18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Shevko
Postovi: 541
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 14 jun 2026, 10:03

Nisam očekivao takvu mahalaštinu u ekipi kakva je Švicarska. Jučer je bila čista zajebancija s njihove strane.

U jednom trenutku su se prestali vraćati nazad. A znamo taj osjećaj ko god je lopte igrao, pustiš protivnika da odigra pas ili primi loptu, misleći da će pogriješiti.

Oni pod velikim pritiskom ulaze protiv nas i imamo šansu da preuzmemo inicijativu.

Avatar
perun
Postovi: 940
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la perun » 14 jun 2026, 10:24

Virtu4l je napisao/la:
14 jun 2026, 09:49
dubioza144 je napisao/la:
14 jun 2026, 09:36
Na kraju cemo tek skontat da smo uzeli odlican bod protiv Kanade kad raspu i svicu i katar
Sad izgleda tako, ali sinoćnji meč Švicarske se poprilično pogrešno tumači. Ljudi su trebali zabiti pet komada, bili nonšalantni i kažnjeni su, na kraju se ispostavilo autogolom. Švicarska je i dalje najkvalitetnija ekipa u ovoj grupi, s tim što su sad sebi stvorili bespotreban pritisak, pa ćemo vidjeti kako će se to odraziti na njih.

Kanada i mi imamo tu utakmicu protiv Katara gdje bi rutinski trebali obezbijediti prolaz, Švicarska više nema taj luksuz.
Tačno je da Švica ima najkvalitetnije pojedince ali Kanada ima najuigraniju i fizički najspremniju ekipu i to će se vidjeti u njihovom međusobnom susretu. Siguran sam da će Kanada izaći ko pobjednik.
Isto tako mislim da Švicarska nema šanse da nas pobijedi.
P.S.
Pogledah sinoć našu tekmu ponovo. Mi smo jednostavno bili bolji protivnik, to ko ne vidi, a ima ih prilično ovdje, nema veze o loptanju.
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

Avatar
Fudo
Postovi: 5312
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Fudo » 14 jun 2026, 10:35

perun je napisao/la:
14 jun 2026, 10:24
Virtu4l je napisao/la:
14 jun 2026, 09:49
dubioza144 je napisao/la:
14 jun 2026, 09:36
Na kraju cemo tek skontat da smo uzeli odlican bod protiv Kanade kad raspu i svicu i katar
Sad izgleda tako, ali sinoćnji meč Švicarske se poprilično pogrešno tumači. Ljudi su trebali zabiti pet komada, bili nonšalantni i kažnjeni su, na kraju se ispostavilo autogolom. Švicarska je i dalje najkvalitetnija ekipa u ovoj grupi, s tim što su sad sebi stvorili bespotreban pritisak, pa ćemo vidjeti kako će se to odraziti na njih.

Kanada i mi imamo tu utakmicu protiv Katara gdje bi rutinski trebali obezbijediti prolaz, Švicarska više nema taj luksuz.
Tačno je da Švica ima najkvalitetnije pojedince ali Kanada ima najuigraniju i fizički najspremniju ekipu i to će se vidjeti u njihovom međusobnom susretu. Siguran sam da će Kanada izaći ko pobjednik.
Isto tako mislim da Švicarska nema šanse da nas pobijedi.
P.S.
Pogledah sinoć našu tekmu ponovo. Mi smo jednostavno bili bolji protivnik, to ko ne vidi, a ima ih prilično ovdje, nema veze o loptanju.
Ma 100%, namjerno pustali precke, stative i sklanjali lopte sa gol linije.
Jes da ne primamo puno golova, ali meni djeluje nekako na srecu. Npr. ovo kod Australije sinoc se zove dobra/planirana odbrana, dok kod nas neki buckuris sa srecom.
Zadnja izmjena: Fudo, dana/u 14 jun 2026, 10:38, ukupno mijenjano 1 put.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Marokanci58
Postovi: 667
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Marokanci58 » 14 jun 2026, 10:37

perun je napisao/la:
14 jun 2026, 10:24
Virtu4l je napisao/la:
14 jun 2026, 09:49
dubioza144 je napisao/la:
14 jun 2026, 09:36
Na kraju cemo tek skontat da smo uzeli odlican bod protiv Kanade kad raspu i svicu i katar
Sad izgleda tako, ali sinoćnji meč Švicarske se poprilično pogrešno tumači. Ljudi su trebali zabiti pet komada, bili nonšalantni i kažnjeni su, na kraju se ispostavilo autogolom. Švicarska je i dalje najkvalitetnija ekipa u ovoj grupi, s tim što su sad sebi stvorili bespotreban pritisak, pa ćemo vidjeti kako će se to odraziti na njih.

Kanada i mi imamo tu utakmicu protiv Katara gdje bi rutinski trebali obezbijediti prolaz, Švicarska više nema taj luksuz.
Tačno je da Švica ima najkvalitetnije pojedince ali Kanada ima najuigraniju i fizički najspremniju ekipu i to će se vidjeti u njihovom međusobnom susretu. Siguran sam da će Kanada izaći ko pobjednik.
Isto tako mislim da Švicarska nema šanse da nas pobijedi.
P.S.
Pogledah sinoć našu tekmu ponovo. Mi smo jednostavno bili bolji protivnik, to ko ne vidi, a ima ih prilično ovdje, nema veze o loptanju.
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
BRATSTVO GRAČANiCA

Avatar
Fudo
Postovi: 5312
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Fudo » 14 jun 2026, 10:39

Marokanci58 je napisao/la:
14 jun 2026, 10:37
perun je napisao/la:
14 jun 2026, 10:24
Virtu4l je napisao/la:
14 jun 2026, 09:49


Sad izgleda tako, ali sinoćnji meč Švicarske se poprilično pogrešno tumači. Ljudi su trebali zabiti pet komada, bili nonšalantni i kažnjeni su, na kraju se ispostavilo autogolom. Švicarska je i dalje najkvalitetnija ekipa u ovoj grupi, s tim što su sad sebi stvorili bespotreban pritisak, pa ćemo vidjeti kako će se to odraziti na njih.

Kanada i mi imamo tu utakmicu protiv Katara gdje bi rutinski trebali obezbijediti prolaz, Švicarska više nema taj luksuz.
Tačno je da Švica ima najkvalitetnije pojedince ali Kanada ima najuigraniju i fizički najspremniju ekipu i to će se vidjeti u njihovom međusobnom susretu. Siguran sam da će Kanada izaći ko pobjednik.
Isto tako mislim da Švicarska nema šanse da nas pobijedi.
P.S.
Pogledah sinoć našu tekmu ponovo. Mi smo jednostavno bili bolji protivnik, to ko ne vidi, a ima ih prilično ovdje, nema veze o loptanju.
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Neki nas ekspert.
:rol: :rol:
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Avatar
Herson
Postovi: 2784
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Herson » 14 jun 2026, 10:41

perun je napisao/la:
14 jun 2026, 10:24
Virtu4l je napisao/la:
14 jun 2026, 09:49
dubioza144 je napisao/la:
14 jun 2026, 09:36
Na kraju cemo tek skontat da smo uzeli odlican bod protiv Kanade kad raspu i svicu i katar
Sad izgleda tako, ali sinoćnji meč Švicarske se poprilično pogrešno tumači. Ljudi su trebali zabiti pet komada, bili nonšalantni i kažnjeni su, na kraju se ispostavilo autogolom. Švicarska je i dalje najkvalitetnija ekipa u ovoj grupi, s tim što su sad sebi stvorili bespotreban pritisak, pa ćemo vidjeti kako će se to odraziti na njih.

Kanada i mi imamo tu utakmicu protiv Katara gdje bi rutinski trebali obezbijediti prolaz, Švicarska više nema taj luksuz.
Tačno je da Švica ima najkvalitetnije pojedince ali Kanada ima najuigraniju i fizički najspremniju ekipu i to će se vidjeti u njihovom međusobnom susretu. Siguran sam da će Kanada izaći ko pobjednik.
Isto tako mislim da Švicarska nema šanse da nas pobijedi.
P.S.
Pogledah sinoć našu tekmu ponovo. Mi smo jednostavno bili bolji protivnik, to ko ne vidi, a ima ih prilično ovdje, nema veze o loptanju.
Momak, ti si zaluto ovdje izgleda.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!

Avatar
dubioza144
Postovi: 2495
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dubioza144 » 14 jun 2026, 10:44

Moze se rec da smo bili bolji ako gledas tako da smo im cijeli vrijeme prepustili loptu i sve da kruze oko gola a mi se odlicno branili i citali i izbujali dosta nekih pokusaja, sanse koje su imali to ce promaknut svima ako se odluci branit, mi imamo problem sto ne zelimo igrat napadacki sto ne zelimo preuzet inicijativu i napadat makar u nekim minutama a taj napad smo vidjeli u dosta tekmi koje smo gubili pa krenemo igrat napadacki i to djeluje fino. Jos jedan problem prosle utakmice je tvrdoglavost sš koji konstantno zeli igrat te neke svoje sisteme, mi smo nerijeseno igrali samo zbog izmjena Bazdar se nije smio ubacit do kraja se moglo privest sa jednim napadacem popunit sredinu il je kompletnu zamijenit jer su ovi fizicki puno jaci i osvjezit, u tom svemu imas Kolasinca koji ti ne moze igrat 90 i uvijek moras za njega cuvat izmjenu.

Ako nista u ovom prvenstvu nema bas nekih specijalnih ekipa i svako svakom moze uzet bod/ove sto se do sad vidjelo. Tako da ako budemo htjeli pobujedit svicarce i u nekim trenutcima ih napadat mi cemo ih i pobijedit, odbrana je nama utegnuta koliko toliko svaka ekipa ce go primit ako se zeli branit 90 tako da moramo malo pocet igrat i napadacki ako zelimo pobjedjivat.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21913
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Unofficialpage » 14 jun 2026, 10:46

Ništa nama ne mijenja ovo od sinoć. I prije prvenstva smo znali da nam Švica više odgovara stilom igre nego Kanada iako je Švica kvalitetnija ekipa po imenima ali tu očekujem bolju igru naših. Nema potrebe da ih se bojimo pa ako nismo dokazali da možemo igrati protiv ekipa ovog ranga onda ne znam kad ćemo. Idemo ih pobijediti pa šta bude bude, možemo to i imamo kvalitet.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

FerdinandF
Postovi: 602
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la FerdinandF » 14 jun 2026, 10:48

I ja imam dojam da je Brabarez opet fulio s izmjenama, ili ih uradio kasno. Mozda je trebao pojačati vezu umjesto Bazdara.

zeljovac21
Postovi: 2520
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la zeljovac21 » 14 jun 2026, 10:49

FerdinandF je napisao/la:
14 jun 2026, 10:48
I ja imam dojam da je Brabarez opet fulio s izmjenama, ili ih uradio kasno. Mozda je trebao pojačati vezu umjesto Bazdara.
Pa pojacao je vezu

Avatar
dubioza144
Postovi: 2495
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dubioza144 » 14 jun 2026, 10:56

zeljovac21 je napisao/la:
14 jun 2026, 10:49
FerdinandF je napisao/la:
14 jun 2026, 10:48
I ja imam dojam da je Brabarez opet fulio s izmjenama, ili ih uradio kasno. Mozda je trebao pojačati vezu umjesto Bazdara.
Pa pojacao je vezu
Pa to izgleda da su 3 u vezi bila al dzaba kad ti tad glumi krilo Bazdar il sta je vec on igro pa onda onaj 3 veznjak mora gore stizat i za bazdara
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Koliki je Željo, Željo je GOLEM, nije velik nego GOLEM, razlika je veliko i GOLEMO.

Iceplayer
Postovi: 2188
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Iceplayer » 14 jun 2026, 11:00

E jeste čudni, ne znate ni uživati u SP. A sve ide idealno po nas...

Avatar
PSV
Postovi: 1155
Pridružen/a: 26 feb 2026, 22:45
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la PSV » 14 jun 2026, 11:13

Iceplayer je napisao/la:
14 jun 2026, 04:53
Kakva kuknjava u pitanju ovo je idealan rezultat za nas, sad samo pametno :bih:
Bas to. Svica sad mora zapet i protiv Kanade.

Confiance
Postovi: 1325
Pridružen/a: 26 jan 2024, 19:27
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Confiance » 14 jun 2026, 11:13

Virtu4l je napisao/la:
14 jun 2026, 10:01
Goalgetter je napisao/la:
14 jun 2026, 09:58
Ali sigurno da neke stvari ne stimaju u Svicarskoj, Xhaka vec sedmicama govori da nije zadovoljan sa ekipom, tako da ima tu nesto sigurno. Psihicki gledano, sigurno su vec sada pod vecim pritiskom nego mi, sto nam isto igra u karte.

Oni su sad u najtežoj situaciji u ovoj grupi, jer moraju pobijediti nas ili Kanadu, jedan ili dva remija, ili poraz ih eliminiše iz takmičenja.
Prosli bi oni i sa 3 remija. 3 boda i gol razlika 0 bi trebalo da vodi u drugi krug (96% sanse prema statistikama)

myself
Postovi: 188
Pridružen/a: 13 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la myself » 14 jun 2026, 11:31

JohnCleese je napisao/la:
14 jun 2026, 09:45
myself je napisao/la:
14 jun 2026, 09:36
JohnCleese je napisao/la:
14 jun 2026, 09:27


Ma i dalje bi ostaje Kanada kao favorit za 1 mjesto.

ABD da prođemo najgore nam je zavrsiti drugi.
Ceka nas Meksiko ili Juzna Koreja, obje ekipe bolje od nas a prosjecni bosanski mindset poraz bi predstavio kao katastrofu jednaku neprolasku grupne faze :thumbdown
Gore je ako završiš treći jer ćeš dobiti onda nekog favorita.
To bi bio domacin USA potaman ;)
Slažem se ali može biti i Njemačka

stanjejepsihoticno
Postovi: 71
Pridružen/a: 01 apr 2026, 17:43
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la stanjejepsihoticno » 14 jun 2026, 11:34

myself je napisao/la:
14 jun 2026, 11:31
JohnCleese je napisao/la:
14 jun 2026, 09:45
myself je napisao/la:
14 jun 2026, 09:36

Gore je ako završiš treći jer ćeš dobiti onda nekog favorita.
To bi bio domacin USA potaman ;)
Slažem se ali može biti i Njemačka
Sanse da bude njemacka su 0.01,football meets data objavio da samo u jednoj simulaciji od 450 su igrali B3 I E1,ako budemo treći igramo protiv Amera vjerovatno,ako budes drugi koreja vjerovatno,a ako budes prvi iran ili egipat zavisi ko bude 2 u toj grupi

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24452
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Goalgetter » 14 jun 2026, 11:53

Xhaka i dalje udara po ekipi, jednog je posebno kritikovao, nije spomenuo imenom, ali svi su sigurni da misli na Manzambija.
You have to do what the coach asks and not somehow be the showmaker alone," said the Sunderland midfielder in the interview after the game. “It also has to do with discipline. When a coach brings in a player and he tries to do everything alone, then it becomes difficult.” However, he did not want to reveal exactly which teammate he meant by that.

kovacic
Postovi: 1561
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la kovacic » 14 jun 2026, 12:03

Goalgetter je napisao/la:
14 jun 2026, 11:53
Xhaka i dalje udara po ekipi, jednog je posebno kritikovao, nije spomenuo imenom, ali svi su sigurni da misli na Manzambija.
You have to do what the coach asks and not somehow be the showmaker alone," said the Sunderland midfielder in the interview after the game. “It also has to do with discipline. When a coach brings in a player and he tries to do everything alone, then it becomes difficult.” However, he did not want to reveal exactly which teammate he meant by that.
Njima je atmosfera već neko vrijeme narušena, ako se još posvađaju dva najbolja igrača ne piše im se dobro.

Po izjavi Dedića i Barbareza naši će biti poprilično gladni ofanzivne igre, Švicarska je tipična europska ekipa sa sporom kreacijom napada ako im se inicijalno pritisnu krila, ne radi se give & go već se vraća Xhaki.

Bilo je dosta situacija gdje su u odbrani izgledali nesigurno, a u napadu nabijali centaršuteve napamet kao mi protiv Velsa i Italije u završnici.

Avatar
viKK
Postovi: 3622
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la viKK » 14 jun 2026, 12:06

Samo nek im se nervoza uvlaci pod kozu i nemir u ekipi, bolje za nas.

TrofejiSuTu
Postovi: 1514
Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la TrofejiSuTu » 14 jun 2026, 12:12

Katar je i nakon primljenog gola igrao sa sedmoricom u liniji sto dovoljno govori o njihovim ambicijama prema naprijed i da pokusaju izvuci neki bod.
Taj gol je dosao kako jeste nespretnom intervencijom,a ne kao plod neke ofanzive.

Neambiciozni Katar i vrucina dovela je do toga da su ovi jedva cekali kraj bez velike potrosnje,i pored toga imali su par izglednih sansi za gol.
Sve upucuje na to da nam se otvara put dalje i da je ovo nase SP.

Budemo li namazani,i budemo li znali postaviti igru protiv Svicarske izgubiti necemo,ako se Barbarez nepotrebno zaigra formacijom,vodjenjem tekme i izmjenama,ne gine nam 3 komada.

Vjerujem da niko nece uzeti vise od 5 boba u grupi.
Sve je stalo kompletna grupa u nasu tekmu u cetvrtak.
Ne iskljucujem da zavrsimo sa 7 boba,ali ako nas uzmu uzet ce i Kanadu.

1.Kanada….5………1.Svica……7……..1.BiH………..7
2.BiH…………5……..2.Kanada..4…….2.Svica……..4
3.Svica……..3……..3.BiH………4……..3.Kanada….4
4.Katar……..1……..4.Katar…..1…….4.Katar……..1

…….38%……………………38%…………………..24%……….
„Neki pojedinci imaju dosta upitnika kad ne igraju, a ja imam upitnike kad igraju.“ ZZ
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Appollon, Bing [Bot], Bordo10, dena24, General505, husrefbeg, jasmin10, LeCoq, majstorS35, Pensioner26, TETRAPAK i 78 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []