Esmir Bajraktarević

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Shevko » 19 jun 2026, 12:48

Nema okret, mora loptu primiti okomito bez pritiska. jbg...

Neka me neko demantuje ali nikad ili vrlo rijetko da je nesto ikada iz okreta uradio.

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Madal » 19 jun 2026, 12:49

Virtu4l je napisao/la:
19 jun 2026, 12:43
Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 12:39
I jos jednom, nemojte samo o taktici, formaciji i sl. Krila su, tu su i stavljeni, iza imaju bekove, 2 spica ispred sebe. Ogromne nule su bili.
To je naš najveći problem, ta udaljenost između linija, kada to izgubiš osnosno kad su linije predaleko - nema tu spasa. Još kad pored sebe imaju Šunjića i Tahirovića u vezi, onda je to još gore po njih.

Jedan kreativac u veznom redu bi sigurno mnogo toga promijenio. Ne znam je li to ovaj mali Mahmić, ako nije moramo ga roditi. Ova generacija ne može uspjeti bez dobrog ofanzivnog veznog.
Ne treba biti nadaren da se kaze da ako nam je jaci vezni red da ce dobro izgledati. U 2 utakmice su imali dovoljno prilike i prostora da nesto pokazu. Pa nismo ih na beka stavili? I kad su dobijali te prilike sjebali su. Nisu nista pokazali.
Da se razumijemo, ja vjerujem da su oni svijetla buducnost reprezentacije. Samo pogledajte istini u oci. U nekim utakmicama, koje nisu za njih, su 0. I ne trazite opravdanja jer ih nema.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
invincible1921
Postovi: 11397
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la invincible1921 » 19 jun 2026, 12:49

Virtu4l je napisao/la:
19 jun 2026, 12:36
Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 12:30
I da jedete ili jedu **** za sve sranja sto su nasrali kad se Esmir klupirao ili nije pozvao za neko okupljanje i sl.
Generalni utisak obojice za ove 2 utakmice = 0. I nemojte samo o taktici, imaju bekove iza sebe, dobiju loptu u noge i izgube je. Pa to nam i Tahirovic radi identicno pa ga pljujemo.

S tim da ih ja ne bi stavio u sasvim isti koš. Kerim je bolji igrač i talentovaniji, fizički neuporedivo jači. Esmir je fizički inferioran i sve se bojim da su to i u PSV-u shvatili. Sreća pa je u takvom klubu gdje se to može popraviti.
Stoji sve, ali u ovakvoj postavci sa ovakvom sredinom traziti krivce u esmiru ili kerimi je najblaze receno smijesno
=\_1921_/=

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Madal » 19 jun 2026, 12:51

marlostanf1eld je napisao/la:
19 jun 2026, 12:45
invincible1921 je napisao/la:
19 jun 2026, 12:23
marlostanf1eld je napisao/la:
19 jun 2026, 11:55
Djelimicno mi se cini da on ima problem u mentalnoj strani igre. Vjerovatno je navikao da igra u dominantnim timova u kojima ima vise prilika da igra 1v1 i kada zna i da ako ne uspije, da ce istu priliku da ponovi akciju imati nakon par minuta, on dobija na samopouzdanju kada je vise na lopti. Fudbal je na ovoj razini nesto drugo, moze on imati tehnicki kvalitet do neba, ali kada ne donosi dobre odluke u malo posjeda koje ima u toku utakmice onda mu to nece prolaziti kod trenera na visoj razini.

Na to se jos doda da kod nas u nasem sistemu ne vidi lopte vecinu utakmice, zbog nemogucnosti nasih veznjaka da dobijaju duele i recikliraju posjed, on jos vise izgubi na samopouzdanju i djeluje kao da mu se ne igra.

Mora imati vise strpljenja i pazljivije birati svoje momente, tehnicki je odlican, ali mentalna strana je ono sto ce odluciti da li ce biti prosjecan igrac ili ce dogurati do visih stepenica.
Ne branim ni njega ni Kerima, ali zar nije logika da ako su vec jaki igraci 1na1 da im se takvo nesto i pripremi.....Evo ako ima negdje bas bi volio vidjte gdje su primali loptu i jedan i drugi....smijem se zaklet da u 95% situacija i Esmir i Kerim su dobijali loput na 40+ metara od protivnickog gola jer nasa sredina ne postoji i samo gleda da je tushe prvom do sebe po mogucnosti nazad i tjt.

Ok jes da mi malo hajpamo njih obojicu, ali stvarno sta neko ocekuje da urade na centru....da svako drugi napad uzimaju trkom i driblingom po 30 40 metara igrajuci 1 na 2 ili 1 na 3....pa da to mogu igrali bi u prvih 11 reala vec sad

Esmiru treba da dobija lopte kao protiv Rumunije ,,,,znaci na nekih 25 30 metara iskosa od gola i da onda pokusa tamo gdje je najjaci,,,da driblingom napravi razliku ili izbori faul
Nema te taktike koja moze nadomjestiti kvalitet odnosno nekvalitet naseg veznog reda, jedino duge lopte, ali to vec i radimo, a nije da imamo neke atlete da ce osvajati nicije lopte na sredini nakon ispucavanja pa da na taj nacin dolazimo u posjed u zadnjoj trecini terena.
Ovo je sustina. Sve nicije lopte, osim na Dzeku, Su protivnikove. Isto kao sto su sve nase u defanzivi. I dzaba ti sve taktike, formacije, stilovi igre. Mi ovo gubimo i tako gubis posjed. Ali treba imati iole dublje razmijevanje fudbala da se to vidi.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
viKK
Postovi: 3618
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la viKK » 19 jun 2026, 12:51

Meni je zapalo za oko, sada kada sam na miru pogledao ponovo snimak utakmice, koliko se Esmir nonsalantno setao na nekih 30m od naseg gola nakon Tarikovog crvenog kartona, gdje je ostatak nase odbrane grcevito pokusavao da nam spasi spasi cast nekako.

Pa Memica koji je presao na desnog beka su poceli tako silovat po njegovoj strani, kada je penal napravio, Kolasinac je sa stopera izletio da mu pomogne, a Esmir glumi Mbappea u napadu.

Stvarno ne znam jel neka indisponiranost, pad duha, sta vec, ali ocekivao sam da ce shvatit da treba igrat krilo nakon sto smo ostali s igracem manje i da ako ista pokusa igrat odbranu.

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Madal » 19 jun 2026, 14:51

invincible1921 je napisao/la:
19 jun 2026, 12:49
Virtu4l je napisao/la:
19 jun 2026, 12:36
Madal je napisao/la:
19 jun 2026, 12:30
I da jedete ili jedu **** za sve sranja sto su nasrali kad se Esmir klupirao ili nije pozvao za neko okupljanje i sl.
Generalni utisak obojice za ove 2 utakmice = 0. I nemojte samo o taktici, imaju bekove iza sebe, dobiju loptu u noge i izgube je. Pa to nam i Tahirovic radi identicno pa ga pljujemo.

S tim da ih ja ne bi stavio u sasvim isti koš. Kerim je bolji igrač i talentovaniji, fizički neuporedivo jači. Esmir je fizički inferioran i sve se bojim da su to i u PSV-u shvatili. Sreća pa je u takvom klubu gdje se to može popraviti.
Stoji sve, ali u ovakvoj postavci sa ovakvom sredinom traziti krivce u esmiru ili kerimi je najblaze receno smijesno
Nisu oni krivci. Nisam vidio da ih iko krivi. Cinjenica je da su ocajno igrali i na to se ne smije zmiriti. I ne, to nema opravdanja.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

RobijaNicaze1945
Postovi: 94
Pridružen/a: 01 apr 2026, 12:55
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la RobijaNicaze1945 » 19 jun 2026, 16:49

Hajde ovi sto kenjaju po Kerimu i Esmiru,nek napisu koju i za Memića il se protiv njega ne smije ništa.
Kazem opet i njih dvojica su tanki jer im ne odgovara ovakav stil igre,al nisu njih dvojica skrivili 3 gola nego Memic.

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la signalidunapark » 19 jun 2026, 16:52

S obzirom na godine i taktičku nezrelost, meni je u potpunosti normalno da imaju ovakve oscilacije iz utakmice u utakmicu. Ovakve tekme nisu loše da ih se malo prodrma i centrira.

Avatar
Saurman
Postovi: 26852
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Saurman » 19 jun 2026, 20:25

U dvije utakmice katastrofalan ali posebno sinoć,njegova kurcobolja i nonšalancija kao da je na terminu je da više ne dobije minute.Mislim da je on izgubio loptu kad je Muharemović fasovao crveni.
Zadnja izmjena: Saurman, dana/u 19 jun 2026, 20:56, ukupno mijenjano 1 put.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

ANamelessGhoul
Postovi: 1397
Pridružen/a: 10 apr 2020, 04:08
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la ANamelessGhoul » 19 jun 2026, 20:48

Da, kad je kreno po ko zna koji put bespotrebno peljat

Zabogamiloga
Postovi: 31
Pridružen/a: 27 feb 2026, 19:22
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Zabogamiloga » 19 jun 2026, 22:55

Bilo je pitanje vremena kada će ga početi pljuvati. Njegov trener u klubu priča kakve probleme ima. Često dribla kada ima otvoren pas. Ali eto Bošnje pljuju Barbareza što ne igra, sad će početi pljuvati jer igra.

myself
Postovi: 188
Pridružen/a: 13 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la myself » 19 jun 2026, 23:14

Saurman je napisao/la:
19 jun 2026, 20:25
U dvije utakmice katastrofalan ali posebno sinoć,njegova kurcobolja i nonšalancija kao da je na terminu je da više ne dobije minute.Mislim da je on izgubio loptu kad je Muharemović fasovao crveni.
Ma nije, ljudi su izgradili napad kroz sredinu koja je bila šuplja. Kod trećeg gola je isto ostao uz igrača svoga s ga čuva, ali drugi su ispali.

Avatar
hurem
Postovi: 10141
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la hurem » 20 jun 2026, 00:18

Vrlo dobar baraz.
Vrlo loše prve dvije utakmice na SP.
Gubi lopte na 30,40 metara od gola kao da je neko dijete u duel igri. Nakon jednog duela je bila opasna akcija a nakon drugog je pao jedan od golova, ili crvani. Vise se ni ne sjećam.
Uglavnom mora to puno bolje i ozbiljnije i jače s njegove strane.
Ispade da je možda i tacna ona priča o pritisku i sl.

Edincapitano
Postovi: 1647
Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Edincapitano » 20 jun 2026, 01:00

Esmir i Kerim nemaju mjesta u ovoj igri trenutno, pa samo igramo odbranu? Sta ce im lopa 60 metara od gola protivnika?

Jedino Memic moze tu nesto odigrati jer ima brzinu koja ova dva nemaju.

Avatar
bh22
Postovi: 61
Pridružen/a: 07 jun 2026, 20:37
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la bh22 » 20 jun 2026, 01:03

Edincapitano je napisao/la:
20 jun 2026, 01:00
Esmir i Kerim nemaju mjesta u ovoj igri trenutno, pa samo igramo odbranu? Sta ce im lopa 60 metara od gola protivnika?

Jedino Memic moze tu nesto odigrati jer ima brzinu koja ova dva nemaju.
Logika je davno napustila ovu repku jarane. Igramo 4-2-4 (dva spica i dva ofanzivna krila), a igramo bunker. Barbaball

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Shevko » 20 jun 2026, 02:37

Imam osjećaj da vjeruje kako ima zasluge kao da je lično uspio deblokirati Sarajevo u ratu.

dena24
Postovi: 411
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la dena24 » 20 jun 2026, 04:18

hurem je napisao/la:
20 jun 2026, 00:18
Vrlo dobar baraz.
Vrlo loše prve dvije utakmice na SP.
Gubi lopte na 30,40 metara od gola kao da je neko dijete u duel igri. Nakon jednog duela je bila opasna akcija a nakon drugog je pao jedan od golova, ili crvani. Vise se ni ne sjećam.
Uglavnom mora to puno bolje i ozbiljnije i jače s njegove strane.
Ispade da je možda i tacna ona priča o pritisku i sl.
pa dijete je, a ljudi hoce da guraju kerima esmira i mahmica zajedno sa bendzom dedicem i tako, to je U21 ekipa pa se zapitaju sta se desilo sto se ovaj ne vraca, sto vamo ima rupe u sredini itd . previse ocekujete o djecama koji su tek igrali prvu seniorsku , a kao treba nositi repku na SP

napapijri1987
Postovi: 1104
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la napapijri1987 » 20 jun 2026, 13:04

Opet neka zalost po Instagramu i slike profila crnina? 😁

Avatar
Carti
Postovi: 2695
Pridružen/a: 03 dec 2021, 15:25
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Carti » 20 jun 2026, 13:31

nece ovaj jos dugo, novi anel. debelo ga se precijenilo nakon jednog driblinga i jednog gola

Avatar
Carti
Postovi: 2695
Pridružen/a: 03 dec 2021, 15:25
Kontakt:

Re: Esmir Bajraktarević

Post Postao/la Carti » 20 jun 2026, 13:37

dena24 je napisao/la:
20 jun 2026, 04:18
hurem je napisao/la:
20 jun 2026, 00:18
Vrlo dobar baraz.
Vrlo loše prve dvije utakmice na SP.
Gubi lopte na 30,40 metara od gola kao da je neko dijete u duel igri. Nakon jednog duela je bila opasna akcija a nakon drugog je pao jedan od golova, ili crvani. Vise se ni ne sjećam.
Uglavnom mora to puno bolje i ozbiljnije i jače s njegove strane.
Ispade da je možda i tacna ona priča o pritisku i sl.
pa dijete je, a ljudi hoce da guraju kerima esmira i mahmica zajedno sa bendzom dedicem i tako, to je U21 ekipa pa se zapitaju sta se desilo sto se ovaj ne vraca, sto vamo ima rupe u sredini itd . previse ocekujete o djecama koji su tek igrali prvu seniorsku , a kao treba nositi repku na SP
21 godina haha, trebao je realno do 23. za mladu igrat

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Drum, Edbh21, FerdinandF, Maverick, MiranGlasnic i 34 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []