Idi liječi se više hablečino.
Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Dao levat zadnje pare da ide gledat repku koju mu je barba doveo u ameriku, mater yebo raspalu svoju predoziranu
naprijed rejal
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Vise ja dam u humanitarne svrhe nego sto ti i cijela tvoja familija zaradite ali kakve to veze ima sa supackom igrom i forsiranjem nekih igraca koji kod normalnih trenera nisu uopste u kadru.
Jebbo ti barbarez 5 najmladjih clanova porodice glupe
-
DnevnaDozaPklata
- Postovi: 111
- Pridružen/a: 13 apr 2026, 21:50
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Nekoliko stvari mi zaista nije jasno kod takticke postavke igre. Igras strogo defanzivno, posteno, ali imas dva napadaca koji u sustini nemaju dovoljno brzine da ističe kontru, a u vezi imas igrace kojima je jedini i iskljucivi zadatak da razbiju protivnicki napad i onda loptu jal vrate nazad, jal je nabiju u kukuruz. Lose igramo presing, na protivnicki presing nemamo odgovor jer se veznjaci kriju od lopte, uduplas bokove i zatvoreni smo, Alajbegovic potpuno ugasen, Bajraktarevic također, Memica saltas na cetiri - pet pozicija tokom utakmice.
Australija igra 4 4 2, ali jedan napadac, igra krilo u Watfordu, Irankunda je bas brz igrac pa se taktika svodi na to da non stop guraju lopte u prostor, tako su i zabili prvi gol turcima. Jasno bi mi bilo da Memic glumi napadaca, dvojica klasicnih napadaca bas i nema smisla. Ne sa ovakvim veznim redom i pogotovo ne sa nasim nepostojecim presingom i kontrama. Sto se tice defanzive nemam zamjerke, problem je sto jako malo sansi kreiramo, a da to nisu prekidi, jako malo. Također ne znamo doci do proticnicke polovine terena bez nabijanja lopte.
Ovo SP je uspjeh, sve pet, ali ovo sto igramo nece proci u LN i narednim kvalifikacijama za Euro, provaljeni smo, izadji u presing, zatvori bokove i mi haman da necemo kreirati sansu iz igre.
Australija igra 4 4 2, ali jedan napadac, igra krilo u Watfordu, Irankunda je bas brz igrac pa se taktika svodi na to da non stop guraju lopte u prostor, tako su i zabili prvi gol turcima. Jasno bi mi bilo da Memic glumi napadaca, dvojica klasicnih napadaca bas i nema smisla. Ne sa ovakvim veznim redom i pogotovo ne sa nasim nepostojecim presingom i kontrama. Sto se tice defanzive nemam zamjerke, problem je sto jako malo sansi kreiramo, a da to nisu prekidi, jako malo. Također ne znamo doci do proticnicke polovine terena bez nabijanja lopte.
Ovo SP je uspjeh, sve pet, ali ovo sto igramo nece proci u LN i narednim kvalifikacijama za Euro, provaljeni smo, izadji u presing, zatvori bokove i mi haman da necemo kreirati sansu iz igre.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Vidi, generalno se slažem s tobom i svima je manje više jasno da nam je najveći problem vezni red, tj. taj manjak kvaliteta i možda nedostatak još jednog igrača u toj zoni.
Ono gdje se ne bih baš u potpunosti složio je da presing nije strukturiran. On ima svoju strukturu, samo što je to sinoć u par situacija puklo, pa su se pojedinci pogubili u reakcijama i zatvaranju prostora. Ali u dosta dobrom dijelu utakmice se vidjelo da Švicarci imaju ozbiljne probleme u iznošenju lopte, bilo je tu i onih paničnih ispucavanja i perioda gdje su izgledali totalno bez ideje, što je direktno do pritiska i zatvorenih linija.
Za ostatak, kao što sam spomenuo, tu negdje dijelimo mišljenje. Treba još dosta rada i vremena, pogotovo da se vidi kako će to izgledati s novim igračima u Ligi nacija, s jednim napadačem i eventualno dodatnim veznim igračem u toj zoni. Realno, takve stvari se teško uigravaju kroz kvalifikacije ili baraž, a pogotovo na SP. Zato sam i spominjao EURO 2028 kao neki realan okvir gdje bi se moglo vidjeti ima li sve to smisla i napretka.
Kad pričam o tranziciji, mislim na to koliko brzo i čisto prelazimo iz odbrane u napad nakon osvojene lopte. Tu spada i iznošenje lopte pod pritiskom, ali i to da se bolje koristi prostor nakon presinga, da se napadaju poluprostori i između linija, a ne da se vraćamo nazad i usporavamo sve. I u završnici isto, mora biti više konkretnih kretnji u prostor, a manje statike.
Još samo da se dohvatim početka gdje si napisao da se skreće sa osnovnog. Evo, kao što vidiš, može se iznijeti kritika i nezadovoljstvo na normalan, konstruktivan način. Napisao si svoje mišljenje, ono što misliš da treba da se radi, šta bi moglo biti bolje i ovakvi upisi će uvijek privući kvalitetniju diskusiju nego poganluk i bezobrazluk pojedinih (ne mislim na tebe), ekstrem na ekstrem. To je ustvari i bila moja poenta tu, ni slučajno da se skreće sa teme.
-
Marokanci58
- Postovi: 675
- Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
- Lokacija: Gračanica
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Koliko imas procenata od prodaje Tahirovića kockaru ?
BRATSTVO GRAČANiCA
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Kratko ću se osvrnuti na sljedeće:
1. Ofanzivnim bekovima i sa krilima, mi ne igramo 4-4-2 već 4-2-4 gdje nam se povrh svega bekovi i krila nerijetko sudaraju kako u ofanzivi, tako i na sredini terena sa pasovima.
2. Nama sredinu iz utakmice u utakmicu igraju samo 2 čovjeka i golem teret na njih pada jer im je zona pokrivanja i kretanja od 16 do 16 po vertikali i preko 40m poprečno. Dovoljno je da protivnik izvede formaciju 3-5-2 ili 4-3-3 i oprereti ovu dvojicu. Zato nam protivnik brzo dolazi na 20-30m i čeka kiks koji je neminovan stalnim izbijanjem na našu zadnju liniju.
3. Demirović nije Ibišević golgeterski. U ovoh formaciji, on ne može nadoknaditi nedostatak veznog reda pritiskujući protivničku zadnju liniju koja treba iznijeti loptu ka našoj polovici. To je pogubno 90min i beskorisno!
4. Hidriranje se mora podesiti. Padamo nakon druge pauze, nije dobra formula! Toplo preporučavam metod Vahe, osvježavanja svakih 5 do 15min.
5. Esmir i Kerim mogu igrati skupa samo u formaciji 4-3-3 gdje čine napadački trio sa centarforom. I nikako drugačije. Ostalo je duplanje bokova i otvaranje sredine protivnicima na izvolite.
6. Da bi napredovali, moramo igrati u formaciji sa 3 u sredini, da li sa 4-5-1, ili 5-3-2 sa ofanzivnim bekovima koji transformišu u 3-5-2, ili 4-3-3. Formacija 4-4-2 više ne dolazi u obzir jer nemamo igrači veznu četvorku.
7. Najvažniji segment za kraj. Psiha. Sve što trebaju je da igraju i uživaju bez ikakvog opterećenja za ishod. Već su naši junaci. Totalno ih izolovati od euforije, očekivanja i medija.
1. Ofanzivnim bekovima i sa krilima, mi ne igramo 4-4-2 već 4-2-4 gdje nam se povrh svega bekovi i krila nerijetko sudaraju kako u ofanzivi, tako i na sredini terena sa pasovima.
2. Nama sredinu iz utakmice u utakmicu igraju samo 2 čovjeka i golem teret na njih pada jer im je zona pokrivanja i kretanja od 16 do 16 po vertikali i preko 40m poprečno. Dovoljno je da protivnik izvede formaciju 3-5-2 ili 4-3-3 i oprereti ovu dvojicu. Zato nam protivnik brzo dolazi na 20-30m i čeka kiks koji je neminovan stalnim izbijanjem na našu zadnju liniju.
3. Demirović nije Ibišević golgeterski. U ovoh formaciji, on ne može nadoknaditi nedostatak veznog reda pritiskujući protivničku zadnju liniju koja treba iznijeti loptu ka našoj polovici. To je pogubno 90min i beskorisno!
4. Hidriranje se mora podesiti. Padamo nakon druge pauze, nije dobra formula! Toplo preporučavam metod Vahe, osvježavanja svakih 5 do 15min.
5. Esmir i Kerim mogu igrati skupa samo u formaciji 4-3-3 gdje čine napadački trio sa centarforom. I nikako drugačije. Ostalo je duplanje bokova i otvaranje sredine protivnicima na izvolite.
6. Da bi napredovali, moramo igrati u formaciji sa 3 u sredini, da li sa 4-5-1, ili 5-3-2 sa ofanzivnim bekovima koji transformišu u 3-5-2, ili 4-3-3. Formacija 4-4-2 više ne dolazi u obzir jer nemamo igrači veznu četvorku.
7. Najvažniji segment za kraj. Psiha. Sve što trebaju je da igraju i uživaju bez ikakvog opterećenja za ishod. Već su naši junaci. Totalno ih izolovati od euforije, očekivanja i medija.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Bravo, sve si pravilno rekao. Dodat cu jos da ta 4-2-4 nebi bila "toliko" losa ako smo imali CM koji znaju i defanzivne zadatke, i pasove graditi, i sa loptom prelaziti igrace 1 na 1. Nasi mozda znaju samo jedan od te tri. Dakle, odlicne klase CM kao sto je naprimijer Kone u Kanadi koji igraju slicnu formaciju, nebi ovo ovoliko lose izgledalo. Al jednostavno, ova formacija ne funksionise nikako, jer ne pase sa kojim igracima imamo. I to sto Barbarez i nas stab uvijek reagira kasno dosta me zabrinjava, i onda jos govori da igramo dobro na press konferenciju iza, jer ovo je vec duze vrijeme, sve sto si napisao, vrlo ocigledno.gazijabih je napisao/la: ↑19 jun 2026, 18:31Kratko ću se osvrnuti na sljedeće:
1. Ofanzivnim bekovima i sa krilima, mi ne igramo 4-4-2 već 4-2-4 gdje nam se povrh svega bekovi i krila nerijetko sudaraju kako u ofanzivi, tako i na sredini terena sa pasovima.
2. Nama sredinu iz utakmice u utakmicu igraju samo 2 čovjeka i golem teret na njih pada jer im je zona pokrivanja i kretanja od 16 do 16 po vertikali i preko 40m poprečno. Dovoljno je da protivnik izvede formaciju 3-5-2 ili 4-3-3 i oprereti ovu dvojicu. Zato nam protivnik brzo dolazi na 20-30m i čeka kiks koji je neminovan stalnim izbijanjem na našu zadnju liniju.
3. Demirović nije Ibišević golgeterski. U ovoh formaciji, on ne može nadoknaditi nedostatak veznog reda pritiskujući protivničku zadnju liniju koja treba iznijeti loptu ka našoj polovici. To je pogubno 90min i beskorisno!
4. Hidriranje se mora podesiti. Padamo nakon druge pauze, nije dobra formula! Toplo preporučavam metod Vahe, osvježavanja svakih 5 do 15min.
5. Esmir i Kerim mogu igrati skupa samo u formaciji 4-3-3 gdje čine napadački trio sa centarforom. I nikako drugačije. Ostalo je duplanje bokova i otvaranje sredine protivnicima na izvolite.
6. Da bi napredovali, moramo igrati u formaciji sa 3 u sredini, da li sa 4-5-1, ili 5-3-2 sa ofanzivnim bekovima koji transformišu u 3-5-2, ili 4-3-3. Formacija 4-4-2 više ne dolazi u obzir jer nemamo igrači veznu četvorku.
7. Najvažniji segment za kraj. Psiha. Sve što trebaju je da igraju i uživaju bez ikakvog opterećenja za ishod. Već su naši junaci. Totalno ih izolovati od euforije, očekivanja i medija.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Vasilj; Dedić, Kolašinac, Katić, Memić; Bašić, Šunjić, Alajbegović, Bajraktarević; Džeko, Lukić.
Kolašincu nije baš prirodna pozicija lijevi štoper u formaciji sa 4 nazad, ali za ovaj meč je prihvatljivo jer nemaju neku grdosiju da ima prednost u skoku. Može koliko-toliko pomoći u izgradnji napada. Dedić na lijevom beku, Memić na desnom kao ofanzivniji bekovi, Šunjić i Bašić u sredini, Kerim i Esmir krila i u napadu dva jablana - Džeko i Lukić.
Ovdje ćemo definitivno moći spamati naše najjača oružja - igru preko krila. Napuniti njihovih 16m sa Džekom i Jovom, spamati centaršut.
Kolašincu nije baš prirodna pozicija lijevi štoper u formaciji sa 4 nazad, ali za ovaj meč je prihvatljivo jer nemaju neku grdosiju da ima prednost u skoku. Može koliko-toliko pomoći u izgradnji napada. Dedić na lijevom beku, Memić na desnom kao ofanzivniji bekovi, Šunjić i Bašić u sredini, Kerim i Esmir krila i u napadu dva jablana - Džeko i Lukić.
Ovdje ćemo definitivno moći spamati naše najjača oružja - igru preko krila. Napuniti njihovih 16m sa Džekom i Jovom, spamati centaršut.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Nema šanse da se krene bez Demirovica. A i da se krene, bolje Mahmic nego Lukic. Jer sa ta dva veznjaka, bojim se da ćemo preskakati igru i protiv ovih.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
A ko ce spamati? Da nece Sunjic mozda? Dva destruktivca u sredini, morace se Dzeko opet spustati na centar po loptu. Ti ofanzivni bekovi sto ih spominjes ce praviti propuh nazad, a naprijed ces duplirati krila koja neces moci upotrijebiti jer im niko nece znati dati dubinsku loptu. Bukvalno govoris da treba da igramo kao prve dvije utakmice, ali oslabljeni nazad gdje nemas Tarika koji je jedini imao dugu loptu i mogao gurnuti krila duboko.CAGarfia je napisao/la: ↑19 jun 2026, 19:14Vasilj; Dedić, Kolašinac, Katić, Memić; Bašić, Šunjić, Alajbegović, Bajraktarević; Džeko, Lukić.
Kolašincu nije baš prirodna pozicija lijevi štoper u formaciji sa 4 nazad, ali za ovaj meč je prihvatljivo jer nemaju neku grdosiju da ima prednost u skoku. Može koliko-toliko pomoći u izgradnji napada. Dedić na lijevom beku, Memić na desnom kao ofanzivniji bekovi, Šunjić i Bašić u sredini, Kerim i Esmir krila i u napadu dva jablana - Džeko i Lukić.
Ovdje ćemo definitivno moći spamati naše najjača oružja - igru preko krila. Napuniti njihovih 16m sa Džekom i Jovom, spamati centaršut.
U novi boj...
-
Marokanci58
- Postovi: 675
- Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
- Lokacija: Gračanica
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Naravno da će degenerik kockarski opet izvesti na teren i Demiroviča i Tahirovića da može u slučaju pobjede reci TRUST IN PROCESS USTA GA YEBEM EGOMANIJAČKA
BRATSTVO GRAČANiCA
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ovo je utakmica u kojoj će i ovako osakaćen vezni red imati loptu u nogama. Jedino ako Arapi izađu kao Brazil 2002. godine.Bejker je napisao/la: ↑19 jun 2026, 19:21A ko ce spamati? Da nece Sunjic mozda? Dva destruktivca u sredini, morace se Dzeko opet spustati na centar po loptu. Ti ofanzivni bekovi sto ih spominjes ce praviti propuh nazad, a naprijed ces duplirati krila koja neces moci upotrijebiti jer im niko nece znati dati dubinsku loptu. Bukvalno govoris da treba da igramo kao prve dvije utakmice, ali oslabljeni nazad gdje nemas Tarika koji je jedini imao dugu loptu i mogao gurnuti krila duboko.CAGarfia je napisao/la: ↑19 jun 2026, 19:14Vasilj; Dedić, Kolašinac, Katić, Memić; Bašić, Šunjić, Alajbegović, Bajraktarević; Džeko, Lukić.
Kolašincu nije baš prirodna pozicija lijevi štoper u formaciji sa 4 nazad, ali za ovaj meč je prihvatljivo jer nemaju neku grdosiju da ima prednost u skoku. Može koliko-toliko pomoći u izgradnji napada. Dedić na lijevom beku, Memić na desnom kao ofanzivniji bekovi, Šunjić i Bašić u sredini, Kerim i Esmir krila i u napadu dva jablana - Džeko i Lukić.
Ovdje ćemo definitivno moći spamati naše najjača oružja - igru preko krila. Napuniti njihovih 16m sa Džekom i Jovom, spamati centaršut.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
ti koji psujes ljudima djecu i zelis smrt dajes u humanitarne svrhe
prije ce bit da obijas dzematske kase i krades patike raji dok su na dzumi, cuj ono dadne u humanitarne svrhe a nema hljeba za jest sestru yebo
naprijed rejal
Online
Trenutno korisnika/ca: al87, bh22, FerdinandF, Fouzi1, Google [Bot], greenwood, kouadio, LeCoq, lisander, Matterhorn22, Mostarska, PeppermintSA, Rio12345, s4mke, soxx, tuzlanskinacin, VivaLaLiberta i 133 gosta.


