FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Hrasno15
Postovi: 720
Pridružen/a: 03 avg 2024, 23:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno15 » 17 feb 2026, 19:25

Kada je objavljeno da je Slaviša novi trener ovdje je pisano da je on trener sa najboljim CV dosad. Nisam pratio njegov rad, ali sada sam pogledao, on se nigdje osim u Domžalama nije zadržao duže od jedne sezone. Po meni to onda nije nikakav ozbiljan trener

Pablo11
Postovi: 5150
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 17 feb 2026, 19:28

Bojudaosinebu je napisao/la:
17 feb 2026, 19:22
Ako danas nisu otisli po vladu ni sutra nije kasno.
:rol: :rol:
Fk Željezničar.

Avatar
Valter
Postovi: 1204
Pridružen/a: 01 avg 2013, 20:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Valter » 17 feb 2026, 19:33

Neko ko uzme ligu ispred Partizana, Olimpije i Maribora ne može biti baš neznalica. Vjerovatno je I on iznenađen količinom zatečene nekvalitete koju je tek prepoznao poslije prve prvenstvene utakmice. Tu se pogubio pa je počeo vrtiti nelogične poteze. Teško je kada upadneš u živo blato, mozak u panici nudi pogrešna rješenja i samo više toneš. Slaviša imaš dovoljno godina i iskustva, presaberi se, napravi drastičan rez i stani iza njega. Neki igrači jednostavno više ne smiju biti rješenje po cijenu ne znam kojih žutih i crvenih kartona. Izaberi 18-20 igrača i sa njima pokušaj osigurati bezbjednu zonu, ove sezone bitno je obezbjediti učešće u Premier ligi i za narednu sezonu. Skini sve terete vezano za plasman u tamo neku Europu. Sinoćnja bruka, nije samo Željina bruka nego i tvoja lična. Vrijeme brzo ističe, pokaži da ipak imaš neko znanje.

Zadnja linija i sa Karamarkom nije bila nešto što nas je zadovoljavalo, al sada se vidi koliko je destabilizovana bez njega. Na kraju bi ipak bilo bolje da je ostao do kraja sezone nego ovih par eurića što smo uzeli. Da se razumijemo 99% nas je bilo za to da se proda.

Pact1921
Postovi: 1089
Pridružen/a: 05 mar 2024, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pact1921 » 17 feb 2026, 19:34

Pablo11 je napisao/la:
17 feb 2026, 19:28
Bojudaosinebu je napisao/la:
17 feb 2026, 19:22
Ako danas nisu otisli po vladu ni sutra nije kasno.
:rol: :rol:
Ma nasa najbolja opcija da smo mogli dovesti Simu Krunica iz OFK Beograda. Ali sad im je postao predsjednik kluba ili tako nesto . Prosle sezone je bio 4 sa OFK u srbiji mislim kad su prva 2 mjesta zagrantovana CZ i Partizanu to je ogroman uspjeh sa slucajem da ih je bod dijelio od 3 mjesta. A ove polusezone je bio sredina tabele . A pored toga koliko znam zivio je Sarajevu prije nego sto je preuzeo OFK u svakom slucaju nas je lik .
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici

Hansestadt
Postovi: 3715
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hansestadt » 17 feb 2026, 19:35

Treba bas ozbiljno shvatiti situaciju. Izgubili smo protiv dvije naslabije ekipe barem po tabeli. Kakvi su nam igraci dosli fakticki nije relevantno kad to ne vidimo na terenu. Slicno ko ona presica kad je Amar Osim rekao da imamo skupu ekipu i da smo losi. Nema osnove zbog cega bih se pustio trener dalje da radi, to je isto ko da pustis Akrapovica, gubis bodove valja se kasnije cupati. Bas bas se treba ozbiljno pristupiti.

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 17 feb 2026, 19:46

Pact1921 je napisao/la:
17 feb 2026, 19:34
Pablo11 je napisao/la:
17 feb 2026, 19:28
Bojudaosinebu je napisao/la:
17 feb 2026, 19:22
Ako danas nisu otisli po vladu ni sutra nije kasno.
:rol: :rol:
Ma nasa najbolja opcija da smo mogli dovesti Simu Krunica iz OFK Beograda. Ali sad im je postao predsjednik kluba ili tako nesto . Prosle sezone je bio 4 sa OFK u srbiji mislim kad su prva 2 mjesta zagrantovana CZ i Partizanu to je ogroman uspjeh sa slucajem da ih je bod dijelio od 3 mjesta. A ove polusezone je bio sredina tabele . A pored toga koliko znam zivio je Sarajevu prije nego sto je preuzeo OFK u svakom slucaju nas je lik .
Sumnjam da bi se on ikad više prihvatio tog posla...

slika
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Pact1921
Postovi: 1089
Pridružen/a: 05 mar 2024, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pact1921 » 17 feb 2026, 19:52

Levin je napisao/la:
17 feb 2026, 19:46
Pact1921 je napisao/la:
17 feb 2026, 19:34
Pablo11 je napisao/la:
17 feb 2026, 19:28


:rol: :rol:
Ma nasa najbolja opcija da smo mogli dovesti Simu Krunica iz OFK Beograda. Ali sad im je postao predsjednik kluba ili tako nesto . Prosle sezone je bio 4 sa OFK u srbiji mislim kad su prva 2 mjesta zagrantovana CZ i Partizanu to je ogroman uspjeh sa slucajem da ih je bod dijelio od 3 mjesta. A ove polusezone je bio sredina tabele . A pored toga koliko znam zivio je Sarajevu prije nego sto je preuzeo OFK u svakom slucaju nas je lik .
Sumnjam da bi se on ikad više prihvatio tog posla...

slika
Ma bilo je ovo prije 18 godina kad se stimala liga 3 za 3 kad su ti 3 pobjede u gostima znacile osvajanje titule . Djeca rodjena te godine su sad 3 srednje . A ne mogu vise ni ovih eksperimenata i dovedjenja strucnjaka kao krcmarevica akrapovica basica stojanovica dajte ba nekog dokazanog koji poznaje ove nase terene.
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 17 feb 2026, 19:59

Slavisa je dobro podcjenio nasu ligu i imam osjecaj da apsolutno nije analizirao ni Posusje ni Rudar.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 17 feb 2026, 20:01

Pact1921 je napisao/la:
17 feb 2026, 19:52
Levin je napisao/la:
17 feb 2026, 19:46
Pact1921 je napisao/la:
17 feb 2026, 19:34

Ma nasa najbolja opcija da smo mogli dovesti Simu Krunica iz OFK Beograda. Ali sad im je postao predsjednik kluba ili tako nesto . Prosle sezone je bio 4 sa OFK u srbiji mislim kad su prva 2 mjesta zagrantovana CZ i Partizanu to je ogroman uspjeh sa slucajem da ih je bod dijelio od 3 mjesta. A ove polusezone je bio sredina tabele . A pored toga koliko znam zivio je Sarajevu prije nego sto je preuzeo OFK u svakom slucaju nas je lik .
Sumnjam da bi se on ikad više prihvatio tog posla...

slika
Ma bilo je ovo prije 18 godina kad se stimala liga 3 za 3 kad su ti 3 pobjede u gostima znacile osvajanje titule . Djeca rodjena te godine su sad 3 srednje . A ne mogu vise ni ovih eksperimenata i dovedjenja strucnjaka kao krcmarevica akrapovica basica stojanovica dajte ba nekog dokazanog koji poznaje ove nase terene.
Možeš dobiti Jagodića, Maksimovića, Klafurića i eventualno ako se baš ujedemo za jezik Ćorića koii je možda i najbolji od navedenih. Naših više nema. To smo potrošili, sažvakali i ispljuvali.

Edit : Ne možeš više ni Jusufbegovića jer ga je Sloga opet kaparisala. Da ne povjeruješ. Također, ima tu i ona varalica Nalić.

Iskreko, možda je bolje Slaviši dati još par kola da vidimo ima li tog stručnjaka u njemu kojeg smo svi priželjkivali.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

tiagofaria25
Postovi: 540
Pridružen/a: 01 jul 2024, 16:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tiagofaria25 » 17 feb 2026, 20:04

Mufta ne zna sacuvat gol, djevojku, korner, centarsut, jos pravi probleme u svalcionici, druze caoos…

Hrasno15
Postovi: 720
Pridružen/a: 03 avg 2024, 23:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno15 » 17 feb 2026, 20:04

Levin je napisao/la:
17 feb 2026, 20:01
Pact1921 je napisao/la:
17 feb 2026, 19:52
Levin je napisao/la:
17 feb 2026, 19:46

Sumnjam da bi se on ikad više prihvatio tog posla...

slika
Ma bilo je ovo prije 18 godina kad se stimala liga 3 za 3 kad su ti 3 pobjede u gostima znacile osvajanje titule . Djeca rodjena te godine su sad 3 srednje . A ne mogu vise ni ovih eksperimenata i dovedjenja strucnjaka kao krcmarevica akrapovica basica stojanovica dajte ba nekog dokazanog koji poznaje ove nase terene.
Možeš dobiti Jagodića, Maksimovića, Klafurića i eventualno ako se baš ujedemo za jezik Ćorića koii je možda i najbolji od navedenih. Naših više nema. To smo potrošili, sažvakali i ispljuvali.

Iskreko, možda je bolje Slaviši dati još par kola da vidimo ima li tog stručnjaka u njemu kojeg smo svi priželjkivali.
Velež je odlučujuća utakmica. Ako izgubimo od Veleža, Slaviša mora otići. Nema vremena za čekanje.

ELDIABLO20
Postovi: 1196
Pridružen/a: 19 okt 2024, 22:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ELDIABLO20 » 17 feb 2026, 20:13

Ako izgubimo od Veleza normalno da ce covjek otici i to ce on dati ostavku za razliku od prethodnog trenera koji nije cuo zvizduke.

Da uzmemo Veleza 0:5 djaba kad je ovaj u klub usao luzerski mentalitet kao i luzerski igraci.

Samo da ljeto dodje i da se rijesimo tzv fubalera Koningsa, Troupee, Rakica i Jaganjca, ti ljudi nisu za trece lige.

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 17 feb 2026, 20:26

Oni su bez milaka zbog kartona ako nam to nešto znači. Bio im je standardan U21 igrač u polju, zabio je i zrinjskom ali oni nisu opterećeni time jer imaju Karića na golu U21. Nadam se da nam može pomoći, poraz na Grbavici je pokazao koliko suspendovan igrač može značiti. Vraćaju im se pidro nukic i hrkac iz suspenzije oni nisu ni igrali protiv sirokog. Mi smo što se kartona tiče kompletni.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

BarbareZeljin
Postovi: 1328
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 17 feb 2026, 20:37

Bersaga je napisao/la:
17 feb 2026, 16:16
BarbareZeljin je napisao/la:
17 feb 2026, 15:46
Ja cu samo par stvari istaci.
Ja bi dao punu podrsku treneru. Samo iz par razloga. Svi pricamo ponizili nas 0-3 sinoc. Tako je sve ste upravu.
Ali naa 5-6 godina ova nesorta od igraca sistemski ponizava. Treneri se mijenjaju kao na traci,imamo nizove poraza i bez pobijede kakve nismo imali u bivsoj Jugi. Pricamo o gubljenju svlacionice,mislim da je vakat da se svlacionica izgubi za igrace a ne za trenere.
Ko god pokusa zavesti red,uvesti modernije formacije,dokaze se da ovi igraci i oni od prije par sezona nemaju kvalitet. Namjerno opstruiraju,vezu poraze za porazima.
Treba se jednom.za sva vremena presjeci sa nekvalitetom. Slavisa jeste fulio u obje tekme. Ali trenerska logika je takva da nove igrace ne mozes utrpati odmah u ekipu. To je bilo oduvijek tako. Uredu podcijenio si ligu i mislio da ces izgurati. Meni je ono sinoc samo dokaz kakav nekvalitet se kod nas nakupio.
Vjerovatno ima vas koji misle da treba da leti. Mozda ste i upravu.
Ali vece ponizenje je sta smo mi trpili godinama. Ono sinoc je samo diploma za sveukupan nerad.
Vidi Barba. Moje mišljenje je da treba da leti. Ne možeš dva puta zaredom promašiti sa formacijom, ne možeš. Cijele pripreme je pokušavao formaciju koja je izgledala solidno i tu formaciju ne koristi nikako u prvenstvu. Je li glup? U Posušju se žali da nema energije i discipline, jesmo li mi krivi? Nakon promašene formacije na toj utakmici umjesto da se vrati "sigurici" sa priprema on izvodi još gluplji eksperiment. Raspad sistema vidi dijete i već je u 30. minuti morao da mijenja stvari. Ne možeš forsirati k'o sivonja i tražiti neke stvari od ovih amatera kad oni ne mogu, moraš im se na neki način prilagoditi. Neka pokušava dvije godine sa Muftićem, Sedorfom, Šukilovićem, Trupeom i Osmanovićem iznošenje lopte kroz pas igru, neće naučiti jer ne mogu. Mislio sam da ne mogu biti lošiji ali ih je on takvim učinio. Kakvi kazneni treninzi u 21h? Pušta im neke Japance da gledaju, ne znaju ko će igrati prvih 11 dva sata prije utakmice? Definitivno zalutao kod nas, to može možda proći u normalnim sredinama a mi to nismo. Igrali smo protiv dvije najlošije ekipe u ligi, ono čisto da se spomene. Jedan šut o okvir gola.
Kad ne budu dio ekipe: Muftić, Abdulahović, Trupe, Odinaka, Šukilović, Osmanović, Sedorf, Erik, Radovac, O'hand, Cvetanoski, Šabić, Rakić, Vini, Jaganjac, Konings, Krpić tek tad možemo nešto očekivati. Nikad nafake nećemo imati sve dok jedan od njih bude tu iz raznih razloga.
Nista ti nisi rekao sa cime se ne mogu sloziti. Ja sam nakon Posusja bio bijesan i nista mi nije bilo jasno.
Generalno sta god covjek da napise drugacije,ne moze se ne sloziti sa drugim koji misle na suprotan nacin. Ne mozes vise znati ni sta je dobro ni sta lose.
Samo razvuklo senovo dugo brate i traje li traje. Nema sta mi nismo pokusali sa trenerima u proteklih par godina. Ja samo znam da kod svih drugih ekipa godinama vise fudbalskog vidim nego kod nas.
Mi godinama dobijamo na neku atmosferu,a onog fudbalskog nam je sve manje i manje.
Nije lagan ni proces u koji smo usli. Gotovo 95 posto ekipa sa velikim ulaganjima su imali ogromne probleme u prvih par sezona. Nemali broj slucajeva je bio gdje su dozivljavali slicne stvari kao mi sinoc.
Mi smo postali sredina koja guta i trosi ljude. Vjeruj mi brate ako ovako nastavimo,pa nama nikk ziv nece htijeti doci za trenera. Mi potrosismo ljude u mjesec ili dva.
Jednom jednostavno se mora presjeci. Svako moze da pogrijesi. Igraci grijese sezonama,pa im se zaboravi. Moze i uprava da fuli i pogrijesi,ali brate stani jednom iza svog projekta cvrsto,pa i da pogrijesis,nakon odredjenog vremena se izadje i kaze ,jeste zajebali smo,preuzimamo odgovornost,radicemo jos jace i bolje .
Ne mogu se oteti dojmu,da su najveci svjetski treneri,koje je klub istrpio a bili su zreli za otkaza mnogo puta u karijeri,postali bas to sto su postali,jer je neko stao iza njih.
Ne kazem ja da to mora biti Stojanovic,pogubio se i on. Ali mi cemo djelovati vrlo neozbiljno,jer smo prije mjesec rekli da nam treba vremena 2-3 sezone da klub vratimo gdje pripada.
Znamo svi kakvu ekipu imamo,evo sad na surov navin su saznali i Brkovic i Stojanovic,ali da ga nabijemo nogom nakon mjesec i pol. Onda nam teza i prica sa prve press konferencije odmah pada u vodu.
Vjeruj mi brate sam sebi psujem sve po spisku,sto ovo pricam i najradije bi ih sve poslao u 3 pm,i trenera i igrace,ali kad malo razmislim,i na sve nelogicnosti koje ovaj covjek radi u 2 kola,ne mogu da ga krivim,jer znam koliko smo slabi.
Pogotovo sto igra prema naprijed,koji nam je i bez ovih 7 novih igraca,bio najveci problem,i ti mu nedovedes nikoga,e pa ja ne znam zaista sta mi ocekujemo.
Sinoc je 7 nasih igraca izgledalo kao Maldivi na zinskoj Olimpijadi,a kad se igra formacija koja nam odgovara,jedva da dobacimo do Bosne na Olimpijadi.
Ne znam nek rade sta hoce,ali zaista nam nije lako trpiti sve ovo.

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 17 feb 2026, 20:42

Ma ako se budu ovako mijenjali trenera bez ikakvog plana i cilja, nema od nas nista. A da ne pricamo o tjeranju igraca svaka tri mjeseca. Pa onda prici kako treba ubaciti djecu, pa kad udju djeca vide da je to ispod prosjeka. Tako u krug.

Alipasino
Postovi: 9007
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 17 feb 2026, 20:43

Najveci komentar zadnjih 10 godina nekog forumaša.Ja sam optimista i mislim da necemo ispast.Eto dokle smo dosli.

Arma00
Postovi: 763
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Arma00 » 17 feb 2026, 20:43

AhmedNurudin je napisao/la:
17 feb 2026, 20:26
Oni su bez milaka zbog kartona ako nam to nešto znači. Bio im je standardan U21 igrač u polju, zabio je i zrinjskom ali oni nisu opterećeni time jer imaju Karića na golu U21. Nadam se da nam može pomoći, poraz na Grbavici je pokazao koliko suspendovan igrač može značiti. Vraćaju im se pidro nukic i hrkac iz suspenzije oni nisu ni igrali protiv sirokog. Mi smo što se kartona tiče kompletni.
Ne treba gledat njih nego sebe, a mislim da možemo dole odigrati dobro jer niko i neočekuje previše, pritom igrat ćemo na tranziciju, a to smo barem ove sezone znali kvalitetno odigrat.
Pobjeda dole može preokrenut sve.

NoDi80
Postovi: 19029
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 17 feb 2026, 21:24

zeljovolimte je napisao/la:
17 feb 2026, 19:08
Tesko je biti pametan, ovo ni najveci pesimista nije mogao predviditi.

Morali smo ozbiljnije uci u ovaj dio sezone. Ovakvom igrom necemo nikoga pobjediti.

Nas na ljeto bar im ugovori isticu, napustaju: Muftic, Abdulahovic, Sukilovic, Odinaka, Eric, Semdin, Bicakcic, Foco, Peixoto, Jaganjac, Krpic.

To je 11 igraca, a u medjuvremenu se moramo rijesiti Trupea, Sedorfa, Osmanovica, Rakica.

I na ljeto bi mogao ici opet totalni reset i autobuska stanica.
Vec sad moramo golmana traziti, prvu ili rezervnu opciju.

Nemoguce je napraviti ekipu koja ce moci biti tu i iduce sezone.
Jedino 3-5-2 ili 3-4-3 ili sa Prokopom ili Milosevicem na krilu.

Nesto se mora desiti..
Dje ce brate milos na krilo moj rahmetli dedo brzi od njega
Meni nije jasna raja sve tjeraju, ali im milosevic igracina
Kume frajr prespor vrti loptu u krug pegla je i kad je pred golom ne moze da stigne da osuta, jer je prespor
Lik je jedan od igraca koji usporavaju igru, tehnicki je medju najboljima, lijepi se lopta za noge i sve to stoji, ali dzaba prespor je
Frajr igra svaku utakmicu i nikad ne moze da pridje golu
Evo odigrao je skoro 20 utakmica i bezopasan jee
Odinaka vise u protivnickom sesnaesterxu nego on, ali odinakina tehnika smijesna i svi ga tjeraju
Stalno svi se tjeraju, ali milosevic je neforiljiv, a kladim se da ce ga prije Dragovic zabiti nego on
Meni je on igrac za cuvat posjed, rezultat i nista vise od toga
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 17 feb 2026, 21:52

Svi su bili loši, bez iznimke...

Muftić ispucava loptu u aut a utakmica se lomi i mi kao nešto pritišćemo.
Bekovi, ne znam ko je više lutao i ko je sporiji. Nastić ili Troupee. Uvlače se u sredinu idu nešto naprijed ljudi nam pucaju kontre dva na dva.
Štoperi... Ne znaš ko je više pogubljen i zbunjen na terenu. 200 lopti bacili u bunar i dva puta pogodili našeg igrača.
Erick kao da je na terminu prvi put ne može da poveže pasa a gleda samo kako će se sa nekm pobiti.
Milošević zuji i dribla a malo efekta. Nit on zna kud bi nit ga neko prati.
Alić zalutao na krilo. 15 puta se zabio u protivničkog igrača. Kakav bek na krilu majo draga.
Cvetanovski u prvih 30 minuta bar jedno 15 lopti predao protivniku.
Rakić i ono što sam mislio da može on ne može.
Prokop je možda jedini koji bi se mogao nešto izdvojiti ali nije to uopšte teško u moru indisponiranih igrača sa niskim samopouzdanjem. Treba li reći šta je profulao i koliko je lopti izgubio i on.
Od zamjena jedini Vidi imao nešto vrijedno pomena a i on je više puta usrao nego dobroga donio.

Ukratko, jedna skupina indisponiranih igrača koji pokušavaju nešto bez jasnog cilja.

Na Slaviši je da to utegne a ako ne može da tražimo nekoga ko može.

Edit : Možda malo pretjerujem ali meni je to tako izgledalo.
Zadnja izmjena: Levin, dana/u 17 feb 2026, 21:53, ukupno mijenjano 1 put.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 1300
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la muharemovicdzelo » 17 feb 2026, 21:53

Jedini logičan slijed je dodatno čišćenje ekipe. Problematični igrači se moraju maknuti. Igrači na koje se ne računa moraju na tribine. Igrači koji igraju toplo-hladno također. Nekima klupa a nekima tribina. Da malo dođu sebi. To moraju da urade ma ko bio trener u Mostaru. Što se tiče Stojanovića, dati mu utakmicu u Mostaru da nas demantuje i da nam pokaže zašto je tu. Nakon utakmice i rezultata procijeniti šta dalje. Nešto nam moraju ponuditi pa kako god. Igru, borbu, zalaganje, volju, da pogledaju barem prema golu.

Ako budemo poraženi i ako ne bude igre nema se tu šta dalje pričati. Raspored je paklen, Sloga nam stiže a u kupu još imamo šanse, da smo najgori ja se opet nadam da možemo otići do kraja. Po meni nema smisla da saradnja ide i dalje ako budemo poraženi u Mostaru a posebno ako ne prikažemo bar nešto od igre. Ako budemo poraženi a on ostane samo bi pali u identičnu zamku kao sa Brunom. Čekanja nema posebno kad je kup tu. Tu utakmicu ako ne riješimo kod kuće tamo se sigurno nećemo čupati.

Opet kažem ne smijemo upasti u zamku kao sa Brunom. Fudbala nigdje a nadamo se da ćemo progirati i onda čekamo. Ne. Po meni je bolje da se odmah kaže da je odabir promašen i da smo pogriješili sa trenerom nego da se radimo ludi. Promašeno pa šta? I drugi su mašali pa eno ih. Odmah punom parom na posao da se greška anulira. Ni slučajno se ne smije dogoditi da nam rezultati kažu da je trener promašen a da se mi radimo ludi jer ne želimo da nam se ta greška upiše pa ga puštamo još i još i još da demantuje kritičare i da pokuša da nas sapere.

Ključno je da se neka lica sklone. Neki na tribinu a neki na klupu. Potrebna nam je promjena energija i snage. Gurnuti par mladića sa pojačanjima pa da vidimo od čega su. Nakon sinoć kontam da gore ne može. Ljudi su nas odučili od fudbala.

Ćosić - Alić, Nastić, Bičakčić, Galcho - Pejić, Hodžić - Peišoto, Prokop, Freeman - Muharem.

Na klupu djecu i one što su najmanje loši. Ostale na tribine. Teško da može gore od sinoć. Ako ništa pojedinci će se napeti da se pokažu na debiju a neki malci da zaslužuju šansu i da ih se šikanira onako. Hoćemo li mi nešto lošije izgledati sa Ćosićem na golu? Teško. Sa Freemanom i Ibraheemom na krilu? Teško. Muftića i Mateja poslati na hlađenje. Kao i Ericka. Neka ih malo u šeheru.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: bvsic, Pact1921 i 30 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []