Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
Herson
Postovi: 2791
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Herson » 13 jun 2026, 11:09

Barbarez je stekao ogroman kredit ovim plasmanom, pa čak i da ne pobijedimo Katar nema mu se sta prigovoriti. Ali, izvjesno je da će mu se ovaj fudbal obiti o glavu i to u vrlo kratkom periodu nakon Mundijala. Vezni red nije pretjerano kvalitetan, ali nije ni toliko loš pa da se tim može pravdati ova bezidejnost i anemičnost prema naprijed. Postoje i reprezentacije sa neuporedivo lošijim kadrom pa odigraju nešto u napadu. Dečka od 21 godine, koji je proglašen za najboljeg veznjaka u češkom prvenstvu, nema ni na mapi. Rotiraj, mijenjaj, prilagodi ekipu Alajbegoviću i Mahmiću. Ovako nećemo daleko, to je svima jasno.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!

Avatar
blap
Postovi: 203
Pridružen/a: 18 maj 2017, 12:26
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la blap » 13 jun 2026, 11:10

signalidunapark je napisao/la:
13 jun 2026, 10:57
blap je napisao/la:
13 jun 2026, 10:55
Tu smo cajnoslu i to se vidi. Ok, to je to. Borbenost je fina osobina.
Tu smo jer smo se izborili na fudbalskom terenu, i to u dvije teške utakmice. Kako vam se više da pisat gluposti?
Ja im cestitam. Velika stvar. Bili su penali, ali ok. Ne podcjenjujem, samo sam realan.
AMAR OSIM

spolacentra
Postovi: 199
Pridružen/a: 04 sep 2024, 06:05
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la spolacentra » 13 jun 2026, 11:12

Madal je napisao/la:
13 jun 2026, 11:03
Atlanta je napisao/la:
13 jun 2026, 10:59
spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 10:56
Covjek im napise dva romana i obrazlozi sve, oni o kitama pricaju i vrijedjaju. Nepismenost i neznanje je unistilo ovo drustvo. Zato i jesmo tu gdje jesmo. Hajde momci, nema potrebe dalje. Budite mi pozdravljeni.

Ja stvarno ne znam sta ti, a i svi ostali koji razmisljaju kao ti ocekujete? Druze, vidis li ti nas vezni red?
Ne vide oni prst pred nosom a ne nas vezni red. Svoje jadne zivote protrace u pracenju fudbala a o fudbalu veze o zivotu nemaju.
:lol:

Edincapitano
Postovi: 1659
Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Edincapitano » 13 jun 2026, 11:13

Spahic samo treba jos jedno dva veznjaka rijesiti za EP i bit ce to bas dobro. Tesko igrati utakmice kad niko ne zna smirit loptu nego odma poklone protivniku loptu.

Pjanic kreten sto se oprostio prije 5 godina a mogao je igrati jos, on bi nam sada valjao kao samara budali.

spolacentra
Postovi: 199
Pridružen/a: 04 sep 2024, 06:05
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la spolacentra » 13 jun 2026, 11:13

Herson je napisao/la:
13 jun 2026, 11:09
Barbarez je stekao ogroman kredit ovim plasmanom, pa čak i da ne pobijedimo Katar nema mu se sta prigovoriti. Ali, izvjesno je da će mu se ovaj fudbal obiti o glavu i to u vrlo kratkom periodu nakon Mundijala. Vezni red nije pretjerano kvalitetan, ali nije ni toliko loš pa da se tim može pravdati ova bezidejnost i anemičnost prema naprijed. Postoje i reprezentacije sa neuporedivo lošijim kadrom pa odigraju nešto u napadu. Dečka od 21 godine, koji je proglašen za najboljeg veznjaka u češkom prvenstvu, nema ni na mapi. Rotiraj, mijenjaj, prilagodi ekipu Alajbegoviću i Mahmiću. Ovako nećemo daleko, to je svima jasno.
To je to. Drago mi je da neko razumije.

napapijri1987
Postovi: 1112
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la napapijri1987 » 13 jun 2026, 11:26

Ma ovo je kao Rumunija u Bukurestu. Kako prigovoriti nekome ko,iako je igra nikakva i bez glave i repa, ima rezultat? To sam govorio i nakon Rumunije, to kazem i sada. Vidimo mi svi da je ovo sve lose ali mi skupljamo bodove. Sta ako i Svicu ostavimo na jednom bodu? Hocemo li i tada kritikovati?
Meni je bitan odgovor ekipe na ovu tekmu. Hocemo li reci :" Eh top uzeli smo bod, idemo dalje". Ili cemo biti razocarani i sami sebe ugasiti. Ja se nadam da ce biti ovo prvo.
Drugo interesantno je to da Barbarez otkako je trener obranio je samo jedno vodstvo. A to je bilo upravo u Bukurestu. Mada su i Rumuni imali prilika da nas zavrse.
Ja sam svjestan da ce nama svako napraviti barem 4 sanse na tekmi ali isto tako cemo i mi napravit 2-3 sanse svakoj ekipi na terenu. Nazalost lose se branimo iako nam je cilj da igramo defanzivno u niskom bloku sa brzom tranzicijom naprijed. Sinoc je to bilo lose i nismo pokazali neku dobru odbranu.
Idemo po bod protiv Svice i neko poradjanje 3 boda protiv Katara.

Kaunas
Postovi: 13516
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Kaunas » 13 jun 2026, 11:33

Barbarez izvlaci maksimum iz ovoga sto ima. Jucer jedina greska Gigovic
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 12666
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la QUARTERBACK » 13 jun 2026, 11:44

[spoiler][quote=HeavyBassBlues post_id=10622232 time=1781330651 user_id=54515]
[quote=QUARTERBACK post_id=10622014 time=1781305622 user_id=30928]
[quote=GG3 post_id=10621934 time=1781303605 user_id=50003]


Ma da ih stavimo 6 u vezi mi ne bi bili bolji, pojačao je vezu sa gigovicem gdje smo imali 3 umjesto 2 i primili smo gol.
[/quote]

Primili smo ga jer se Muharemovic zaletio ko sivonja bez potrebe i jer Tahirovic ne zna dje goni ko muha bez glave, eto pogledajte njegovu kretnju kod gola Kanade, ja ne mogu da vjerujem koliko je taj lik los, nerealno je da ga je nekad Mourinho igrao.

Nisam dosao da kenjam po Barbarezu, ali ako niko od preostalih veznjaka koje imamo nije bolji od Tahirovica, onda traziti svih novih 5 od jeseni jer ovo nema smisla nikakvog.

Mozda su izmjene malo kasnile, zao mi je jer su se u pojedinim momentima ovi nudili i mogli smo ih dobiti da smo malo hrabrije odigrali naprijed, ali ne moze, ovi koji su igrali nisu ponudili prema naprijed nista.
[/quote]

Druze, ta formacija i nije toliko bitna. Ona je samo strategija za neju utakmicu. Mi smo takticki podbacili sinoc zestoko. Djeci je bilo jasno, pa i kanadskom selektoru da ce Memic biti taj koji ce istrcavati kontre. A te kontre mu je trebao isporucivati Tahirovic. I tu smo odmah izgorili. Osim ono malo pretkraj, mi nismo smirili loptu niti jednog momenta. Iskreno, poslije naseg gola sam ocekivao katastrofu. Uvukli smo se sami sebi u krilo i kako iko moze ocekivati da ce se tako izdrzati? Dupli blok u vlastitom sesnaestercu i Tahirovic distr8buter dugih lopti u kontru??
Isto bi bilo tako i sa bilo kojom firmacijom, jer takticki nisi odgovorio na zadanu formaciju.
U 442 je kljucno da se sve linije istovremeno pomjeraju naprijed-nazad neophodna sinhronizacija istih radi ofsajd zamke. Da su nasi igrali takticki kako treba tu 442, njihov strijelac bi bio duboko u ofsajdu. Kod 442 gol se brani na 30m od istog, a to nasi ocigledno ne znaju ili nisu naucili.
Ostale formacije koje si spomenuo, takticki zahtjevaju tzv.motor ekipe. Bez njega su samo na papiru ok, a u praksi raspustena banda.
[/quote]
[/spoiler]
Pa dobro, dajes sebi drugaciju takticku pripremu s razlicitom formacijom, kontam i razumijem sta hoces reci podbacili jesmo ali za mene je bolje imati tog igraca vise u sredini pa makar i s jednom nogom nego dva napadaca koji ce se istrositi od tih defanzivnih zadataka i onda nemaju koncentracije kad zatreba u napadu.. sad ispada ironicno jer primili smo gol dok smo igrali s 3 u sredini, ali to me ne cudi jer nasi nisu uigravali takvu formaciju i takticku postavku.. eto gledam Tahirovica kod tog gola, on ne zna gdje da stoji bukvalno se decko izgubio na par sekundi

GG3
Postovi: 4177
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la GG3 » 13 jun 2026, 11:48

zeljovolimte je napisao/la:
13 jun 2026, 10:44
GG3 je napisao/la:
13 jun 2026, 00:33
BIHfan je napisao/la:
13 jun 2026, 00:30
Barba molim te probaj 4-3-3 ili 4-5-1, zasto guramo formacije gdje cinimo nas vezni red jos gorim nego sto jest.
Ma da ih stavimo 6 u vezi mi ne bi bili bolji, pojačao je vezu sa gigovicem gdje smo imali 3 umjesto 2 i primili smo gol.
Gigovic je igrao desno krilo umjesto Bajraktarevica.
Ono je trebalo biti 4-3-3 Tako je i Hrgovic pokazivao kad Se je izmjena pravila.
Kerim - Dema - Bazdar
Barbine Barbike vole Tika-taku 🚨🚨

dena24
Postovi: 431
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dena24 » 13 jun 2026, 11:50

GG3 je napisao/la:
13 jun 2026, 11:48
zeljovolimte je napisao/la:
13 jun 2026, 10:44
GG3 je napisao/la:
13 jun 2026, 00:33


Ma da ih stavimo 6 u vezi mi ne bi bili bolji, pojačao je vezu sa gigovicem gdje smo imali 3 umjesto 2 i primili smo gol.
Gigovic je igrao desno krilo umjesto Bajraktarevica.
Ono je trebalo biti 4-3-3 Tako je i Hrgovic pokazivao kad Se je izmjena pravila.
Kerim - Dema - Bazdar
pa tako je i bilo na kraju bazdar desno , kerim lijevo , i tri vezna . rekao je barba, unijelo nam to malo sigurnost, ali iz te sigurnost primismo gol

Avatar
guillermo
Postovi: 2945
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la guillermo » 13 jun 2026, 11:57

Problem je sto se Barba zadovoljio te ogranicio sebe i igrace hrkljus stilom.U press analizi nedostataka utakmice vidi defanzivne propuste i zatvaranja do samog kraja bez obzira sto nismo dva pasa sastavili citavu utakmicu.

Avatar
meecko
Postovi: 2121
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la meecko » 13 jun 2026, 11:59

Zaboravili ste da mi nismo Brazil, Argentina ili Francuska...
Ovo je maksimum trenutno, mislim da bi i selektor volio da ima igrača za tehnički dobar fudbal. Podcjenjuje se Kanada ali pogledajte gdje sve igraju ti igrači a gdje naši. Dvije povrede i mi smo duplo slabija ekipa. Isto tako Kanada je fizički moćna ekipa, sa brzim igračima, tehnički potkovani
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59806
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Virtu4l » 13 jun 2026, 12:00

zeljovolimte je napisao/la:
13 jun 2026, 10:52
rossonero85 je napisao/la:
13 jun 2026, 06:12
Najveći problem ove reprezentacije je to što nije izbalansirana. Alajbegović i Bajraktarević su odlični u igri naprijed, ali prilično skromni u odbrani, zbog čega ovaj Memić uvijek mora da uskače, popunjava rupe i počinje u startnih 11 umjesto jednog od njih dvojice. U međuvremenu imaš totalno sterilan i nekreativan, da ne kažem nevidljiv srednji vezni red na čelu s ovim Tahirovićem, a istovremeno forsiraš 4-4-2 sa dva špica koji su odsječeni jer ne postoji distribucija lopte iz sredine i jedino što čekaju su centaršutevi, odbijanci, korneri i slobodni udarci. Zbog toga smo primorani na ovu hrkljuš igru iz prošlog vijeka i preskakanje sredine, čime na neki način sputavamo i gušimo naša dva najveća talenta Bajraktarevića, a naročito Alajbegovića, jer Memić mora da pokriva Kolašinca, zbog čega Kerim ne igra u prvih 11, a Tahirović Šunjić i Gigović su operisani od bilo kakve kreativnosti. Zato se stiče dojam kao da uvijek fali jedan igrač ili si nekoga žrtvovao što i jeste najveći problem ove ekipe koja ima napadački potencijal, naročito po krilima, ali je i dalje veoma neizbalansirana, kao da uvijek imamo jednog igrača manje na terenu.
"Ovaj Memic" moze napisati neko ko prati fudbal preko portala. Memic ima ucinak na igru nase repke bolji od njih dvojice zajedno. Memic ne igra lijevo krilo, niti je bek pa uskace svako malo jer ga ovaj salta.

Pa upravo to je i napisao.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
Venom
Postovi: 2235
Pridružen/a: 18 nov 2023, 11:35
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Venom » 13 jun 2026, 12:07

Barbarezu ne treba zamijerati stil igre. Prvo zato sto sa ovim veznim redom je skroro i nemoguce igrati bilo sta drugacije. To je njegov potpis i on stoji iza toga, ako nista barem imamo identitet u igri.

Ali cinjenica je da se kao trener slabo prilagođava sitacijama na terenu i previse pusta da sve ide svojim tokom. Sinoc je mirne duse mogao izvesti jednog napadaca i ubacit dodatnog veznog da se lakse upija pritisak Kanade.
Srce, čast i ponos!

Tihi
Postovi: 735
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Tihi » 13 jun 2026, 12:17

Jel realno da u neko vrijeme u ovoj Barbinoj taktici proba se sa Mahmicem I Sunjicem u paru. Nesto kao sto su sinoć Benjo I Bašić bili.. Mislim da li bi to funkcionisalo
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Iceplayer
Postovi: 2194
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Iceplayer » 13 jun 2026, 12:21

Ljudi moji ovaj bod je kao kuća sta mračite, pa prošlo svjetsko Argentina izgubila od Saudijske Arabije prvu utakmicu pa osvojili svjetsko. Mora raja shvatiti da i druga ekipa igra fudbal nismo sami na terenu...
Zadnja izmjena: Iceplayer, dana/u 13 jun 2026, 12:22, ukupno mijenjano 1 put.

Tele33
Postovi: 1303
Pridružen/a: 27 jan 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Tele33 » 13 jun 2026, 12:21

Tihi je napisao/la:
13 jun 2026, 12:17
Jel realno da u neko vrijeme u ovoj Barbinoj taktici proba se sa Mahmicem I Sunjicem u paru. Nesto kao sto su sinoć Benjo I Bašić bili.. Mislim da li bi to funkcionisalo
ne bi.
Samo naprijed Saraj'vo!

JohannWolfgang
Postovi: 296
Pridružen/a: 07 sep 2025, 19:02
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la JohannWolfgang » 13 jun 2026, 12:40

Igra nam je odvratna ali jasno je svakome da je jedina koja nama moze donjeti rezultat. Kanada duplirala bokove svaki put kad Esmir ili kasnije Kerim krenu u sredinu i oko njih odmah tri igraca. To je inace sav napadacki arsenal koji mi imamo, osim prekida, bunarenja na dva visoka napadaca kad gubimo, i te neke druge lopte kao sansa Demirovica sinoc. Zato i igramo kako igramo, zato i igramo s dva napadaca da bi mogli isceprkati nesto jer sami kreirati ne znamo. Pa evo dajte loptu Benji, Sunjicu i Gigovicu da odigraju garantujem da bi za deset minuta stvorili tri 100% sanse ali za protivika. Tako da ovo je nas plafon

Avatar
Padovan
Postovi: 13219
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Padovan » 13 jun 2026, 12:45

spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 10:48
Balorda je napisao/la:
13 jun 2026, 10:10
Ali “eksperiment ne vodi nigdje” - odveo nas na SP uz najveći uspjeh u istoriji reprezentacije :rol:

Potraćit’ ćemo generaciju koja već igra SP :rol:

Kolega, sve ok, ali nemoj, brukaš se.
Kako nije eksperiment dovesti za selektora nekoga ko prije toga nije 20 godina imao veze s fudbalom ? Apsolutno nikakav trenerski CV nema. Taj isti strucnjak nije htio uopce da zove momke koji su mu donijeli ovaj plasman. Nije problem, dobio je podrsku. Nisam bio protiv toga ali ako vec 2 godine nisi u stanju dalje od hrkljusa dogurati, onda ne treba da se zavaravamo i da mislimo da cemo iskorak napraviti sa njim.

Plasman na veliko takmicenje vise nije uspjeh, pogledaj koliko danas igra drzava na tim takmicenjima. Daleko tezi posao su imali Dzeko i klapa prije 10 godina, kada smo igrali fudbal sa Francuskom, Spanijom, Portugalom i to ravnopravno. Argentina, Nigerija, Brazil. Kakav najveci uspjeh, jesi li dobar ? Tebi je uspjeh braniti se ko Zepa protiv reprezentacije koja je bas sinoc osvojila historijski bod ?

Lijepo se slaze kostur ekipe, pojavljuju se mladi i talentovani igraci niotkuda i mi bi tek u sljedecih nekoliko godina trebali imati perspektivnu ekipu ali s ovim nacinom vodjenja ekipe, sve to pada u vodu. Gusi se potencijal ove djece. U tom smislu je tracenje, antifudbal koji igramo te neznanje i Sergejov ego ce jednostavno unistiti ovu generaciju.

Ako ti stvarno treba jos nesto crtati, nemam snage. Nekima je lakse metar u guzicu nego cenat u glavu. Kritike ne da su pozitivna stvar, nego pozeljna. Nas hebe kompleks patuljka i nize vrijednosti, to je najveci problem. Nismo svjesni nasih fizickih predispozicija i dometa. Ugledati se na Hrvate, svako takmicenje pucaju na najvise. Bronca, srebro, bronca. Nikad im nije dosta. Bosnjo utuvio sebi u glavu da je dovoljno da se pojavi negdje. I Curacao ga igra. Zelenoortska ostrva. Vise Sarajevo stanovnika ima.

Evo da se ne brukas, lakse bilo otici Papetovoj generaciji, jer je grupa bila lagana, a ekipa duplo jaca od ove po svemu svi igraci na vrhuncu karijere, sa mnogo utakmica i iskustva u nogama. Proci Vels i Italiji kroz baraz tesko bi uspjela i ta generacija, tako da te price kretenske vise reprezentacija koliko je to EUROPA dala vise reprezentacija, ukupno je vise repki ali odnosi se i na druge kontitente, ne znam kako se mozete toliko brukati, hebo vas onaj pop. Postujete malo legende ove drzave ....

Avatar
Wilshere10
Postovi: 1246
Pridružen/a: 09 jan 2026, 22:38
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Wilshere10 » 13 jun 2026, 12:50

A jest im fra Mario Kordic isprao brain jbte ponjava. :yawn:
Vi ste svoju nafaku posrkali, sad je na nas red.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, Confiance, ExEsPerac, GG3, Google Adsense [Bot], izdzezveubrazil, jasmin10, Kaunas, kouadio, signalidunapark, Sveti, tuzlanskinacin i 122 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []