Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

We are 26
Avatar
arelinho
Postovi: 14066
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la arelinho » 07 jun 2026, 20:59

DamirT je napisao/la:
07 jun 2026, 20:56
❗️ Important thing to remember.

🔢 For the first time since 2006, FIFA will use HEAD-TO-HEAD points as the first tie-breaker for group placement at the World Cup!

🥅 Unlike World Cups in 2010, 2014, 2018, 2022; GOAL DIFFERENCE comes into play only if H2H pts are equal!

✔️ Naturally, goal difference will be the first tie-breaker for ranking of 3rd-placed teams.
Losa promjena s obzirom da se igraju samo 3 meca bez revansa. Koja je onda poenta h2h za jedan mec...
Pa bolja je ovo opcija. Neko slabiju repku više nakanta od tebe i on bude ispred tebe jer imate isti broj bodova, a ti ga dobio u međusobnom meču.

Avatar
Sheyi
Postovi: 13903
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la Sheyi » 07 jun 2026, 21:11

Zasto su ovako cudne slike ovih utakmica iz Amerike, evo i sad Maroko - Norveska, tesko za gledati zbog kontrasta nekog jakog. Nadam se da Sp nece tako americki izgledati

nebeskasila
Postovi: 3690
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la nebeskasila » 07 jun 2026, 21:27

Nije mi jasno zasto mu je potrebno ovo. Umjesto ds uziva do kraja zivota, on sebi skracuje zivot za 20-30 godin

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 5255
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la tutankamon1905 » 07 jun 2026, 21:32

Sheyi je napisao/la:
07 jun 2026, 21:11
Zasto su ovako cudne slike ovih utakmica iz Amerike, evo i sad Maroko - Norveska, tesko za gledati zbog kontrasta nekog jakog. Nadam se da Sp nece tako americki izgledati
https://s.portske.ba/clanak/zasto-tv-pr ... -u-evropi/

Amerika i nogomet..

qaa18
Postovi: 3556
Pridružen/a: 10 avg 2018, 23:28

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la qaa18 » 07 jun 2026, 21:35

Poslije niza uspjesno organizovanih prvenstava, imacemo sigurno najgore organizovano prvenstvo u zadnjih 30 godina.
Ameri i fudbal = slon u staklarnici.
I da izgubite sve, zauvijek: za svoje Zmajeve!!!
Za one kojima je sve ovo malo, nikad im do Bosne nije ni bilo stalo!!!

Avatar
tiketoke
Postovi: 488
Pridružen/a: 28 mar 2025, 15:01
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la tiketoke » 07 jun 2026, 22:22

Tri su se mundijala igrala na tlu Sjeverne Amerike. Europljani su poraženi svaki put u finalu. (Italija 1970 i 1994 , Njemacka 1986)

Tako da i ove godine to hladno gledam kao prvenstvo između Argentine i Brazila.


Avatar
Desmond
Postovi: 157
Pridružen/a: 12 jul 2012, 10:11
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la Desmond » 08 jun 2026, 16:39

Da li je neko upratio, ima li najavnih emisija za svjetsko, predstavljanje stadiona, reprezentacija i to? I isto tako, ima li neki almanah da je izdat da se moze kupiti printano izdanje? Vidim da ima neki srpski sporta l, al ne znam je l kod nas moze da se kupi i je l ko nas napravio nesto slicno.
Čuj me ti! Nađi snage, mijenjaj svijet! Budi ista kao more, što valovima mijenja svih obala lik.

Avatar
DamirT
Postovi: 30922
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la DamirT » 08 jun 2026, 16:40

Desmond je napisao/la:
08 jun 2026, 16:39
Da li je neko upratio, ima li najavnih emisija za svjetsko, predstavljanje stadiona, reprezentacija i to? I isto tako, ima li neki almanah da je izdat da se moze kupiti printano izdanje? Vidim da ima neki srpski sporta l, al ne znam je l kod nas moze da se kupi i je l ko nas napravio nesto slicno.
HRT pusta svaki dan oko 19:20 emisiju sa predstavljanjem ekipa ucesnica. Nas su u subotu predstavili.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 14552
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 08 jun 2026, 20:05

Jesu vrištali i ujedali na Katar i njihovu organizaciju, a do sad nema ko se nije žalio na ovo SP do sad.

Kod kampa Engleske pucnjave ko da je rat, oko kampa Švicarske uz teren zmije otrovnice, tereni ne valjaju ničemu, korner zastavice nisu u zemlji nego ima neko postolje, neravne linije na terenu, odbijene vize ljudima, zadržavanje igrača na aerodromu, treba li i spominjati cijene karata za utakmice? Navijačima škotske promijenili status viza sa "approved" na "denied" u zadnji dan :tokralju:

USA je fakat 3rd wrld country. Treba im zabraniti da bilo šta više ikad organizuju
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Rajaz
Postovi: 13413
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la Rajaz » 08 jun 2026, 20:30

baboedindzeko09 je napisao/la:
08 jun 2026, 20:05
Jesu vrištali i ujedali na Katar i njihovu organizaciju, a do sad nema ko se nije žalio na ovo SP do sad.

Kod kampa Engleske pucnjave ko da je rat, oko kampa Švicarske uz teren zmije otrovnice, tereni ne valjaju ničemu, korner zastavice nisu u zemlji nego ima neko postolje, neravne linije na terenu, odbijene vize ljudima, zadržavanje igrača na aerodromu, treba li i spominjati cijene karata za utakmice? Navijačima škotske promijenili status viza sa "approved" na "denied" u zadnji dan :tokralju:

USA je fakat 3rd wrld country. Treba im zabraniti da bilo šta više ikad organizuju
U bojkotu je spas


stanjejepsihoticno
Postovi: 71
Pridružen/a: 01 apr 2026, 17:43
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la stanjejepsihoticno » 08 jun 2026, 20:38

baboedindzeko09 je napisao/la:
08 jun 2026, 20:05
Jesu vrištali i ujedali na Katar i njihovu organizaciju, a do sad nema ko se nije žalio na ovo SP do sad.

Kod kampa Engleske pucnjave ko da je rat, oko kampa Švicarske uz teren zmije otrovnice, tereni ne valjaju ničemu, korner zastavice nisu u zemlji nego ima neko postolje, neravne linije na terenu, odbijene vize ljudima, zadržavanje igrača na aerodromu, treba li i spominjati cijene karata za utakmice? Navijačima škotske promijenili status viza sa "approved" na "denied" u zadnji dan :tokralju:

USA je fakat 3rd wrld country. Treba im zabraniti da bilo šta više ikad organizuju

slika

Smijurija

Avatar
DamirT
Postovi: 30922
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la DamirT » 08 jun 2026, 20:42

Pa ovih zastavica sa postoljem imas kupiti u svakoj vecoj radnji jbt :rol:

Nadam se da vise nikad nece organizovati SP. Neka se drze kosarke i hokeja. Isto kao da Spanija organizuje SP u hokeju.

Ne kontam ljude koji govore da ce ovo prvenstvo biti kao najbolje ikad. Pa nije ni pocelo, a imas makar 10 cirkusa vezanih za ovo SP.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
signalidunapark
Postovi: 1548
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la signalidunapark » 08 jun 2026, 20:47

DamirT je napisao/la:
08 jun 2026, 20:42
Pa ovih zastavica sa postoljem imas kupiti u svakoj vecoj radnji jbt :rol:

Nadam se da vise nikad nece organizovati SP. Neka se drze kosarke i hokeja. Isto kao da Spanija organizuje SP u hokeju.

Ne kontam ljude koji govore da ce ovo prvenstvo biti kao najbolje ikad. Pa nije ni pocelo, a imas makar 10 cirkusa vezanih za ovo SP.
Ma "logo" mi je sve rekao o ovom prvenstvu i Amerima.
Zavidan nivo truda.


slika
Zadnja izmjena: signalidunapark, dana/u 08 jun 2026, 20:51, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 14552
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 08 jun 2026, 20:50

stanjejepsihoticno je napisao/la:
08 jun 2026, 20:38
slika
Smijurija


Gledaj ovo, bit će na svakoj drugoj utakmici neko ligamente pokidao :rol:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
signalidunapark
Postovi: 1548
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la signalidunapark » 08 jun 2026, 20:52

baboedindzeko09 je napisao/la:
08 jun 2026, 20:50
stanjejepsihoticno je napisao/la:
08 jun 2026, 20:38
slika
Smijurija


Gledaj ovo, bit će na svakoj drugoj utakmici neko ligamente pokidao :rol:
Kolašinac će sjebat križne od pogleda na ovaj teren.

Kaunas
Postovi: 13513
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la Kaunas » 08 jun 2026, 20:55

Ja koliko se sjecam pred svako prvenstvo prvenstvo se govorilo da ce bit najgore ikad, pa se pokaze suprotno.
Poceli ste srat nije ni poceo Mundijal, eto svako treba dat Engleskoj i Njemackoj da organizuju pa da budete zadovoljni.

Onaj po logu procijenio kakvo ce bit prvenstvo. :facepalm:

Isto da Ameri kazu koji qrac dajete SP u kosarci bilo kome osim nama, vidi im dvorana kod nas svaka skolska sala bolje opremljena.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
arelinho
Postovi: 14066
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la arelinho » 08 jun 2026, 20:59

Kaunas je napisao/la:
08 jun 2026, 20:55
Ja koliko se sjecam pred svako prvenstvo prvenstvo se govorilo da ce bit najgore ikad, pa se pokaze suprotno.
Poceli ste srat nije ni poceo Mundijal, eto svako treba dat Engleskoj i Njemackoj da organizuju pa da budete zadovoljni.

Onaj po logu procijenio kakvo ce bit prvenstvo. :facepalm:
Sve veliki stručnjaci. Jedna od najboljih zemalja svijeta i sada kao oni ne znaju organizovati. Ja očekujem odličnu organizaciju prvenstva.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 14552
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 08 jun 2026, 21:16

Jedna od najboljih zemalja svijeta možda u agresijama na druge zemlje i po broju pucnjava po školama :yawn:

Dovoljno je uporediti sa dva zadnja WC, da li se išta desilo od ovog gore navedenog uoči početka istog u Rusiji ili Katru? Nije.

Kakve su cijene bile? Normalne, pristupačne. Jesu li koga zadržavali na aerodromu i ispitivali satima od igrača? Nisu

Jesu li jednoj reprezentaciji dozvolili vizu samo na 24h, odnosno da odma iz zemlje moraju izaći nakon utakmice? Nisu, pa to ne bi ni rusi uradili ukrajincima.

Čuj ne možeš hodati do jednog stadiona da bi otišao na utakmicu jer je na sred autoputa i moraš isključivo vozom ici, a digli cijenu vožnje vozom koja traje cca 10min na 150$. Ukinuli ljudima vize dan prije polijetanja, a ljudi pokupovali karte i smještaj, od navijača kojima treba viza traže depozite od 15k$...

Strašna zemlja i organizacija :rol: :rol:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Rajaz
Postovi: 13413
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo 2026 - opšta tema

Post Postao/la Rajaz » 08 jun 2026, 21:16

arelinho je napisao/la:
08 jun 2026, 20:59
Kaunas je napisao/la:
08 jun 2026, 20:55
Ja koliko se sjecam pred svako prvenstvo prvenstvo se govorilo da ce bit najgore ikad, pa se pokaze suprotno.
Poceli ste srat nije ni poceo Mundijal, eto svako treba dat Engleskoj i Njemackoj da organizuju pa da budete zadovoljni.

Onaj po logu procijenio kakvo ce bit prvenstvo. :facepalm:
Sve veliki stručnjaci. Jedna od najboljih zemalja svijeta i sada kao oni ne znaju organizovati. Ja očekujem odličnu organizaciju prvenstva.
Stručnjak jesi li šmeknuo cijene karata

Odgovori

Natrag na “FIFA WORLD CUP 2026”

Online

Trenutno korisnika/ca: Drum, Venom i 17 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []