Nema on mjesta u prvih 11, moze igrati zadnji 15 minuta ali inace tanak igrac.Bosniacum Lilium je napisao/la: ↑15 jun 2026, 08:14mali je bio nervozan svetsko prvenstvo je oduvjek bilo mesto dje stariji briljiraju zbog tog razloga ali momak je probio led bice maestralan
Esmir Bajraktarević
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
-
Edincapitano
- Postovi: 1652
- Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
-
RobijaNicaze1945
- Postovi: 100
- Pridružen/a: 01 apr 2026, 12:55
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
Tako je,gledajući to onda moraju igrat I Esmir I Kerim.Kajzer10 je napisao/la: ↑15 jun 2026, 08:07To sto on igra 30-40 minuta ne znaci da je spreman za toliko minuta. Ovdje haman napravili nauku od defanzive za napadace i krila. Ne potcjenjujem taj dio igre, ali de molim te. Treba najbolji ofanzivac sjediti na klupi jer nece toliko moci raditi defanzivu kao Esmir. To ni Murinjo nije praktikovao nego su igrali najbolji.
Zato sto su 3 puta opasniji od Memica.
Al Memic mora igrat radi prljavog posla i svega ostalog sto dobro radi
Re: Esmir Bajraktarević
Da, baš će mu sudbinu odrediti 3-4 meča sa reprezentacijom gdje ni oni ne znaju koji su mu tačno zadaci u istoj u odnosu na 365 dana treniranja pod Slotom i ekipom.
-
Edincapitano
- Postovi: 1652
- Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
Re: Esmir Bajraktarević
ipak je to prva utakmica u zivotu da igras na SP, i to jos protiv domacina, plus i vrucina....impresije, empcije, svega tu se sastavilo....Edincapitano je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:37Esmir protiv Kanade nije znao primiti loptu, katastrofalna partija, a kofole neki talenat.
ali imaju sad popravni protiv Svice, kad su se malo pribrali i sabrali, ipak Svica nije domacin kao Kanada...Svica je jos i uzdramana poslije Katara....tako da sve su karte na stolu.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine
Re: Esmir Bajraktarević
Vjerujemo ti, ipak si ti expert za primanje.Edincapitano je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:37Esmir protiv Kanade nije znao primiti loptu, katastrofalna partija, a kofole neki talenat.
Barba halali sto smo sumnjali.
-
Edincapitano
- Postovi: 1652
- Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
Nema toga, ”prva utakmica”, ili si tu ili nisi. EsmirKonzerva je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:45ipak je to prva utakmica u zivotu da igras na SP, i to jos protiv domacina, plus i vrucina....impresije, empcije, svega tu se sastavilo....Edincapitano je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:37Esmir protiv Kanade nije znao primiti loptu, katastrofalna partija, a kofole neki talenat.
ali imaju sad popravni protiv Svice, kad su se malo pribrali i sabrali, ipak Svica nije domacin kao Kanada...Svica je jos i uzdramana poslije Katara....tako da sve su karte na stolu.
mora na klupu protiv Svicarske kao i Demirovic, pokazali su protiv Kanade da nisu jos na ovom nivou (pitanje hocel ikad i biti).
Re: Esmir Bajraktarević
Samo lud covjek i onaj ko ne zeli dobro ovoj reprezentaciji moze reci da Demirovic treba na klupu protiv Svicarske.Edincapitano je napisao/la: ↑15 jun 2026, 14:44Nema toga, ”prva utakmica”, ili si tu ili nisi. EsmirKonzerva je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:45ipak je to prva utakmica u zivotu da igras na SP, i to jos protiv domacina, plus i vrucina....impresije, empcije, svega tu se sastavilo....Edincapitano je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:37
Esmir protiv Kanade nije znao primiti loptu, katastrofalna partija, a kofole neki talenat.
ali imaju sad popravni protiv Svice, kad su se malo pribrali i sabrali, ipak Svica nije domacin kao Kanada...Svica je jos i uzdramana poslije Katara....tako da sve su karte na stolu.
mora na klupu protiv Svicarske kao i Demirovic, pokazali su protiv Kanade da nisu jos na ovom nivou (pitanje hocel ikad i biti).
Željezničar über alles
Re: Esmir Bajraktarević
U situaciji kada je Dzeko vise nespreman nego spreman i nema Tabakovica. A zamjena je Bazdar kojeg ne mogu ocima vidjeti.lakilone je napisao/la: ↑15 jun 2026, 15:13Samo lud covjek i onaj ko ne zeli dobro ovoj reprezentaciji moze reci da Demirovic treba na klupu protiv Svicarske.Edincapitano je napisao/la: ↑15 jun 2026, 14:44Nema toga, ”prva utakmica”, ili si tu ili nisi. EsmirKonzerva je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:45
ipak je to prva utakmica u zivotu da igras na SP, i to jos protiv domacina, plus i vrucina....impresije, empcije, svega tu se sastavilo....
ali imaju sad popravni protiv Svice, kad su se malo pribrali i sabrali, ipak Svica nije domacin kao Kanada...Svica je jos i uzdramana poslije Katara....tako da sve su karte na stolu.
mora na klupu protiv Svicarske kao i Demirovic, pokazali su protiv Kanade da nisu jos na ovom nivou (pitanje hocel ikad i biti).
-
Edincapitano
- Postovi: 1652
- Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
Bruda, Jovo i Dzeko tandem i vidjeces kako se golovi daju, yebes napadaca sto je zabio cetiri puta u toku 8 godina karijere repke.lakilone je napisao/la: ↑15 jun 2026, 15:13Samo lud covjek i onaj ko ne zeli dobro ovoj reprezentaciji moze reci da Demirovic treba na klupu protiv Svicarske.Edincapitano je napisao/la: ↑15 jun 2026, 14:44Nema toga, ”prva utakmica”, ili si tu ili nisi. EsmirKonzerva je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:45
ipak je to prva utakmica u zivotu da igras na SP, i to jos protiv domacina, plus i vrucina....impresije, empcije, svega tu se sastavilo....
ali imaju sad popravni protiv Svice, kad su se malo pribrali i sabrali, ipak Svica nije domacin kao Kanada...Svica je jos i uzdramana poslije Katara....tako da sve su karte na stolu.
mora na klupu protiv Svicarske kao i Demirovic, pokazali su protiv Kanade da nisu jos na ovom nivou (pitanje hocel ikad i biti).
Re: Esmir Bajraktarević
hahahahahahaha ja bih sam sebi ban dao da mi ga neko ovako sukneh1a2s3o4 je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:46Vjerujemo ti, ipak si ti expert za primanje.Edincapitano je napisao/la: ↑15 jun 2026, 13:37Esmir protiv Kanade nije znao primiti loptu, katastrofalna partija, a kofole neki talenat.![]()
-
FerdinandF
- Postovi: 599
- Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
Rsmir je po meni bio naš najbolji igrač u ovoj tekmi.
Gotovo svaki kontakt je uradio nesto, izborio nesto, nosio se dobro fizički s čuvarima, trčao jako dobro, vraćao se pomagao bekovima. Osim one jedne situacije s potezom viška u kontri, nema mu se sta zamjeriti.
Gotovo svaki kontakt je uradio nesto, izborio nesto, nosio se dobro fizički s čuvarima, trčao jako dobro, vraćao se pomagao bekovima. Osim one jedne situacije s potezom viška u kontri, nema mu se sta zamjeriti.
- ArtemisFowl
- Postovi: 2011
- Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
Šta će tek svi oni jadni igrači koji nisu ni pozvani na Svjetsko. Trent Alexander-Arnold izgubio svako mjesto u Realu, dok Phil Foden i Cole Palmer mogu igrati samo u B ekipi.
Re: Esmir Bajraktarević
Esmir ima ono što je krucijalno u modernom fudbalu,a to se pokazalo i na ovom prvenstvu, igra 1 na 1. Jednostavno nemaš danas milion krila koja mogu probiti igrača 1 na 1. Brazil ti cijelu igru bazira na tome da izoluje Viniciusa i da mu da da igra 1 na 1. U PSV-u su to vidjeli, samo što za razliku od mnogih klubova i od svih naših "stručnjaka" oni znaju kako se prave igrači (pogledajte samo ko je sve izašao iz tog kluba). Esmir je projekat i kao takvog ga tretiraju, jer ne treba zaboravit da je došao prje sezonu i po u klub i da je bio taktički nepismen. Na terenu je odbrani bio igrač manje, a pogledaj sad. On će vjerovatno naredne sezone biti starter i ako ne bude povreda on će iduće ljeto u PL.
-
Coolpanda24
- Postovi: 3176
- Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
Baš sam sinoć odgledao utakmicu još jednom, momak je haman pa beka odigrao cijelu utakmicu, jako odgovoran u odbrani, pametno pokrivao prostor, pratio igrača… To su vjerovatno bile zamisli SŠ i on je odgovorio na njih. Jedino što mu se može zamjeriti onda kad mu je (mislim) Bašić poslao pas, a on krenuo driblati… suma sumarum, baš se vidi napredak, samo se sjetite momenta kad nije bio pozvan i “današnjih” prvih 11, a isto tako i Esmirove igre tad i sad. Nebo i zemlja. (Šteta samo što nije još zehru brži
)
Re: Esmir Bajraktarević
- RollingPaper
- Postovi: 4386
- Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
- Kontakt:
Re: Esmir Bajraktarević
“Esmir Bajraktarević je drugi najbrži igrač Mundijala.
Bajraktarević je u susretu protiv Kanade dostigao maksimalnu brzinu od 34,8 kilometara na sat, što ga trenutno čini drugim najbržim igračem Svjetskog prvenstva.”
Bajraktarević je u susretu protiv Kanade dostigao maksimalnu brzinu od 34,8 kilometara na sat, što ga trenutno čini drugim najbržim igračem Svjetskog prvenstva.”
Re: Esmir Bajraktarević
Stara vijest, u medjuvremenu ga je jos nekoliko igraca ga premasilo (Son 35.2, Jordan Bos 36.7, Mohamed Toure 35.8, Alan Minda 35.5, Gravenberch 35.6). I dalje povisoka cifra, rado bih volio znat pri kojem sprintu je dostigao tu brzinu 
Re: Esmir Bajraktarević
"Ma spor je on, bolji je za 10ke, nema on tu brzinu...." Sve vrsni stručnjaci.RollingPaper je napisao/la: ↑16 jun 2026, 16:49“Esmir Bajraktarević je drugi najbrži igrač Mundijala.
Bajraktarević je u susretu protiv Kanade dostigao maksimalnu brzinu od 34,8 kilometara na sat, što ga trenutno čini drugim najbržim igračem Svjetskog prvenstva.”





