18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

J1897
Postovi: 4733
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la J1897 » 14 jun 2026, 20:40

Dzeko i Kerim moraju bitit pocetni
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Coolpanda24
Postovi: 3173
Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Coolpanda24 » 14 jun 2026, 20:41

PSV je napisao/la:
14 jun 2026, 20:17
U kontaktu sam sa nasim igracima, navodno je cilj da se odmore Seo i Basic. Sunjic pocinje, kao i Memic. Dzeko od 60' minute mjenjati ce Lukica. Trnokop nazalost planiran za svih 90'. Bazdar bez sansi protiv Suisse kao i Burnic. Mahmic ce dobiti sansu, verovatno i Gigovic/Malic. Tabak igra protiv Qatara. Biti ce zanimljivo nema govora, svi su uzbudzeni. :yawn:
Za Bendžamina pretpostavljam nema odmora? :yawn:

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 14 jun 2026, 20:41

Nakon sinoć po prvi put prije utakmice, briga i nervoza za utakmicu sa Švicarskom.

Avatar
GrbavicaHrammm
Postovi: 1600
Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la GrbavicaHrammm » 14 jun 2026, 20:44

PSV je napisao/la:
14 jun 2026, 20:17
U kontaktu sam sa nasim igracima, navodno je cilj da se odmore Seo i Basic. Sunjic pocinje, kao i Memic. Dzeko od 60' minute mjenjati ce Lukica. Trnokop nazalost planiran za svih 90'. Bazdar bez sansi protiv Suisse kao i Burnic. Mahmic ce dobiti sansu, verovatno i Gigovic/Malic. Tabak igra protiv Qatara. Biti ce zanimljivo nema govora, svi su uzbudzeni. :yawn:
U kontaktu si ti sa mojim obrezankom

zeljovac21
Postovi: 2516
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la zeljovac21 » 14 jun 2026, 21:11

Sindikat12 je napisao/la:
14 jun 2026, 20:22
zeljovac21 je napisao/la:
14 jun 2026, 16:35
Kajzer10 je napisao/la:
14 jun 2026, 15:46
Pocet se ista ekipa jer je imala rezultat. Mozda Sunjic upadne.

Iako nikakva logika ne postoji u klupiranju Kerima. Samo nama najbolji igrac pocinje sa klupe iz bog zna kakvog razloga, iako je vjerovatno u pitanju ono drevno razmisljanje mlad je.
Duplo bolji je igrac od Memica
Po cemu je duplo bolji, u ovoj igri koju mi forsira protiv jacih timova nije, tu je Memic jedan od najbitniji zbog defanzivni zadataka. Kerim ni blizu ne moze pomoci veznom i Seji kao Memic… protiv slabijih repki i kada ganjamo gol onda je Kerim dosta korisniji… ali da me neko ne razumijem pogresno Kerim je sigurno nas najveci talenat svih vremena i bit ce velika igracina.. ali ovaj sistem njemu najmanje pase…
Ma pusti sistem kad primi loptu 50 posto veca opasnost po protivnika jos je mali nabrijan i gori od zelje da se pokaze na svjetskom, obavezno od prve minute. Moze Memic i u drugom, bio je dobar protiv Paname s klupe. Al treba Alajbega pustit da igra.

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la signalidunapark » 14 jun 2026, 21:16

zeljovac21 je napisao/la:
14 jun 2026, 21:11
Sindikat12 je napisao/la:
14 jun 2026, 20:22
zeljovac21 je napisao/la:
14 jun 2026, 16:35

Duplo bolji je igrac od Memica
Po cemu je duplo bolji, u ovoj igri koju mi forsira protiv jacih timova nije, tu je Memic jedan od najbitniji zbog defanzivni zadataka. Kerim ni blizu ne moze pomoci veznom i Seji kao Memic… protiv slabijih repki i kada ganjamo gol onda je Kerim dosta korisniji… ali da me neko ne razumijem pogresno Kerim je sigurno nas najveci talenat svih vremena i bit ce velika igracina.. ali ovaj sistem njemu najmanje pase…
Ma pusti sistem kad primi loptu 50 posto veca opasnost po protivnika jos je mali nabrijan i gori od zelje da se pokaze na svjetskom, obavezno od prve minute. Moze Memic i u drugom, bio je dobar protiv Paname s klupe. Al treba Alajbega pustit da igra.
Ma pusti sistem i primi 7 komada ko Kuracsao. Ha ja.

rossonero85
Postovi: 545
Pridružen/a: 13 maj 2026, 21:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la rossonero85 » 14 jun 2026, 21:19

Znači kako god okreneš, na kraju ispadne da je naš najveći talenat Kerim Alajbegović osuđen na ulazak sa klupe oko 60.-70. minute zbog sistema igre Sergeja Barbareza. 👍

Avatar
hurem
Postovi: 10141
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la hurem » 14 jun 2026, 21:23

Kerim je počinjao s klupe zbog taktičkih razloga i to se do sada pokazalo ispravnim.
Doci će vrijeme kada ce početi i od prve minute. Malo strpljenja.

zeljovac21
Postovi: 2516
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la zeljovac21 » 14 jun 2026, 21:25

hurem je napisao/la:
14 jun 2026, 21:23
Kerim je počinjao s klupe zbog taktičkih razloga i to se do sada pokazalo ispravnim.
Doci će vrijeme kada ce početi i od prve minute. Malo strpljenja.
Jesi siguran da nije vrijeme? Najjaci eksponat drzimo za 15 minuta, al eto vjerujem Barbi i ekipi. Nije nikakva kritika samo konstatacija.

rossonero85
Postovi: 545
Pridružen/a: 13 maj 2026, 21:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la rossonero85 » 14 jun 2026, 21:26

hurem je napisao/la:
14 jun 2026, 21:23
Kerim je počinjao s klupe zbog taktičkih razloga i to se do sada pokazalo ispravnim.
Doci će vrijeme kada ce početi i od prve minute. Malo strpljenja.

A kad bi se to moglo dogoditi ako smo zaključili da Memić igra jer je korisniji u odbrani od Kerima i često mora da pokriva Kolašinca? Kad će doći vrijeme da počinje od prve minute u ovom sistemu gdje je prvenstveni prioritet odbrana? Za sada ulazi kao džoker kad moramo ganjati rezultat.
Zadnja izmjena: rossonero85, dana/u 14 jun 2026, 21:30, ukupno mijenjano 1 put.

husrefbeg
Postovi: 1247
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la husrefbeg » 14 jun 2026, 21:27

J1897 je napisao/la:
14 jun 2026, 20:40
Dzeko i Kerim moraju bitit pocetni
Teško da će Dzeko početi. Prije da će ući jedno pola sata prije kraja. Jednostavno povreda i godine teško po ovim dnevnim terminima da može izdržati. Kerim možda umjesto Esmira madamislim da neće ni on biti starter.

J1897
Postovi: 4733
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la J1897 » 14 jun 2026, 21:30

husrefbeg je napisao/la:
14 jun 2026, 21:27
J1897 je napisao/la:
14 jun 2026, 20:40
Dzeko i Kerim moraju bitit pocetni
Teško da će Dzeko početi. Prije da će ući jedno pola sata prije kraja. Jednostavno povreda i godine teško po ovim dnevnim terminima da može izdržati. Kerim možda umjesto Esmira madamislim da neće ni on biti starter.

Ja ne znam ili nisam u toku, Ali jel se on nije jos oporavio of povrede? Nekako mi djeluje spreman.
Kontam sigurno je zeljan igrati jer mu je ovo poslijedni svjtesko prvenstvo.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
hurem
Postovi: 10141
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la hurem » 14 jun 2026, 21:32

rossonero85 je napisao/la:
14 jun 2026, 21:26
hurem je napisao/la:
14 jun 2026, 21:23
Kerim je počinjao s klupe zbog taktičkih razloga i to se do sada pokazalo ispravnim.
Doci će vrijeme kada ce početi i od prve minute. Malo strpljenja.

A kad bi se to moglo dogoditi ako smo zaključili da Memić igra jer je korisniji u odbrani od Kerima i često mora da pokriva Kolašinca? Kad će doći vrijeme da počinje od prve minute u ovom sistemu gdje je prvenstveni prioritet odbrana? Za sada ulazi kao džoker kad moramo ganjati rezultat.
Protiv protivnika koji nije toliko dominantan i jak po Kerimovoj strani. Tipujem da bi protiv Katara mogao startati. Pa cak mozda i protiv Švicarske gdje nemamo puno toga za izgubiti.

@zeljovac, složio bih se za minute. Ako i počne s klupe, trebalo bi ga makar uvesti oko 60.minute. Dobio bi on sigurno te minute pa i poluvrijeme da smo imali negativan rezultat. Ali smatram da svakako treba uci oko 60.minute čak i kada vodimo.

husrefbeg
Postovi: 1247
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la husrefbeg » 14 jun 2026, 21:35

J1897 je napisao/la:
14 jun 2026, 21:30
husrefbeg je napisao/la:
14 jun 2026, 21:27
J1897 je napisao/la:
14 jun 2026, 20:40
Dzeko i Kerim moraju bitit pocetni
Teško da će Dzeko početi. Prije da će ući jedno pola sata prije kraja. Jednostavno povreda i godine teško po ovim dnevnim terminima da može izdržati. Kerim možda umjesto Esmira madamislim da neće ni on biti starter.

Ja ne znam ili nisam u toku, Ali jel se on nije jos oporavio of povrede? Nekako mi djeluje spreman.
Kontam sigurno je zeljan igrati jer mu je ovo poslijedni svjtesko prvenstvo.
Trčkarara i trenira ali posto nije odigrao ni minute pripremnih mislim da nije sto posto spreman. Za ove utakmice mora biti potpuno spreman.

oneday
Postovi: 5
Pridružen/a: 01 apr 2026, 16:34
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la oneday » 14 jun 2026, 22:21

Ima li neki stručnjak da objasni zašto igramo sa dva napdača?

Avatar
Principatus
Postovi: 9464
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Principatus » 14 jun 2026, 22:22

A Džemaili je siguran da su se Švicarci napokon probudili nakon šoka od 1:1: "Ponekad vam je potreban takav poziv na buđenje. Za mene je jasno: reprezentacija će dobiti četiri do šest bodova iz sljedeće dvije utakmice."

Pojma oni nemaju kakav hladni tus dolazi protiv nas i Kanade.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

tuzlanskinacin
Postovi: 1540
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la tuzlanskinacin » 14 jun 2026, 22:28

Principatus je napisao/la:
14 jun 2026, 22:22
A Džemaili je siguran da su se Švicarci napokon probudili nakon šoka od 1:1: "Ponekad vam je potreban takav poziv na buđenje. Za mene je jasno: reprezentacija će dobiti četiri do šest bodova iz sljedeće dvije utakmice."

Pojma oni nemaju kakav hladni tus dolazi protiv nas i Kanade.
Isto bi rekao mi ih dobijamo i remi s Kanadom izgleda da ce totalno podbaciti mn vuce sve na to, juce je ono bilo bas slabo a i bas podcjenjivacki ekipe koje druge podcijene nisu mentalno jake a u ovakvim utakmicama je to najvaznije. Ovo je grupa gdje svako svakoga moze dobiti i bas ce se lomiti na psihi u knjucnim minutama utakmica sve cemo vidjeti vec u cetvrtak, gdje ocekujem da ce oni podbaciti pod pritiskom i da cemo ih savladati lakse nego Rumune u Zenici. Rutinski 2 0.
#CarsijaOdjebi

myself
Postovi: 188
Pridružen/a: 13 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la myself » 14 jun 2026, 22:31

Zasto sada i i Salt Lake citiyu borave u hotelu i trenirati ce na obližnjem stadionu. Zar nisu konačno trebali biti u kampu. Zna li neko više o tome. Koliko sam ispratio druge reprezentacije imaju kamp u kojem borave i treniraju?

Avatar
StevieG8
Postovi: 13293
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la StevieG8 » 14 jun 2026, 22:32

oneday je napisao/la:
14 jun 2026, 22:21
Ima li neki stručnjak da objasni zašto igramo sa dva napdača?
Pretpostavljam zato sto Dzeko kao nas najvazniji igrac ne moze zbog godina i fizikalija iznijeti teret da bude sam u vrhu. Ovako uz sebe ima jednog pokretljivijeg igraca koji odvlaci dio odbrane a pri tome i vise trci i vrsi presing na zadnju liniju protivnika.
S 2 napadaca u niskom bloku zatvaramo put kroz sredinu gdje smo najslabiji i u teoriji tjeramo protivnika da igra po stranama. Istovremeno se ostavlja sirina krilima i bekovima koji su trenutno opet bolji ofanzivno od opcija na sredini.
Na kraju mislim i da je 442 najjednostavniji sistem za uigrati, nema puno nekih rotacija ni komplikovanih oblika.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
emir_
Postovi: 6395
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la emir_ » 14 jun 2026, 22:32

myself je napisao/la:
14 jun 2026, 22:31
Zasto sada i i Salt Lake citiyu borave u hotelu i trenirati ce na obližnjem stadionu. Zar nisu konačno trebali biti u kampu. Zna li neko više o tome. Koliko sam ispratio druge reprezentacije imaju kamp u kojem borave i treniraju?
Koga briga za to. I njima treba promjene u toku dana a ne da iz sobe kroče na trening teren. Dug je dan.
4-IN-A-ROW

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Uprava i 28 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []