Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Jesmo mi to vec ispali sa SP 
Barbine Barbike vole Tika-taku 🚨🚨
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ja mislim da smo previse nervozni svi, trebamo uzivati u utakmicama i biti sretni i zadovoljni, mi smo, kao i jedno 38 drugi ekipa koje ucestuju na ovom prvenstvu totalno nebitni u svijetu fudbala, na kraju osvaja spanija, francuska, argentina, portugal ili slicni. Volio bi da dobijemo katar sa nekom finom igrom i da tako slavimo i pobjedu i prolaz dalje, to bi bio jos jedan prelijep momenat za sve nas. Pa poslije toga historijska i najveca nasa utakmica ikad, k.o duel na svjetskom, ludilo. Trebamo biti zahvalni za ovo sto se trenutno desava jer Boga pitaj kad ce se opet desiti.
Toliko smo razocarenja u sportu imali zadnji 20 godina da je sad jednostavno trenutak da se malo opusti i uziva, zasluzili smo
Toliko smo razocarenja u sportu imali zadnji 20 godina da je sad jednostavno trenutak da se malo opusti i uziva, zasluzili smo
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.Drum je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:34Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
-
Marokanci58
- Postovi: 673
- Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
- Lokacija: Gračanica
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Hoće li Alajbegović opet na klupu 80 minuta usta ti se naserem bahata. Zajedno tebi, Tahiroviću i Demiroviću.
BRATSTVO GRAČANiCA
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Jedini problem: vezni red
Kad to nema, onda nema ni kontrole i svi slabo igraju. Mozemo napraviti nešto kroz prekide i silu.
Kad to nema, onda nema ni kontrole i svi slabo igraju. Mozemo napraviti nešto kroz prekide i silu.
4-IN-A-ROW
- signalidunapark
- Postovi: 1548
- Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Slažem se, ali ona sinoćnja partija viktorije se dogodila zbog par stvari.bhsport je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:38Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.Drum je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:34Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
1. Vasilj nije baš dobar u igri nogom. Nakon greške protiv Italije, i još par takvih krivih dodavanja malo se prepao, i sad (opravdano) izbija loptu čim je vidi. Igra u modernom fudbalu počinje od golmana.
2. Treba ti par veznjaka koji se znaju oslobodit presinga. Jedan od njih je Bašić koji je večeras igrao, a drugi je Šunjić koji nažalost nije igrao od početka. Tahirović s druge strane, je konstantno Tahirović, i on nije taj tip veznjaka.
3. Kanada je trkački i fizički jako moćna ekipa, i presing im je name of the game. Smatram da se ni puno jače ekipe neće lako nositi s njihovim upornim pritiskom. Daleko je ovo od one glupe divlje ekipe sa SP-a u Kataru. Vidi se Marschov RedBull potpis.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Samo da napišem:
Volim te!
Volim te!
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.
Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.
Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Milion i vise Bosnjaka u BiH nisu u stanju napraviti jednog osrednjeg igraca za reprezentaciju ali je znacajan postotak njih u stanju omalovazavati i vrijedjati covjeka koji je Bosnu nakon godina brukanja opet stavio na nogometnu mapu svijeta. Ja ne znam tko uopce ima obraza da prosipa zuc po Sergeju Barbarezu. Vi ste izgleda zaboravili sta se dogadjalo prije nego sto je on zaigro svoju partiju pokera. Neka daju sve od sebe i ja cu biti presretan. Nisam siguran da nas Svicarci nece pobjediti ali sam siguran da nas nece obrukati i nakantati. Da su ovdje nogometni znalci tipa Bazdarevic, Hadzibegic pa i Robi kojeg sam ja podrzavao sad bi gledali SP bez potrebe da ih prozivate jer bi taj posao davno bio obavljen. Niko ne zna limite ove momcadi u buducnosti ali svak u Evropi ko gleda nogomet vidi da daju sve od sebe. I to bi svakom iskrenom sportskom navijacu trebalo biti dovoljno. Ovim koji traze kruha preko pogace bih savjetovao da budu tako glasni i odgovorni na sljedecim izborima u BiH pa da izaberu ljude koji ce u njihovim sredinama makar popraviti i napraviti sportske objekte gdje bi novi igraci mogli normalno trenirati ovaj sport. Puna podrska za Barbareza i strucni stozer, najbolji sportski izdanak BiH naroda od rata na ovamo.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Bez Dzeke koji je 30% ekipe, uz ocajnu igru Demirovica i Esmira u napadu, i dobri smo bili.bhsport je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:38Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.Drum je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:34Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
Barbarez, al i strucni stab su poglupi ako Tahirovica ne ostave na klupi. A mozda je i vrijeme za Alajbegovica umjesto Esmira.
I ne smijemo zaboraviti da umjesto Dzeke zapocinje Jovo i ne Tabakovic. A zamjena Bazdar. Previse je to za nas ...
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Zamjerka moze biti jedino sto je na SP poveo fakticki samo jednog lijevog beka, a mogao je tu slobodno biti i Karic. Jos poznavajuci Kolasinca, da je rovit i da tesko moze odigrati sve 3 utakmice po 90min to mi je djelovalo bas cudno.
Necu da tu gledam pokusaje od lijevog beka Burnica ili Mujakica.
Necu da tu gledam pokusaje od lijevog beka Burnica ili Mujakica.
-
Coolpanda24
- Postovi: 3178
- Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Sve na mjestuElAn10 je napisao/la: ↑13 jun 2026, 17:52Ja mislim da smo previse nervozni svi, trebamo uzivati u utakmicama i biti sretni i zadovoljni, mi smo, kao i jedno 38 drugi ekipa koje ucestuju na ovom prvenstvu totalno nebitni u svijetu fudbala, na kraju osvaja spanija, francuska, argentina, portugal ili slicni. Volio bi da dobijemo katar sa nekom finom igrom i da tako slavimo i pobjedu i prolaz dalje, to bi bio jos jedan prelijep momenat za sve nas. Pa poslije toga historijska i najveca nasa utakmica ikad, k.o duel na svjetskom, ludilo. Trebamo biti zahvalni za ovo sto se trenutno desava jer Boga pitaj kad ce se opet desiti.
Toliko smo razocarenja u sportu imali zadnji 20 godina da je sad jednostavno trenutak da se malo opusti i uziva, zasluzili smo
- katalinski
- Postovi: 1061
- Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
99% nas se tu slaže.Lavcina je napisao/la: ↑13 jun 2026, 19:55Zamjerka moze biti jedino sto je na SP poveo fakticki samo jednog lijevog beka, a mogao je tu slobodno biti i Karic. Jos poznavajuci Kolasinca, da je rovit i da tesko moze odigrati sve 3 utakmice po 90min to mi je djelovalo bas cudno.
Necu da tu gledam pokusaje od lijevog beka Burnica ili Mujakica.
Ali njemu treba pomoc , on drži ekipu zajedno , ali takticki nesto tu ne stima. Treneri poput Marcha i Ragnicka su nas brzo pročitali i izvršili pritisak na slabe karike -Malića sa austrijom , juče Tahirovića . Barbarezovo rotiranje igrača nekako nas je dokrajčilo. Ostali bez desnog krila, izveo Lukica koji je bio bolji od Demirovica, i ostao bez skakača, dao baẓ̌daru da luta .
Možda bi bilo i gore, ali menji njegovo stavljanje igrača na neprirodnd pozicije vodi ka greškama.
On treba ostati selektor rsdi svega , ali neku podršku mora imati.
Ajvatar
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Uzivajte u ovim momentima yebem vas u glavu blentavu
naprijed rejal
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Hoce zato sto je Memic nezamjenjiv, odgovora u odbrani, ali i u napadu, brz. Sinoc ponajbolji. Mogao je biti i crveni za njih kad je fauliran kao protiv Italije.Marokanci58 je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:41Hoće li Alajbegović opet na klupu 80 minuta usta ti se naserem bahata. Zajedno tebi, Tahiroviću i Demiroviću.
-
Marokanci58
- Postovi: 673
- Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
- Lokacija: Gračanica
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Jel zamjenjiv Debeli Demirović i Krezavi Tahirović?myself je napisao/la: ↑13 jun 2026, 22:30Hoce zato sto je Memic nezamjenjiv, odgovora u odbrani, ali i u napadu, brz. Sinoc ponajbolji. Mogao je biti i crveni za njih kad je fauliran kao protiv Italije.Marokanci58 je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:41Hoće li Alajbegović opet na klupu 80 minuta usta ti se naserem bahata. Zajedno tebi, Tahiroviću i Demiroviću.
Ili mali Messi iz PSV?
BRATSTVO GRAČANiCA
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Kraljevi moji igrali smo koliko nam je protivnik dozvolio. Alajbegović je dobar prema naprijed ali rodjaci treba i odbranu igrat o tome je i Barbarez pričao na zadnjem presu. Protiv Paname propuh bio po to strani. Buchanan i David su nas ubili jučer po desnoj strani i Alajbegović je ušao kada su ova dvojica izašli.
I pored toga svega Alajbegović za 20 minuta igre nije uspio ni šut prema golu napravit, po meni bolje je Baždar odigrao
I pored toga svega Alajbegović za 20 minuta igre nije uspio ni šut prema golu napravit, po meni bolje je Baždar odigrao
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ego nam je porastao kada smo se kvalifikovali ko da samo mi znamo igrat fudbal i niko više. A sa tim Egom i naša očekivanja.
Barbarez konstantno govori da smo tu gdje jesmo sa razlogom. Ova ekipa ima 10 igrača do 23 godine, naravo da fali zrelosti, samopouzdanja i iskustva. Nismo idealni i kad to shvatimo lakše će nam biti. Medjutim ekipa se updatuje iz ciklusa u ciklus sada smo dobili Lukica, Mahmića, možda Celika. Izletit će i neki novi klinci za vezni red, treba vremena. Ali do tada mora biti podrška, lako je kritikovati treba biti pravi i podržat kad treba.
Ako ne vjerujete da Barbarez, Bajramović, Milenković,Papac i Hrgović ne mogu dobro voditi ekipu, pa ko onda to može Prosinečki, Savo i da ne nabrajam ko nas je sve vodio u prošlosti.
Evo Katar je uzeo bod Švicarcima sad smo svi poravnati, idemo ponovno ispočetka


Barbarez konstantno govori da smo tu gdje jesmo sa razlogom. Ova ekipa ima 10 igrača do 23 godine, naravo da fali zrelosti, samopouzdanja i iskustva. Nismo idealni i kad to shvatimo lakše će nam biti. Medjutim ekipa se updatuje iz ciklusa u ciklus sada smo dobili Lukica, Mahmića, možda Celika. Izletit će i neki novi klinci za vezni red, treba vremena. Ali do tada mora biti podrška, lako je kritikovati treba biti pravi i podržat kad treba.
Ako ne vjerujete da Barbarez, Bajramović, Milenković,Papac i Hrgović ne mogu dobro voditi ekipu, pa ko onda to može Prosinečki, Savo i da ne nabrajam ko nas je sve vodio u prošlosti.
Evo Katar je uzeo bod Švicarcima sad smo svi poravnati, idemo ponovno ispočetka
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
I u kvalifikacijama smo najviše pretrčali u grupi.
DreamBigDreamBiH - čuo sam do sada od vise stranaca “da je to nešto fenomenalno i svaka čast onom ko je to skontao”. A mi znamo ko je zaslužan za to.
A znamo i koliko je bilo ismijavanja ovdje od strane dosta forumaša.
Online
Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, al87, Bosnjo22, Goalgetter, invincible1921, KarlMarx, kouadio, RoadRunner85, Shevko, Sheyi, tuzlanskinacin i 120 gostiju.


