18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21913
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Unofficialpage » 16 jun 2026, 20:52

Principatus je napisao/la:
16 jun 2026, 20:46
Gubili 0:1 protiv: Rumunije, Wales, Italije. Onda stisnuli i preokrenuli igru i rezultat. Dakle mozemo.

Vodili 1:0 protiv Austrije, Kanade, pa i Paname Onda popustili i prepustili inicijativu, nista vise naprijed, protivnik preokrenuo igru.

Sta ucimo iz toga?
Da trebamo biti uporn, naporni, da prepuštamo posjed, itd pa možda i uspijemo zadržati rezultat. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Shevko
Postovi: 541
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 16 jun 2026, 20:54

CAGarfia je napisao/la:
16 jun 2026, 20:22
Toliko se napredovalo da se sada traži i neka igra kada rezultati više nisu problem.
Meni više smeta što je Kanada pored gola imala par izglednih prilika za postići još koji.

Što se mene tiče haramball i do EURO 2028

napapijri1987
Postovi: 1107
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la napapijri1987 » 16 jun 2026, 20:57

Shevko je napisao/la:
16 jun 2026, 20:54
CAGarfia je napisao/la:
16 jun 2026, 20:22
Toliko se napredovalo da se sada traži i neka igra kada rezultati više nisu problem.
Meni više smeta što je Kanada pored gola imala par izglednih prilika za postići još koji.

Što se mene tiče haramball i do EURO 2028
Isti sam. Nazalost ponovilo nam se ono sto smo protiv Paname kritikovali. Previse smo dopustili Kanadjanima. Vjerovatno je to jer nije bio Ivan ispred stopera da im olaksa posao te Edin da ustopa koju loptu na 40 metara od gola da odbrana predahne.
Sto se mene tice neka ih Barba postavi na gol liniju i neka samo izbijaju i tako dodjemo do polufinala 😁

Avatar
emir_
Postovi: 6397
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la emir_ » 16 jun 2026, 21:09

napapijri1987 je napisao/la:
16 jun 2026, 20:57
Shevko je napisao/la:
16 jun 2026, 20:54
CAGarfia je napisao/la:
16 jun 2026, 20:22
Toliko se napredovalo da se sada traži i neka igra kada rezultati više nisu problem.
Meni više smeta što je Kanada pored gola imala par izglednih prilika za postići još koji.

Što se mene tiče haramball i do EURO 2028
Isti sam. Nazalost ponovilo nam se ono sto smo protiv Paname kritikovali. Previse smo dopustili Kanadjanima. Vjerovatno je to jer nije bio Ivan ispred stopera da im olaksa posao te Edin da ustopa koju loptu na 40 metara od gola da odbrana predahne.
Sto se mene tice neka ih Barba postavi na gol liniju i neka samo izbijaju i tako dodjemo do polufinala 😁
Prve izmjene su bile besmislene. Jovo je jedini uspijevao skokom osvojiit loptu, prostor a onda je ostao Demirovic to da radi.

Ovo prvenstvo je čudno. Možeš igrati i izgubiti a možeš pucati u prazno kao mi 60minuta i osvojiti bod.
Mene je strah da nam se ne vrati nekim krahom, 4-5 komada od Švice. Ali gledajući njih, nisu sposobni za to.

Kod nas se nadam da će Alajbegović početi da imamk nekoga ko može naprijed na zemlji da kontroliše loptu, puca, ulazi u sredinu.
4-IN-A-ROW

Iceplayer
Postovi: 2189
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Iceplayer » 16 jun 2026, 21:12

emir_ je napisao/la:
16 jun 2026, 21:09
napapijri1987 je napisao/la:
16 jun 2026, 20:57
Shevko je napisao/la:
16 jun 2026, 20:54


Meni više smeta što je Kanada pored gola imala par izglednih prilika za postići još koji.

Što se mene tiče haramball i do EURO 2028
Isti sam. Nazalost ponovilo nam se ono sto smo protiv Paname kritikovali. Previse smo dopustili Kanadjanima. Vjerovatno je to jer nije bio Ivan ispred stopera da im olaksa posao te Edin da ustopa koju loptu na 40 metara od gola da odbrana predahne.
Sto se mene tice neka ih Barba postavi na gol liniju i neka samo izbijaju i tako dodjemo do polufinala 😁
Prve izmjene su bile besmislene. Jovo je jedini uspijevao skokom osvojiit loptu, prostor a onda je ostao Demirovic to da radi.

Ovo prvenstvo je čudno. Možeš igrati i izgubiti a možeš pucati u prazno kao mi 60minuta i osvojiti bod.
Mene je strah da nam se ne vrati nekim krahom, 4-5 komada od Švice. Ali gledajući njih, nisu sposobni za to.

Kod nas se nadam da će Alajbegović početi da imamk nekoga ko može naprijed na zemlji da kontroliše loptu, puca, ulazi u sredinu.
Neki ljudi su čudni, tačno da Sergej odvede ekipu do finala našli bi neku zamjerku...

Avatar
emir_
Postovi: 6397
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la emir_ » 16 jun 2026, 21:18

Iceplayer je napisao/la:
16 jun 2026, 21:12
emir_ je napisao/la:
16 jun 2026, 21:09
napapijri1987 je napisao/la:
16 jun 2026, 20:57


Isti sam. Nazalost ponovilo nam se ono sto smo protiv Paname kritikovali. Previse smo dopustili Kanadjanima. Vjerovatno je to jer nije bio Ivan ispred stopera da im olaksa posao te Edin da ustopa koju loptu na 40 metara od gola da odbrana predahne.
Sto se mene tice neka ih Barba postavi na gol liniju i neka samo izbijaju i tako dodjemo do polufinala 😁
Prve izmjene su bile besmislene. Jovo je jedini uspijevao skokom osvojiit loptu, prostor a onda je ostao Demirovic to da radi.

Ovo prvenstvo je čudno. Možeš igrati i izgubiti a možeš pucati u prazno kao mi 60minuta i osvojiti bod.
Mene je strah da nam se ne vrati nekim krahom, 4-5 komada od Švice. Ali gledajući njih, nisu sposobni za to.

Kod nas se nadam da će Alajbegović početi da imamk nekoga ko može naprijed na zemlji da kontroliše loptu, puca, ulazi u sredinu.
Neki ljudi su čudni, tačno da Sergej odvede ekipu do finala našli bi neku zamjerku...
Ne znači da je Sergej bezgrešan.
Ima punu podršku. I njemu je ovo prvo prvenstvo, kao igraču i kao treneru. Napraviće greške i nadam se popraviti u sljedećim utakmicama. Vezni red i krila su bila slaba tačka u prvoj tekmi. Nadam se da će to popraviti izborom Šunjića i Alajbegovića.
4-IN-A-ROW

Iceplayer
Postovi: 2189
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Iceplayer » 16 jun 2026, 21:25

emir_ je napisao/la:
16 jun 2026, 21:18
Iceplayer je napisao/la:
16 jun 2026, 21:12
emir_ je napisao/la:
16 jun 2026, 21:09

Prve izmjene su bile besmislene. Jovo je jedini uspijevao skokom osvojiit loptu, prostor a onda je ostao Demirovic to da radi.

Ovo prvenstvo je čudno. Možeš igrati i izgubiti a možeš pucati u prazno kao mi 60minuta i osvojiti bod.
Mene je strah da nam se ne vrati nekim krahom, 4-5 komada od Švice. Ali gledajući njih, nisu sposobni za to.

Kod nas se nadam da će Alajbegović početi da imamk nekoga ko može naprijed na zemlji da kontroliše loptu, puca, ulazi u sredinu.
Neki ljudi su čudni, tačno da Sergej odvede ekipu do finala našli bi neku zamjerku...
Ne znači da je Sergej bezgrešan.
Ima punu podršku. I njemu je ovo prvo prvenstvo, kao igraču i kao treneru. Napraviće greške i nadam se popraviti u sljedećim utakmicama. Vezni red i krila su bila slaba tačka u prvoj tekmi. Nadam se da će to popraviti izborom Šunjića i Alajbegovića.
Igra i protivnik ne stoje samo naših 11 na terenu, uživajte u svjetskom...

Avatar
emir_
Postovi: 6397
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la emir_ » 16 jun 2026, 21:32

Iceplayer je napisao/la:
16 jun 2026, 21:25
emir_ je napisao/la:
16 jun 2026, 21:18
Iceplayer je napisao/la:
16 jun 2026, 21:12


Neki ljudi su čudni, tačno da Sergej odvede ekipu do finala našli bi neku zamjerku...
Ne znači da je Sergej bezgrešan.
Ima punu podršku. I njemu je ovo prvo prvenstvo, kao igraču i kao treneru. Napraviće greške i nadam se popraviti u sljedećim utakmicama. Vezni red i krila su bila slaba tačka u prvoj tekmi. Nadam se da će to popraviti izborom Šunjića i Alajbegovića.
Igra i protivnik ne stoje samo naših 11 na terenu, uživajte u svjetskom...
Ti došao na forum namijenjen za diskusiju da kažeš da ne treba diskutovati?
Uživam nego šta. Uživo uživo u Torontu.
A tebi ako se ne diskutuje ne repliciraj okolo. Tu potrebu da spuštaš ispuni si negdje drugo. Za foruma nisi.
4-IN-A-ROW

Avatar
Madal
Postovi: 5994
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 16 jun 2026, 21:42

emir_ je napisao/la:
16 jun 2026, 21:18
Ne znači da je Sergej bezgrešan.
Ima punu podršku. I njemu je ovo prvo prvenstvo, kao igraču i kao treneru. Napraviće greške i nadam se popraviti u sljedećim utakmicama. Vezni red i krila su bila slaba tačka u prvoj tekmi. Nadam se da će to popraviti izborom Šunjića i Alajbegovića.
Sunjic mora igrati i igrao bi da je bio spreman.
A koliko je Kerim odigrao ovakvih utakmica sa onakvim pritiskom protivnika u karijeri? Koliko je odigrao utakmica sa onakvim defanzivnim zadacima gdje igra neku potpuno drugu ulogu od one za koju je namijenjen?
Samo da ga povrede zaobidju i on postaje WC igrac. Neko cuvanje njega je zbog manjka iskustva igranja ovog sistema i ovih zadataka.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
soccerfan
Postovi: 9871
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la soccerfan » 16 jun 2026, 21:46

Principatus je napisao/la:
16 jun 2026, 20:46
Gubili 0:1 protiv: Rumunije, Wales, Italije. Onda stisnuli i preokrenuli igru i rezultat. Dakle mozemo.

Vodili 1:0 protiv Austrije, Kanade, pa i Paname Onda popustili i prepustili inicijativu, nista vise naprijed, protivnik preokrenuo igru.

Sta ucimo iz toga?
Da Trebamo reci Demiru kako bi procepio da zabije Vasilju autogol pa da krenemo igrati i da okrenemo. Win-win :kafa:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
emir_
Postovi: 6397
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la emir_ » 16 jun 2026, 21:49

Madal je napisao/la:
16 jun 2026, 21:42
emir_ je napisao/la:
16 jun 2026, 21:18
Ne znači da je Sergej bezgrešan.
Ima punu podršku. I njemu je ovo prvo prvenstvo, kao igraču i kao treneru. Napraviće greške i nadam se popraviti u sljedećim utakmicama. Vezni red i krila su bila slaba tačka u prvoj tekmi. Nadam se da će to popraviti izborom Šunjića i Alajbegovića.
Sunjic mora igrati i igrao bi da je bio spreman.
A koliko je Kerim odigrao ovakvih utakmica sa onakvim pritiskom protivnika u karijeri? Koliko je odigrao utakmica sa onakvim defanzivnim zadacima gdje igra neku potpuno drugu ulogu od one za koju je namijenjen?
Samo da ga povrede zaobidju i on postaje WC igrac. Neko cuvanje njega je zbog manjka iskustva igranja ovog sistema i ovih zadataka.
3 utakmice su na prvenstvu. Da ga čuvamo za iduće prvenstvo?
Nije njemu 16 godina. Siguran sam da će početi protiv Švicarske ili dobiti dobrih pola sata. Protiv Qatra svakako.
4-IN-A-ROW

Avatar
Madal
Postovi: 5994
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 16 jun 2026, 21:52

emir_ je napisao/la:
16 jun 2026, 21:49
3 utakmice su na prvenstvu. Da ga čuvamo za iduće prvenstvo?
Nije njemu 16 godina. Siguran sam da će početi protiv Švicarske ili dobiti dobrih pola sata. Protiv Qatra svakako.
Ma ko ga bolan cuva, upravo i jeste poenta da tu nema cuvanja vec odluka takticke prirode sa argumentima ali dzaba nekima pisati
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4884
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Kajzer10 » 16 jun 2026, 21:59

Koliko je njegova konkurencija odigrala takvih utakmica?

Najbolji igraci igraju, uvijek i svugdje. Prvo ubacis najbolje igrace u sastav i onda ravnas taktiku.

Avatar
Madal
Postovi: 5994
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 16 jun 2026, 22:01

Kajzer10 je napisao/la:
16 jun 2026, 21:59
Koliko je njegova konkurencija odigrala takvih utakmica?

Najbolji igraci igraju, uvijek i svugdje. Prvo ubacis najbolje igrace u sastav i onda ravnas taktiku.
Esmir je nesto ranije poceo sa profesionalnim fudbalom i takticki je dosta sazrio. Isti tretman je imao kad je tek poceo sa reprezentativnom karijerom i to s pravom, a to smo vidjeli u utakmicama kada je dobijao sansu od prve minute na svojim pocetcima
Da ubacujemo sve najbolje s 3 spica bi igrali. Nije ovo pes
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
emir_
Postovi: 6397
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la emir_ » 16 jun 2026, 22:07

Ja ne govorim za Alajbegovica zbog djetinjaste potrebe da mi kao nesto napadamo od 1. minute a on da ko Messi kreira šanse.

U našoj defanzivnoj igri je veoma bitan kontinuitet držanja lopte kako bi protivnik ima manje istu. On je tu najjači u reprezentaciji kada loptu dobije pod pritiskom i okrenut leđima protivničkom golu. Redovno smiri loptu i odigura posjed.

Pep je u sezoni osvajanja lige prvaka isključivo ubog toga igrao Grealisha na lijevom krilu. Da prima loptu kad niko ne moze i ne smije da je smiri i održi posjed.

Mi smo imali takve krize posjeda da smo gurali loptu prema korner zastavici.
4-IN-A-ROW

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4884
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Kajzer10 » 16 jun 2026, 22:10

Esmir u klubu skoro ne igra. Utakmice ovakvog nivoa je igrao samo u reprezentaciju. A ako uporedimo utakmice na noz ovog nivoa, ja ne vidim kakvo je on iskustvo stekao, a da ovaj nije.

Ne kaze niko da igras sa tri spica. Stavis najbolje igrace po pozicijama. Ne kazem ni da ce ovaj izdominirati Svicarsku. Ali je najbolji ofanzivac. Jedini koji moze nesto izmisliti i napraviti nesto iz niceg. Ima taj slif sto drugi nemaju. I zato treba igrati, moze ispast da bude najgori, ali je logika da igra i da je prvi pik na svojoj poziciji.

19vendetta87
Postovi: 10268
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la 19vendetta87 » 16 jun 2026, 22:10

Principatus je napisao/la:
16 jun 2026, 20:46
Gubili 0:1 protiv: Rumunije, Wales, Italije. Onda stisnuli i preokrenuli igru i rezultat. Dakle mozemo.

Vodili 1:0 protiv Austrije, Kanade, pa i Paname Onda popustili i prepustili inicijativu, nista vise naprijed, protivnik preokrenuo igru.

Sta ucimo iz toga?
Svicarska gubila 1:0 i 2:1 od Srbije u odlucujucim utakmicama za plasman u knock out fazu. Utakmice se zavrsile na kraju 1:2 i 2:3.

Sta sad uraditi? :D
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Avatar
soccerfan
Postovi: 9871
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la soccerfan » 16 jun 2026, 22:14

19vendetta87 je napisao/la:
16 jun 2026, 22:10
Principatus je napisao/la:
16 jun 2026, 20:46
Gubili 0:1 protiv: Rumunije, Wales, Italije. Onda stisnuli i preokrenuli igru i rezultat. Dakle mozemo.

Vodili 1:0 protiv Austrije, Kanade, pa i Paname Onda popustili i prepustili inicijativu, nista vise naprijed, protivnik preokrenuo igru.

Sta ucimo iz toga?
Svicarska gubila 1:0 i 2:1 od Srbije u odlucujucim utakmicama za plasman u knock out fazu. Utakmice se zavrsile na kraju 1:2 i 2:3.

Sta sad uraditi? :D
Drzimo se plana da Ermedin da autogol I dodamo plant da Seo drugu Dzaki slomi nogu sto ranije u mecu :kafa:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Drum
Postovi: 1288
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Drum » 16 jun 2026, 22:18

19vendetta87 je napisao/la:
16 jun 2026, 22:10
Principatus je napisao/la:
16 jun 2026, 20:46
Gubili 0:1 protiv: Rumunije, Wales, Italije. Onda stisnuli i preokrenuli igru i rezultat. Dakle mozemo.

Vodili 1:0 protiv Austrije, Kanade, pa i Paname Onda popustili i prepustili inicijativu, nista vise naprijed, protivnik preokrenuo igru.

Sta ucimo iz toga?
Svicarska gubila 1:0 i 2:1 od Srbije u odlucujucim utakmicama za plasman u knock out fazu. Utakmice se zavrsile na kraju 1:2 i 2:3.

Sta sad uraditi? :D
Srbija, veci levati od nas. Al su hajducija. Pa je Zvezda i danas prvak svijeta. I tu negdje su sa Hrvatima na knap inace ...

Avatar
Madal
Postovi: 5994
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 16 jun 2026, 22:40

Kajzer10 je napisao/la:
16 jun 2026, 22:10
Esmir u klubu skoro ne igra. Utakmice ovakvog nivoa je igrao samo u reprezentaciju. A ako uporedimo utakmice na noz ovog nivoa, ja ne vidim kakvo je on iskustvo stekao, a da ovaj nije.

Ne kaze niko da igras sa tri spica. Stavis najbolje igrace po pozicijama. Ne kazem ni da ce ovaj izdominirati Svicarsku. Ali je najbolji ofanzivac. Jedini koji moze nesto izmisliti i napraviti nesto iz niceg. Ima taj slif sto drugi nemaju. I zato treba igrati, moze ispast da bude najgori, ali je logika da igra i da je prvi pik na svojoj poziciji.
Pa nije ni Esmir bajno rjesenje ali samo navodim kontraargumente sto Kerim nije startao. Da, moze zadrzati loptu ali nemojte se pretvarati da je defanzivno dorastao ovoj utakmici. Momak je odigrao samo Austrijsku farmer ligu jednu sezonu u profesionalnom fudbalu.
Nije pes da stavljamo najbolje igrace po pozicijama ako nam se ne uklapaju u sistem igre. Imaju 3 utakmice, ja sam siguran da ce dobiti svoje mjesto i vrijeme. Protiv Kanade nije bilo mjesta da starta.

Opravdana mi je diskusija da li treba poceti. Pisati da je morao poceti protiv Kanade i da je greska sto nije mi nije opravdana.

Vec smo prosli istu pricu s Esmirom. I Barba ga stavio u prvu, cini mi se protiv Madjara i pokazao je jedno veliko 0 tu utakmicu.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: LeCoq, rossonero85, SHZ82 i 34 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []