24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
perun
Postovi: 938
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la perun » 19 jun 2026, 15:55

ArtemisFowl je napisao/la:
19 jun 2026, 15:48
perun je napisao/la:
19 jun 2026, 15:46
ArtemisFowl je napisao/la:
19 jun 2026, 15:30


Samo što se to ne radi u najbitnijoj utakmici u historiji reprezentacije.
Nama je svaka istorijska druže :rol:
Direktan dvoboj za najveći rezultat otkako postoji reprezentacija?
Tom logikom je i ona sinoćnja bila istorijska i igrali smo u tom "najjačem" sastavu. Napisah nešto ranije, cijenim i poštujem ali imamo igrača manje u defanzivi kad je on na terenu. Ubaciti ga u četvrtoj četvrtini po potrebi i to je to.
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

Avatar
PSV
Postovi: 1133
Pridružen/a: 26 feb 2026, 22:45
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la PSV » 19 jun 2026, 15:58

Čeraj to. :bih:
Zadnja izmjena: PSV, dana/u 19 jun 2026, 17:59, ukupno mijenjano 1 put.

lakilone
Postovi: 1355
Pridružen/a: 02 feb 2023, 07:58
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la lakilone » 19 jun 2026, 16:01

Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 15:50
ArtemisFowl je napisao/la:
19 jun 2026, 15:48
perun je napisao/la:
19 jun 2026, 15:46

Nama je svaka istorijska druže :rol:
Direktan dvoboj za najveći rezultat otkako postoji reprezentacija?
Vec smo bili u 32.
Nije mislio na fifa ranking, nego na knockout fazu.
Željezničar über alles

SanaBosna
Postovi: 1358
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la SanaBosna » 19 jun 2026, 16:02

lakilone je napisao/la:
19 jun 2026, 16:01
Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 15:50
ArtemisFowl je napisao/la:
19 jun 2026, 15:48


Direktan dvoboj za najveći rezultat otkako postoji reprezentacija?
Vec smo bili u 32.
Nije mislio na fifa ranking, nego na knockout fazu.
mislio covjek 32 ekipe u 2014

lakilone
Postovi: 1355
Pridružen/a: 02 feb 2023, 07:58
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la lakilone » 19 jun 2026, 16:03

SanaBosna je napisao/la:
19 jun 2026, 16:02
lakilone je napisao/la:
19 jun 2026, 16:01
Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 15:50

Vec smo bili u 32.
Nije mislio na fifa ranking, nego na knockout fazu.
mislio covjek 32 ekipe u 2014
Jest bilo tesko biti medju 32 ekipe, kad ih je toliko i bilo na citavom prvenstvu. Sad je skroz druga prica i definitivno bi pobjedom ostvarili najveci uspjeh u historiji reprezentacije.
Željezničar über alles

SanaBosna
Postovi: 1358
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la SanaBosna » 19 jun 2026, 16:04

lakilone je napisao/la:
19 jun 2026, 16:03
SanaBosna je napisao/la:
19 jun 2026, 16:02
lakilone je napisao/la:
19 jun 2026, 16:01


Nije mislio na fifa ranking, nego na knockout fazu.
mislio covjek 32 ekipe u 2014
Jest bilo tesko biti medju 32 ekipe, kad ih je toliko i bilo na citavom prvenstvu. Sad je skroz druga prica i definitivno bi pobjedom ostvarili najveci uspjeh u historiji reprezentacije.
znam druze, salio se covjek.

Avatar
emir_
Postovi: 6395
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la emir_ » 19 jun 2026, 16:05

Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 15:47
emir_ je napisao/la:
19 jun 2026, 15:19
perun je napisao/la:
19 jun 2026, 15:10
Znam da u ovom trenutku nije realno da se vratimo na 3-5-2 ali mislim da bi ova formacija a s obzirom na izostanak Muhe i psihološku barijeru Esmira i Kerima bila prilično učinkovita kontra Katara.
slika
Jedan napadač.

Sa dva ne igra ni Francuska a ni Španija
Drug argument ti je presmijesan.
Tvoj stav na moj komentar mi je neznatno bitan.
Dva napadača kojima niko ne moze ni dodati loptu je igrač manje na terenu. Ne mogu ni skočiti da zadrže loptu.

Edin je to uspio par puta a Jovo oborio rekord protiv Kanade. Drugi napadač je redvno tehnički i organizacioni višak. Bez učinka. Bez udarca na go. Bez ključnog pasa. Beskoristan
4-IN-A-ROW

CAZIN
Postovi: 2498
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la CAZIN » 19 jun 2026, 16:07

Koliko bi mjesta napredovali na rang listi?

Avatar
perun
Postovi: 938
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la perun » 19 jun 2026, 16:12

emir_ je napisao/la:
19 jun 2026, 16:05
Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 15:47
emir_ je napisao/la:
19 jun 2026, 15:19

Jedan napadač.

Sa dva ne igra ni Francuska a ni Španija
Drug argument ti je presmijesan.
Tvoj stav na moj komentar mi je neznatno bitan.
Dva napadača kojima niko ne moze ni dodati loptu je igrač manje na terenu. Ne mogu ni skočiti da zadrže loptu.

Edin je to uspio par puta a Jovo oborio rekord protiv Kanade. Drugi napadač je redvno tehnički i organizacioni višak. Bez učinka. Bez udarca na go. Bez ključnog pasa. Beskoristan
Ovo je sa moje strane više zamišljeno kao 3-5-1-1 gdje bi Demirović imao ulogu polušpica. Ima pluća i brzinu a i radi dobar posao u defanzivi na protivničkoj polovici terena.
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

Avatar
GrbavicaHrammm
Postovi: 1600
Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la GrbavicaHrammm » 19 jun 2026, 16:19

perun je napisao/la:
19 jun 2026, 15:49
Kakvog smo igrača izgubili a lego bi nam ko budali šamar:

"Petar Sučić je bio uvjerljivo najbolji igrač Hrvatske

Glavni razlog zašto je Hrvatska mogla parirati Engleskoj, osim par teških crnih rupa kada je Livaković spašavao, jest Petar Sučić. On je na ovoj utakmici pokazao da je spreman preuzeti ulogu glavnog nositelja igre. Danas, ne u budućnosti. Kada Zlatko Dalić bude na ploči nacrtao sastav za Panamu, prvo ime na toj ploči treba biti Sučić, a svi ostali veznjaci trebaju dobiti uloge komplementarne njegovim kvalitetama.

Sučić je protiv Engleske odigrao utakmicu ogromnog fizičkog, taktičkog i obrambenog učinka. Bila je to utakmica u kojoj je ukupno pretrčao najviše od svih igrača na terenu, najviše sprintao, najviše gurao Hrvatsku prema presingu, stalno se nudio za loptu i istovremeno dodavanjima probijao engleske linije.

Sučić je bio fizički dominantan igrač utakmice, a jedini usporediv s njim bio je engleski veznjak Elliot Anderson, koji je dominirao na drugoj strani. Pretrčao je 12.300 metara. To je bilo najviše od svih igrača na utakmici. Iza njega su bili Anderson s 12.044 metra i nevjerojatni Harry Kane s 11.480 metara. Još je važnije kako je ta kilometraža raspoređena."

Eh koliko igraca smo mi samo izgubili.. da su svi pristali, garantujem da bi se za medalju borili ..

dena24
Postovi: 411
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la dena24 » 19 jun 2026, 16:20

koliko god sad ne valja formacija, protiv katara ti trebaju 2 napadaca. bice makljaza, neces ti tu uci kroz sredinu

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Shevko » 19 jun 2026, 16:22

GrbavicaHrammm je napisao/la:
19 jun 2026, 16:19
perun je napisao/la:
19 jun 2026, 15:49
Kakvog smo igrača izgubili a lego bi nam ko budali šamar:

"Petar Sučić je bio uvjerljivo najbolji igrač Hrvatske

Glavni razlog zašto je Hrvatska mogla parirati Engleskoj, osim par teških crnih rupa kada je Livaković spašavao, jest Petar Sučić. On je na ovoj utakmici pokazao da je spreman preuzeti ulogu glavnog nositelja igre. Danas, ne u budućnosti. Kada Zlatko Dalić bude na ploči nacrtao sastav za Panamu, prvo ime na toj ploči treba biti Sučić, a svi ostali veznjaci trebaju dobiti uloge komplementarne njegovim kvalitetama.

Sučić je protiv Engleske odigrao utakmicu ogromnog fizičkog, taktičkog i obrambenog učinka. Bila je to utakmica u kojoj je ukupno pretrčao najviše od svih igrača na terenu, najviše sprintao, najviše gurao Hrvatsku prema presingu, stalno se nudio za loptu i istovremeno dodavanjima probijao engleske linije.

Sučić je bio fizički dominantan igrač utakmice, a jedini usporediv s njim bio je engleski veznjak Elliot Anderson, koji je dominirao na drugoj strani. Pretrčao je 12.300 metara. To je bilo najviše od svih igrača na utakmici. Iza njega su bili Anderson s 12.044 metra i nevjerojatni Harry Kane s 11.480 metara. Još je važnije kako je ta kilometraža raspoređena."

Eh koliko igraca smo mi samo izgubili.. da su svi pristali, garantujem da bi se za medalju borili ..
Vidi nesta, Kane trci a zna malo i lopte?

Avatar
dedo26
Postovi: 639
Pridružen/a: 19 sep 2022, 12:56
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la dedo26 » 19 jun 2026, 16:29

Ma ovo ako ne pobjedis nisi zasluzio dalje. Moramo iskoristiti ovo jer ovo nam je najjaca generacija, ono su strumfovi 2014te bili za ovu generaciju, jedino sto je tad valjalo je vezni red. Imo si Mujdzu koji je odigro 8 utakmica u sezoni za Frajburg prije svjetskog, imo si Bicakcia u Braunsvajgu koji je ispao cini mi se, pa posle u Hoffenhaimu bio igrac za klupe. Spahic je bio dobar uvijek tu s enema sta. Kolasinac je isto tad dobar bio.

Igro ti Hajrovic iz Grasshopersa protiv Argentina i Lulic sa slicurama. Jedino sto smo imali bio je Dzeko i Ibisevic i pJANKE.

Miske vec bio u padu tad, igro u Kini.

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Shevko » 19 jun 2026, 16:39

Ali hajmo realno, sama cinjenica da smo na turniru jbt..

Avatar
PasodelMar
Postovi: 701
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:08
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la PasodelMar » 19 jun 2026, 16:51

emir_ je napisao/la:
19 jun 2026, 16:05
Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 15:47
emir_ je napisao/la:
19 jun 2026, 15:19

Jedan napadač.

Sa dva ne igra ni Francuska a ni Španija
Drug argument ti je presmijesan.
Tvoj stav na moj komentar mi je neznatno bitan.
Dva napadača kojima niko ne moze ni dodati loptu je igrač manje na terenu. Ne mogu ni skočiti da zadrže loptu.

Edin je to uspio par puta a Jovo oborio rekord protiv Kanade. Drugi napadač je redvno tehnički i organizacioni višak. Bez učinka. Bez udarca na go. Bez ključnog pasa. Beskoristan
Ne smatraj ga ozbiljno dragi Emire. Krezubi Madal jednostavno ne razumije da kroz dodatnog igrača u veznom redu možeš lakše uvezati dodavanje na svojoj polovini. On ne shvata da lakše možeš iznjeti loptu iz svoje polovine i da kroz to automatski imaš veći posjed lopte i kroz to manju vjerovatnoću da će te protivnik kontrolisati i stvarati pritisak na zadnju liniju. Kroz veći posjed lopte na sredini smanjuješ mogućnost protivniku staranja prilika pred svojim golom. Uzmi dodatno u obzir da smo u sistemu 4-4-2 uvijek na - 1 u defanzivnom redu ispred odbrane, gdje trpimo redovno najveći pritisak i to iz utakmice u utakmicu. Dođe čovjeku neka vrsta gorčine kada shvati da nam je centralni vezni red najslabija tačka i da se tu iz utakmice u utakmicu ništa ne mijenja. Ako znamo vec da Tahirovic mora svaku igrati, zar onda nije logično i potrebno dodati još jednog ili dva igraca da bude u stanju da iznese loptu iz naše polovine. Treba nam hitno na sredini terena očajnički više igrača (a manje u napadu) koji znaju igrati u obadva smjera. Mahmić se nameće kao logično riješenje ali ni to neće biti dovoljno. Trebat će još jedan igrač u centralnom veznom redu umjesto Tahirovic ili Šunjica koji zna igrati u obadva smjera. Tek tada ćemo biti druga reprezentacija.
Zadnja izmjena: PasodelMar, dana/u 19 jun 2026, 16:56, ukupno mijenjano 1 put.

Hashanaga
Postovi: 34
Pridružen/a: 10 nov 2023, 10:49
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Hashanaga » 19 jun 2026, 16:54

Tačno bih više volio da nas Katar nabije 4:0 , nego da budemo najslabija treća

Iceplayer
Postovi: 2185
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Iceplayer » 19 jun 2026, 17:05

Hashanaga je napisao/la:
19 jun 2026, 16:54
Tačno bih više volio da nas Katar nabije 4:0 , nego da budemo najslabija treća
Sa 4 boda ne možeš ispast...

Avatar
viKK
Postovi: 3618
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la viKK » 19 jun 2026, 17:06

Iceplayer je napisao/la:
19 jun 2026, 17:05
Hashanaga je napisao/la:
19 jun 2026, 16:54
Tačno bih više volio da nas Katar nabije 4:0 , nego da budemo najslabija treća
Sa 4 boda ne možeš ispast...
Mozes, ali se mora potrefit nevjerovatan slijed dogadjaja

Avatar
Sveti
Postovi: 10091
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Sveti » 19 jun 2026, 17:24

Bice to protiv katra bolje, jer cemo protiv njih imat priliku da igramo nas prepoznatljivi haramball :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
Fudo
Postovi: 5312
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Fudo » 19 jun 2026, 17:32

Iznenadice ih Barbarez bunkerom, ima da se izgube katrani ko cevap u svemiru.
Btw eno Demirovic jos trci, nek mu neko javi da je zavrsila tekma.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bosniacum Lilium, GIBRA, Harare, inzomni, random11, Zgemboo89 i 46 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []