Amar Memić

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Shevko
Postovi: 577
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la Shevko » 19 jun 2026, 10:24

Suvisno je pricati budalama. Prvenstveno je desni vezni, eventualno desni bek a igrac u kriticnim momentima se sam nalazi na lijevoj strani u petercu i izbacuje loptu kako je izbacuje. Zrtva postavke, sistema i situacije.

A saltao se tokom utakmice vise nego dek.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59797
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la Virtu4l » 19 jun 2026, 12:19

Sinoć je, kao i mnogo puta do sad, bio žrtva taktike, a to se najbolje vidi na igračima poput njega i Dedića. On samo zna gdje će početi utakmicu, a niko nema pojme gdje će je završiti.

Ovakve igrače gubimo zbog slabašnog i jalovog veznog reda pa moraju trčati za dvojicu, u odbrani i prekidima pokrivaju neprirodne pozicije, to je u današnjem fudbalu fatalno.

Jedan od rijetkih igrača u ovoj selekciji koji se dokazao i od kojeg tačno znaš šta možeš da očekuješ.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
James1987
Postovi: 969
Pridružen/a: 31 jul 2023, 20:36
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la James1987 » 19 jun 2026, 12:36

Virtu4l je napisao/la:
19 jun 2026, 12:19
Sinoć je, kao i mnogo puta do sad, bio žrtva taktike, a to se najbolje vidi na igračima poput njega i Dedića. On samo zna gdje će početi utakmicu, a niko nema pojme gdje će je završiti.

Ovakve igrače gubimo zbog slabašnog i jalovog veznog reda pa moraju trčati za dvojicu, u odbrani i prekidima pokrivaju neprirodne pozicije, to je u današnjem fudbalu fatalno.

Jedan od rijetkih igrača u ovoj selekciji koji se dokazao i od kojeg tačno znaš šta možeš da očekuješ.
Ne mozes to ljudima objasniti danas si Hakimi sutra ne moze ni u Radniku Hazici igrati, pamćenje "zlatne ribice". Po meni nas najkorisniji igrac.
Zauvijek ti znaj da cu tebe voljet' ja,
zauvijek ti znaj da cu tebe bodrit' ja!

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 14552
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la baboedindzeko09 » 19 jun 2026, 12:56

Taktika ili šaltanje pozicija nema veze sa amaterskim potezom kojim je Švicarska došla do prvog gola. Svaki igrač na terenu uključujući i golmana je naučio još kao dijete da se lopta u onoj situaciji glavom šalje bilo gdje osim na penal. Upitno je da li bi primili do kraja da nije bilo njegovog brainfarta.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Shevko
Postovi: 577
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la Shevko » 19 jun 2026, 15:26

mogao je ondje cak i lagano glavom vasilju dodati. Ali Svicarci su tada pojacali pritisak i bilo je pitanje vremena.

thulkazal
Postovi: 2611
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la thulkazal » 19 jun 2026, 15:29

baboedindzeko09 je napisao/la:
19 jun 2026, 12:56
Taktika ili šaltanje pozicija nema veze sa amaterskim potezom kojim je Švicarska došla do prvog gola. Svaki igrač na terenu uključujući i golmana je naučio još kao dijete da se lopta u onoj situaciji glavom šalje bilo gdje osim na penal. Upitno je da li bi primili do kraja da nije bilo njegovog brainfarta.
De makar promjeni avatar dok to pišeš...

RobijaNicaze1945
Postovi: 120
Pridružen/a: 01 apr 2026, 12:55
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la RobijaNicaze1945 » 19 jun 2026, 16:51

Kerim bio klupiran,Esmir bio klupiran,pa red bi bio da i ovaj osjeti kako je biti na klupi malo.
Kad sam vidio onaj njegov centarsut u prvom poluvremenu kad je sam bio odma mi se smracilo ispred očiju,sto kaze neki forumas vjerovatno je mini mozdani imo pa je samo zafrljacio u gol aut.

Avatar
s4mke
Postovi: 635
Pridružen/a: 02 mar 2014, 15:40
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la s4mke » 19 jun 2026, 17:08

RobijaNicaze1945 je napisao/la:
19 jun 2026, 16:51
Kerim bio klupiran,Esmir bio klupiran,pa red bi bio da i ovaj osjeti kako je biti na klupi malo.
Kad sam vidio onaj njegov centarsut u prvom poluvremenu kad je sam bio odma mi se smracilo ispred očiju,sto kaze neki forumas vjerovatno je mini mozdani imo pa je samo zafrljacio u gol aut.
bas, protracena dobra sansa

zeljovolimte
Postovi: 3776
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la zeljovolimte » 19 jun 2026, 18:39

s4mke je napisao/la:
19 jun 2026, 17:08
RobijaNicaze1945 je napisao/la:
19 jun 2026, 16:51
Kerim bio klupiran,Esmir bio klupiran,pa red bi bio da i ovaj osjeti kako je biti na klupi malo.
Kad sam vidio onaj njegov centarsut u prvom poluvremenu kad je sam bio odma mi se smracilo ispred očiju,sto kaze neki forumas vjerovatno je mini mozdani imo pa je samo zafrljacio u gol aut.
bas, protracena dobra sansa
Sam je sebi i kreirao i istrcao i sve..

Avatar
bhsport
Postovi: 13524
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la bhsport » 19 jun 2026, 18:46

Jedini nas igrac uz Demirovica koji moze trčati uz to pokriva vise pozicija.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

zeljovolimte
Postovi: 3776
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la zeljovolimte » 19 jun 2026, 18:49

Memic je tokom napada igrao desno krilo u odbrani je bio lijevi bek. Pravo je pitanje zasto on ispucava loptu glavom sa pozicije lijevog beka. Zamjenio je 4 pozicije, uzas sta je strucnjak smislio.. uvijek neke vratolomije.

Avatar
Saurman
Postovi: 26852
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la Saurman » 19 jun 2026, 20:21

Umjesto da izbiješ loptu u korner on je vraća nama u peterac to je ogroman amaterizam.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
hurem
Postovi: 10144
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la hurem » 19 jun 2026, 23:46

Ne mislim da je Memic bio toliko žrtva taktike koliko jednostavno nije imao svoju noc - zasigurno njegova najgora partija u karijeri do sada a tako ce i ostati. Igrao je on i prije i lijevo i desno i bivao disciplinovan, i u reprezentaciji i u klubu.
Da li je trebao ubaciti Malica umjesto njega, ne bih sada ulazio u to.

Kriv za prvi gol - iako se meni bar čini po pokretu glave kao da je želio produžiti let lopte iza ledja?!
Kriv za penal - iako je u najmanju ruku diskutabilan.
Kriv je i za drugi gol jer nije lijepo pokrio svog igrača.
Kriv je i za treći gol jer mu je igrač pobjegao kao da ga nema - ako se dobro sjećam i ako sam dobro poredao?!
Inače ima dobar centaršut s desnog krila kada protrči, ali sinoc umjesto Demirovicu na drugu stativu on centrira u goal-out.
Kasnije s lijeve strane sve prebacio u 16-ercu.

Jednostavno ga nista nije išlo, desilo se neko pomracenje i ovu utakmicu treba sto prije zaboraviti.

Diadora
Postovi: 687
Pridružen/a: 18 nov 2024, 03:49
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la Diadora » 20 jun 2026, 03:46

hurem je napisao/la:
19 jun 2026, 23:46
Ne mislim da je Memic bio toliko žrtva taktike koliko jednostavno nije imao svoju noc - zasigurno njegova najgora partija u karijeri do sada a tako ce i ostati. Igrao je on i prije i lijevo i desno i bivao disciplinovan, i u reprezentaciji i u klubu.
Da li je trebao ubaciti Malica umjesto njega, ne bih sada ulazio u to.

Kriv za prvi gol - iako se meni bar čini po pokretu glave kao da je želio produžiti let lopte iza ledja?!
Kriv za penal - iako je u najmanju ruku diskutabilan.
Kriv je i za drugi gol jer nije lijepo pokrio svog igrača.
Kriv je i za treći gol jer mu je igrač pobjegao kao da ga nema - ako se dobro sjećam i ako sam dobro poredao?!
Inače ima dobar centaršut s desnog krila kada protrči, ali sinoc umjesto Demirovicu na drugu stativu on centrira u goal-out.
Kasnije s lijeve strane sve prebacio u 16-ercu.

Jednostavno ga nista nije išlo, desilo se neko pomracenje i ovu utakmicu treba sto prije zaboraviti.
Drugi gol nije njegov. Pogledaj akciju, od gubljenja lopte do lose intervencija katica I Jos jednog stopera

dena24
Postovi: 422
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la dena24 » 20 jun 2026, 03:54

hurem je napisao/la:
19 jun 2026, 23:46
Ne mislim da je Memic bio toliko žrtva taktike koliko jednostavno nije imao svoju noc - zasigurno njegova najgora partija u karijeri do sada a tako ce i ostati. Igrao je on i prije i lijevo i desno i bivao disciplinovan, i u reprezentaciji i u klubu.
Da li je trebao ubaciti Malica umjesto njega, ne bih sada ulazio u to.

Kriv za prvi gol - iako se meni bar čini po pokretu glave kao da je želio produžiti let lopte iza ledja?!
Kriv za penal - iako je u najmanju ruku diskutabilan.
Kriv je i za drugi gol jer nije lijepo pokrio svog igrača.
Kriv je i za treći gol jer mu je igrač pobjegao kao da ga nema - ako se dobro sjećam i ako sam dobro poredao?!
Inače ima dobar centaršut s desnog krila kada protrči, ali sinoc umjesto Demirovicu na drugu stativu on centrira u goal-out.
Kasnije s lijeve strane sve prebacio u 16-ercu.

Jednostavno ga nista nije išlo, desilo se neko pomracenje i ovu utakmicu treba sto prije zaboraviti.
kriv za prvi gol iako ga mislio izbaciti iz kaznenog kakvo kazes. ostalo ne bi mu prepisao toliko kad vec imas crveni sta izlazis toliko ofenzivno kao ekipa, tu je ss zakazao.

Futbol
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 mar 2026, 11:50
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la Futbol » 20 jun 2026, 08:11

Lako je bilo Memicu dok je Tahirovic bio na terenu i trčao kao niko nikada. Poslije se izgubio i počeo asistirati protivničkim igračima.
Bilo kako bilo, stručni štab nije ništa kriv i svi koji su gledali utakmicu trebaju izraziti zahvalnost za učešće BiH na SP-u.

mercurial
Postovi: 1639
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la mercurial » 20 jun 2026, 08:27

Nadam se da ce Barbarez razgovarati s njim. Neko ko ima 25 godina i naziva sebe profesionalcem onakve stvari ne smije raditi. Vratiti loptu iz goal outa maltene na penal... pa bolje da se sagnuo skroz.

FerdinandF
Postovi: 642
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la FerdinandF » 20 jun 2026, 14:18

RobijaNicaze1945 je napisao/la:
19 jun 2026, 16:51
Kerim bio klupiran,Esmir bio klupiran,pa red bi bio da i ovaj osjeti kako je biti na klupi malo.
Kad sam vidio onaj njegov centarsut u prvom poluvremenu kad je sam bio odma mi se smracilo ispred očiju,sto kaze neki forumas vjerovatno je mini mozdani imo pa je samo zafrljacio u gol aut.
Memić je ok. Zaboravljamo d aje do prije dvije godine igrao u kukuruz ligi.
Ona greška se mogla desiti svakom.
Mogao je bolje kod nekih situacija.
Protiv kanade je imao šut s penala, čista situacija, pa ju ue nabio na Farska ostrva.

napapijri1987
Postovi: 1111
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la napapijri1987 » 20 jun 2026, 15:11

baboedindzeko09 je napisao/la:
19 jun 2026, 12:56
Taktika ili šaltanje pozicija nema veze sa amaterskim potezom kojim je Švicarska došla do prvog gola. Svaki igrač na terenu uključujući i golmana je naučio još kao dijete da se lopta u onoj situaciji glavom šalje bilo gdje osim na penal. Upitno je da li bi primili do kraja da nije bilo njegovog brainfarta.
Dugo si na forumu tako da znas kako funkcionise 😁
Da je Tahirovic odigrao kao Memic danas bi FBI i ICE agenti morali da ga cuvaju sa oruzjem jer bi ga bosanci i hercegovci atakovali na sve moguce nacine.
Covjece ljudi pricaju o formaciji a momak bukvalno kriv za 4 gola 😂 Prvi gol reakcija kao na drugoj kantonalnoj. Drugi gol nije zatvorio mada se ne moze samo njemu prepisati to. Cijela ekipa je zakazala. Treci gol on i Katic smijesni ispadose sa onim pasom izmedju njih dvojice i prolazom Vargasa njemu iza ledja. Cetvrti gol penal koji je on napravio ( doduse nije bio iskreno, te prije toga je bilo nase lose ispucavanje ispred golmana ).
Zbog svega sto je uradio za ekipu,koliko se daje i trudi nije fer da ga se proziva i slicno. Ali realno da je ovo jedna od najlosijih partija jednog fudbalera ikada ( a bilo je dobrih izroda 😁)

Avatar
DanijelTZ
Postovi: 603
Pridružen/a: 02 jan 2023, 17:46
Kontakt:

Re: Amar Memić

Post Postao/la DanijelTZ » 20 jun 2026, 17:15

Liku fali IQ i kvaliteta ali je Barbarez kriv sto ga je cuvao cijelu utakmicu, a jos ga i prebacio u odbranu :crazy: :crazy:
Bit će gusto

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beduin, Galion, Markinhio, Micron, prisonbreak, Sheyi i 131 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []