Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

GG3
Postovi: 4157
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la GG3 » 13 jun 2026, 17:33

Jesmo mi to vec ispali sa SP 😁
Barbine Barbike vole Tika-taku 🚨🚨

ElAn10
Postovi: 616
Pridružen/a: 03 sep 2025, 07:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ElAn10 » 13 jun 2026, 17:52

Ja mislim da smo previse nervozni svi, trebamo uzivati u utakmicama i biti sretni i zadovoljni, mi smo, kao i jedno 38 drugi ekipa koje ucestuju na ovom prvenstvu totalno nebitni u svijetu fudbala, na kraju osvaja spanija, francuska, argentina, portugal ili slicni. Volio bi da dobijemo katar sa nekom finom igrom i da tako slavimo i pobjedu i prolaz dalje, to bi bio jos jedan prelijep momenat za sve nas. Pa poslije toga historijska i najveca nasa utakmica ikad, k.o duel na svjetskom, ludilo. Trebamo biti zahvalni za ovo sto se trenutno desava jer Boga pitaj kad ce se opet desiti.
Toliko smo razocarenja u sportu imali zadnji 20 godina da je sad jednostavno trenutak da se malo opusti i uziva, zasluzili smo

Drum
Postovi: 1288
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drum » 13 jun 2026, 18:34

Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.

Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.

Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.

Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.

Avatar
bhsport
Postovi: 13523
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bhsport » 13 jun 2026, 18:38

Drum je napisao/la:
13 jun 2026, 18:34
Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.

Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.

Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.

Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Marokanci58
Postovi: 681
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Marokanci58 » 13 jun 2026, 18:41

Hoće li Alajbegović opet na klupu 80 minuta usta ti se naserem bahata. Zajedno tebi, Tahiroviću i Demiroviću.
BRATSTVO GRAČANiCA

Avatar
emir_
Postovi: 6417
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emir_ » 13 jun 2026, 18:44

Jedini problem: vezni red
Kad to nema, onda nema ni kontrole i svi slabo igraju. Mozemo napraviti nešto kroz prekide i silu.
4-IN-A-ROW

Avatar
signalidunapark
Postovi: 1549
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 13 jun 2026, 18:50

bhsport je napisao/la:
13 jun 2026, 18:38
Drum je napisao/la:
13 jun 2026, 18:34
Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.

Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.

Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.

Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
Slažem se, ali ona sinoćnja partija viktorije se dogodila zbog par stvari.
1. Vasilj nije baš dobar u igri nogom. Nakon greške protiv Italije, i još par takvih krivih dodavanja malo se prepao, i sad (opravdano) izbija loptu čim je vidi. Igra u modernom fudbalu počinje od golmana.
2. Treba ti par veznjaka koji se znaju oslobodit presinga. Jedan od njih je Bašić koji je večeras igrao, a drugi je Šunjić koji nažalost nije igrao od početka. Tahirović s druge strane, je konstantno Tahirović, i on nije taj tip veznjaka.
3. Kanada je trkački i fizički jako moćna ekipa, i presing im je name of the game. Smatram da se ni puno jače ekipe neće lako nositi s njihovim upornim pritiskom. Daleko je ovo od one glupe divlje ekipe sa SP-a u Kataru. Vidi se Marschov RedBull potpis.

Avatar
BaDa12
Postovi: 4078
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BaDa12 » 13 jun 2026, 19:00

Samo da napišem:

Volim te! :bih:
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

dubrovnik
Postovi: 6168
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dubrovnik » 13 jun 2026, 19:02

Milion i vise Bosnjaka u BiH nisu u stanju napraviti jednog osrednjeg igraca za reprezentaciju ali je znacajan postotak njih u stanju omalovazavati i vrijedjati covjeka koji je Bosnu nakon godina brukanja opet stavio na nogometnu mapu svijeta. Ja ne znam tko uopce ima obraza da prosipa zuc po Sergeju Barbarezu. Vi ste izgleda zaboravili sta se dogadjalo prije nego sto je on zaigro svoju partiju pokera. Neka daju sve od sebe i ja cu biti presretan. Nisam siguran da nas Svicarci nece pobjediti ali sam siguran da nas nece obrukati i nakantati. Da su ovdje nogometni znalci tipa Bazdarevic, Hadzibegic pa i Robi kojeg sam ja podrzavao sad bi gledali SP bez potrebe da ih prozivate jer bi taj posao davno bio obavljen. Niko ne zna limite ove momcadi u buducnosti ali svak u Evropi ko gleda nogomet vidi da daju sve od sebe. I to bi svakom iskrenom sportskom navijacu trebalo biti dovoljno. Ovim koji traze kruha preko pogace bih savjetovao da budu tako glasni i odgovorni na sljedecim izborima u BiH pa da izaberu ljude koji ce u njihovim sredinama makar popraviti i napraviti sportske objekte gdje bi novi igraci mogli normalno trenirati ovaj sport. Puna podrska za Barbareza i strucni stozer, najbolji sportski izdanak BiH naroda od rata na ovamo.

Drum
Postovi: 1288
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drum » 13 jun 2026, 19:02

bhsport je napisao/la:
13 jun 2026, 18:38
Drum je napisao/la:
13 jun 2026, 18:34
Branimo se kao veliki. To ko spori, nema pojma. I zloban je.

Sta je problem? Previse se oslanjamo na odbranu, a za 90+ min takve igre nemamo kvaliteta u sredini. U 4/5 utakmica kada povedemo, na kraju necemo pobijediti. Nebitno, da li poveli vec na pocetku utakmice ili sredinom drugog pol.

Uvjeren sam da bi uz malo vise hrabrosti u napadu bili mnogo bolji.

Ovako cekaj kada ce neko zakasniti ili pogrijesiti u odbrani zadnju minutu, a da nas kao sinoc ili u Aus kosta pobjede.
Ma ne spori niko vrhunsku odbranu ali ne mozes je igrati 80+ minuta. Moras izaci malo vise i igrati fudbal a ne vracati stoperima da nabijaju.
Protiv Svicarske to moramo raditi vise a protiv Katara nam treba pobjeda i moramo izaci iz krila Vasilja bez dileme.
Bez Dzeke koji je 30% ekipe, uz ocajnu igru Demirovica i Esmira u napadu, i dobri smo bili.

Barbarez, al i strucni stab su poglupi ako Tahirovica ne ostave na klupi. A mozda je i vrijeme za Alajbegovica umjesto Esmira.

I ne smijemo zaboraviti da umjesto Dzeke zapocinje Jovo i ne Tabakovic. A zamjena Bazdar. Previse je to za nas ...

Lavcina
Postovi: 1745
Pridružen/a: 17 nov 2023, 16:19
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Lavcina » 13 jun 2026, 19:55

Zamjerka moze biti jedino sto je na SP poveo fakticki samo jednog lijevog beka, a mogao je tu slobodno biti i Karic. Jos poznavajuci Kolasinca, da je rovit i da tesko moze odigrati sve 3 utakmice po 90min to mi je djelovalo bas cudno.
Necu da tu gledam pokusaje od lijevog beka Burnica ili Mujakica.


RaZuti
Postovi: 863
Pridružen/a: 30 dec 2021, 20:05
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la RaZuti » 13 jun 2026, 21:00

ElAn10 je napisao/la:
13 jun 2026, 17:52
Ja mislim da smo previse nervozni svi, trebamo uzivati u utakmicama i biti sretni i zadovoljni, mi smo, kao i jedno 38 drugi ekipa koje ucestuju na ovom prvenstvu totalno nebitni u svijetu fudbala, na kraju osvaja spanija, francuska, argentina, portugal ili slicni. Volio bi da dobijemo katar sa nekom finom igrom i da tako slavimo i pobjedu i prolaz dalje, to bi bio jos jedan prelijep momenat za sve nas. Pa poslije toga historijska i najveca nasa utakmica ikad, k.o duel na svjetskom, ludilo. Trebamo biti zahvalni za ovo sto se trenutno desava jer Boga pitaj kad ce se opet desiti.
Toliko smo razocarenja u sportu imali zadnji 20 godina da je sad jednostavno trenutak da se malo opusti i uziva, zasluzili smo
Sve na mjestu :bih:

Avatar
katalinski
Postovi: 1061
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la katalinski » 13 jun 2026, 22:06

Lavcina je napisao/la:
13 jun 2026, 19:55
Zamjerka moze biti jedino sto je na SP poveo fakticki samo jednog lijevog beka, a mogao je tu slobodno biti i Karic. Jos poznavajuci Kolasinca, da je rovit i da tesko moze odigrati sve 3 utakmice po 90min to mi je djelovalo bas cudno.
Necu da tu gledam pokusaje od lijevog beka Burnica ili Mujakica.
99% nas se tu slaže.
Ali njemu treba pomoc , on drži ekipu zajedno , ali takticki nesto tu ne stima. Treneri poput Marcha i Ragnicka su nas brzo pročitali i izvršili pritisak na slabe karike -Malića sa austrijom , juče Tahirovića . Barbarezovo rotiranje igrača nekako nas je dokrajčilo. Ostali bez desnog krila, izveo Lukica koji je bio bolji od Demirovica, i ostao bez skakača, dao baẓ̌daru da luta .
Možda bi bilo i gore, ali menji njegovo stavljanje igrača na neprirodnd pozicije vodi ka greškama.

On treba ostati selektor rsdi svega , ali neku podršku mora imati.
Ajvatar

Avatar
Sveti
Postovi: 10103
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 13 jun 2026, 22:24

Uzivajte u ovim momentima yebem vas u glavu blentavu
naprijed rejal

myself
Postovi: 188
Pridružen/a: 13 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la myself » 13 jun 2026, 22:30

Marokanci58 je napisao/la:
13 jun 2026, 18:41
Hoće li Alajbegović opet na klupu 80 minuta usta ti se naserem bahata. Zajedno tebi, Tahiroviću i Demiroviću.
Hoce zato sto je Memic nezamjenjiv, odgovora u odbrani, ali i u napadu, brz. Sinoc ponajbolji. Mogao je biti i crveni za njih kad je fauliran kao protiv Italije.

Marokanci58
Postovi: 681
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Marokanci58 » 13 jun 2026, 22:46

myself je napisao/la:
13 jun 2026, 22:30
Marokanci58 je napisao/la:
13 jun 2026, 18:41
Hoće li Alajbegović opet na klupu 80 minuta usta ti se naserem bahata. Zajedno tebi, Tahiroviću i Demiroviću.
Hoce zato sto je Memic nezamjenjiv, odgovora u odbrani, ali i u napadu, brz. Sinoc ponajbolji. Mogao je biti i crveni za njih kad je fauliran kao protiv Italije.
Jel zamjenjiv Debeli Demirović i Krezavi Tahirović?

Ili mali Messi iz PSV?
BRATSTVO GRAČANiCA

Kapetan
Postovi: 936
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Kapetan » 13 jun 2026, 23:25

Kraljevi moji igrali smo koliko nam je protivnik dozvolio. Alajbegović je dobar prema naprijed ali rodjaci treba i odbranu igrat o tome je i Barbarez pričao na zadnjem presu. Protiv Paname propuh bio po to strani. Buchanan i David su nas ubili jučer po desnoj strani i Alajbegović je ušao kada su ova dvojica izašli.

I pored toga svega Alajbegović za 20 minuta igre nije uspio ni šut prema golu napravit, po meni bolje je Baždar odigrao

Kapetan
Postovi: 936
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Kapetan » 13 jun 2026, 23:55

Ego nam je porastao kada smo se kvalifikovali ko da samo mi znamo igrat fudbal i niko više. A sa tim Egom i naša očekivanja.

Barbarez konstantno govori da smo tu gdje jesmo sa razlogom. Ova ekipa ima 10 igrača do 23 godine, naravo da fali zrelosti, samopouzdanja i iskustva. Nismo idealni i kad to shvatimo lakše će nam biti. Medjutim ekipa se updatuje iz ciklusa u ciklus sada smo dobili Lukica, Mahmića, možda Celika. Izletit će i neki novi klinci za vezni red, treba vremena. Ali do tada mora biti podrška, lako je kritikovati treba biti pravi i podržat kad treba.

Ako ne vjerujete da Barbarez, Bajramović, Milenković,Papac i Hrgović ne mogu dobro voditi ekipu, pa ko onda to može Prosinečki, Savo i da ne nabrajam ko nas je sve vodio u prošlosti.

Evo Katar je uzeo bod Švicarcima sad smo svi poravnati, idemo ponovno ispočetka 🇧🇦🇧🇦🇧🇦

Avatar
hurem
Postovi: 10144
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 14 jun 2026, 00:20

hurem je napisao/la:
13 jun 2026, 16:52
* Uspjeh prije uspjeha
Ovaj selektor i garnitura oko njega su ostvarili uspjeh prije nego je planirano i prije nego se očekivalo. Odigrali dobre kvalifikacije, u barazu u gostima izbacili odlični Wales a nakon toga PRVI PUT u povijesti smo pobijedili jednu TOP reprezentaciju - Italiju, četverostruki prvaci svijeta.
I ne samo to, odigrali smo neriješeno protiv Kanade na otvaranju svjetskog prvenstva, protiv kvalitetnog domaćina s kvalitetnim trenerom na njihovom terenu i to utakmicu za koju su se pripremali 2 godine!
I opet ne valja nekima?! Naravno da uvijek može bolje i ovdje razlikujem one koji postave neki kritički osvrt i one koji pljuju.

* Prva utakmica na SP - na najvećoj sceni, na otvaranju, protiv domaćina, cijeli svijet gleda, rezultat 1:1 - moramo biti sasvim zadovoljni. A to je i najpravedniji ishod sinoćnje utakmice.

- Bez Dzeke, Tabakovica, Sunjica…svaki komentar je suvišan.

* Kanada i 2 godine pripremanja za ovu utakmicu
Pisao sam prije utakmice, a čini mi se da je to @juventinisimo detaljnije obrazložio (ako se dobro sjećam)…ali evo da podsjetim:
Ova Kanada je u posljednjih 26 utakmica (16 prijateljske) izgubila samo 2x u regularnih 90 minuta.
Kanada ima odličnog trenera.
Kanada ima dobre igrače. Odlični u tranziciji. Brzi. Trkom i intenzitetom vjerovatno medju najboljim reprezentacijama na turniru. Neko je napisao “pa nismo igrali protiv Francuske” - usudio bih se reci da bi nam bilo lakše sinoc (jučer) igrati protiv Francuske koja je najkvalitetniji tim na prvenstvu.

- Činjenica koja se zanemaruje - možda ce zvučati i pretjerano, ali Kanada se 2 godine priprema za ovu utakmicu protiv nas. Da, bas za ovu utakmicu i niti jednu drugu.
Ko razumije, razumjet ce. Evo da nista drugo ne napišem, ova konstatacija bi bila dovoljna da opise koliko je ovo teška utakmica trebala da bude i koliko su zapravo dobar rezultat naši momci ostvarili.
Itd. Da ne pišem o klimi, domaćim navijačima, medijima, očekivanjima i sl.

* 4-4-2
Priželjkivao sam 451 u odsustvu Edina i Harisa, ali na kraju ipak 442 jer smo to igrali cijele kvalifikacije i baraz.
Da li je pogrešno - ne, ni u kom slučaju. Da li bi bilo bolje da smo zaigrali u formaciji 451, ne znam, možda?!

- 442 je formacija koja je najbolja za branjenje svog gola. A to nam je bio primarni cilj protiv kvalitetnog, nabrijanog i trkački dominantnog protivnika.

- dva napadača
S obzirom da se znalo da ce biti dosta ispucavanja i preskakanja igre, ovakav izbor se činio logičnim.
- brzi aut
S obzirom da se aut brzo morao izvoditi a protivnik dobro pokrivao naše igrače i bivao spreman na presing, najlogičnije i najispravnije rješenje jeste baciti loptu na visoke igrače naprijed.

* Izmjene
Rekao bih da su izmjene bile pravovreme i logicne. Druga stvar je sto nisu svi odgovorili zadatku (tu prije svega mislim na Gigovica kod primljenog gola ali i nekoliko izgubljenih lopti - da li bi Amir bio bolje rješenje ne bih znao. Prije bih uveo Mahmica jer se radilo o ofanzivnijoj poziciji).
Dzeko je trebao uci ali se izmjena neplanirano morala potrošiti na Kolasinca.

* Prvih 20 minuta i gol Lukica u 21. minuti
Taktički smo vrlo dobro stojali na terenu prvih 20 minuta i rekao bih bili za nijansu bolji protivnik. Nakon gola Lukica je domaćin preuzeo inicijativu jer su oni tim koji ganja rezultat. Da je Kanada povela, mi bismo bili tim koji bi preuzeo inicijativu. Sasvim normalno u svijetu fudbala gdje igraju dvije ekipe približne kvalitete.
Sjećam se prvih preskonferencija i priča da je cilj da se dugoročno zategne odbrana i da ne primamo golove kao na traci. Možemo definitivno konstatovati da smo to uspjeli.
Vremenom ce doci i ofanziva. Poslozit ce se stvari u budućnosti. Treba nam i kvalitetan veznjak za to.

* Stručni stab
Po meni su dobro pripremili utakmicu. Naravno da uvijek može bolje, ali treba biti malo i realan.
Neki spominju Alajbegovica - on je i trebao da počne s klupe ovu utakmicu. Bit ce utakmica i gdje ce biti starter.

I imalo bi se još mnogo toga reci. Ali dosta. I ovo je previše i predugo. Ne bih isticao negativne strane utakmice. Nije prilika za to.

Zaključak - prva prepreka uspješno apsolvirana. Dobre stvari unaprijediti, na pogreške i propuste ukazati igračima.
______________

* Švicarska
Može biti sa griješim, ali smatram da ce nam protiv Švicarske biti kudikamo lakše igrati, bez obzira sto su oni favoriti grupe. Ali o tome drugom prilikom.

Još jedanput, uvijek može bolje, ali ja sam zadovoljan.

Mi smo postali prava turnirska ekipa a to je ono sto me raduje i sto sam oduvijek priželjkivao. Bar se tako čini?!

Volim te Bosno…

DreamBigDreamBiH :bih:
Na ovo bih dodao još jednu važnu činjenicu a to je da smo pretrčali skoro 8 km vise od Kanade.
I u kvalifikacijama smo najviše pretrčali u grupi.

DreamBigDreamBiH - čuo sam do sada od vise stranaca “da je to nešto fenomenalno i svaka čast onom ko je to skontao”. A mi znamo ko je zaslužan za to.
A znamo i koliko je bilo ismijavanja ovdje od strane dosta forumaša.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

DEBUG SSO: [] | STATUS: []