Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Toliko smo razocarenja u sportu imali zadnji 20 godina da je sad jednostavno trenutak da se malo opusti i uziva, zasluzili smo
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.Drum je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:34Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
-
Marokanci58
- Postovi: 681
- Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
- Lokacija: Gračanica
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Kad to nema, onda nema ni kontrole i svi slabo igraju. Mozemo napraviti nešto kroz prekide i silu.
- signalidunapark
- Postovi: 1549
- Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Slažem se, ali ona sinoćnja partija viktorije se dogodila zbog par stvari.bhsport je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:38Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.Drum je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:34Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
1. Vasilj nije baš dobar u igri nogom. Nakon greške protiv Italije, i još par takvih krivih dodavanja malo se prepao, i sad (opravdano) izbija loptu čim je vidi. Igra u modernom fudbalu počinje od golmana.
2. Treba ti par veznjaka koji se znaju oslobodit presinga. Jedan od njih je Bašić koji je večeras igrao, a drugi je Šunjić koji nažalost nije igrao od početka. Tahirović s druge strane, je konstantno Tahirović, i on nije taj tip veznjaka.
3. Kanada je trkački i fizički jako moćna ekipa, i presing im je name of the game. Smatram da se ni puno jače ekipe neće lako nositi s njihovim upornim pritiskom. Daleko je ovo od one glupe divlje ekipe sa SP-a u Kataru. Vidi se Marschov RedBull potpis.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Volim te!
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.
Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Bez Dzeke koji je 30% ekipe, uz ocajnu igru Demirovica i Esmira u napadu, i dobri smo bili.bhsport je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:38Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.Drum je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:34Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.
Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.
Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.
Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
Barbarez, al i strucni stab su poglupi ako Tahirovica ne ostave na klupi. A mozda je i vrijeme za Alajbegovica umjesto Esmira.
I ne smijemo zaboraviti da umjesto Dzeke zapocinje Jovo i ne Tabakovic. A zamjena Bazdar. Previse je to za nas ...
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Necu da tu gledam pokusaje od lijevog beka Burnica ili Mujakica.
-
Coolpanda24
- Postovi: 3181
- Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Sve na mjestuElAn10 je napisao/la: ↑13 jun 2026, 17:52Ja mislim da smo previse nervozni svi, trebamo uzivati u utakmicama i biti sretni i zadovoljni, mi smo, kao i jedno 38 drugi ekipa koje ucestuju na ovom prvenstvu totalno nebitni u svijetu fudbala, na kraju osvaja spanija, francuska, argentina, portugal ili slicni. Volio bi da dobijemo katar sa nekom finom igrom i da tako slavimo i pobjedu i prolaz dalje, to bi bio jos jedan prelijep momenat za sve nas. Pa poslije toga historijska i najveca nasa utakmica ikad, k.o duel na svjetskom, ludilo. Trebamo biti zahvalni za ovo sto se trenutno desava jer Boga pitaj kad ce se opet desiti.
Toliko smo razocarenja u sportu imali zadnji 20 godina da je sad jednostavno trenutak da se malo opusti i uziva, zasluzili smo
- katalinski
- Postovi: 1061
- Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
99% nas se tu slaže.Lavcina je napisao/la: ↑13 jun 2026, 19:55Zamjerka moze biti jedino sto je na SP poveo fakticki samo jednog lijevog beka, a mogao je tu slobodno biti i Karic. Jos poznavajuci Kolasinca, da je rovit i da tesko moze odigrati sve 3 utakmice po 90min to mi je djelovalo bas cudno.
Necu da tu gledam pokusaje od lijevog beka Burnica ili Mujakica.
Ali njemu treba pomoc , on drži ekipu zajedno , ali takticki nesto tu ne stima. Treneri poput Marcha i Ragnicka su nas brzo pročitali i izvršili pritisak na slabe karike -Malića sa austrijom , juče Tahirovića . Barbarezovo rotiranje igrača nekako nas je dokrajčilo. Ostali bez desnog krila, izveo Lukica koji je bio bolji od Demirovica, i ostao bez skakača, dao baẓ̌daru da luta .
Možda bi bilo i gore, ali menji njegovo stavljanje igrača na neprirodnd pozicije vodi ka greškama.
On treba ostati selektor rsdi svega , ali neku podršku mora imati.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Hoce zato sto je Memic nezamjenjiv, odgovora u odbrani, ali i u napadu, brz. Sinoc ponajbolji. Mogao je biti i crveni za njih kad je fauliran kao protiv Italije.Marokanci58 je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:41Hoće li Alajbegović opet na klupu 80 minuta usta ti se naserem bahata. Zajedno tebi, Tahiroviću i Demiroviću.
-
Marokanci58
- Postovi: 681
- Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
- Lokacija: Gračanica
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Jel zamjenjiv Debeli Demirović i Krezavi Tahirović?myself je napisao/la: ↑13 jun 2026, 22:30Hoce zato sto je Memic nezamjenjiv, odgovora u odbrani, ali i u napadu, brz. Sinoc ponajbolji. Mogao je biti i crveni za njih kad je fauliran kao protiv Italije.Marokanci58 je napisao/la: ↑13 jun 2026, 18:41Hoće li Alajbegović opet na klupu 80 minuta usta ti se naserem bahata. Zajedno tebi, Tahiroviću i Demiroviću.
Ili mali Messi iz PSV?
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
I pored toga svega Alajbegović za 20 minuta igre nije uspio ni šut prema golu napravit, po meni bolje je Baždar odigrao
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Barbarez konstantno govori da smo tu gdje jesmo sa razlogom. Ova ekipa ima 10 igrača do 23 godine, naravo da fali zrelosti, samopouzdanja i iskustva. Nismo idealni i kad to shvatimo lakše će nam biti. Medjutim ekipa se updatuje iz ciklusa u ciklus sada smo dobili Lukica, Mahmića, možda Celika. Izletit će i neki novi klinci za vezni red, treba vremena. Ali do tada mora biti podrška, lako je kritikovati treba biti pravi i podržat kad treba.
Ako ne vjerujete da Barbarez, Bajramović, Milenković,Papac i Hrgović ne mogu dobro voditi ekipu, pa ko onda to može Prosinečki, Savo i da ne nabrajam ko nas je sve vodio u prošlosti.
Evo Katar je uzeo bod Švicarcima sad smo svi poravnati, idemo ponovno ispočetka
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
I u kvalifikacijama smo najviše pretrčali u grupi.
DreamBigDreamBiH - čuo sam do sada od vise stranaca “da je to nešto fenomenalno i svaka čast onom ko je to skontao”. A mi znamo ko je zaslužan za to.
A znamo i koliko je bilo ismijavanja ovdje od strane dosta forumaša.
Online
Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, atomac123, AzRimiRzA, b00t, Bing [Bot], bordobijeli, Bosanac90, Bosnjo22, brig, Brokula, CHR, Confiance, CrvenoCrnaArmija, Daduli, DanijelTZ, dariolovrinovic00, darker10, deda, DeeWa, delko, Elddar, ELDIABLO20, enobarca, exampLe., farenhajt, FerdinandF, Frankie, Fudo, Hajdeee, haklamas, HalaMadrid, HariTz, harko35, Hazre, Helemnejse, jasmin10, karajlo, Kaunas, Kljukusar, KockarVicin007, komax, Kylian, lakilone, LeCoq, Lynx, Majstorinho, marlostanf1eld, MaroonBjelave, mercurial, Mocvara1991, MostarNeretva, Muumii, nebeskasila, NeRi_K, omanovski, pama, Paromlinac, PeppermintSA, Principatus, RajvoSa89, RaZuti, rossonero85, rukometubih23, s4mke, sagitarius, SanaBosna, Shategabri, Shevko, Sheyi, Slobodanpad1945, Smaja, Soba, StevieG8, Venom, VensanKasel, VivaLaLiberta, Wilshere10, Wlad55, worchester i 490 gostiju.


