftica i staviti golmana od 18 godina.
Sto da ne? Ja cu radije gledati cosica na golu nego jaganjca, rakica u napadu ili sabica u vezi… ono je kriminal…
Moramo i mi malo shvatiti da Mufta, koliko god ga svi gotivimo, ima puno ogranicenja i dosta gresaka, narocito u ovoj sezoni. Moje misljenje (dalko od toga da je bitno) je da ni jedan golman nije dobar ako dopusta da mu protivnik centrira u peterac a da on to ne izbije bar u 90% slucajeva. To je muftina boljka, primarno zbog visine i to je to. Dok je i on bio u21 bio je sjajna opcija, ali ovako, u ovoj situacija sada, nisam siguran vise..

sanjinusto
Postovi: 423
Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sanjinusto » 10 feb 2026, 23:30

zeljodogroba je napisao/la:
10 feb 2026, 23:23
sanjinusto je napisao/la:
10 feb 2026, 22:58
Nema sanse da ce klupirati Muftica i staviti golmana od 18 godina.
Sto da ne? Ja cu radije gledati cosica na golu nego jaganjca, rakica u napadu ili sabica u vezi… ono je kriminal…
Moramo i mi malo shvatiti da Mufta, koliko god ga svi gotivimo, ima puno ogranicenja i dosta gresaka, narocito u ovoj sezoni. Moje misljenje (dalko od toga da je bitno) je da ni jedan golman nije dobar ako dopusta da mu protivnik centrira u peterac a da on to ne izbije bar u 90% slucajeva. To je muftina boljka, primarno zbog visine i to je to. Dok je i on bio u21 bio je sjajna opcija, ali ovako, u ovoj situacija sada, nisam siguran vise..
Ja bi to probao da se pitam, ali mislim da nijedan trener nije spreman da Muftu posadi na klupu i stavi dijete od 18 godina umjesto njega. Svi smo se nadali Gojaku, ali on ne moze iz nekog razloga da dobije priliku. Ni kod Denisa, ni kod Adzema, evo sad ni kod Stojanovica. Moramo rotirati u21 igrace od utakmice do utakmice, nema nam druge. Tuzno je reci, ali ne znas koji je gori.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []