Post
Postao/la gh0stHZ » 08 mar 2026, 13:25
Prijedlog administraciji, a ovo nije teško uvesti, membership grupe.
Sa pokazanom članskom kluba, blurovanim detaljima, i nickom na papiru ako treba potvrditi pripadnost klubu i verifikovati forumsko članstvo.
Temu FK Sarajevo ograničiti na samo članove foruma sa tim tagom, isto tako za Želju, Zrinjski i slično. Uvesti oštriju moderaciju na ovoj temi, sa moderatorima iz svih klubova po jedan. Jel’ ti klub ispao u drugu ligu, nema ti pisati na temi Premijer Liga.
Eto dejtonsko rješenje za temu. S tim da bi možda ovo i upalilo i imalo smisla, ili eto nek nadograde prijedlog, ali ovaj default template foruma ne ide. Moglo se malo više truda uložiti da permisije i kontrole koje imaju smisla. Razumijem slobodu govora, ali i ona važi dok se ne narušavaju prava drugih. Plus, forum nije inovacija, postoje 20-30 godina, tako da generalno se ovdje odustaje od generalnih pravila kako su forumi zamišljeni. Nemamo kulturu razdvajanja tema na upravo to, to jeste teme. Sve pišemo na jednu kamaru, off topic je svakodnevnica, i kršimo jedino napisano pravilo na forumu, a to je “poštuj sagovornika”.
Isto tako navodi se dole da vlasnici foruma imaju pravo ukloniti postove koji su neprikladni, vulgarni i slično, a ni to se ne prati. Kao što nama kažete “poði od sebe”, tako da bi bil olijepo da administracija poðe od sebe i dovede stvari malo u red.
I na kraju svijeta, tebe bodriti.