18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la signalidunapark » 16 jun 2026, 18:28

oelcaelala je napisao/la:
16 jun 2026, 18:06
Ne znam koliko se zna za ovaj podatak, ali:

U dosadašnjem dijelu turnira ekipa smo koja je napravila najmanje tačnih dodavanja, svega 172. Jedina smo momčad koja se nije dodala preko 200 puta, ostali su svi prebacili tu granicu. Takođe kompletna utakmica Kanada - Bosna i Hercegovina je utakmica sa najmanjim ukupnim brojem dodavanja na turniru.

1. Spain (734) vs Cape Verde
2. Turkey (635) vs Australia
3. Germany (554) vs Curacao
4. Uruguay (540) vs Saudi Arabia
5. Switzerland (527) vs Qatar
...
19. Canada (310) vs Bosnia and Herzegovina
...
29. Cape Verde (205) vs Spain
30. Australia (201) vs Turkey
31. Qatar (200) vs Switzerland
--------------------------------------------------------
32. Bosnia and Herzegovina (172) vs Canada

U Barbarezovoj eri ovo je treća utakmica po najnižem broju dodavanja. Jedino gore je bilo u Zenici protiv Njemačke (poraz 1-2) gdje smo napravili svega 164 dodavanja, i u Nizozemskoj (poraz 5-2) gdje smo napravili 1 manje, 171, u odnosu na Kanadu, 172. Mnogo slabije ekipe od nas protiv mnogo jačih ekipa od Kanade su više htjele loptu u svojim nogama nego mi. :)
Kad su neiskusne neznalice. :kafa:

Avatar
viKK
Postovi: 3616
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la viKK » 16 jun 2026, 18:30

DamirT je napisao/la:
16 jun 2026, 18:15
viKK je napisao/la:
16 jun 2026, 18:14
Sto se mene tice mozemo uradit i ukupno 15 dodavanja na utakmici, ako cemo mi dat gol i sacuvat svoju mrezu i protivnik plakat na kraju meca a mi slavit.
Nemoj tako, hoce ljudi lijepu igru. Ona donosi bodove, a ne lopte u mrezi :kafa:
Fakat ne znam cemu vise obrambeni igraci uopste postoje, najbolje da krenemo sa postavom bez zadnje linije, samo veznjaci i napadaci, Vasilj, Gigovic, Sunjic, Tahirovic, Burnic, Bajraktarevic, Mahmic i Alajbegovic i napad tri spica Dzeko Lukic Demirovic :kafa: kad uzmemo loptu necemo je nikad izgubit od tolikog talenta u drzanju lopte i dodavanja.. revoluciju u sportu pravimo

Avatar
Principatus
Postovi: 9462
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Principatus » 16 jun 2026, 18:37

Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Blueforce21
Postovi: 311
Pridružen/a: 24 sep 2018, 13:49
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Blueforce21 » 16 jun 2026, 18:41

Ja se slažem sa rajom koja kaže da trebamo igrati ljepše. Sjetimo se prime generacije, tika-take, desetine miliona eura teški, 10 zicera po utakmici, potezi, golovi iz svih situacija, minimalno 2-3 komada svakome, nastupa na SP 2010, EP 2012, SP 2014, EP 2016, SP 2018. A ja...

oelcaelala
Postovi: 17
Pridružen/a: 28 maj 2025, 16:20
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la oelcaelala » 16 jun 2026, 18:55

viKK je napisao/la:
16 jun 2026, 18:30
DamirT je napisao/la:
16 jun 2026, 18:15
viKK je napisao/la:
16 jun 2026, 18:14
Sto se mene tice mozemo uradit i ukupno 15 dodavanja na utakmici, ako cemo mi dat gol i sacuvat svoju mrezu i protivnik plakat na kraju meca a mi slavit.
Nemoj tako, hoce ljudi lijepu igru. Ona donosi bodove, a ne lopte u mrezi :kafa:
Fakat ne znam cemu vise obrambeni igraci uopste postoje, najbolje da krenemo sa postavom bez zadnje linije, samo veznjaci i napadaci, Vasilj, Gigovic, Sunjic, Tahirovic, Burnic, Bajraktarevic, Mahmic i Alajbegovic i napad tri spica Dzeko Lukic Demirovic :kafa: kad uzmemo loptu necemo je nikad izgubit od tolikog talenta u drzanju lopte i dodavanja.. revoluciju u sportu pravimo
Zanimljive kontra replike na post u kojem nije izenesno ni mišljenje, a pogotovo ne kritika, već samo konstatacija, ali dobro hahah... :opaopa:
Šta više ovo je dokaz koliko je Barba ugradio odlučnost u ovu selekciju i vjeru u stil kojeg forsira. Dabogda se ne dodali nikad preko 200 puta ako ćemo bilježiti rezultate. :kafa:

Avatar
Clutch
Postovi: 7175
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Clutch » 16 jun 2026, 19:04

oelcaelala je napisao/la:
16 jun 2026, 18:06
Ne znam koliko se zna za ovaj podatak, ali:

U dosadašnjem dijelu turnira ekipa smo koja je napravila najmanje tačnih dodavanja, svega 172. Jedina smo momčad koja se nije dodala preko 200 puta, ostali su svi prebacili tu granicu. Takođe kompletna utakmica Kanada - Bosna i Hercegovina je utakmica sa najmanjim ukupnim brojem dodavanja na turniru.

1. Spain (734) vs Cape Verde
2. Turkey (635) vs Australia
3. Germany (554) vs Curacao
4. Uruguay (540) vs Saudi Arabia
5. Switzerland (527) vs Qatar
...
19. Canada (310) vs Bosnia and Herzegovina
...
29. Cape Verde (205) vs Spain
30. Australia (201) vs Turkey
31. Qatar (200) vs Switzerland
--------------------------------------------------------
32. Bosnia and Herzegovina (172) vs Canada

U Barbarezovoj eri ovo je treća utakmica po najnižem broju dodavanja. Jedino gore je bilo u Zenici protiv Njemačke (poraz 1-2) gdje smo napravili svega 164 dodavanja, i u Nizozemskoj (poraz 5-2) gdje smo napravili 1 manje, 171, u odnosu na Kanadu, 172. Mnogo slabije ekipe od nas protiv mnogo jačih ekipa od Kanade su više htjele loptu u svojim nogama nego mi. :)
Ovo je pozitivna stvar jer znaci da uspjevamo postici da utakmica ide u smjeru koji preferiramo. Medjutim negativno u susretu sa Kanadom je da i cak u takvom jednom tipu utakmice mi smo uradili premalo kada je pas igra u pitanju, odnosno skoro pa apsolutno nista. Gdje smo potvrdili da mozemo je utakmica protiv Italije (i prije iskljucenja Bastonija), tako da tu moramo bolje. Ali osjetio se taj neki grc u igri, a i Kanadjani su vrhunska trckacka ekipa, tako da se nadam da cemo u ostatku turnira pokazati vise u tom segmentu jer ce mnogo znaciti.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
bhsport
Postovi: 13516
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la bhsport » 16 jun 2026, 19:27

Ako hocemo ovo sto Radeljic kaze da iskoristimo sanse na utakmici, recept je jednostavan, staviti Demija na klupu i dati mu da igra plejku.
Sto se dodavanja i igre tiče moramo 30% bolje da se mozemo necemu nadati. Odbrana ma koliko dobra bila mora odmoriti i predahnuti, Dzeko bi mogao biti taj koji moze zadržati loptu da odbrana odmori. U sredini Sunjic bi donio stabilnost u destrukciji napada a Alajbegovic koji pas da odigrano.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Nakata
Postovi: 77
Pridružen/a: 23 mar 2026, 11:42
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Nakata » 16 jun 2026, 19:38

Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 2004
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la ArtemisFowl » 16 jun 2026, 19:44

Hazre je napisao/la:
16 jun 2026, 13:01
ArtemisFowl je napisao/la:
16 jun 2026, 12:13
Njima je pobjeda nužna, dok smo mi zadovoljni i s bodom. Tu nam je prednost sigurno.
Ja neznam koji **** svi misle da ce mo dobiti katar. Nema kalkulacije covjece!!!! Gleda li se SP?? Sta bi sa Spanije, Turske, Svice....Mi MORAMO jednostavno ici na pobjedu protiv Svice! Ja vam garantujem da mi necemo pobjediti Katar u zadnjem kolu!
To je ta logika. Katar ne možemo pobijediti ali zato Švicarsku moramo.

tuzlanskinacin
Postovi: 1537
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la tuzlanskinacin » 16 jun 2026, 19:45

Ljudi znate li vi sta je fudbal i da nije nuzno da svaka ekipa i repka igra ofanzivno i lijepo za oko. Jeste mozda primjetili da mi ne primamo vise od jednog gola a nekada ni taj jedan a jos vaznije gotov uvjek damo bar 1, a nerijetko i 2 i ako imas ekipu koja moze tako igrati u kontinuitetu naravno da ces ovakav fudbal forsirati. A vijdet cemo kako ce Egipat proc a kako mi i sve te ekipe sto igraju lijepo na oko.
#CarsijaOdjebi

tuzlanskinacin
Postovi: 1537
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la tuzlanskinacin » 16 jun 2026, 19:47

A da ne govorim o tome da je glupo igrati ofanzivno kada imas vezni red koji nije tehnicki kvalitetan da smiri igru iskreira akciju i zadrzi loptu.
#CarsijaOdjebi

Avatar
DamirT
Postovi: 30834
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DamirT » 16 jun 2026, 19:48

Nakata je napisao/la:
16 jun 2026, 19:38
Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?
Pa ne moze sreca biti 10 meceva. Ovo isto kao sto za Hrvate govore da su na srecu 2 medalje uzeli. Shvatite da smo se ocito najvise orijentisali na odbranu i zadatke da se sacuva gol. Sto bi Dzeko rekao, a u napadu ce se nesto uraditi.

Mislim svakako da mozemo igrati ofanzivnije u odredjenim trenucima, ali ko sam ja i mi ovdje da to govorimo, sve dok imamo rezultate.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 16 jun 2026, 19:48

Nakata je napisao/la:
16 jun 2026, 19:38
Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?
Drug nije kasno na neki drugi sport da se prebacis
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 2004
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la ArtemisFowl » 16 jun 2026, 19:51

Sreća prati hrabre, samo dupli blok i zabit ćemo ga ko Katar.

MiranGlasnic
Postovi: 967
Pridružen/a: 14 okt 2025, 16:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la MiranGlasnic » 16 jun 2026, 20:02

Nakata je napisao/la:
16 jun 2026, 19:38
Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?
U Ligi nacija ćemo biti trostruko jači u veznom redu…uz uigranu odbranu i jasno definisane zadatke igrača u napadu. Šteka nam vezni red…koji će se popraviti već na jesen. Ova ekipa je projektovana za Evropsko. :bih:

CAZIN
Postovi: 2496
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAZIN » 16 jun 2026, 20:11

Pa vidjelo se protiv Italije u prvom poluvremenu da možemo organizovati napad i igrati napadački ali protiv reprezentacija koje ne igraju visoki presing. Kanada je igrala presing cijelu utakmicu i još ganjala rezultat na svom terenu i pred 30+ hiljada svojih navijača. Da smo mi kojim slučajem imali x na poluvremenu sigurno da bi pruzili nesto više u napadu u drugom poluvremenu.

Mogu misliti komentara da smo izgubili 1:0 i primili na početku utakmice neku frljoku ali imali pas igru, tika taku i jogu bonito.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 5833
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAGarfia » 16 jun 2026, 20:22

Toliko se napredovalo da se sada traži i neka igra kada rezultati više nisu problem.

tuzlanskinacin
Postovi: 1537
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la tuzlanskinacin » 16 jun 2026, 20:26

2-0 za nas Memic i Dzeko daju po jedan u svakom poluvremenu za sigurnu pobjedu, ovaj Svicarac poletio jbg nije nista naucio aj bit ce prilike da se izvine.
#CarsijaOdjebi

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la signalidunapark » 16 jun 2026, 20:39

Nakata je napisao/la:
16 jun 2026, 19:38
Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?
slika

Avatar
Principatus
Postovi: 9462
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Principatus » 16 jun 2026, 20:46

Gubili 0:1 protiv: Rumunije, Wales, Italije. Onda stisnuli i preokrenuli igru i rezultat. Dakle mozemo.

Vodili 1:0 protiv Austrije, Kanade, pa i Paname Onda popustili i prepustili inicijativu, nista vise naprijed, protivnik preokrenuo igru.

Sta ucimo iz toga?
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Daduli, Elddar, ExEsPerac, Goalgetter, invincible1921, Wisey i 66 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []