Benjamin Tahirović

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
Clutch
Postovi: 7182
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Clutch » 10 jun 2026, 22:34

Bendzo
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Beduin
Postovi: 19472
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Beduin » 10 jun 2026, 23:31

Ocito da ga se prati i da strucniji ljudi od nasih priglupih forumasa vide nesto vise u njemu, jer ne bi radili taj posao koji rade da ne znaju.
Ali hajde nastavicemo citati silovanje teme od strane pojedinih jazavaca, jer ne mogu kod kuce ispoljavati frustracije i zivotni neuspjeh.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Futbol
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 mar 2026, 11:50
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Futbol » 11 jun 2026, 03:39

Prati ga se itekako. Jer je reprezentativac BiH sa velikom minutazom. Samo eto ne valjaju njegovi klubovi I njihovi treneri.

Avatar
hurem
Postovi: 10142
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la hurem » 11 jun 2026, 11:42

Možda kao BenDŽamin bude pružao bolje partije nego sto je to činio kao Benjamin… will see.

Trebao je i Ivan ŠunDŽić razmisliti o istom. :mrgreen:

Avatar
rishovski
Postovi: 5006
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la rishovski » 11 jun 2026, 11:48

Beduin je napisao/la:
10 jun 2026, 23:31
Ocito da ga se prati i da strucniji ljudi od nasih priglupih forumasa vide nesto vise u njemu, jer ne bi radili taj posao koji rade da ne znaju.
Ali hajde nastavicemo citati silovanje teme od strane pojedinih jazavaca, jer ne mogu kod kuce ispoljavati frustracije i zivotni neuspjeh.
Nema se sta silovat tema,dovoljno je pogledati kako igra u reprezentaciji... Ako je neko time zadovoljan dabogda za Real Madrid potpisao :D
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
Clutch
Postovi: 7182
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Clutch » 11 jun 2026, 12:12

Ma ne mogu povjerovati da se decko zove Bendžamin. Moguce da je htio da izgovori na engleskom
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

19vendetta87
Postovi: 10268
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la 19vendetta87 » 11 jun 2026, 12:30

Clutch je napisao/la:
11 jun 2026, 12:12
Ma ne mogu povjerovati da se decko zove Bendžamin. Moguce da je htio da izgovori na engleskom
Kako je Ronaldo dobio ime po Ronaldu Reaganu, tako je i Tahiraga dobio ime po Bendžaminu Franklinu. :mrgreen:
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

zaostrog
Postovi: 1791
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la zaostrog » 11 jun 2026, 12:35

Nije ovo ništa toliko čudno. Kod mene komšinica, ima kćerku i zeta u Francuskoj, naši ljudi. Ime djetetu dali Benjamin, ali je u biti "Benžaman". Tako ga i zovu, pa čak i ta žena u komšiluku prešaltala :D

Jest puno češće da u dijaspori imamo Sulejmane, Omere, Kerime i ostalo, ali ima i ovakvih slučajeva.

Sindikat12
Postovi: 2261
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Sindikat12 » 11 jun 2026, 14:10

Ma ovo je izgovor za engleski, to su uradili i neki švedski reprezentativci…

Na Švedskom se njegove ime izgovara skoro kao na našem…

Avatar
dedo26
Postovi: 639
Pridružen/a: 19 sep 2022, 12:56
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la dedo26 » 11 jun 2026, 14:15

Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.

Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.

Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.

Diadora
Postovi: 685
Pridružen/a: 18 nov 2024, 03:49
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Diadora » 11 jun 2026, 15:37

dedo26 je napisao/la:
11 jun 2026, 14:15
Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.

Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.

Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.

Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.

90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka

Avatar
231983
Postovi: 2127
Pridružen/a: 25 sep 2020, 00:08
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la 231983 » 11 jun 2026, 15:48

Diadora je napisao/la:
11 jun 2026, 15:37
dedo26 je napisao/la:
11 jun 2026, 14:15
Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.

Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.

Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.

Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.

90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
Pa i Arapi pravoslavci (kopti npr.) koriste izraz estagfirullah kada traže oprost od Boga. I naši pravoslavci doslovno to kažu: "Bože me oprosti".

Što se imena tiče, stvarno ne znam šta je problem s njima, barem s tim koje si naveo. Imamo hadis o nadijevanju lijepog imena, sa lijepim značenjem i ne vidim razlog kad nadijevamo imena poput Salih (dobar), Rahman (milostiv) itd. Konacno, ako ti se to ne sviđa, daj mu ime Miroljub, Miroslav, nije ni to problem. Samo...

E sad, kako smo mi na temi Tahirović Bendžamina došli do ovoga, pojma nemam.

Sensei
Postovi: 1121
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Sensei » 11 jun 2026, 15:55

2 stranice rasprave o tome jel se fakat zove Bendzamin, ja bukvalno kad sam cuo da tako izgovara samo preskocio video, koga boli qurac stvarno jel Benjamin il Bendzamin

Avatar
dedo26
Postovi: 639
Pridružen/a: 19 sep 2022, 12:56
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la dedo26 » 11 jun 2026, 16:05

Diadora je napisao/la:
11 jun 2026, 15:37
dedo26 je napisao/la:
11 jun 2026, 14:15
Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.

Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.

Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.

Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.

90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
Ne glumi niko velike muslimane arapskim imenima, bar ovim Edin, Adin, i slicna imena. Drugo je Ibn Talib da das dijetu.

A znam ja vrlo dobro da ne postoje muslimanska ima, nego to su arapska imena, i meni jednako nije jasno sto ljudi to poistovjecuju. Ali to je bar neka nasa tradicija. Iako mi jednako idu na zivce novokomponovana imena Suana, Dzan, Iman. Jednako me i to nervira.

Sredina je neka najbolje: Edin, Ajdin, Aldin i slicno.

Diadora
Postovi: 685
Pridružen/a: 18 nov 2024, 03:49
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Diadora » 11 jun 2026, 16:07

231983 je napisao/la:
11 jun 2026, 15:48
Diadora je napisao/la:
11 jun 2026, 15:37
dedo26 je napisao/la:
11 jun 2026, 14:15
Inace mi imamo taj kompleks nize vrijednosti, kad sam cuo da se djevojka zove Tima, i izgovara svoje ime bez akcenta na I. I ovo je cisto preseravanje, ali eto on je zivio u Svedskoj, pa su ga vjerovatno tako svi zvali, pa mu ostalo u glavi, neam pojma.

Volio bi da zivim u Svicarskoj i da dijetu dam ime Mehemed, a curici Munevera. Cisto da pokazem da nemam te komplekse, ko 70% bosnja tamo. Kolko sam cuo nasih daju ta imena, u fazonu kao da ljudi ne znaju ko su, da ih kao niko ne gleda ispod oka kad kazu to ime.

Eto oko kojih gluposti se ja moram nervirat, tacno cu pocet leksaurine pit, da me ove gluposti ne stresaju.
Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.

Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.

90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
Pa i Arapi pravoslavci (kopti npr.) koriste izraz estagfirullah kada traže oprost od Boga. I naši pravoslavci doslovno to kažu: "Bože me oprosti".

Što se imena tiče, stvarno ne znam šta je problem s njima, barem s tim koje si naveo. Imamo hadis o nadijevanju lijepog imena, sa lijepim značenjem i ne vidim razlog kad nadijevamo imena poput Salih (dobar), Rahman (milostiv) itd. Konacno, ako ti se to ne sviđa, daj mu ime Miroljub, Miroslav, nije ni to problem. Samo...

E sad, kako smo mi na temi Tahirović Bendžamina došli do ovoga, pojma nemam.
Pa to I jest poenta. Zasto bi mi kao bosnjaci I slaveni koristili arapske izraze. Prosjecan SDA bosnjo te izraze koristi misleci da ga to cini vecim muslimanom.

Za hadise Nisam siguran koliko su vjerodostojni tako da necu ulazit u tu temu. Sta fali imenina koja imaju lijepo znacenje na bosanskom jeziku? Vedran, Zlatan, sanjin?

Avatar
dedo26
Postovi: 639
Pridružen/a: 19 sep 2022, 12:56
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la dedo26 » 11 jun 2026, 16:12

Diadora je napisao/la:
11 jun 2026, 16:07
231983 je napisao/la:
11 jun 2026, 15:48
Diadora je napisao/la:
11 jun 2026, 15:37


Zasto bih ja Kao bosnjak davao djecu arapska I turska imena? Puno veci kompleks manje vrijednosti kipti oz ovih koji davanjem arapskim I turskih imena I koristenjem njihovih uzrecica glume velike muslimane.

Ista ta imena i uzrecice koriste arapi Koji su pravoslavci tj iste vjere kao srbi. Imena npr Tarik, Faruk, malik,Amar, ili uzrecice tipa estagfirulah, subhanalah itd. Vidio sam par nasih da to koriste ispred arapa krscana, koji krindz jbt.

90 posto nasih Ni ne znaju da ima arapa pravoslavaca I to Puno vise nego recimo rumuna I poljaka
Pa i Arapi pravoslavci (kopti npr.) koriste izraz estagfirullah kada traže oprost od Boga. I naši pravoslavci doslovno to kažu: "Bože me oprosti".

Što se imena tiče, stvarno ne znam šta je problem s njima, barem s tim koje si naveo. Imamo hadis o nadijevanju lijepog imena, sa lijepim značenjem i ne vidim razlog kad nadijevamo imena poput Salih (dobar), Rahman (milostiv) itd. Konacno, ako ti se to ne sviđa, daj mu ime Miroljub, Miroslav, nije ni to problem. Samo...

E sad, kako smo mi na temi Tahirović Bendžamina došli do ovoga, pojma nemam.
Pa to I jest poenta. Zasto bi mi kao bosnjaci I slaveni koristili arapske izraze. Prosjecan SDA bosnjo te izraze koristi misleci da ga to cini vecim muslimanom.

Za hadise Nisam siguran koliko su vjerodostojni tako da necu ulazit u tu temu. Sta fali imenina koja imaju lijepo znacenje na bosanskom jeziku? Vedran, Zlatan, sanjin?
Ne znam, za mene je vise dokazivanje da si drugaciji kad dijetu das ime Erol, Denis i slicno, nego li kad das Muhamed u drustvu gdje je 90% tih arapskih imena, time se bar ne trudis da se istices. Prosjecni SDA bosnjo nije u tom fazonu, jer nam je 90% imena takvih i bukvalno nikad niko time niej htio isticat se u nasem drustvu jer je normala takva imena.

Ova nova imena koja pretpostavljam da su arapska Eman Dzan su mozda vise to sto ti govoris, isticanje neko i za mene totalno gluposti.

A sto se tice slavenskih imena to krivi nase pretke koji su bili nepismeni. Ali to je ostalo ukorijenjeno u nase drustvo i ne mogu zamislit da mi se dijete zove Zoran, Miroljub i slicna imena. Imam otpor prema tim imenima haos.

KockarVicin007
Postovi: 29
Pridružen/a: 27 mar 2026, 21:30
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la KockarVicin007 » 11 jun 2026, 16:13

Gorčin Tahirović - jedina mana što mu roditelji nisu dali probosansko ime. Ups, pa nije ni neki igrač.

Matterhorn22
Postovi: 76
Pridružen/a: 16 avg 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Matterhorn22 » 11 jun 2026, 16:16

isto kao što je i kod drugih rašireno davanje raznih imena religijskoj porijekla, nisu Marko, Luka, Mihajlo, Stefan, Vasilije, Lazar sigurno izvorna srpska/hrvatska imena. Također ta imena postoje u skoro svakom evropskom jeziku. Ono što i meni smeta su novokomponovani Džanovi, Elifi, Aylini.


Kapetan
Postovi: 934
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: Benjamin Tahirović

Post Postao/la Kapetan » 11 jun 2026, 17:27

Eto ispisali ste dvije stranice budalastina dzabe, a nije do momka bilo uopste.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], LeCoq, Maestro^^, rossonero85, SHZ82 i 33 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []