Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
DanijelTZ
Postovi: 594
Pridružen/a: 02 jan 2023, 17:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DanijelTZ » 19 jun 2026, 14:05

Barba moze prestati slati lazni sastav svaki put prije utakmice. Nikog nije izblefirao s tim trikom.
Bit će gusto

izdzezveubrazil
Postovi: 3322
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la izdzezveubrazil » 19 jun 2026, 14:29

PeppermintSA je napisao/la:
19 jun 2026, 13:56
Ne sumnjam da ću biti prozvan hejterom, ali ne bi bilo na odmet da malo spustimo loptu u pogledu vaza o izgradnji reprezentacije i cilju da se plasiramo na idući Euro. Mi smo 60-i-neki na FIFA-inoj listi. Bodove ne skupljamo jer utakmice ne pobjeđujemo - u posljednjih 7 utakmica nemamo pobjede, odnosno imamo 2 pobjede u posljednih 12, od kojih je jedna protiv Malte u prijateljskoj.

U ligi nacija imamo zajebanu grupu - Švedska, Poljska i Rumunija. A onda ide izvlačenje za Euro u kojem ćeš u najboljem slučaju biti treći šešir. Uopste nisam optimističan.
Apsolutno, nisam ni ja. Kontinuitet rezultata možeš imati samo ako si spreman da pobjeđuješ, ovo što mi igramo je dostiglo svoje limite.

Marokanci58
Postovi: 660
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Marokanci58 » 19 jun 2026, 14:34

Nije problem poraz, problem je kockaru što si neznalica egomanijak i umišljeni klošar, hajde da te ocjenujemo na osnovu igre na terenu a ne na osnovu zasluga kada si bio igrač, Marakane i patriotizma. Usta ti se pišam ćelava klošaru 10 utakmica ne možemo izaci u nizu iz svojih 16 metara. Samo je pitanje trenutka kada će nam ovako neko navaljati 5-6 golova. NEMAŠ VEZNOG REDA YEBO TI TAHIROVIČ I DEMIROVIĆ SVE STO IMAS. Glupane zapamti u ovim trenutcima gubiš svlačionicu.a da nisi ni svjestan.

Glupane branis se sa 11 igrača svaki put na 40 metara i opet sve šuplje i otvoreno do peterca gdje su Tarik i Nikola. Kako usta ti se naserem početnička.

Nakon Kanade otkaz si trebao dobiti klošaru.
BRATSTVO GRAČANiCA

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9791
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AllGunsBlazing » 19 jun 2026, 14:39

sidras je napisao/la:
19 jun 2026, 12:44
AllGunsBlazing je napisao/la:
19 jun 2026, 10:30
sidras je napisao/la:
19 jun 2026, 10:25
gdje sute vase diplome i dje ste radili prije ? da ista znate o futbalu nebiste kenjali po forumu neg biste trenirali nekog . strucnjaci
Barem smo pismeni. Inace, fudbal u svijetu komentarisu samo strucnjaci. Je li dosta sto ga je Asmir Begovic prozvao? Ili je to ono "da ti nesto znas ne bi bio golman"?
nista nemas od te pismenosti . strucnjaci komentarisu , ostali seru . pusti se asmira , sta si ti? strucnjak ili serator?
Cuj nemas nista od "te pismenosti"? Sta ti radis na ovom forumu??
Celik!3,2,2.

Avatar
Atlanta
Postovi: 345
Pridružen/a: 30 mar 2024, 16:15
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Atlanta » 19 jun 2026, 14:40

PeppermintSA je napisao/la:
19 jun 2026, 13:56
Ne sumnjam da ću biti prozvan hejterom, ali ne bi bilo na odmet da malo spustimo loptu u pogledu vaza o izgradnji reprezentacije i cilju da se plasiramo na idući Euro. Mi smo 60-i-neki na FIFA-inoj listi. Bodove ne skupljamo jer utakmice ne pobjeđujemo - u posljednjih 7 utakmica nemamo pobjede, odnosno imamo 2 pobjede u posljednih 12, od kojih je jedna protiv Malte u prijateljskoj.

U ligi nacija imamo zajebanu grupu - Švedska, Poljska i Rumunija. A onda ide izvlačenje za Euro u kojem ćeš u najboljem slučaju biti treći šešir. Uopste nisam optimističan.
Treci sesir je nama zagarantovan. Rezultati u LN ce odrediti da li cemo biti u drugom ili trecem sesiru. 12 pobjednika grupne faze, 8 najbolje drugoplasiranih, ostalo kroz baraz.
LA HINCHADA DE LOS RAJVOS


goonmo
Postovi: 115
Pridružen/a: 11 sep 2013, 16:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la goonmo » 19 jun 2026, 14:45

KockarVicin007 je napisao/la:
19 jun 2026, 14:45
ODLAZI!!
Ne seri

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 4856
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 19 jun 2026, 14:46

nek skonta da nije nedodirljiv
- 1 9 4 6 -

pored nas ovakvih, dusmani nam nisu potrebni!

MI NIKAD ODUSTATI NECEMO!

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 19 jun 2026, 14:49

PeppermintSA je napisao/la:
19 jun 2026, 13:56
Ne sumnjam da ću biti prozvan hejterom, ali ne bi bilo na odmet da malo spustimo loptu u pogledu vaza o izgradnji reprezentacije i cilju da se plasiramo na idući Euro. Mi smo 60-i-neki na FIFA-inoj listi. Bodove ne skupljamo jer utakmice ne pobjeđujemo - u posljednjih 7 utakmica nemamo pobjede, odnosno imamo 2 pobjede u posljednih 12, od kojih je jedna protiv Malte u prijateljskoj.

U ligi nacija imamo zajebanu grupu - Švedska, Poljska i Rumunija. A onda ide izvlačenje za Euro u kojem ćeš u najboljem slučaju biti treći šešir. Uopste nisam optimističan.
U LN se borimo za drugi sesir.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

sidras
Postovi: 139
Pridružen/a: 08 feb 2018, 23:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la sidras » 19 jun 2026, 15:09

AllGunsBlazing je napisao/la:
19 jun 2026, 14:39
sidras je napisao/la:
19 jun 2026, 12:44
AllGunsBlazing je napisao/la:
19 jun 2026, 10:30

Barem smo pismeni. Inace, fudbal u svijetu komentarisu samo strucnjaci. Je li dosta sto ga je Asmir Begovic prozvao? Ili je to ono "da ti nesto znas ne bi bio golman"?
nista nemas od te pismenosti . strucnjaci komentarisu , ostali seru . pusti se asmira , sta si ti? strucnjak ili serator?
Cuj nemas nista od "te pismenosti"? Sta ti radis na ovom forumu??
odgovori prvo , sta si strucnjak ili serator?

nemas nista od te pismenosti na forumu , evo imas , sjedi 4 upisuem dnevnik za kraj godine , cestitam

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9791
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AllGunsBlazing » 19 jun 2026, 15:28

sidras je napisao/la:
19 jun 2026, 15:09
odgovori prvo , sta si strucnjak ili serator?

nemas nista od te pismenosti na forumu , evo imas , sjedi 4 upisuem dnevnik za kraj godine , cestitam
Ne mozes ti upisivati kad si nepismen. Zato i ne mozes pitati da li sam ja strucnjak jer si ti nepismen. Da bi imao to pravo moras biti pismeniji. Ovako padas na prvoj prepreci, a to je pismenost. Tacno je da je forum "opustenije" okruzenje, ali pismenost govori puno o kapacitetu osobe. Nisi u stanju da naucis barem osnovni set pravila tvog maternjeg jezika, ali zelis ovdje da ismijavas ljude zbog toga sto kritikuju selektora. Na tvom nivou "hos al' u kurcu".
Celik!3,2,2.

Avatar
HariTz
Postovi: 3231
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HariTz » 19 jun 2026, 15:38

Ovdje se opet stvaraju neke dvije vještačke strane, oni koji kao brane sve što Barbarez uradi i oni koji su kao protiv Barbareza.

Možda je to zbog debilnih upisa ovih što prizivaju bolest, smrt, ostavke i slične stvari, pa onda izazovu jednako ekstremne reakcije ove "druge strane". Na takve stvari se uopšte ne treba obazirati.

Poenta je da se zna šta je kritika i kritičko razmišljanje, šta znači biti objektivan i napisati svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, te diskutovati o nekim rješenjima, alternativama i slično.

Ima ovdje još uvijek solidan broj forumaša koji to razumiju i stvarno je lijepo čitati takve diskusije.

Konstruktivne kritike su uvijek potrebne, kao i različita mišljenja i drugačije ideje. Međutim, neki jednostavno nemaju granicu i onda sve to često ode u potpuno pogrešnom smjeru.

General505
Postovi: 441
Pridružen/a: 17 sep 2025, 21:51
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la General505 » 19 jun 2026, 15:54

Opet lupanje, srljanje, pametovanjee

Ljudi ima li iko ovdje da napise realno stanje i faktore koji su doveli do porazaa gdje je najmanje kriv Barba i ss da ne moram stalno jaa

Utakmica takticki skoro perfektnaa

Avatar
emir_
Postovi: 6395
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emir_ » 19 jun 2026, 16:03

Treba smiriti sve. Ali zabrinjava izjava selektora da smo 60 minuta odigrali vrhunski. Bukvalno je to rekao.
Kakvu on percepciju ima cc cc
4-IN-A-ROW

izdzezveubrazil
Postovi: 3322
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la izdzezveubrazil » 19 jun 2026, 16:03

HariTz je napisao/la:
19 jun 2026, 15:38
Ovdje se opet stvaraju neke dvije vještačke strane, oni koji kao brane sve što Barbarez uradi i oni koji su kao protiv Barbareza.

Možda je to zbog debilnih upisa ovih što prizivaju bolest, smrt, ostavke i slične stvari, pa onda izazovu jednako ekstremne reakcije ove "druge strane". Na takve stvari se uopšte ne treba obazirati.

Poenta je da se zna šta je kritika i kritičko razmišljanje, šta znači biti objektivan i napisati svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, te diskutovati o nekim rješenjima, alternativama i slično.

Ima ovdje još uvijek solidan broj forumaša koji to razumiju i stvarno je lijepo čitati takve diskusije.

Konstruktivne kritike su uvijek potrebne, kao i različita mišljenja i drugačije ideje. Međutim, neki jednostavno nemaju granicu i onda sve to često ode u potpuno pogrešnom smjeru.
Ali bespotrebno se skreće sa osnovnog, a osnovno je da se ovako ne može igrati. Fudbal u današnje vrijeme ni na reprezentativnom nivou nije amaterska razbibriga na nivou, "E haj sad drug da napadnemo" pred jednu utakmicu i "E haj sad drug da se branimo" pred drugu.

Postoji set radnji koji se mora preduzimati u oba slučaja mjesecima, da ne kažem godinama unaprijed, od izbora igrača, uigravanja konkretnog igračkog kadra, uigravanja i provođenja konkretne fudbalske filozofije, specificiranja konkretnih zamisli kroz treninge i njihovoj implementaciji kroz utakmice, učenje iz grešaka i padova, korekcije...

Mi nećemo postati preko noći ekipa koja lijepo veze, kadar nam nije baš za toga, ali daj Guardioli ovu ekipu i ona će da veze 27 puta bolje nego što veze sad. Daj je Rehagelu i igrat će mrtvi bunker, čak i gore nego sad.

Poenta je da u fudbalu ne postoje transformacije trenera ni približno toliko koliko se neki pretvaraju da postoje, Barbarez je to što je. On ne cijeni posjed lopte, ne cijeni ni to je li veznjak tehnički plemenitiji od nekog drugog, sve dok ispunjava njegove zamisli u destrukciji igre. Jer, da se ne zavaravamo, mi igramo jako destruktivno, neutralcu je bolje gledati kako se boja na zidu suši, nego kako mi igramo.

Nije realno posjed imati protiv Švicarske. Ali je razlika kad imaš 25% ili 40% posjeda, kad imaš 25, onda je jasno da si sve dao od sebe da nikako ne uzimaš loptu.

Posjed je samo jedan primjer, postoji još oružja u igri koje koristi gegenpressing filozofija fudbala na koju se mi kao naslanjamo, a koja generalno posjed lopte ne cijeni. Ali u osnovi svakog gegenpressing tima je jasna namjera da naškodiš protivniku kad dođeš do lopte. Mi tu namjeru nemamo.

Prvo, ne igramo strukturiran presing, jučer Švicarska gradi sa trojicom iz zadnje linije, a Džeko i Demirović obojica pritišću istog igrača vertikalno, licem u lice. Pa nije retardiran, naravno da ispadaju obojica u jednom pasu.

Drugo, nemamo strukturiranu tranziciju po osvojenoj lopti, Tahirović jučer u kontranapadu loptu vraća nazad, to je za šamara, teško je opisati kretenizam takvog poteza. Ali taj Tahirović SVAKU utakmicu igra kod Barbareza, dakle nije on kriv. Očito je naš ubjedljivo najbolji fudbaler, jer u 24 utakmice otkad je Barbarez selektor, ima 24 nastupa. Nezamjenjiv.

Nije Barbarez tu od prije mjesec dana, nego dvije godine. I to smo što smo, ovo je njegov rukopis. Čak i sa ovom selekcijom veznjaka, može bolje. Za početak, da igraju trojica.

Ako ne smije ostaviti Džeku ili Demirovića na klupi, pa ne odražava se to dobro na njega kao autoritet. Onda si mlohav.

Shevko
Postovi: 531
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Shevko » 19 jun 2026, 16:05

General505 je napisao/la:
19 jun 2026, 15:54
Opet lupanje, srljanje, pametovanjee

Ljudi ima li iko ovdje da napise realno stanje i faktore koji su doveli do porazaa gdje je najmanje kriv Barba i ss da ne moram stalno jaa

Utakmica takticki skoro perfektnaa
Izgubili smo prvenstveno zbog pristupa, stekao sam dojam da igracima ta utakmica sa Svicarskom nije bila previse bitna. A i posustali smo fizicki, vise se niko nije ni vracao u odbranu nakon 50-e minute.

FerdinandF
Postovi: 598
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FerdinandF » 19 jun 2026, 16:06

Ako ce ovako igrati i na euru, bolje da ne idemo nigdje.
Jbt, pa dodjes na nakveću smotru, neđaš šta izgubit, igraj fudbal. Igraj tu igru kojom se baviš, zbog koje te ljudi gledaju. Nije problem podrska. Vjerujemo sš i barbarezu, ali ovi promašaji s taktikom i ovaj fudbal je fuj

FerdinandF
Postovi: 598
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FerdinandF » 19 jun 2026, 16:08

General505 je napisao/la:
19 jun 2026, 15:54
Opet lupanje, srljanje, pametovanjee

Ljudi ima li iko ovdje da napise realno stanje i faktore koji su doveli do porazaa gdje je najmanje kriv Barba i ss da ne moram stalno jaa

Utakmica takticki skoro perfektnaa
Objasni, molim te.

Telalovic
Postovi: 708
Pridružen/a: 25 feb 2026, 23:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Telalovic » 19 jun 2026, 16:17

Jebbo mu vico sve clanove uze i sire porodice

ElAn10
Postovi: 614
Pridružen/a: 03 sep 2025, 07:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ElAn10 » 19 jun 2026, 16:20

Ja bi volio da ostane u nekoj funkciji u savezu, mozda sa spahom, a da dobijemo nekog dobrog modernog selektora. Ali posto toga nece biti, neka ga, doce opet neki hadzibegic...

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: EnesSS, Google Adsense [Bot], Jurica95, Mataruge, MiranGlasnic, Shevko, tuzlanskinacin i 62 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []