Amar Dedić

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
hurem
Postovi: 10141
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la hurem » 20 jun 2026, 00:42

Nije mu bilo lahko ove dvije utakmice ali se očekivalo više bar od njega. Bilo je i sinoc izgubljenih lopti i pogrešnih rješenja, ali i dobrih intervencija.
Sto se tice žutog smatram da je prestrogo i da je sudija nasjeo na reakciju protivničkog igrača.

U konacnici, iako se nisu činili najkompatibilnijim Bajraktarevic i on u prethodnim utakmicama, ipak mu je puno lakše igrati s Esmirom ispred njega nego s Amarom.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 19191
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la akisarajevo92 » 20 jun 2026, 03:19

Imam dojam da ga smatram daleko kvalitetnijim igracem nego sto on zapravo jeste pa cesto ostanem razocaran njegovim partijama

treba sniziti ocekivanja, ovo sto on igra nije nista bolje od prime Mujdze u dresu reprezentacije
Don't believe the hype.

Diadora
Postovi: 683
Pridružen/a: 18 nov 2024, 03:49
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Diadora » 20 jun 2026, 03:43

Ostavljen Kao na streljani, zavaljen, 6 7 intervencija vrhunskih u odbrani. Nekoliko odlicnih poteza je imao, iskreirao je vise nego ova veznjaka zajedno. Nerijetko Sam protiv 2 3 svicarca. Ova utakmica je zapravo potvrdila da je momak top nivo. Sa 2 igraca manje na sredini ni prajm Dani Alves ne bi mogao bolje

dena24
Postovi: 411
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la dena24 » 20 jun 2026, 04:10

nemojte zaboraviti da je momak tek napunio 23 godine, ali ima mane, pogotovo defanzivno .. prvenstveno protiv fizički jakih krila. To se vidi i kada igra za Benficu. On je veoma ofanzivan bek koji se svojom tehnikom i brzinom često uključuje u napad, ali iz struktuiranog građenja igre. Zato to ne viđamo u reprezentaciji, osim u utakmici protiv Italije, kada su se Italijani sami od sebe povukli.

Borio se kao lav jedan na jedan, kako protiv Kanade tako i jučer protiv Švicarske, ali nema skoro nikakvu podršku, niti iz veznog reda niti u napadu. mislim, ako sam dobro vidio, da je jučer nekih 60 minuta igrao kao full back u 3-5-2 kad je memic presao na lijevu stranu, s tim što naprijed nije imao nikoga za odigravanje, niti je iko krpio rupe iza njega kada bi krenuo naprijed. Tako je, manje više, i primljen prvi gol.

Sto vise i vise nasih utakmica odgledam steknem dojam da nam je vjerovatno najveci problem sto imamo tako mladu repku. zapravo to sto nas je dovelo do SPa. vidi se dosta takticke nezrelost u ekipi.

rossonero85
Postovi: 542
Pridružen/a: 13 maj 2026, 21:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la rossonero85 » 20 jun 2026, 04:20

Dečko je igrao sam protiv svih na desnoj strani, bez ikakve podrške i već poslije prvih 15-20 minuta se vidjelo da će izginuti protiv ovog šejtana Ndoyea i ostalih Švicaraca koji su nanjušili krv po našoj desnoj strani.

Futbol
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 mar 2026, 11:50
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Futbol » 20 jun 2026, 07:39

Dedic je odigrao solidno protiv Švicarske. Ndoye je jedan od uspješnijih igrača u duelima u dosadašnjem toku SP-a. Yakin je odradio vrhunski posao s izmjenama. Poslije utakmice je izjavio da je čekao da se naši igrači umore, pa da ubaci Vargasa I ostale. Posebno je naglasio tu našu desnu stranu.

rossonero85
Postovi: 542
Pridružen/a: 13 maj 2026, 21:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la rossonero85 » 20 jun 2026, 07:48

Svi su govorili kako nam je lijeva strana ranjiva zbog Kolašinca koji je u godinama, a Alajbegović nije neki čovjek od defanzive, a na kraju se ispostavilo da nam je desna strana još ranjivija sa nesretnim Dedićem koji ostaje sam na vjetrometini, dok se naš stručni štab odluči šta će sa Bajraktarevićem i hoće li Memić igrati lijevog ili desnog beka, ili lijevo ili desno krilo. :crazy:

Avatar
Spahic98
Postovi: 1199
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Spahic98 » 20 jun 2026, 14:04

akisarajevo92 je napisao/la:
20 jun 2026, 03:19
Imam dojam da ga smatram daleko kvalitetnijim igracem nego sto on zapravo jeste pa cesto ostanem razocaran njegovim partijama

treba sniziti ocekivanja, ovo sto on igra nije nista bolje od prime Mujdze u dresu reprezentacije
Nasi navijaci predstavljaju dedica kao neku svjetsku klasu a on je daleko od toga
Mujdza je bio dobar igrac sa preko 100 meceva u bundesligi
Nije dedic nikakva klasa za mujdzu
BUCA POTOK



FUDBALSKI KLUB SARAJEVO

Marokanci58
Postovi: 650
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Marokanci58 » 20 jun 2026, 14:07

100 metara terena pokriva sam logično da umre u 15 minuti.

Još jedna žrtva kockarske ublehe.
BRATSTVO GRAČANiCA

FerdinandF
Postovi: 596
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la FerdinandF » 20 jun 2026, 14:13

rossonero85 je napisao/la:
20 jun 2026, 04:20
Dečko je igrao sam protiv svih na desnoj strani, bez ikakve podrške i već poslije prvih 15-20 minuta se vidjelo da će izginuti protiv ovog šejtana Ndoyea i ostalih Švicaraca koji su nanjušili krv po našoj desnoj strani.
U redu. Odigrao sam. Ali zašto ne podigneš nogu da bar pokušaš spriječiti opasan centaršut. I u prvoj i u drugoj utakmici je puštao da centriraju ko da ga nema.

Avatar
Beduin
Postovi: 19468
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Beduin » 20 jun 2026, 14:16

Volio bih da LN odigramo u 433 gdje bi i Dedic mogao vise dati u igri prema naprijed. Fale njegovi ulasci sto okomito, sto po liniji ubacaji u 16m.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Coolpanda24
Postovi: 3173
Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Coolpanda24 » 20 jun 2026, 19:08



I on jadan isfrustriran što se toliko branimo 😁 Hajd da vidimo šta će pokazati u srijedu…

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Shevko » 20 jun 2026, 19:13

Bilo mi ga je žao nakon što je ostavljen sam da izgine protiv Švicarske, ne leži mu ova ultra defanzivna postavka pa je onda pogubljen i u posjedu.

Njegov centaršut je bio za Tabakov zlatni gol protiv Italije.

MostarNeretva
Postovi: 727
Pridružen/a: 11 jul 2024, 09:30
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la MostarNeretva » 20 jun 2026, 19:42

Nas daleko najbolji igrac protiv Svice

Avatar
PasodelMar
Postovi: 701
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:08
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la PasodelMar » 20 jun 2026, 21:39

Meni je čudno da "stručni štab" gleda čitavu utakmicu monitorom iz ptičije perspektive i nije u stanju uvidjeti da je Amar bio skoro čitavu utakmicu osuđen igrati protiv 3 igrača Svicarske. Gurati momka 90m protiv onakvih igrača samog po jednoj strani je fakat nestvarno. Sa druge strane, on meni više nije za beka, jednostavno nije dovoljno agresivan i jak u djelima i samo prati igrača ali ne zaustavlja ni jedan centaršut. Brz je, prodoran je, ali nije pravo riješenje na beku.

Avatar
jasmin10
Postovi: 14897
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la jasmin10 » 20 jun 2026, 21:54

Dobro je pa je i igračima pun qrac ove taktike. Očekujem da proradi inat i da zgazimo Katar.

Avatar
emir_
Postovi: 6395
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: Amar Dedić

Post Postao/la emir_ » 20 jun 2026, 21:55

PasodelMar je napisao/la:
20 jun 2026, 21:39
Meni je čudno da "stručni štab" gleda čitavu utakmicu monitorom iz ptičije perspektive i nije u stanju uvidjeti da je Amar bio skoro čitavu utakmicu osuđen igrati protiv 3 igrača Svicarske. Gurati momka 90m protiv onakvih igrača samog po jednoj strani je fakat nestvarno. Sa druge strane, on meni više nije za beka, jednostavno nije dovoljno agresivan i jak u djelima i samo prati igrača ali ne zaustavlja ni jedan centaršut. Brz je, prodoran je, ali nije pravo riješenje na beku.
Definitivno nije bočni ali može biti najbolji u tekmi kakva je vs. Qatar gdje idemo na pobjedu.
4-IN-A-ROW

Iceplayer
Postovi: 2185
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Iceplayer » 20 jun 2026, 22:04

emir_ je napisao/la:
20 jun 2026, 21:55
PasodelMar je napisao/la:
20 jun 2026, 21:39
Meni je čudno da "stručni štab" gleda čitavu utakmicu monitorom iz ptičije perspektive i nije u stanju uvidjeti da je Amar bio skoro čitavu utakmicu osuđen igrati protiv 3 igrača Svicarske. Gurati momka 90m protiv onakvih igrača samog po jednoj strani je fakat nestvarno. Sa druge strane, on meni više nije za beka, jednostavno nije dovoljno agresivan i jak u djelima i samo prati igrača ali ne zaustavlja ni jedan centaršut. Brz je, prodoran je, ali nije pravo riješenje na beku.
Definitivno nije bočni ali može biti najbolji u tekmi kakva je vs. Qatar gdje idemo na pobjedu.
Dečko igra strašan fudbal naš jedini igrač baš za top 5 svjetskih klubova tipa Real, Bayern itd...

Kizo886
Postovi: 57
Pridružen/a: 12 apr 2026, 17:09
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Kizo886 » 20 jun 2026, 22:11

Iceplayer je napisao/la:
20 jun 2026, 22:04
emir_ je napisao/la:
20 jun 2026, 21:55
PasodelMar je napisao/la:
20 jun 2026, 21:39
Meni je čudno da "stručni štab" gleda čitavu utakmicu monitorom iz ptičije perspektive i nije u stanju uvidjeti da je Amar bio skoro čitavu utakmicu osuđen igrati protiv 3 igrača Svicarske. Gurati momka 90m protiv onakvih igrača samog po jednoj strani je fakat nestvarno. Sa druge strane, on meni više nije za beka, jednostavno nije dovoljno agresivan i jak u djelima i samo prati igrača ali ne zaustavlja ni jedan centaršut. Brz je, prodoran je, ali nije pravo riješenje na beku.
Definitivno nije bočni ali može biti najbolji u tekmi kakva je vs. Qatar gdje idemo na pobjedu.
Dečko igra strašan fudbal naš jedini igrač baš za top 5 svjetskih klubova tipa Real, Bayern itd...
Da, Muharemović je za GOŠK Gabelu.

Iceplayer
Postovi: 2185
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Iceplayer » 20 jun 2026, 22:14

Kizo886 je napisao/la:
20 jun 2026, 22:11
Iceplayer je napisao/la:
20 jun 2026, 22:04
emir_ je napisao/la:
20 jun 2026, 21:55

Definitivno nije bočni ali može biti najbolji u tekmi kakva je vs. Qatar gdje idemo na pobjedu.
Dečko igra strašan fudbal naš jedini igrač baš za top 5 svjetskih klubova tipa Real, Bayern itd...
Da, Muharemović je za GOŠK Gabelu.
Muharemović je više za Inter, Barcelonu, Arsenal...

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bosniacum Lilium, dena24, GIBRA, Harare, MiranGlasnic, Proximic, random11, Zgemboo89 i 45 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []