Esmir Bajraktarević

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

DzaniMehmet
Postovi: 50
Pridružen/a: 18 maj 2026, 17:10
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la DzaniMehmet » 13 jun 2026, 18:39

ElAn10 je napisao/la:
13 jun 2026, 16:57
DzaniMehmet je napisao/la:
13 jun 2026, 16:40
Igrac za 1990ies
Zaboravi to, taj tip igraca se sve vise i vise trazi. Ne znam gdje zivis, ali ti mogu reci da se u svim modernim drzavama to gura da naprave 1vs1 igrace, koji su dobri sa loptom, spanija, holandija, belgija, portugal itd to rade godinama, a sad i njemacka, svicarska, austrija, klinci igraju 3vs3 umjesto 7vs7 itd, da se bolje razviju i budu dobri sa loptom, jer se u proslosti previse gurala atletika pa su primjetili da im fale tehnicki igraci koji mogu na najvecem nivou igrati.
I ja ga smatram talentovanim, ali ni približno ne vidim u njemu potencijal kao mnogi ovdje. Jeste jučer radio i defanzivno, ali to su svi igrači morali već od 25–30. minute. Većina protunapada išla je preko njegove strane, naravno da je i Dedić dao svoj doprinos tome.
Esmirov osnovni zadatak nije defanziva. Međutim, problem je bio što su svi napadi preko njega na desnoj strani završavali bez učinka. Protiv Italije je odigrao dobru utakmicu, kao i protiv Rumunije, ali sve nakon toga nije bilo na tom nivou, a ni prije i između tih utakmica nije pokazao nešto posebno.
Što je i normalno za mladog igrača koji je rezerva u klubu. To mu i nije zamjerka.
Ali mu zamjeram to što ponekad djeluje egoistično i prepotentno. Na ovom nivou tako mogu igrati samo rijetki, a njemu za to nedostaje klasa i kvalitet.
Jučer je za mene bio jedan od slabijih na terenu.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2830
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la h1a2s3o4 » 13 jun 2026, 19:17

soccerfan je napisao/la:
13 jun 2026, 18:21
“Z maj Esmir Bajraktarević našao se među najbržim igračima dosadašnjeg dijela turnira, budući da je u utakmici protiv Kanade zabilježio maksimalnu brzinu od 34.8 kilometara na sat, čime je trenutno drugi najbrži igrač Mundijala.”
Meni juce uopste nije bio los. U odrbrani mnogo pomogao.
Pritom sav fokus je bio na njemu da ga zatvore i Kanada je to I najavila. A I ima treme sigurno.
Bice on dobar I zabiti do kraja prvenstvu siguran sam 😊
Ili sto bi neki rekli fali mu brzine. :mrgreen:

U odbrani odlican, jasno je zasto pocinje utakmice. Ona prilika koju je zakoplikovao je najveci minus, ostalo je sve manje-vise ok. Kako je neko vec pisao, Kanadjani nas sjajno skautirali i zatvorili krila. Vidjelo se to i kada je Alajbegovic usao. Uvijek nekoliko igraca na njemu.

Sto se tice Bajraktarevica odbrana izgledala sasvim pristojno dok je bio tu. Velika je greska sto je zamijenio i njega i Memica jer je neko morao ostati da pomaze Dedicu. Nakon toga smo i primili gol po toj strani, kao i jos nekoliko odlicnih prilika za Kanadu.
Barba halali sto smo sumnjali.

Zeko87
Postovi: 2963
Pridružen/a: 15 avg 2019, 22:56
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Zeko87 » 13 jun 2026, 19:20

Volimo mi svi Esmira, ali brat se nine vidio na terenu jučer. Njemu bi malo klupa godila a da Kerim bude starter.
🇵🇸 FREE PALESTINE! 🇵🇸

Avatar
Wolffire
Postovi: 1635
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Wolffire » 13 jun 2026, 20:12

Drugi najbrzi igrac svjetskog do sada. Ne mijenja cinjenicu da nije mnogo pokazao. Kao sto neko napisa preslikana utakmica protiv velsa.

FerdinandF
Postovi: 602
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la FerdinandF » 13 jun 2026, 20:15

Zeko87 je napisao/la:
13 jun 2026, 19:20
Volimo mi svi Esmira, ali brat se nine vidio na terenu jučer. Njemu bi malo klupa godila a da Kerim bude starter.
Veze ti o fudbalu nemaš

kovac
Postovi: 72
Pridružen/a: 14 avg 2014, 11:59
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la kovac » 13 jun 2026, 20:21

Wolffire je napisao/la:
13 jun 2026, 20:12
Drugi najbrzi igrac svjetskog do sada. Ne mijenja cinjenicu da nije mnogo pokazao. Kao sto neko napisa preslikana utakmica protiv velsa.
Zanimljiv mi je ovaj podatak za brzinu, jer u nekoliko prilika nije bio ni blizu da prođe pored beka na osnovnu brzine.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13295
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la StevieG8 » 13 jun 2026, 20:24

Zeko87 je napisao/la:
13 jun 2026, 19:20
Volimo mi svi Esmira, ali brat se nine vidio na terenu jučer. Njemu bi malo klupa godila a da Kerim bude starter.
Momku treba prostora, 1v1 situacije, postavljeni napadi i mogucnost da kombinuje sa Dedicem i napadacem na malom prostoru. Od svega toga imao je onu kontru jucer i to je sve. Nismo mogli prici Kanadi i postavit napad kad smo drzali loptu u posjedu 10ak sekundi i gotovo. Ubili su nas presingom. Ogromna je razlika doci iz PSVa gdje ekipe parkiraju autobus protiv njih i ovako kod nas gdje nam ne daju disati.

On se i tamo jos trazi i nije konstantan s formom, nije mu lako jbg. Uz sve to je jako mlad a nekako u glavi na momente precjenjuje svoje mogucnosti.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

torbica
Postovi: 297
Pridružen/a: 26 jul 2025, 21:33
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la torbica » 13 jun 2026, 20:25

FerdinandF je napisao/la:
13 jun 2026, 20:15
Zeko87 je napisao/la:
13 jun 2026, 19:20
Volimo mi svi Esmira, ali brat se nine vidio na terenu jučer. Njemu bi malo klupa godila a da Kerim bude starter.
Veze ti o fudbalu nemaš
Esmir sinoc jako zrelo odigrao, takticki vrlo dobar defanzivno plus je x puta iznedju tri ili cetiri igraca Kanade iznudio aut ili faul iz skoro pa neizlazne situacije. U napadu je bilo par situacija koje je mozda mogao bolje realizovati, ali nije imao ni podrske od strane veznog reda.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21913
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Unofficialpage » 13 jun 2026, 20:51

Esmir je odigrao dobar meč sinoć, u odbrani je bio odličan i šta je lopti presjekao. U napadu nije samo do njega i ne može sam kao što ni Kerim nije uspio. Baš mi nije jasno da neki pišu da je loš meč odigrao.
Zadnja izmjena: Unofficialpage, dana/u 13 jun 2026, 23:36, ukupno mijenjano 1 put.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Zeko87
Postovi: 2963
Pridružen/a: 15 avg 2019, 22:56
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Zeko87 » 13 jun 2026, 22:02

Ok, halalite, imao je 3 namještena zicera napadačima, pet prodora, 4 šuta u okvir gola i 20 sprinteva od peterca do peterca.
🇵🇸 FREE PALESTINE! 🇵🇸

Avatar
viKK
Postovi: 3622
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la viKK » 14 jun 2026, 00:01

Glupe naivcine mogu samo ocekivat nesto od Esmira da uradi u onakvom niskom bloku kakav smo jucer igrali. Imao je nekoliko odlicnih ciscenja lopte, on i Dedic su ocigledno tacno bili zaduzeni za direktno markiranje njihovih krila/bekova i kad god je dobio loptu u napadu, mahom se tranzicija nije ni mogla odigrat jer smo tako nisko bili postavljeni da mu niko nije dovoljno brzo mogao prici da odigra pas sa njim. Dedic je ocigledno ciljano bio jako povucen da nas ne uhvate na kontru.

Mozda ste previse gledali Yamala pa mislite da je svako u stanju izdriblat 3 igraca koja prave presing na tebe cim primis loptu a usput nemas nikog ni blizu da mu dodas loptu. Jbg, nismo te srece.

Sve u svemu u vidu toga kako smo takticki bili postavljeni, odradio je svoj posao momacki i drago mi je da nije nikakve nepotrebne finte isprobavao u zadnjoj trecini. Vrlo je fino istrcao iza ledja kad mu je Basic poslao pas i iz toga je dosao i korner za gol.

eleGancy
Postovi: 214
Pridružen/a: 10 avg 2025, 09:34
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la eleGancy » 14 jun 2026, 14:23

viKK je napisao/la:
14 jun 2026, 00:01
Glupe naivcine mogu samo ocekivat nesto od Esmira da uradi u onakvom niskom bloku kakav smo jucer igrali. Imao je nekoliko odlicnih ciscenja lopte, on i Dedic su ocigledno tacno bili zaduzeni za direktno markiranje njihovih krila/bekova i kad god je dobio loptu u napadu, mahom se tranzicija nije ni mogla odigrat jer smo tako nisko bili postavljeni da mu niko nije dovoljno brzo mogao prici da odigra pas sa njim. Dedic je ocigledno ciljano bio jako povucen da nas ne uhvate na kontru.

Mozda ste previse gledali Yamala pa mislite da je svako u stanju izdriblat 3 igraca koja prave presing na tebe cim primis loptu a usput nemas nikog ni blizu da mu dodas loptu. Jbg, nismo te srece.

Sve u svemu u vidu toga kako smo takticki bili postavljeni, odradio je svoj posao momacki i drago mi je da nije nikakve nepotrebne finte isprobavao u zadnjoj trecini. Vrlo je fino istrcao iza ledja kad mu je Basic poslao pas i iz toga je dosao i korner za gol.
Pa Barbarezovo izbacivanje Esmira i Memica nam je unistilo jedinu prednost. Esmir i Amar su vise nego odlicno zatvarali njihovo najjace oruzje. Memic i Kolasinac takodjer. Jedan od njih dvojice je morao ostati da bi smo odrzali uspjesnu formaciju. Ja i dalje ne mogu skontat u kojoj smo formaciji igrali ulaskom Kerima i Sunjica

Avatar
viKK
Postovi: 3622
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la viKK » 14 jun 2026, 14:39

eleGancy je napisao/la:
14 jun 2026, 14:23
viKK je napisao/la:
14 jun 2026, 00:01
Glupe naivcine mogu samo ocekivat nesto od Esmira da uradi u onakvom niskom bloku kakav smo jucer igrali. Imao je nekoliko odlicnih ciscenja lopte, on i Dedic su ocigledno tacno bili zaduzeni za direktno markiranje njihovih krila/bekova i kad god je dobio loptu u napadu, mahom se tranzicija nije ni mogla odigrat jer smo tako nisko bili postavljeni da mu niko nije dovoljno brzo mogao prici da odigra pas sa njim. Dedic je ocigledno ciljano bio jako povucen da nas ne uhvate na kontru.

Mozda ste previse gledali Yamala pa mislite da je svako u stanju izdriblat 3 igraca koja prave presing na tebe cim primis loptu a usput nemas nikog ni blizu da mu dodas loptu. Jbg, nismo te srece.

Sve u svemu u vidu toga kako smo takticki bili postavljeni, odradio je svoj posao momacki i drago mi je da nije nikakve nepotrebne finte isprobavao u zadnjoj trecini. Vrlo je fino istrcao iza ledja kad mu je Basic poslao pas i iz toga je dosao i korner za gol.
Pa Barbarezovo izbacivanje Esmira i Memica nam je unistilo jedinu prednost. Esmir i Amar su vise nego odlicno zatvarali njihovo najjace oruzje. Memic i Kolasinac takodjer. Jedan od njih dvojice je morao ostati da bi smo odrzali uspjesnu formaciju. Ja i dalje ne mogu skontat u kojoj smo formaciji igrali ulaskom Kerima i Sunjica
Igrali smo mislim u biti istu formaciju, samo jos defanzivnije i prakticno bez desnog krila. Gigovic je zamijenio Esmira i igrao kao neko desno krilo, bolje receno nekog desnog veznog, Sunjic Basica a Kerim je bio lijevo krilo normalno. Ta izmjena se mozda moze zamjerit jer Gigovic je na kraju bio taj kojem je Kone pobjegao, ali nema smisla svaljivati krivicu i na koga. Istina da su Dedic i Esmir a na drugoj strani Seo i Memic odlicno pokrivali, Buchanan pogotovo se skoro nije vidio.

Avatar
soccerfan
Postovi: 9861
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la soccerfan » 14 jun 2026, 15:59

Unofficialpage je napisao/la:
13 jun 2026, 20:51
Esmir je odigrao dobar meč sinoć, u odbrani je bio odličan i šta je lopti presjekao. U napadu nije samo do njega i ne može sam kao što ni Kerim nije uspio. Baš mi nije jasno da neki pišu da je loš meč odigrao.
Sad citam statistiku od nasih igraca se najvise nudio i otvarao.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

zeljovac21
Postovi: 2520
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la zeljovac21 » 14 jun 2026, 16:29

Ok je bio obzirom da smo se branili od 20te minute nema on tu sta pokazati. Jedina greska u drugom poluvremenu sto nije centrirao na drugu samom Bazdaru nego krenuo u dribling.

Kljukusar
Postovi: 165
Pridružen/a: 05 sep 2025, 08:43
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Kljukusar » 15 jun 2026, 02:51

Bajraktarevic ako se ovaj Mundijal ne pokaze, PSV ce ga dodatno unistiti na klupi jer ce imati razlog da ga drze na klupi a onda slijedi transfer u Tursku Ligu i to je to....na zalost

Shogun
Postovi: 1399
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Shogun » 15 jun 2026, 07:29

Kljukusar je napisao/la:
15 jun 2026, 02:51
Bajraktarevic ako se ovaj Mundijal ne pokaze, PSV ce ga dodatno unistiti na klupi jer ce imati razlog da ga drze na klupi a onda slijedi transfer u Tursku Ligu i to je to....na zalost
Saibari ima 25 godina, odigrao je preko 50 meceva za mladi tim PSV-a. Esmir ima 15ak nastupa za mladi tim. Saibari je rasturio Holandski Eredivisie i jucer je zabio strasan gol velikom Brazilu. Nikako se ne slazem s time da Esmira ceka Turska Liga ako ne napravi bum na ovom prvenstvu. Bivsi reprezentativac SAD i sportski direktor PSV-a Earnie Stewart je zasad mene uvjerio da itekako ima viziju i planski dovodi igrace. Kako u omladinskim ekipama tako i sa prvim timom. Problem je sto je narod popusio "Bosnian Messi" i sto su nakon eurogola protiv Rumunije ocekivanja porasla do nerealne razine.

Edit: Ocekuje se da ce Saibari otici za minimalno 60 milki ako ne i vise. Prije 4 godine je standardno igrao za Jong PSV. Prije 4 godine je imao 21. godinu. Kao nas Esmir, zato polako.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 8133
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Pitar6785 » 15 jun 2026, 07:56

Esmir ne dolazi do izrazaja u repci zato sto igramo DEFANZIVAN NOGOMET.

Drugi razlog je to sto nemamo MIRALEMA PJANICA ILI MISIMOVICA, igraci koji te znaju izbacit u prostor.

I sve se svodi da Esmir probije 1na 1, i protivnicke ekipe imaju trenere sekektore, oni sigurno najvise paznje posvecuju Esmiru kerimu memicu i dedicu. Go koji smo dali je Esmirov go on je izborio korner.

Kerim je bolji 1 na 1 od Esmira, i Kerim moze jednako dobro igrat objema nogoma, al momak nemoze igrat vise od 30-40 minuta top fudbal (jer njemu je 18 godina) reprezentacija nije klub (a posebno nasa repka koja igra ultra defanzivan fudbal)

Kerim nemoze igrat ono sto Esmir moze (3 godine su velke posebno kad se radi 18-21) defanzivno.


Bajraktarevic moze podnijet 80 minuta igre u oba smjera, Alajbegovic to moze radit 30-40 min i to je to, i zato igra od 65 minute, in svjez, protivnici su umorni moze odgovorit i defanzivno dobro a ofanzivno jos vise.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4884
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Kajzer10 » 15 jun 2026, 08:07

To sto on igra 30-40 minuta ne znaci da je spreman za toliko minuta. Ovdje haman napravili nauku od defanzive za napadace i krila. Ne potcjenjujem taj dio igre, ali de molim te. Treba najbolji ofanzivac sjediti na klupi jer nece toliko moci raditi defanzivu kao Esmir. To ni Murinjo nije praktikovao nego su igrali najbolji.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 16673
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 15 jun 2026, 08:14

mali je bio nervozan svetsko prvenstvo je oduvjek bilo mesto dje stariji briljiraju zbog tog razloga ali momak je probio led bice maestralan

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

DEBUG SSO: [] | STATUS: []