Kad su neiskusne neznalice.oelcaelala je napisao/la: ↑16 jun 2026, 18:06Ne znam koliko se zna za ovaj podatak, ali:
U dosadašnjem dijelu turnira ekipa smo koja je napravila najmanje tačnih dodavanja, svega 172. Jedina smo momčad koja se nije dodala preko 200 puta, ostali su svi prebacili tu granicu. Takođe kompletna utakmica Kanada - Bosna i Hercegovina je utakmica sa najmanjim ukupnim brojem dodavanja na turniru.
1. Spain (734) vs Cape Verde
2. Turkey (635) vs Australia
3. Germany (554) vs Curacao
4. Uruguay (540) vs Saudi Arabia
5. Switzerland (527) vs Qatar
...
19. Canada (310) vs Bosnia and Herzegovina
...
29. Cape Verde (205) vs Spain
30. Australia (201) vs Turkey
31. Qatar (200) vs Switzerland
--------------------------------------------------------
32. Bosnia and Herzegovina (172) vs Canada
U Barbarezovoj eri ovo je treća utakmica po najnižem broju dodavanja. Jedino gore je bilo u Zenici protiv Njemačke (poraz 1-2) gdje smo napravili svega 164 dodavanja, i u Nizozemskoj (poraz 5-2) gdje smo napravili 1 manje, 171, u odnosu na Kanadu, 172. Mnogo slabije ekipe od nas protiv mnogo jačih ekipa od Kanade su više htjele loptu u svojim nogama nego mi.![]()
18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
-
signalidunapark
- Postovi: 1507
- Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Fakat ne znam cemu vise obrambeni igraci uopste postoje, najbolje da krenemo sa postavom bez zadnje linije, samo veznjaci i napadaci, Vasilj, Gigovic, Sunjic, Tahirovic, Burnic, Bajraktarevic, Mahmic i Alajbegovic i napad tri spica Dzeko Lukic Demirovic
- Principatus
- Postovi: 9462
- Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
- Lokacija: Germany
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.
-
Blueforce21
- Postovi: 311
- Pridružen/a: 24 sep 2018, 13:49
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ja se slažem sa rajom koja kaže da trebamo igrati ljepše. Sjetimo se prime generacije, tika-take, desetine miliona eura teški, 10 zicera po utakmici, potezi, golovi iz svih situacija, minimalno 2-3 komada svakome, nastupa na SP 2010, EP 2012, SP 2014, EP 2016, SP 2018. A ja...
-
oelcaelala
- Postovi: 17
- Pridružen/a: 28 maj 2025, 16:20
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Zanimljive kontra replike na post u kojem nije izenesno ni mišljenje, a pogotovo ne kritika, već samo konstatacija, ali dobro hahah...viKK je napisao/la: ↑16 jun 2026, 18:30Fakat ne znam cemu vise obrambeni igraci uopste postoje, najbolje da krenemo sa postavom bez zadnje linije, samo veznjaci i napadaci, Vasilj, Gigovic, Sunjic, Tahirovic, Burnic, Bajraktarevic, Mahmic i Alajbegovic i napad tri spica Dzeko Lukic Demirovickad uzmemo loptu necemo je nikad izgubit od tolikog talenta u drzanju lopte i dodavanja.. revoluciju u sportu pravimo
Šta više ovo je dokaz koliko je Barba ugradio odlučnost u ovu selekciju i vjeru u stil kojeg forsira. Dabogda se ne dodali nikad preko 200 puta ako ćemo bilježiti rezultate.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ovo je pozitivna stvar jer znaci da uspjevamo postici da utakmica ide u smjeru koji preferiramo. Medjutim negativno u susretu sa Kanadom je da i cak u takvom jednom tipu utakmice mi smo uradili premalo kada je pas igra u pitanju, odnosno skoro pa apsolutno nista. Gdje smo potvrdili da mozemo je utakmica protiv Italije (i prije iskljucenja Bastonija), tako da tu moramo bolje. Ali osjetio se taj neki grc u igri, a i Kanadjani su vrhunska trckacka ekipa, tako da se nadam da cemo u ostatku turnira pokazati vise u tom segmentu jer ce mnogo znaciti.oelcaelala je napisao/la: ↑16 jun 2026, 18:06Ne znam koliko se zna za ovaj podatak, ali:
U dosadašnjem dijelu turnira ekipa smo koja je napravila najmanje tačnih dodavanja, svega 172. Jedina smo momčad koja se nije dodala preko 200 puta, ostali su svi prebacili tu granicu. Takođe kompletna utakmica Kanada - Bosna i Hercegovina je utakmica sa najmanjim ukupnim brojem dodavanja na turniru.
1. Spain (734) vs Cape Verde
2. Turkey (635) vs Australia
3. Germany (554) vs Curacao
4. Uruguay (540) vs Saudi Arabia
5. Switzerland (527) vs Qatar
...
19. Canada (310) vs Bosnia and Herzegovina
...
29. Cape Verde (205) vs Spain
30. Australia (201) vs Turkey
31. Qatar (200) vs Switzerland
--------------------------------------------------------
32. Bosnia and Herzegovina (172) vs Canada
U Barbarezovoj eri ovo je treća utakmica po najnižem broju dodavanja. Jedino gore je bilo u Zenici protiv Njemačke (poraz 1-2) gdje smo napravili svega 164 dodavanja, i u Nizozemskoj (poraz 5-2) gdje smo napravili 1 manje, 171, u odnosu na Kanadu, 172. Mnogo slabije ekipe od nas protiv mnogo jačih ekipa od Kanade su više htjele loptu u svojim nogama nego mi.![]()
Philly vs Everybody
#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT
#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ako hocemo ovo sto Radeljic kaze da iskoristimo sanse na utakmici, recept je jednostavan, staviti Demija na klupu i dati mu da igra plejku.
Sto se dodavanja i igre tiče moramo 30% bolje da se mozemo necemu nadati. Odbrana ma koliko dobra bila mora odmoriti i predahnuti, Dzeko bi mogao biti taj koji moze zadržati loptu da odbrana odmori. U sredini Sunjic bi donio stabilnost u destrukciji napada a Alajbegovic koji pas da odigrano.
Sto se dodavanja i igre tiče moramo 30% bolje da se mozemo necemu nadati. Odbrana ma koliko dobra bila mora odmoriti i predahnuti, Dzeko bi mogao biti taj koji moze zadržati loptu da odbrana odmori. U sredini Sunjic bi donio stabilnost u destrukciji napada a Alajbegovic koji pas da odigrano.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?
- ArtemisFowl
- Postovi: 2004
- Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
To je ta logika. Katar ne možemo pobijediti ali zato Švicarsku moramo.Hazre je napisao/la: ↑16 jun 2026, 13:01Ja neznam koji **** svi misle da ce mo dobiti katar. Nema kalkulacije covjece!!!! Gleda li se SP?? Sta bi sa Spanije, Turske, Svice....Mi MORAMO jednostavno ici na pobjedu protiv Svice! Ja vam garantujem da mi necemo pobjediti Katar u zadnjem kolu!ArtemisFowl je napisao/la: ↑16 jun 2026, 12:13Njima je pobjeda nužna, dok smo mi zadovoljni i s bodom. Tu nam je prednost sigurno.
-
tuzlanskinacin
- Postovi: 1537
- Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ljudi znate li vi sta je fudbal i da nije nuzno da svaka ekipa i repka igra ofanzivno i lijepo za oko. Jeste mozda primjetili da mi ne primamo vise od jednog gola a nekada ni taj jedan a jos vaznije gotov uvjek damo bar 1, a nerijetko i 2 i ako imas ekipu koja moze tako igrati u kontinuitetu naravno da ces ovakav fudbal forsirati. A vijdet cemo kako ce Egipat proc a kako mi i sve te ekipe sto igraju lijepo na oko.
#CarsijaOdjebi
-
tuzlanskinacin
- Postovi: 1537
- Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
A da ne govorim o tome da je glupo igrati ofanzivno kada imas vezni red koji nije tehnicki kvalitetan da smiri igru iskreira akciju i zadrzi loptu.
#CarsijaOdjebi
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Pa ne moze sreca biti 10 meceva. Ovo isto kao sto za Hrvate govore da su na srecu 2 medalje uzeli. Shvatite da smo se ocito najvise orijentisali na odbranu i zadatke da se sacuva gol. Sto bi Dzeko rekao, a u napadu ce se nesto uraditi.Nakata je napisao/la: ↑16 jun 2026, 19:38Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?
Mislim svakako da mozemo igrati ofanzivnije u odredjenim trenucima, ali ko sam ja i mi ovdje da to govorimo, sve dok imamo rezultate.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Drug nije kasno na neki drugi sport da se prebacisNakata je napisao/la: ↑16 jun 2026, 19:38Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
- ArtemisFowl
- Postovi: 2004
- Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Sreća prati hrabre, samo dupli blok i zabit ćemo ga ko Katar.
-
MiranGlasnic
- Postovi: 967
- Pridružen/a: 14 okt 2025, 16:11
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
U Ligi nacija ćemo biti trostruko jači u veznom redu…uz uigranu odbranu i jasno definisane zadatke igrača u napadu. Šteka nam vezni red…koji će se popraviti već na jesen. Ova ekipa je projektovana za Evropsko.Nakata je napisao/la: ↑16 jun 2026, 19:38Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Pa vidjelo se protiv Italije u prvom poluvremenu da možemo organizovati napad i igrati napadački ali protiv reprezentacija koje ne igraju visoki presing. Kanada je igrala presing cijelu utakmicu i još ganjala rezultat na svom terenu i pred 30+ hiljada svojih navijača. Da smo mi kojim slučajem imali x na poluvremenu sigurno da bi pruzili nesto više u napadu u drugom poluvremenu.
Mogu misliti komentara da smo izgubili 1:0 i primili na početku utakmice neku frljoku ali imali pas igru, tika taku i jogu bonito.
Mogu misliti komentara da smo izgubili 1:0 i primili na početku utakmice neku frljoku ali imali pas igru, tika taku i jogu bonito.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Toliko se napredovalo da se sada traži i neka igra kada rezultati više nisu problem.
-
tuzlanskinacin
- Postovi: 1537
- Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
2-0 za nas Memic i Dzeko daju po jedan u svakom poluvremenu za sigurnu pobjedu, ovaj Svicarac poletio jbg nije nista naucio aj bit ce prilike da se izvine.
#CarsijaOdjebi
-
signalidunapark
- Postovi: 1507
- Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Nakata je napisao/la: ↑16 jun 2026, 19:38Mi smo na ovom SP uz Juznu Afriku, jedina ekipa koja nije pokazala nikakvu uigranost na sredini terena, doslovno ne mozemo uvezati 3 pasa. Ne znam sta su oni pripremali i uvjezbavali zadnje 2 godine, al ako ovako nastavimo slijedi nam bolan reality check vec u Ligi Nacija. nece nas ova nenormalna sreca pratiti vjecno. Ako Egipat moze igrati pristojan fudbal sa 9 igraca iz domaceg prvenstva, zasto mi ne mozemo?

- Principatus
- Postovi: 9462
- Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
- Lokacija: Germany
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Gubili 0:1 protiv: Rumunije, Wales, Italije. Onda stisnuli i preokrenuli igru i rezultat. Dakle mozemo.
Vodili 1:0 protiv Austrije, Kanade, pa i Paname Onda popustili i prepustili inicijativu, nista vise naprijed, protivnik preokrenuo igru.
Sta ucimo iz toga?
Vodili 1:0 protiv Austrije, Kanade, pa i Paname Onda popustili i prepustili inicijativu, nista vise naprijed, protivnik preokrenuo igru.
Sta ucimo iz toga?
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.
Online
Trenutno korisnika/ca: Elddar, ExEsPerac, Goalgetter, Google [Bot], invincible1921, Wisey i 71 gost.






