Tom logikom je i ona sinoćnja bila istorijska i igrali smo u tom "najjačem" sastavu. Napisah nešto ranije, cijenim i poštujem ali imamo igrača manje u defanzivi kad je on na terenu. Ubaciti ga u četvrtoj četvrtini po potrebi i to je to.ArtemisFowl je napisao/la: ↑19 jun 2026, 15:48Direktan dvoboj za najveći rezultat otkako postoji reprezentacija?perun je napisao/la: ↑19 jun 2026, 15:46Nama je svaka istorijska družeArtemisFowl je napisao/la: ↑19 jun 2026, 15:30
Samo što se to ne radi u najbitnijoj utakmici u historiji reprezentacije.![]()
24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Čeraj to. 
Zadnja izmjena: PSV, dana/u 19 jun 2026, 17:59, ukupno mijenjano 1 put.
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Nije mislio na fifa ranking, nego na knockout fazu.
Željezničar über alles
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Jest bilo tesko biti medju 32 ekipe, kad ih je toliko i bilo na citavom prvenstvu. Sad je skroz druga prica i definitivno bi pobjedom ostvarili najveci uspjeh u historiji reprezentacije.
Željezničar über alles
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Tvoj stav na moj komentar mi je neznatno bitan.
Dva napadača kojima niko ne moze ni dodati loptu je igrač manje na terenu. Ne mogu ni skočiti da zadrže loptu.
Edin je to uspio par puta a Jovo oborio rekord protiv Kanade. Drugi napadač je redvno tehnički i organizacioni višak. Bez učinka. Bez udarca na go. Bez ključnog pasa. Beskoristan
4-IN-A-ROW
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Koliko bi mjesta napredovali na rang listi?
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Ovo je sa moje strane više zamišljeno kao 3-5-1-1 gdje bi Demirović imao ulogu polušpica. Ima pluća i brzinu a i radi dobar posao u defanzivi na protivničkoj polovici terena.emir_ je napisao/la: ↑19 jun 2026, 16:05Tvoj stav na moj komentar mi je neznatno bitan.
Dva napadača kojima niko ne moze ni dodati loptu je igrač manje na terenu. Ne mogu ni skočiti da zadrže loptu.
Edin je to uspio par puta a Jovo oborio rekord protiv Kanade. Drugi napadač je redvno tehnički i organizacioni višak. Bez učinka. Bez udarca na go. Bez ključnog pasa. Beskoristan
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.
- GrbavicaHrammm
- Postovi: 1600
- Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
- Kontakt:
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
perun je napisao/la: ↑19 jun 2026, 15:49Kakvog smo igrača izgubili a lego bi nam ko budali šamar:
"Petar Sučić je bio uvjerljivo najbolji igrač Hrvatske
Glavni razlog zašto je Hrvatska mogla parirati Engleskoj, osim par teških crnih rupa kada je Livaković spašavao, jest Petar Sučić. On je na ovoj utakmici pokazao da je spreman preuzeti ulogu glavnog nositelja igre. Danas, ne u budućnosti. Kada Zlatko Dalić bude na ploči nacrtao sastav za Panamu, prvo ime na toj ploči treba biti Sučić, a svi ostali veznjaci trebaju dobiti uloge komplementarne njegovim kvalitetama.
Sučić je protiv Engleske odigrao utakmicu ogromnog fizičkog, taktičkog i obrambenog učinka. Bila je to utakmica u kojoj je ukupno pretrčao najviše od svih igrača na terenu, najviše sprintao, najviše gurao Hrvatsku prema presingu, stalno se nudio za loptu i istovremeno dodavanjima probijao engleske linije.
Sučić je bio fizički dominantan igrač utakmice, a jedini usporediv s njim bio je engleski veznjak Elliot Anderson, koji je dominirao na drugoj strani. Pretrčao je 12.300 metara. To je bilo najviše od svih igrača na utakmici. Iza njega su bili Anderson s 12.044 metra i nevjerojatni Harry Kane s 11.480 metara. Još je važnije kako je ta kilometraža raspoređena."
Eh koliko igraca smo mi samo izgubili.. da su svi pristali, garantujem da bi se za medalju borili ..
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
koliko god sad ne valja formacija, protiv katara ti trebaju 2 napadaca. bice makljaza, neces ti tu uci kroz sredinu
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Vidi nesta, Kane trci a zna malo i lopte?GrbavicaHrammm je napisao/la: ↑19 jun 2026, 16:19perun je napisao/la: ↑19 jun 2026, 15:49Kakvog smo igrača izgubili a lego bi nam ko budali šamar:
"Petar Sučić je bio uvjerljivo najbolji igrač Hrvatske
Glavni razlog zašto je Hrvatska mogla parirati Engleskoj, osim par teških crnih rupa kada je Livaković spašavao, jest Petar Sučić. On je na ovoj utakmici pokazao da je spreman preuzeti ulogu glavnog nositelja igre. Danas, ne u budućnosti. Kada Zlatko Dalić bude na ploči nacrtao sastav za Panamu, prvo ime na toj ploči treba biti Sučić, a svi ostali veznjaci trebaju dobiti uloge komplementarne njegovim kvalitetama.
Sučić je protiv Engleske odigrao utakmicu ogromnog fizičkog, taktičkog i obrambenog učinka. Bila je to utakmica u kojoj je ukupno pretrčao najviše od svih igrača na terenu, najviše sprintao, najviše gurao Hrvatsku prema presingu, stalno se nudio za loptu i istovremeno dodavanjima probijao engleske linije.
Sučić je bio fizički dominantan igrač utakmice, a jedini usporediv s njim bio je engleski veznjak Elliot Anderson, koji je dominirao na drugoj strani. Pretrčao je 12.300 metara. To je bilo najviše od svih igrača na utakmici. Iza njega su bili Anderson s 12.044 metra i nevjerojatni Harry Kane s 11.480 metara. Još je važnije kako je ta kilometraža raspoređena."
Eh koliko igraca smo mi samo izgubili.. da su svi pristali, garantujem da bi se za medalju borili ..
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Ma ovo ako ne pobjedis nisi zasluzio dalje. Moramo iskoristiti ovo jer ovo nam je najjaca generacija, ono su strumfovi 2014te bili za ovu generaciju, jedino sto je tad valjalo je vezni red. Imo si Mujdzu koji je odigro 8 utakmica u sezoni za Frajburg prije svjetskog, imo si Bicakcia u Braunsvajgu koji je ispao cini mi se, pa posle u Hoffenhaimu bio igrac za klupe. Spahic je bio dobar uvijek tu s enema sta. Kolasinac je isto tad dobar bio.
Igro ti Hajrovic iz Grasshopersa protiv Argentina i Lulic sa slicurama. Jedino sto smo imali bio je Dzeko i Ibisevic i pJANKE.
Miske vec bio u padu tad, igro u Kini.
Igro ti Hajrovic iz Grasshopersa protiv Argentina i Lulic sa slicurama. Jedino sto smo imali bio je Dzeko i Ibisevic i pJANKE.
Miske vec bio u padu tad, igro u Kini.
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Ali hajmo realno, sama cinjenica da smo na turniru jbt..
- PasodelMar
- Postovi: 701
- Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:08
- Kontakt:
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Ne smatraj ga ozbiljno dragi Emire. Krezubi Madal jednostavno ne razumije da kroz dodatnog igrača u veznom redu možeš lakše uvezati dodavanje na svojoj polovini. On ne shvata da lakše možeš iznjeti loptu iz svoje polovine i da kroz to automatski imaš veći posjed lopte i kroz to manju vjerovatnoću da će te protivnik kontrolisati i stvarati pritisak na zadnju liniju. Kroz veći posjed lopte na sredini smanjuješ mogućnost protivniku staranja prilika pred svojim golom. Uzmi dodatno u obzir da smo u sistemu 4-4-2 uvijek na - 1 u defanzivnom redu ispred odbrane, gdje trpimo redovno najveći pritisak i to iz utakmice u utakmicu. Dođe čovjeku neka vrsta gorčine kada shvati da nam je centralni vezni red najslabija tačka i da se tu iz utakmice u utakmicu ništa ne mijenja. Ako znamo vec da Tahirovic mora svaku igrati, zar onda nije logično i potrebno dodati još jednog ili dva igraca da bude u stanju da iznese loptu iz naše polovine. Treba nam hitno na sredini terena očajnički više igrača (a manje u napadu) koji znaju igrati u obadva smjera. Mahmić se nameće kao logično riješenje ali ni to neće biti dovoljno. Trebat će još jedan igrač u centralnom veznom redu umjesto Tahirovic ili Šunjica koji zna igrati u obadva smjera. Tek tada ćemo biti druga reprezentacija.emir_ je napisao/la: ↑19 jun 2026, 16:05Tvoj stav na moj komentar mi je neznatno bitan.
Dva napadača kojima niko ne moze ni dodati loptu je igrač manje na terenu. Ne mogu ni skočiti da zadrže loptu.
Edin je to uspio par puta a Jovo oborio rekord protiv Kanade. Drugi napadač je redvno tehnički i organizacioni višak. Bez učinka. Bez udarca na go. Bez ključnog pasa. Beskoristan
Zadnja izmjena: PasodelMar, dana/u 19 jun 2026, 16:56, ukupno mijenjano 1 put.
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Tačno bih više volio da nas Katar nabije 4:0 , nego da budemo najslabija treća
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Bice to protiv katra bolje, jer cemo protiv njih imat priliku da igramo nas prepoznatljivi haramball 
naprijed rejal
Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar
Iznenadice ih Barbarez bunkerom, ima da se izgube katrani ko cevap u svemiru.
Btw eno Demirovic jos trci, nek mu neko javi da je zavrsila tekma.
Btw eno Demirovic jos trci, nek mu neko javi da je zavrsila tekma.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool
Online
Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Drum, Edbh21, FerdinandF, Maverick, MiranGlasnic i 34 gosta.







