Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Barba moze prestati slati lazni sastav svaki put prije utakmice. Nikog nije izblefirao s tim trikom.
Bit će gusto
-
izdzezveubrazil
- Postovi: 3321
- Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Apsolutno, nisam ni ja. Kontinuitet rezultata možeš imati samo ako si spreman da pobjeđuješ, ovo što mi igramo je dostiglo svoje limite.PeppermintSA je napisao/la: ↑19 jun 2026, 13:56Ne sumnjam da ću biti prozvan hejterom, ali ne bi bilo na odmet da malo spustimo loptu u pogledu vaza o izgradnji reprezentacije i cilju da se plasiramo na idući Euro. Mi smo 60-i-neki na FIFA-inoj listi. Bodove ne skupljamo jer utakmice ne pobjeđujemo - u posljednjih 7 utakmica nemamo pobjede, odnosno imamo 2 pobjede u posljednih 12, od kojih je jedna protiv Malte u prijateljskoj.
U ligi nacija imamo zajebanu grupu - Švedska, Poljska i Rumunija. A onda ide izvlačenje za Euro u kojem ćeš u najboljem slučaju biti treći šešir. Uopste nisam optimističan.
-
Marokanci58
- Postovi: 652
- Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
- Lokacija: Gračanica
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Nije problem poraz, problem je kockaru što si neznalica egomanijak i umišljeni klošar, hajde da te ocjenujemo na osnovu igre na terenu a ne na osnovu zasluga kada si bio igrač, Marakane i patriotizma. Usta ti se pišam ćelava klošaru 10 utakmica ne možemo izaci u nizu iz svojih 16 metara. Samo je pitanje trenutka kada će nam ovako neko navaljati 5-6 golova. NEMAŠ VEZNOG REDA YEBO TI TAHIROVIČ I DEMIROVIĆ SVE STO IMAS. Glupane zapamti u ovim trenutcima gubiš svlačionicu.a da nisi ni svjestan.
Glupane branis se sa 11 igrača svaki put na 40 metara i opet sve šuplje i otvoreno do peterca gdje su Tarik i Nikola. Kako usta ti se naserem početnička.
Nakon Kanade otkaz si trebao dobiti klošaru.
Glupane branis se sa 11 igrača svaki put na 40 metara i opet sve šuplje i otvoreno do peterca gdje su Tarik i Nikola. Kako usta ti se naserem početnička.
Nakon Kanade otkaz si trebao dobiti klošaru.
BRATSTVO GRAČANiCA
- AllGunsBlazing
- Postovi: 9791
- Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
- Lokacija: 72000
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Cuj nemas nista od "te pismenosti"? Sta ti radis na ovom forumu??sidras je napisao/la: ↑19 jun 2026, 12:44nista nemas od te pismenosti . strucnjaci komentarisu , ostali seru . pusti se asmira , sta si ti? strucnjak ili serator?AllGunsBlazing je napisao/la: ↑19 jun 2026, 10:30Barem smo pismeni. Inace, fudbal u svijetu komentarisu samo strucnjaci. Je li dosta sto ga je Asmir Begovic prozvao? Ili je to ono "da ti nesto znas ne bi bio golman"?
Celik!3,2,2.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Treci sesir je nama zagarantovan. Rezultati u LN ce odrediti da li cemo biti u drugom ili trecem sesiru. 12 pobjednika grupne faze, 8 najbolje drugoplasiranih, ostalo kroz baraz.PeppermintSA je napisao/la: ↑19 jun 2026, 13:56Ne sumnjam da ću biti prozvan hejterom, ali ne bi bilo na odmet da malo spustimo loptu u pogledu vaza o izgradnji reprezentacije i cilju da se plasiramo na idući Euro. Mi smo 60-i-neki na FIFA-inoj listi. Bodove ne skupljamo jer utakmice ne pobjeđujemo - u posljednjih 7 utakmica nemamo pobjede, odnosno imamo 2 pobjede u posljednih 12, od kojih je jedna protiv Malte u prijateljskoj.
U ligi nacija imamo zajebanu grupu - Švedska, Poljska i Rumunija. A onda ide izvlačenje za Euro u kojem ćeš u najboljem slučaju biti treći šešir. Uopste nisam optimističan.
LA HINCHADA DE LOS RAJVOS
-
KockarVicin007
- Postovi: 29
- Pridružen/a: 27 mar 2026, 21:30
- Kontakt:
- Lobudaraczapamcenje
- Postovi: 4856
- Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
nek skonta da nije nedodirljiv
- 1 9 4 6 -
pored nas ovakvih, dusmani nam nisu potrebni!
MI NIKAD ODUSTATI NECEMO!
pored nas ovakvih, dusmani nam nisu potrebni!
MI NIKAD ODUSTATI NECEMO!
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
U LN se borimo za drugi sesir.PeppermintSA je napisao/la: ↑19 jun 2026, 13:56Ne sumnjam da ću biti prozvan hejterom, ali ne bi bilo na odmet da malo spustimo loptu u pogledu vaza o izgradnji reprezentacije i cilju da se plasiramo na idući Euro. Mi smo 60-i-neki na FIFA-inoj listi. Bodove ne skupljamo jer utakmice ne pobjeđujemo - u posljednjih 7 utakmica nemamo pobjede, odnosno imamo 2 pobjede u posljednih 12, od kojih je jedna protiv Malte u prijateljskoj.
U ligi nacija imamo zajebanu grupu - Švedska, Poljska i Rumunija. A onda ide izvlačenje za Euro u kojem ćeš u najboljem slučaju biti treći šešir. Uopste nisam optimističan.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
odgovori prvo , sta si strucnjak ili serator?AllGunsBlazing je napisao/la: ↑19 jun 2026, 14:39Cuj nemas nista od "te pismenosti"? Sta ti radis na ovom forumu??sidras je napisao/la: ↑19 jun 2026, 12:44nista nemas od te pismenosti . strucnjaci komentarisu , ostali seru . pusti se asmira , sta si ti? strucnjak ili serator?AllGunsBlazing je napisao/la: ↑19 jun 2026, 10:30
Barem smo pismeni. Inace, fudbal u svijetu komentarisu samo strucnjaci. Je li dosta sto ga je Asmir Begovic prozvao? Ili je to ono "da ti nesto znas ne bi bio golman"?
nemas nista od te pismenosti na forumu , evo imas , sjedi 4 upisuem dnevnik za kraj godine , cestitam
- AllGunsBlazing
- Postovi: 9791
- Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
- Lokacija: 72000
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ne mozes ti upisivati kad si nepismen. Zato i ne mozes pitati da li sam ja strucnjak jer si ti nepismen. Da bi imao to pravo moras biti pismeniji. Ovako padas na prvoj prepreci, a to je pismenost. Tacno je da je forum "opustenije" okruzenje, ali pismenost govori puno o kapacitetu osobe. Nisi u stanju da naucis barem osnovni set pravila tvog maternjeg jezika, ali zelis ovdje da ismijavas ljude zbog toga sto kritikuju selektora. Na tvom nivou "hos al' u kurcu".
Celik!3,2,2.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ovdje se opet stvaraju neke dvije vještačke strane, oni koji kao brane sve što Barbarez uradi i oni koji su kao protiv Barbareza.
Možda je to zbog debilnih upisa ovih što prizivaju bolest, smrt, ostavke i slične stvari, pa onda izazovu jednako ekstremne reakcije ove "druge strane". Na takve stvari se uopšte ne treba obazirati.
Poenta je da se zna šta je kritika i kritičko razmišljanje, šta znači biti objektivan i napisati svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, te diskutovati o nekim rješenjima, alternativama i slično.
Ima ovdje još uvijek solidan broj forumaša koji to razumiju i stvarno je lijepo čitati takve diskusije.
Konstruktivne kritike su uvijek potrebne, kao i različita mišljenja i drugačije ideje. Međutim, neki jednostavno nemaju granicu i onda sve to često ode u potpuno pogrešnom smjeru.
Možda je to zbog debilnih upisa ovih što prizivaju bolest, smrt, ostavke i slične stvari, pa onda izazovu jednako ekstremne reakcije ove "druge strane". Na takve stvari se uopšte ne treba obazirati.
Poenta je da se zna šta je kritika i kritičko razmišljanje, šta znači biti objektivan i napisati svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, te diskutovati o nekim rješenjima, alternativama i slično.
Ima ovdje još uvijek solidan broj forumaša koji to razumiju i stvarno je lijepo čitati takve diskusije.
Konstruktivne kritike su uvijek potrebne, kao i različita mišljenja i drugačije ideje. Međutim, neki jednostavno nemaju granicu i onda sve to često ode u potpuno pogrešnom smjeru.
-
General505
- Postovi: 441
- Pridružen/a: 17 sep 2025, 21:51
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Opet lupanje, srljanje, pametovanjee
Ljudi ima li iko ovdje da napise realno stanje i faktore koji su doveli do porazaa gdje je najmanje kriv Barba i ss da ne moram stalno jaa
Utakmica takticki skoro perfektnaa
Ljudi ima li iko ovdje da napise realno stanje i faktore koji su doveli do porazaa gdje je najmanje kriv Barba i ss da ne moram stalno jaa
Utakmica takticki skoro perfektnaa
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Treba smiriti sve. Ali zabrinjava izjava selektora da smo 60 minuta odigrali vrhunski. Bukvalno je to rekao.
Kakvu on percepciju ima cc cc
Kakvu on percepciju ima cc cc
4-IN-A-ROW
-
izdzezveubrazil
- Postovi: 3321
- Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ali bespotrebno se skreće sa osnovnog, a osnovno je da se ovako ne može igrati. Fudbal u današnje vrijeme ni na reprezentativnom nivou nije amaterska razbibriga na nivou, "E haj sad drug da napadnemo" pred jednu utakmicu i "E haj sad drug da se branimo" pred drugu.HariTz je napisao/la: ↑19 jun 2026, 15:38Ovdje se opet stvaraju neke dvije vještačke strane, oni koji kao brane sve što Barbarez uradi i oni koji su kao protiv Barbareza.
Možda je to zbog debilnih upisa ovih što prizivaju bolest, smrt, ostavke i slične stvari, pa onda izazovu jednako ekstremne reakcije ove "druge strane". Na takve stvari se uopšte ne treba obazirati.
Poenta je da se zna šta je kritika i kritičko razmišljanje, šta znači biti objektivan i napisati svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, te diskutovati o nekim rješenjima, alternativama i slično.
Ima ovdje još uvijek solidan broj forumaša koji to razumiju i stvarno je lijepo čitati takve diskusije.
Konstruktivne kritike su uvijek potrebne, kao i različita mišljenja i drugačije ideje. Međutim, neki jednostavno nemaju granicu i onda sve to često ode u potpuno pogrešnom smjeru.
Postoji set radnji koji se mora preduzimati u oba slučaja mjesecima, da ne kažem godinama unaprijed, od izbora igrača, uigravanja konkretnog igračkog kadra, uigravanja i provođenja konkretne fudbalske filozofije, specificiranja konkretnih zamisli kroz treninge i njihovoj implementaciji kroz utakmice, učenje iz grešaka i padova, korekcije...
Mi nećemo postati preko noći ekipa koja lijepo veze, kadar nam nije baš za toga, ali daj Guardioli ovu ekipu i ona će da veze 27 puta bolje nego što veze sad. Daj je Rehagelu i igrat će mrtvi bunker, čak i gore nego sad.
Poenta je da u fudbalu ne postoje transformacije trenera ni približno toliko koliko se neki pretvaraju da postoje, Barbarez je to što je. On ne cijeni posjed lopte, ne cijeni ni to je li veznjak tehnički plemenitiji od nekog drugog, sve dok ispunjava njegove zamisli u destrukciji igre. Jer, da se ne zavaravamo, mi igramo jako destruktivno, neutralcu je bolje gledati kako se boja na zidu suši, nego kako mi igramo.
Nije realno posjed imati protiv Švicarske. Ali je razlika kad imaš 25% ili 40% posjeda, kad imaš 25, onda je jasno da si sve dao od sebe da nikako ne uzimaš loptu.
Posjed je samo jedan primjer, postoji još oružja u igri koje koristi gegenpressing filozofija fudbala na koju se mi kao naslanjamo, a koja generalno posjed lopte ne cijeni. Ali u osnovi svakog gegenpressing tima je jasna namjera da naškodiš protivniku kad dođeš do lopte. Mi tu namjeru nemamo.
Prvo, ne igramo strukturiran presing, jučer Švicarska gradi sa trojicom iz zadnje linije, a Džeko i Demirović obojica pritišću istog igrača vertikalno, licem u lice. Pa nije retardiran, naravno da ispadaju obojica u jednom pasu.
Drugo, nemamo strukturiranu tranziciju po osvojenoj lopti, Tahirović jučer u kontranapadu loptu vraća nazad, to je za šamara, teško je opisati kretenizam takvog poteza. Ali taj Tahirović SVAKU utakmicu igra kod Barbareza, dakle nije on kriv. Očito je naš ubjedljivo najbolji fudbaler, jer u 24 utakmice otkad je Barbarez selektor, ima 24 nastupa. Nezamjenjiv.
Nije Barbarez tu od prije mjesec dana, nego dvije godine. I to smo što smo, ovo je njegov rukopis. Čak i sa ovom selekcijom veznjaka, može bolje. Za početak, da igraju trojica.
Ako ne smije ostaviti Džeku ili Demirovića na klupi, pa ne odražava se to dobro na njega kao autoritet. Onda si mlohav.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Izgubili smo prvenstveno zbog pristupa, stekao sam dojam da igracima ta utakmica sa Svicarskom nije bila previse bitna. A i posustali smo fizicki, vise se niko nije ni vracao u odbranu nakon 50-e minute.General505 je napisao/la: ↑19 jun 2026, 15:54Opet lupanje, srljanje, pametovanjee
Ljudi ima li iko ovdje da napise realno stanje i faktore koji su doveli do porazaa gdje je najmanje kriv Barba i ss da ne moram stalno jaa
Utakmica takticki skoro perfektnaa
-
FerdinandF
- Postovi: 598
- Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ako ce ovako igrati i na euru, bolje da ne idemo nigdje.
Jbt, pa dodjes na nakveću smotru, neđaš šta izgubit, igraj fudbal. Igraj tu igru kojom se baviš, zbog koje te ljudi gledaju. Nije problem podrska. Vjerujemo sš i barbarezu, ali ovi promašaji s taktikom i ovaj fudbal je fuj
Jbt, pa dodjes na nakveću smotru, neđaš šta izgubit, igraj fudbal. Igraj tu igru kojom se baviš, zbog koje te ljudi gledaju. Nije problem podrska. Vjerujemo sš i barbarezu, ali ovi promašaji s taktikom i ovaj fudbal je fuj
-
FerdinandF
- Postovi: 598
- Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Objasni, molim te.General505 je napisao/la: ↑19 jun 2026, 15:54Opet lupanje, srljanje, pametovanjee
Ljudi ima li iko ovdje da napise realno stanje i faktore koji su doveli do porazaa gdje je najmanje kriv Barba i ss da ne moram stalno jaa
Utakmica takticki skoro perfektnaa
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Jebbo mu vico sve clanove uze i sire porodice
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ja bi volio da ostane u nekoj funkciji u savezu, mozda sa spahom, a da dobijemo nekog dobrog modernog selektora. Ali posto toga nece biti, neka ga, doce opet neki hadzibegic...

