18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
Zgemboo89
Postovi: 86
Pridružen/a: 17 maj 2026, 20:12
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Zgemboo89 » 14 jun 2026, 22:36

Principatus je napisao/la:
14 jun 2026, 22:22
A Džemaili je siguran da su se Švicarci napokon probudili nakon šoka od 1:1: "Ponekad vam je potreban takav poziv na buđenje. Za mene je jasno: reprezentacija će dobiti četiri do šest bodova iz sljedeće dvije utakmice."

Pojma oni nemaju kakav hladni tus dolazi protiv nas i Kanade.
Ako si gledao utakmicu Svicarska Katar mogao si vidjeti kako je Katar iznosio loptu jednostavno od nogedo noge na prvu tako su se odmarali u odbrqni ,a u nas kako smo dali go branili smo se nista nismo mogli uvezati i to je onosto je nas problem ovaj fazon sa Tahirovicem Basicem ne funkcionise Tahirovic Sunjic isto ,a i Gugovic Hafziahmetovic su slabi i zato nemoj biti siguran da cemo mi tako lako sa Sviss

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 14 jun 2026, 22:37

Principatus je napisao/la:
14 jun 2026, 22:22
A Džemaili je siguran da su se Švicarci napokon probudili nakon šoka od 1:1: "Ponekad vam je potreban takav poziv na buđenje. Za mene je jasno: reprezentacija će dobiti četiri do šest bodova iz sljedeće dvije utakmice."

Pojma oni nemaju kakav hladni tus dolazi protiv nas i Kanade.
Nestvarna je qurcobolja bila protiv Qatara. U jednom trenutku su ljudi dzogirali nazad nakon izgubljene lopte a da ne pričam kako su se zajebbavali pred golom.

Nikakvo buđenje neće biti, ta ekipa je izgleda mentalno truhla.

Avatar
DamirT
Postovi: 30845
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DamirT » 14 jun 2026, 22:39

Ma i oni se tjese sa ovim izjavama. Realno, ne mogu oni sve probleme u timu rijesiti za 5-6 dana, a imaju ih ocigledno. Znaci nema sanse. Ogroman pritisak je na njima u cetvrtak. Ovo je mozda i bolje za nas, nego da su dobili.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Bosnjo22
Postovi: 58
Pridružen/a: 09 maj 2026, 18:10
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Bosnjo22 » 14 jun 2026, 22:42

Znaci pritisak Svice je u cet veci jer ,,lakse im je" da dobiju bodove od nas nego od Kanade,mi taj njihov pritisak iskoristimo kod nas jer nokaut fazu rijesavamo u zadnjoj utakmici,dok oni moraju protiv Kanade,koja je jača.Pa koja bombona

FerdinandF
Postovi: 597
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la FerdinandF » 14 jun 2026, 22:42

Da li bi Alajbegovic mogao u vezu, na desetku, umjesto jednog napadača, da poveže to, i da s Benjom i Šunjom drži sredinu, da igramo malo?

napapijri1987
Postovi: 1104
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la napapijri1987 » 14 jun 2026, 22:43

tuzlanskinacin je napisao/la:
14 jun 2026, 22:28
Principatus je napisao/la:
14 jun 2026, 22:22
A Džemaili je siguran da su se Švicarci napokon probudili nakon šoka od 1:1: "Ponekad vam je potreban takav poziv na buđenje. Za mene je jasno: reprezentacija će dobiti četiri do šest bodova iz sljedeće dvije utakmice."

Pojma oni nemaju kakav hladni tus dolazi protiv nas i Kanade.
Isto bi rekao mi ih dobijamo i remi s Kanadom izgleda da ce totalno podbaciti mn vuce sve na to, juce je ono bilo bas slabo a i bas podcjenjivacki ekipe koje druge podcijene nisu mentalno jake a u ovakvim utakmicama je to najvaznije. Ovo je grupa gdje svako svakoga moze dobiti i bas ce se lomiti na psihi u knjucnim minutama utakmica sve cemo vidjeti vec u cetvrtak, gdje ocekujem da ce oni podbaciti pod pritiskom i da cemo ih savladati lakse nego Rumune u Zenici. Rutinski 2 0.
Isto mislim. Ti si prije pocetka SP nama predvidjao 5 bodova a ja 7. Mislim da si ti bio taj koga sam citirao. Ja sam ocekivao bod protiv njih te ostale dvije pobjede. Nazalost protiv Kanade nismo uzeli 3 ali jesmo jedan i imamo sve u svojim rukama. Imamo dvije mec lopte s tim da imamo luksuz da na jednoj kiksamo sto oni nemaju.
Mi njih ako pobjedimo oni bi mogli zavrsit karijeru vec u grupi. Ali idemo oprezno i polako tekmu po tekmu kao sto smo i baraz rijesili. Sa oprezom ali i sa samopouzdanjem i vjerom u ekipu.
Edit cak vjerujem da je i bolje sto nismo Kanadu dobili. Ko bi nas trpio nakon te pobjede. Ovako smo samouvjereni ali cvrsto s obje noge na tlu

oelcaelala
Postovi: 17
Pridružen/a: 28 maj 2025, 16:20
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la oelcaelala » 14 jun 2026, 22:49

oneday je napisao/la:
14 jun 2026, 22:21
Ima li neki stručnjak da objasni zašto igramo sa dva napdača?
Daleko sam od strucnjaka, ali moje misljenje je da dobrim dijelom ima uticaja to sto je Sergej po dolasku na klupu zakljucio da ima limitirane igrace koji igraju u razlicitim sistemima i ligama, i da ce svako kompleksno zonsko branjenje i pomjeranje (tesko je do savrsenstva dovesti i u klupskom nogometu, a pogotovo u reprezentativnom gdje postoji 10 ozbiljnih treninga na godisnjem nivou) biti nerealno za ocekivati protiv jacih reprezentacija, time se odlucio na odbranu M2M. Sistem 4-4-2 je mozda sistem koji igraca niske razine najduze drzi budnim u fazi odbrane, te izvlaci maksimum iz koncentracije i determinacije, jer nema ko preuzeti tvoje zadatke. Dva su vezna, nema treceg koji moze preuzeti, ti moras ispratiti do kraja. Krilo mora za bekom jer zna da je njegov bek svezan, da nema treceg veznog koji moze rasiriti dijagonalno, i tako dalje. Svi drugi sistemi, prvenstveno mislim na 4-3-3, 3-5-2 i 3-4-3, racunajuci i njihove podsisteme (4-2-3-1, 3-4-1-2, 3-4-2-1) obavezno u jednoj liniji imaju igraca vise, gdje se upada u tu neku nazovimo je nonsalanciju i odstupanje od takticke discipline. 4-4-2 je najosnovniji i najjednostavniji sistem za igrati, pogotovo kod neuigranih ili ozbiljno limitiranih ekipa. Drugi razlog je jasan, radi se o reprezentativnom fudbalu i moras utrpati sto je moguce vise svojih najboljih igraca u pocetnih 11, a da pri tome zadovoljis postulate nekog sistema nogometne igre. Najbolji igrac nam je jedan od najboljih "sidrasa" posljednjih 20 godina Evrope, a pored Edina tu je i Ermedin koji je jedan od rijetkih igraca koje imamo u ligama petice i nezamislivo je drzati ga na klupi, a uz to su i savrsen spoj iz konteksta profila igraca.

:thumbup:
Zadnja izmjena: oelcaelala, dana/u 14 jun 2026, 22:50, ukupno mijenjano 1 put.

tuzlanskinacin
Postovi: 1540
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la tuzlanskinacin » 14 jun 2026, 22:50

napapijri1987 je napisao/la:
14 jun 2026, 22:43
tuzlanskinacin je napisao/la:
14 jun 2026, 22:28
Principatus je napisao/la:
14 jun 2026, 22:22
A Džemaili je siguran da su se Švicarci napokon probudili nakon šoka od 1:1: "Ponekad vam je potreban takav poziv na buđenje. Za mene je jasno: reprezentacija će dobiti četiri do šest bodova iz sljedeće dvije utakmice."

Pojma oni nemaju kakav hladni tus dolazi protiv nas i Kanade.
Isto bi rekao mi ih dobijamo i remi s Kanadom izgleda da ce totalno podbaciti mn vuce sve na to, juce je ono bilo bas slabo a i bas podcjenjivacki ekipe koje druge podcijene nisu mentalno jake a u ovakvim utakmicama je to najvaznije. Ovo je grupa gdje svako svakoga moze dobiti i bas ce se lomiti na psihi u knjucnim minutama utakmica sve cemo vidjeti vec u cetvrtak, gdje ocekujem da ce oni podbaciti pod pritiskom i da cemo ih savladati lakse nego Rumune u Zenici. Rutinski 2 0.
Isto mislim. Ti si prije pocetka SP nama predvidjao 5 bodova a ja 7. Mislim da si ti bio taj koga sam citirao. Ja sam ocekivao bod protiv njih te ostale dvije pobjede. Nazalost protiv Kanade nismo uzeli 3 ali jesmo jedan i imamo sve u svojim rukama. Imamo dvije mec lopte s tim da imamo luksuz da na jednoj kiksamo sto oni nemaju.
Mi njih ako pobjedimo oni bi mogli zavrsit karijeru vec u grupi. Ali idemo oprezno i polako tekmu po tekmu kao sto smo i baraz rijesili. Sa oprezom ali i sa samopouzdanjem i vjerom u ekipu.
Edit cak vjerujem da je i bolje sto nismo Kanadu dobili. Ko bi nas trpio nakon te pobjede. Ovako smo samouvjereni ali cvrsto s obje noge na tlu
Jeste taj sam :D brate bas neki osjecaj a i sve nam ide na ruku mozda na kraju ovo bude bas kao za nas skrojeno ali polako, ali mislim da ce ovo biti nakon dugo vremena bas nekako lagana pobjeda i utakmica koja nas nece kostati zivaca.
#CarsijaOdjebi

Kapetan
Postovi: 931
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Kapetan » 14 jun 2026, 23:03

DamirT je napisao/la:
14 jun 2026, 22:39
Ma i oni se tjese sa ovim izjavama. Realno, ne mogu oni sve probleme u timu rijesiti za 5-6 dana, a imaju ih ocigledno. Znaci nema sanse. Ogroman pritisak je na njima u cetvrtak. Ovo je mozda i bolje za nas, nego da su dobili.
Ma gdje je bolje, više sam volio da su nabili Katar a nas podcijenili. Sad će protiv nas zapet, morat ćemo biti pravo disciplinovani i agresivniji u napadu.

Avatar
Sveti
Postovi: 10091
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Sveti » 14 jun 2026, 23:04

oelcaelala je napisao/la:
14 jun 2026, 22:49
oneday je napisao/la:
14 jun 2026, 22:21
Ima li neki stručnjak da objasni zašto igramo sa dva napdača?
Daleko sam od strucnjaka, ali moje misljenje je da dobrim dijelom ima uticaja to sto je Sergej po dolasku na klupu zakljucio da ima limitirane igrace koji igraju u razlicitim sistemima i ligama, i da ce svako kompleksno zonsko branjenje i pomjeranje (tesko je do savrsenstva dovesti i u klupskom nogometu, a pogotovo u reprezentativnom gdje postoji 10 ozbiljnih treninga na godisnjem nivou) biti nerealno za ocekivati protiv jacih reprezentacija, time se odlucio na odbranu M2M. Sistem 4-4-2 je mozda sistem koji igraca niske razine najduze drzi budnim u fazi odbrane, te izvlaci maksimum iz koncentracije i determinacije, jer nema ko preuzeti tvoje zadatke. Dva su vezna, nema treceg koji moze preuzeti, ti moras ispratiti do kraja. Krilo mora za bekom jer zna da je njegov bek svezan, da nema treceg veznog koji moze rasiriti dijagonalno, i tako dalje. Svi drugi sistemi, prvenstveno mislim na 4-3-3, 3-5-2 i 3-4-3, racunajuci i njihove podsisteme (4-2-3-1, 3-4-1-2, 3-4-2-1) obavezno u jednoj liniji imaju igraca vise, gdje se upada u tu neku nazovimo je nonsalanciju i odstupanje od takticke discipline. 4-4-2 je najosnovniji i najjednostavniji sistem za igrati, pogotovo kod neuigranih ili ozbiljno limitiranih ekipa. Drugi razlog je jasan, radi se o reprezentativnom fudbalu i moras utrpati sto je moguce vise svojih najboljih igraca u pocetnih 11, a da pri tome zadovoljis postulate nekog sistema nogometne igre. Najbolji igrac nam je jedan od najboljih "sidrasa" posljednjih 20 godina Evrope, a pored Edina tu je i Ermedin koji je jedan od rijetkih igraca koje imamo u ligama petice i nezamislivo je drzati ga na klupi, a uz to su i savrsen spoj iz konteksta profila igraca.

:thumbup:
:salut:
naprijed rejal

Avatar
DamirT
Postovi: 30845
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DamirT » 14 jun 2026, 23:12

Kapetan je napisao/la:
14 jun 2026, 23:03
DamirT je napisao/la:
14 jun 2026, 22:39
Ma i oni se tjese sa ovim izjavama. Realno, ne mogu oni sve probleme u timu rijesiti za 5-6 dana, a imaju ih ocigledno. Znaci nema sanse. Ogroman pritisak je na njima u cetvrtak. Ovo je mozda i bolje za nas, nego da su dobili.
Ma gdje je bolje, više sam volio da su nabili Katar a nas podcijenili. Sad će protiv nas zapet, morat ćemo biti pravo disciplinovani i agresivniji u napadu.
Bolje jer su pod ogromnim pritiskom. Samim time su puno podlozniji greskama. Ovaj mec ce biti laksi za igru nego protiv Kanade. Zapeli bi oni i protiv nas da su dobili. Jedino da treci mec igramo sa njima, pa da kazemo da ce odmarati najbitnije igrace.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
Ghuraba
Postovi: 6099
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Ghuraba » 14 jun 2026, 23:26

Ja bih Kerima stavio u startnu protiv Svicarske. Po toj strani je Ndoye, koji jeste kvalitetno krilo, ali nije sad da ga ne mozes uhvatiti i da Kolasinac ne moze sam. Pomagat ce mu Zakaria, koji u osnovi i nije bek ili Widmer, kojem karijera polahko ide silaznom putanjom. Bez dileme bih poceo s Kerimom lijevo, a nek se Sunjic iz te DMF pozicije povremeno izvlaci na tu stranu i pomaze Seadu kod potencijalnih okomitih napada Ndoyea. U drugom poluvremenu, ako Kolasinac vise ne bude mogao tako, najmanji problem je uvesti Esmira i prebaciti Memica na lijevo krilo.

Mislim da su svi previse naviknuti na ovu nasu formaciju i stil igre, jer zadnjih 5 utakmica igramo doslovno isto, a Alajbegovic u prvih 11 bi ipak bio poprilicna promjena. Mada, ne ocekujem da ce Barbarez tako postupiti, jer je previse okrenut prvenstveno branjenju naseg gola, sto u jednu ruku i ima smisla, ali treba nekad malo i rizikovati. Ako je Dzeko spreman da pocne, onda Lukic treba na klupu, a nikako Demirovic (kao sto se pise). S ovom dvojicom bi Svicarci prelahko dolazili na nasu polovinu i mogli bi komotno stopere drzati na centru.

dena24
Postovi: 411
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dena24 » 14 jun 2026, 23:28

bas ce biti zeznuto ovo vrijeme i termin u 12 sati s -1 u los angelesu naspram salt lake citya

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 1242
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la imekorisnicko » 14 jun 2026, 23:30

Kapetan je napisao/la:
14 jun 2026, 23:03
DamirT je napisao/la:
14 jun 2026, 22:39
Ma i oni se tjese sa ovim izjavama. Realno, ne mogu oni sve probleme u timu rijesiti za 5-6 dana, a imaju ih ocigledno. Znaci nema sanse. Ogroman pritisak je na njima u cetvrtak. Ovo je mozda i bolje za nas, nego da su dobili.
Ma gdje je bolje, više sam volio da su nabili Katar a nas podcijenili. Sad će protiv nas zapet, morat ćemo biti pravo disciplinovani i agresivniji u napadu.
Ma da su ih razbili pisalo bi se kako ce nas zgazit Svica puna samopouzdanja. Uvijek je bolje protiv sebe imati poljuljanu nego samopouzdanu ekipu.

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 14 jun 2026, 23:41

dena24 je napisao/la:
14 jun 2026, 23:28
bas ce biti zeznuto ovo vrijeme i termin u 12 sati s -1 u los angelesu naspram salt lake citya
Meni AI piše da će vlažnost u LA biti 69%. To je bas brutalno..

Sindikat12
Postovi: 2256
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Sindikat12 » 14 jun 2026, 23:49

oneday je napisao/la:
14 jun 2026, 22:21
Ima li neki stručnjak da objasni zašto igramo sa dva napdača?
Nemamo vezni red koji moze drzat loptu i kontrolisati utakmicu kroz posjed pa se zbog toga oslanjamo na direktniju igru i tranziciju. Sa dva napadaca imamo više prisustva u kaznenom prostoru, a uz igrace na bokovima koji mogu probiti i ubaciti dobijamo više opcija u petercu.

Ofanzivno nasa najace stvari su su bokovi i Dzekina target igra. Zato forsiramo direktniji stil kompaktan blok i brz izlazak prema naprijed. Šanse trazimo kroz tranziciju, centaršuteve i prekide, nekad to jako dobro izgleda (Austrija kuci) nekad losije.

Trenutno je to sistem koji najbolje odgovara nasem rosteru.

Marokanci58
Postovi: 650
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Marokanci58 » 15 jun 2026, 00:00

Kada se u igračima pojavi glad i ratno raspoloženje kao protiv Rumunije i Italije u Zenici tada ne samo da ćemo dobiti Švicarsku nego i mnogo jače reprezentacije. Nešto ih treba razdrmati i motivisati.
BRATSTVO GRAČANiCA

CAZIN
Postovi: 2498
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAZIN » 15 jun 2026, 00:06

Ghuraba je napisao/la:
14 jun 2026, 23:26
Ja bih Kerima stavio u startnu protiv Svicarske. Po toj strani je Ndoye, koji jeste kvalitetno krilo, ali nije sad da ga ne mozes uhvatiti i da Kolasinac ne moze sam. Pomagat ce mu Zakaria, koji u osnovi i nije bek ili Widmer, kojem karijera polahko ide silaznom putanjom. Bez dileme bih poceo s Kerimom lijevo, a nek se Sunjic iz te DMF pozicije povremeno izvlaci na tu stranu i pomaze Seadu kod potencijalnih okomitih napada Ndoyea. U drugom poluvremenu, ako Kolasinac vise ne bude mogao tako, najmanji problem je uvesti Esmira i prebaciti Memica na lijevo krilo.

Mislim da su svi previse naviknuti na ovu nasu formaciju i stil igre, jer zadnjih 5 utakmica igramo doslovno isto, a Alajbegovic u prvih 11 bi ipak bio poprilicna promjena. Mada, ne ocekujem da ce Barbarez tako postupiti, jer je previse okrenut prvenstveno branjenju naseg gola, sto u jednu ruku i ima smisla, ali treba nekad malo i rizikovati. Ako je Dzeko spreman da pocne, onda Lukic treba na klupu, a nikako Demirovic (kao sto se pise). S ovom dvojicom bi Svicarci prelahko dolazili na nasu polovinu i mogli bi komotno stopere drzati na centru.
Teško da će početi sa Memićem i Alajbegovićem na krilima. Najprije što smo vidjeli kada su Dedić i Memić igrali u tandemu da su smetali često jedan drugom jer su sličan profil, drugačije bi bilo da je Memić barem malo okomitiji i da ide barem malo više prema sredini ali u ovoj situaciji teško. Druga stvar Kolašinac i Alajbegović ne znam da su ikako igrali zajedno na terenu osim ovih nekoliko minuta protiv Kanade.

Dao Bog da izvede Kerima u prvu i nešto iskombinuje ali nekako nisam optimista za to.

Kljukusar
Postovi: 161
Pridružen/a: 05 sep 2025, 08:43
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Kljukusar » 15 jun 2026, 00:25

Mi smo se citavu utakmicu protiv Kanade branili. Nikakve akcije, sve nam se svodili, odbrani se i opajdari loptu napred da malo odahnemo za novi nalet Kanade. Mi smo u ovoj grupi najlosije rangirana ekipa, mene zanima samo na osnovu cega postoji iole optimizan ovoliki za pobjedu protiv Svicarske.
Realno gledajuci nasa igra je na razini igre Katra, Paname i ostialih nizeragniranih ekipa. Ovdje cemo se boriti sa Katrom ko ce provi dalje. Kanada i Svica su dvije svjetlosne godine ispred nas.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 5834
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAGarfia » 15 jun 2026, 00:27

Ghuraba je napisao/la:
14 jun 2026, 23:26
Ja bih Kerima stavio u startnu protiv Svicarske. Po toj strani je Ndoye, koji jeste kvalitetno krilo, ali nije sad da ga ne mozes uhvatiti i da Kolasinac ne moze sam. Pomagat ce mu Zakaria, koji u osnovi i nije bek ili Widmer, kojem karijera polahko ide silaznom putanjom. Bez dileme bih poceo s Kerimom lijevo, a nek se Sunjic iz te DMF pozicije povremeno izvlaci na tu stranu i pomaze Seadu kod potencijalnih okomitih napada Ndoyea. U drugom poluvremenu, ako Kolasinac vise ne bude mogao tako, najmanji problem je uvesti Esmira i prebaciti Memica na lijevo krilo.

Mislim da su svi previse naviknuti na ovu nasu formaciju i stil igre, jer zadnjih 5 utakmica igramo doslovno isto, a Alajbegovic u prvih 11 bi ipak bio poprilicna promjena. Mada, ne ocekujem da ce Barbarez tako postupiti, jer je previse okrenut prvenstveno branjenju naseg gola, sto u jednu ruku i ima smisla, ali treba nekad malo i rizikovati. Ako je Dzeko spreman da pocne, onda Lukic treba na klupu, a nikako Demirovic (kao sto se pise). S ovom dvojicom bi Svicarci prelahko dolazili na nasu polovinu i mogli bi komotno stopere drzati na centru.
Trenutno smo 'opravdano' formaciju i ekipu podredili kapitenu Edinu Džeki.

Već od Lige nacija je vrijeme da se ekipa podredi Kerimu. Predobar je igrač da bi bio na klupi.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Drum, Edbh21, FerdinandF, Google [Bot], Maverick, MiranGlasnic, Semrush [Bot] i 38 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []