FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Hazre
Postovi: 1250
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hazre » 16 mar 2026, 15:01

Levin je napisao/la:
16 mar 2026, 14:57
Hazre je napisao/la:
16 mar 2026, 14:37
@Hazre, da te pitam! Je li još aktuelna priča o proširenju austrijske kolonije u Želji sad kad Nijaz više nije tu?
Teska prica kako nema Nijaza....

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 16 mar 2026, 15:05

NoDi80 je napisao/la:
16 mar 2026, 15:01
Levin je napisao/la:
16 mar 2026, 14:57
Hazre je napisao/la:
16 mar 2026, 14:37
@Hazre, da te pitam! Je li još aktuelna priča o proširenju austrijske kolonije u Želji sad kad Nijaz više nije tu?
Nodi je tu sa Saninom, svakako gledamo po Austriji, ali sad se jos nista ne zna
Huskovic i Prokop ne igraju, jer ovdje se igra krkanski fudbal i njihova mana za nase lige jeste sto su mrsavi i nejaki
Sad je sve do kluba kakav cemo fudbal igrati u biducnost moderan od noge do noge ili ovo standardno na duele, tucu, dugu loptu…
On da je mogao igrati u Austriji ne bi ovdje nikad dosao. Kakav on nema kuveta za pola sata igre.

NoDi80
Postovi: 19029
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 16 mar 2026, 15:09

GavranBeli je napisao/la:
16 mar 2026, 15:05
On da je mogao igrati u Austriji ne bi ovdje nikad dosao. Kakav on nema kuveta za pola sata igre.
Mogao je ostati u Linzu, to je pogresno razmisljanje, jer i Bickacic moze igrati u jacem klubu od Zelje
Nasa liga je na dobrom glasu u Austriji zbog rezultata zrinjskog i borca, zbog repke koja je se malo digla u posljednjih godinu dana, a mi smo dobili i investitora koji ima pare…
Najveci problem za Prokopa i Buskovica je to sto kod nas mozes zaboraviti tehniku bez fizike, a mi uporno forsiramo fiziku i igra nam se svodi na duele. Treba nama jos nekih promijena da bi napravili iskorak i konacno izasli iz dubioze
Prvo treba klub sa Mirvicem da oformi sistem i princip igre koji je ce klub igrati od pionira do prvog tima
Svaki kadet koji udje u prvi tim da udje u isti sistem kao sto je igrao u kadetima
Primjer recimo da lijevi bek kadeta radi ponavaljanja i napade u stilu Alica i da se sve to prenosi salbonski
U Zrinjski ko god da dodje oni igraju istu formaciju, a nacin igra uvijek indetican, igraci uvijek rade ista ponavljanja…
Oni kojeg god igraca da ubace oni isto igraju, jer imaju sistem koji savrseno funkcionise
Znaci prvo sto moramo uraditi jeste sistem implemetirati od pionira, kadeta, juniora do prvog tima i da svi igrjaju na isti nacin sinhornizovano
Posto si ti pitar evo pogledaj vasu ekipu, je li to Siroki ima bolje igrace od fks?
Nema sigurno, ali Siroki ima sistem koji se koristi vec 10,15 godina, a fks svake godine mijenja dva, tri trenera i svaki trener koji dodje mijenja cijeli sistem
Klub mora biti poslozen bez trenera i igraca da se zna kako ce se igrati, a kad znas kako ces igrati, onda znas i koje igrace trebas dovesti
Nijaz je malo pozurio, ne kazem da su njegove namjere bile lose, ali trebao je malo drugacije strpljivije postupiti u pocetk
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Avatar
Hilmo123
Postovi: 948
Pridružen/a: 01 jul 2018, 10:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hilmo123 » 16 mar 2026, 15:32

Belaj za belajem, nikad na zelenu granu nažalost. Balija.
SAMO JE JEDAN GRIJEHA JE VRIJEDAN!

Admir74
Postovi: 3742
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 16 mar 2026, 15:38

Ma mogu se na...ti svi Saninu. Samo da statut prođe kako treba.

Avatar
mamonelafo
Postovi: 1132
Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
Lokacija: Bulevar Ivice Osima 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mamonelafo » 16 mar 2026, 15:45

Admir74 je napisao/la:
16 mar 2026, 15:38
Ma mogu se na...ti svi Saninu. Samo da statut prođe kako treba.
Ma hebat ih, eto, oni isplatili dugovanja kluba :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
FK ŽELJEZNIČAR! MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Jači od ratova, režima i partija!

NoDi80
Postovi: 19029
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 16 mar 2026, 15:52

Investitor je dosao, postavio je ljude kojima je vjerovao i na njihovu rijec je doveo igrace, trenera
Uglavnom Zeljo nema vise dugova, a investitor nije ulozio ni 00.01% od onoga koliko ce biti ulozeno
Da nema investitora klub ne bi bio u mogucnosti da vrati te sve silne dugove i oni bi samo rasli, kao sto su rasli godinama
Sanin nije naivan kao Ismir da se odmah rasipa parama, a ovo je tek uvodni dio i spremanje za ono sto nas ceka u augustu
Kad se sve poslozi ne sumnjam da ce biti top
Ovo nema veze sa trenutnom igrom na terenu da me neko pogresno ne razumije
Zadnja izmjena: NoDi80, dana/u 16 mar 2026, 15:54, ukupno mijenjano 1 put.
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

berjan
Postovi: 217
Pridružen/a: 18 feb 2026, 01:38

Re: FK Željezničar

Post Postao/la berjan » 16 mar 2026, 15:53

N1 u posjedu dokumenta: Koliko je Mirvić zaista uložio u FK Željezničar


eto na n1 guglajte posto ne mogu kaciti link direkt, krenuo obracun

sanjinusto
Postovi: 427
Pridružen/a: 02 jul 2024, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sanjinusto » 16 mar 2026, 15:54

Admir74 je napisao/la:
16 mar 2026, 15:38
Ma mogu se na...ti svi Saninu. Samo da statut prođe kako treba.
Proci ce, to je konacno zavrseno i onda nema vise prepreka da ulaze pare. Trenutno se uprava koju je otjerao bavi podvalama.

NoDi80
Postovi: 19029
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 16 mar 2026, 15:59

sanjinusto je napisao/la:
16 mar 2026, 15:54
Admir74 je napisao/la:
16 mar 2026, 15:38
Ma mogu se na...ti svi Saninu. Samo da statut prođe kako treba.
Proci ce, to je konacno zavrseno i onda nema vise prepreka da ulaze pare. Trenutno se uprava koju je otjerao bavi podvalama.
Ovaj Sanin je puno mudriji, zreliji od Ismira
Klub je vratio sve dugove s kojima smo se godinama mucili, a investitor nije jos ulozio ni 1%
Ostavimo rezultate po strani i gledajmo iz druge perspektive
Mi vise dugova nemamo i nasa prica tek pocinje u augustu
Zadnja izmjena: NoDi80, dana/u 16 mar 2026, 16:02, ukupno mijenjano 1 put.
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Avatar
mamonelafo
Postovi: 1132
Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
Lokacija: Bulevar Ivice Osima 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mamonelafo » 16 mar 2026, 16:01

Ma nevjerovatno je da neko vjeruje. I istom tekstu, piše kako smo imali 1.150 KM na računima. I u nastavku, piše da smo od naših prihoda (koji su u skladu s rashodima, negdje oko 300k) i dijela transfera AlJabera skupili 2M i onda zamolili Sanina da doda ne znam koliko napisaše, 300k i da se isplati dug... I sve su to uspjeli za 45 dana, legle sve pare, došao dio kolača od AlJabera hahaha... Onda kaže, da moramo sve isplatiti do 31. marta za lcience i slično, a objavili su ti isti iz te uprave da imamo licence... (ako sam dobro shvatio ovo što su naškrabali).
moraš biti paglu da vjeruješ u ovo što je napisano. Nek ide i Mirvić vala, bolje sa onih milju i dvjesto na računu.
FK ŽELJEZNIČAR! MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Jači od ratova, režima i partija!

berjan
Postovi: 217
Pridružen/a: 18 feb 2026, 01:38

Re: FK Željezničar

Post Postao/la berjan » 16 mar 2026, 16:03

kazu nasli na racunima 1150km, a 2025ta rekordna godina po prihodima

nazalost ljudi, nas zeljo je kao kad dovedes djecu u prodavnicu slatkisa
ne moze niko vrtiti milione a da ne zagrabi, i nikad nijedna tuzba hapsenje odgovornost sta li, valjda tako i u drzavnom aparatu pa i u nasem zelji

zeljovolimte
Postovi: 3778
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovolimte » 16 mar 2026, 16:10

sanjinusto je napisao/la:
16 mar 2026, 15:54
Admir74 je napisao/la:
16 mar 2026, 15:38
Ma mogu se na...ti svi Saninu. Samo da statut prođe kako treba.
Proci ce, to je konacno zavrseno i onda nema vise prepreka da ulaze pare. Trenutno se uprava koju je otjerao bavi podvalama.
Ko bi rekao da ce isti probati zaraditi od Zelje. Sad nema Amara da na njega svale svoje vratolomije.

Nek se i njihovo otkrilo sad bar klub zna na koju adresu da salje tuzbe za lopovluke. Hladno spinovali kako su zasluzni za titule, a trener kluba zasluzan za dug na racunu.

A najveci bandit je na onom forumu.

Kajkutenjoyer
Postovi: 752
Pridružen/a: 17 apr 2025, 18:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kajkutenjoyer » 16 mar 2026, 16:13

Hilmo123 je napisao/la:
16 mar 2026, 15:32
Belaj za belajem, nikad na zelenu granu nažalost. Balija.
Ko sve u drzavi, zajebe te balija
nek crknu dusmani, najjaci smo

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 673
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 16 mar 2026, 16:15

Ne ulazim u meritum ovog članka, jer ima dosta (polu)informacija.

Ali u jedno sam siguran: gade mi se ovi novinari i bivši članovi UO što kao vole Želju, a lične sujete im važnije od kluba koji je svetinja hiljadama ljudi. Oni nisu navijači Želje, oni su navijači svog ega.

Sad nakon ovoga (ako sam i imao neke dileme) još više podržavam Sanina Mirvića, druže samo gazi ove miševe što su se nakotili oko kluba. Drugačije ozdraviti nećemo. Armija ljudi želi zdravu i normalnu upravu kluba. Ne bojte se. VTŽ!
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

NoDi80
Postovi: 19029
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 16 mar 2026, 16:17

mamonelafo je napisao/la:
16 mar 2026, 16:01
Ma nevjerovatno je da neko vjeruje. I istom tekstu, piše kako smo imali 1.150 KM na računima. I u nastavku, piše da smo od naših prihoda (koji su u skladu s rashodima, negdje oko 300k) i dijela transfera AlJabera skupili 2M i onda zamolili Sanina da doda ne znam koliko napisaše, 300k i da se isplati dug... I sve su to uspjeli za 45 dana, legle sve pare, došao dio kolača od AlJabera hahaha... Onda kaže, da moramo sve isplatiti do 31. marta za lcience i slično, a objavili su ti isti iz te uprave da imamo licence... (ako sam dobro shvatio ovo što su naškrabali).
moraš biti paglu da vjeruješ u ovo što je napisano. Nek ide i Mirvić vala, bolje sa onih milju i dvjesto na računu.
Razmisli malo dublje brate, ovo mirise na kuhinju otjerane uprave. NEMA vise u Zelji guranje problema pod tepih bez ikavih sankcija za odgovorna lica koja vuku lose poteze
Nakon duze godina dugovi su stoposto vraceni, kako je moguce da smo mogli vratiti dugove bez investitora?
Te dugove smo nakupili bas zato sto su ovakvi ljudi poput ovih otjeranih uhljeba vodili klub
Vratili smo dugove zato sto imamo osigurane pare od investitora za dalje funkcionisanje kluba
Drago mi je sto su otjerani i ne moze me niko ubjediti da ovo nije njihov placen clanak
Suludo kriviti investitora za losu igru ekipe, a Zeljo je vratio sve dugove, igraci imaju profesionalne, ozbiljne ugovore, djeca ne placaju clanarinu i formiramo zensku ekipu
Za lose rezultate krivi su ljudi koji su otjerani, jer oni su imali tu odgovornost sastavljanju ekipe i strucnog staba na pripremama za drugi dio
Puna podrska Saninu da nam Ibisevic, Stanic, Osim, Bazdarevic, Salihamidzic ili neko drugi ozbiljan sto prije dodju za sportskog direktora i da preguramo ovo do kraja sezone
Vjeruj mi dosta pozitive ce biti ovo ljeto od igraca, trenera op, sportskog direktora, novi jug,novi teren, pitanje kampa, nova fasadaa za sjever i plan za zapad koji bi trebao poceti sa izgradnjom 2027
Ove pricalice odmah uhljebile djecu u klub, promasili sa trenerom, promasili sa transferima i to je sve skola za Sanina
Kad su ovoliko promasili za “sitne pare”, zasmili da im je dao tri miliona…
Mirvic ce uskoro detaljno objaviti plan kluba, pustite covjeka malo da stekne iskustva, sigurno je da ce Zeljo ici pravim putem
Kad nasi manijaci sa novog juga povedu Grbavica ce da grmi kao nikad do sad u historiji
Ako Zeljo ne bude igrao grupnu fazu za tri godine svi me udarajte. Fudbal je samo pocetak , a mnogi od nas su za to da se nadje rijesenje za SD Zeljeznicar i da cijelo sportsko drustvo napreduje.
Nodi vam garantuje svojim zivotom da cemo uz punu podrsku svi zajedno krenuti naprijed u neke ljepse dane koji su pred nama. Vjerujte meni i ne pecetajte se na pitarske spinove
Zadnja izmjena: NoDi80, dana/u 16 mar 2026, 16:41, ukupno mijenjano 1 put.
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Manijakdokraja9
Postovi: 947
Pridružen/a: 09 dec 2024, 20:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Manijakdokraja9 » 16 mar 2026, 16:40

Preglup tekst, prica za malu djecu. Je*ace vam i Zeljo i Sanin svima majku uskoro.

Admir74
Postovi: 3742
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 16 mar 2026, 16:41

Lokomotifa je napisao/la:
16 mar 2026, 16:15
Ne ulazim u meritum ovog članka, jer ima dosta (polu)informacija.

Ali u jedno sam siguran: gade mi se ovi novinari i bivši članovi UO što kao vole Želju, a lične sujete im važnije od kluba koji je svetinja hiljadama ljudi. Oni nisu navijači Želje, oni su navijači svog ega.

Sad nakon ovoga (ako sam i imao neke dileme) još više podržavam Sanina Mirvića, druže samo gazi ove miševe što su se nakotili oko kluba. Drugačije ozdraviti nećemo. Armija ljudi želi zdravu i normalnu upravu kluba. Ne bojte se. VTŽ!
+1

JuzniVjetar1979
Postovi: 43
Pridružen/a: 10 feb 2025, 11:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la JuzniVjetar1979 » 16 mar 2026, 16:44

Mene zanima da li je u izvjestaju navedeno koliko je Sanin placao naknade clanovima UO? Da li je i to u onih 320 milja ili se to ne racuna. Da li je u izvjestaju naveden trosak na ime naknade za savjetnika UO Faruka Brkovica?

Avatar
1921boy
Postovi: 7414
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 16 mar 2026, 16:47

JuzniVjetar1979 je napisao/la:
16 mar 2026, 16:44
Mene zanima da li je u izvjestaju navedeno koliko je Sanin placao naknade clanovima UO? Da li je i to u onih 320 milja ili se to ne racuna. Da li je u izvjestaju naveden trosak na ime naknade za savjetnika UO Faruka Brkovica?
Naravno da nije.Petica presjednik,clanovi uprave po 3 ipo kao i sincic savjetnik.Pricamo o kaemu (km).
Brko iz druge galaksije!

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []