Benjamin Tahirović
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
- Beduin
- Postovi: 19472
- Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
- Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
- Kontakt:
Re: Benjamin Tahirović
Ocito da ga se prati i da strucniji ljudi od nasih priglupih forumasa vide nesto vise u njemu, jer ne bi radili taj posao koji rade da ne znaju.
Ali hajde nastavicemo citati silovanje teme od strane pojedinih jazavaca, jer ne mogu kod kuce ispoljavati frustracije i zivotni neuspjeh.
Ali hajde nastavicemo citati silovanje teme od strane pojedinih jazavaca, jer ne mogu kod kuce ispoljavati frustracije i zivotni neuspjeh.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.
075 ❤
075 ❤
Re: Benjamin Tahirović
Prati ga se itekako. Jer je reprezentativac BiH sa velikom minutazom. Samo eto ne valjaju njegovi klubovi I njihovi treneri.
Re: Benjamin Tahirović
Možda kao BenDŽamin bude pružao bolje partije nego sto je to činio kao Benjamin… will see.
Trebao je i Ivan ŠunDŽić razmisliti o istom.
Trebao je i Ivan ŠunDŽić razmisliti o istom.
Re: Benjamin Tahirović
Nema se sta silovat tema,dovoljno je pogledati kako igra u reprezentaciji... Ako je neko time zadovoljan dabogda za Real Madrid potpisaoBeduin je napisao/la: ↑10 jun 2026, 23:31Ocito da ga se prati i da strucniji ljudi od nasih priglupih forumasa vide nesto vise u njemu, jer ne bi radili taj posao koji rade da ne znaju.
Ali hajde nastavicemo citati silovanje teme od strane pojedinih jazavaca, jer ne mogu kod kuce ispoljavati frustracije i zivotni neuspjeh.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Benjamin Tahirović
Ma ne mogu povjerovati da se decko zove Bendžamin. Moguce da je htio da izgovori na engleskom
Philly vs Everybody
#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT
#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT
-
19vendetta87
- Postovi: 10268
- Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
- Kontakt:
Re: Benjamin Tahirović
Kako je Ronaldo dobio ime po Ronaldu Reaganu, tako je i Tahiraga dobio ime po Bendžaminu Franklinu.
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎
Re: Benjamin Tahirović
Nije ovo ništa toliko čudno. Kod mene komšinica, ima kćerku i zeta u Francuskoj, naši ljudi. Ime djetetu dali Benjamin, ali je u biti "Benžaman". Tako ga i zovu, pa čak i ta žena u komšiluku prešaltala
Jest puno češće da u dijaspori imamo Sulejmane, Omere, Kerime i ostalo, ali ima i ovakvih slučajeva.
Jest puno češće da u dijaspori imamo Sulejmane, Omere, Kerime i ostalo, ali ima i ovakvih slučajeva.
-
Sindikat12
- Postovi: 2261
- Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
- Kontakt:
Re: Benjamin Tahirović
Ma ovo je izgovor za engleski, to su uradili i neki švedski reprezentativci…
Na Švedskom se njegove ime izgovara skoro kao na našem…
Na Švedskom se njegove ime izgovara skoro kao na našem…
Re: Benjamin Tahirović
Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.
Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.
Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.
Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Re: Benjamin Tahirović
Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.dedo26 je napisao/la: ↑11 jun 2026, 14:15Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.
Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.
Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.
90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
Re: Benjamin Tahirović
Pa i Arapi pravoslavci (kopti npr.) koriste izraz estagfirullah kada traže oprost od Boga. I naši pravoslavci doslovno to kažu: "Bože me oprosti".Diadora je napisao/la: ↑11 jun 2026, 15:37Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.dedo26 je napisao/la: ↑11 jun 2026, 14:15Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.
Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.
Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.
90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
Što se imena tiče, stvarno ne znam šta je problem s njima, barem s tim koje si naveo. Imamo hadis o nadijevanju lijepog imena, sa lijepim značenjem i ne vidim razlog kad nadijevamo imena poput Salih (dobar), Rahman (milostiv) itd. Konacno, ako ti se to ne sviđa, daj mu ime Miroljub, Miroslav, nije ni to problem. Samo...
E sad, kako smo mi na temi Tahirović Bendžamina došli do ovoga, pojma nemam.
Re: Benjamin Tahirović
2 stranice rasprave o tome jel se fakat zove Bendzamin, ja bukvalno kad sam cuo da tako izgovara samo preskocio video, koga boli qurac stvarno jel Benjamin il Bendzamin
Re: Benjamin Tahirović
Ne glumi niko velike muslimane arapskim imenima, bar ovim Edin, Adin, i slicna imena. Drugo je Ibn Talib da das dijetu.Diadora je napisao/la: ↑11 jun 2026, 15:37Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.dedo26 je napisao/la: ↑11 jun 2026, 14:15Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.
Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.
Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.
90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
A znam ja vrlo dobro da ne postoje muslimanska ima, nego to su arapska imena, i meni jednako nije jasno sto ljudi to poistovjecuju. Ali to je bar neka nasa tradicija. Iako mi jednako idu na zivce novokomponovana imena Suana, Dzan, Iman. Jednako me i to nervira.
Sredina je neka najbolje: Edin, Ajdin, Aldin i slicno.
Re: Benjamin Tahirović
Pa to I jest poenta. Zasto bi mi kao bosnjaci I slaveni koristili arapske izraze. Prosjecan SDA bosnjo te izraze koristi misleci da ga to cini vecim muslimanom.231983 je napisao/la: ↑11 jun 2026, 15:48Pa i Arapi pravoslavci (kopti npr.) koriste izraz estagfirullah kada traže oprost od Boga. I naši pravoslavci doslovno to kažu: "Bože me oprosti".Diadora je napisao/la: ↑11 jun 2026, 15:37Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.dedo26 je napisao/la: ↑11 jun 2026, 14:15Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.
Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.
Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.
90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
Što se imena tiče, stvarno ne znam šta je problem s njima, barem s tim koje si naveo. Imamo hadis o nadijevanju lijepog imena, sa lijepim značenjem i ne vidim razlog kad nadijevamo imena poput Salih (dobar), Rahman (milostiv) itd. Konacno, ako ti se to ne sviđa, daj mu ime Miroljub, Miroslav, nije ni to problem. Samo...
E sad, kako smo mi na temi Tahirović Bendžamina došli do ovoga, pojma nemam.
Za hadise Nisam siguran koliko su vjerodostojni tako da necu ulazit u tu temu. Sta fali imenina koja imaju lijepo znacenje na bosanskom jeziku? Vedran, Zlatan, sanjin?
Re: Benjamin Tahirović
Ne znam, za mene je vise dokazivanje da si drugaciji kad dijetu das ime Erol, Denis i slicno, nego li kad das Muhamed u drustvu gdje je 90% tih arapskih imena, time se bar ne trudis da se istices. Prosjecni SDA bosnjo nije u tom fazonu, jer nam je 90% imena takvih i bukvalno nikad niko time niej htio isticat se u nasem drustvu jer je normala takva imena.Diadora je napisao/la: ↑11 jun 2026, 16:07Pa to I jest poenta. Zasto bi mi kao bosnjaci I slaveni koristili arapske izraze. Prosjecan SDA bosnjo te izraze koristi misleci da ga to cini vecim muslimanom.231983 je napisao/la: ↑11 jun 2026, 15:48Pa i Arapi pravoslavci (kopti npr.) koriste izraz estagfirullah kada traže oprost od Boga. I naši pravoslavci doslovno to kažu: "Bože me oprosti".Diadora je napisao/la: ↑11 jun 2026, 15:37
Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.
Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.
90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
Što se imena tiče, stvarno ne znam šta je problem s njima, barem s tim koje si naveo. Imamo hadis o nadijevanju lijepog imena, sa lijepim značenjem i ne vidim razlog kad nadijevamo imena poput Salih (dobar), Rahman (milostiv) itd. Konacno, ako ti se to ne sviđa, daj mu ime Miroljub, Miroslav, nije ni to problem. Samo...
E sad, kako smo mi na temi Tahirović Bendžamina došli do ovoga, pojma nemam.
Za hadise Nisam siguran koliko su vjerodostojni tako da necu ulazit u tu temu. Sta fali imenina koja imaju lijepo znacenje na bosanskom jeziku? Vedran, Zlatan, sanjin?
Ova nova imena koja pretpostavljam da su arapska Eman Dzan su mozda vise to sto ti govoris, isticanje neko i za mene totalno gluposti.
A sto se tice slavenskih imena to krivi nase pretke koji su bili nepismeni. Ali to je ostalo ukorijenjeno u nase drustvo i ne mogu zamislit da mi se dijete zove Zoran, Miroljub i slicna imena. Imam otpor prema tim imenima haos.
-
KockarVicin007
- Postovi: 29
- Pridružen/a: 27 mar 2026, 21:30
- Kontakt:
Re: Benjamin Tahirović
Gorčin Tahirović - jedina mana što mu roditelji nisu dali probosansko ime. Ups, pa nije ni neki igrač.
-
Matterhorn22
- Postovi: 76
- Pridružen/a: 16 avg 2016, 15:02
- Kontakt:
Re: Benjamin Tahirović
isto kao što je i kod drugih rašireno davanje raznih imena religijskoj porijekla, nisu Marko, Luka, Mihajlo, Stefan, Vasilije, Lazar sigurno izvorna srpska/hrvatska imena. Također ta imena postoje u skoro svakom evropskom jeziku. Ono što i meni smeta su novokomponovani Džanovi, Elifi, Aylini.
-
Coolpanda24
- Postovi: 3178
- Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
- Kontakt:
Re: Benjamin Tahirović
Eto ispisali ste dvije stranice budalastina dzabe, a nije do momka bilo uopste.
Online
Trenutno korisnika/ca: CAGarfia, denza, Futbol, rossonero85, signalidunapark, soccerfan i 20 gostiju.


