24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

bordobijeli
Postovi: 18324
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la bordobijeli » 20 jun 2026, 19:08

Ocekujem da Švedi izgub od Holandije i Japana i ostanu na 3 boda :kafa: .

visarionovich
Postovi: 22
Pridružen/a: 18 nov 2025, 13:40
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la visarionovich » 20 jun 2026, 19:08

kouadio je napisao/la:
20 jun 2026, 12:44
Od ukupno 495 mogućih scenarija za prolazak trećeplasiranih ekipa, mi (B3) idemo na prvoplasiranog iz grupe E (E1) u samo jednom jedinom slučaju.

Taj scenario se aktivira isključivo ako dalje prođu trećeplasirane reprezentacije iz grupa B, E, G, H, I, J, K i L.

Pojednostavljeno: da bismo izvukli E1, sa prvenstva moraju ispasti trećeplasirane ekipe iz grupa A, C, D i F. Bilo koja druga kombinacija otpisanih ekipa nas (pod uslovom da prođemo) šalje nas na D1 a to je Amerika
Iz A i C grupa sasvim je realno da treceplasirani ispadnu

Tramvaji29877
Postovi: 229
Pridružen/a: 27 jan 2025, 15:49
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Tramvaji29877 » 20 jun 2026, 19:23

bordobijeli je napisao/la:
20 jun 2026, 19:08
Ocekujem da Švedi izgub od Holandije i Japana i ostanu na 3 boda :kafa: .
Poprilično realan razvoj događaja.

Avatar
Surreal
Postovi: 11828
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Surreal » 20 jun 2026, 20:49

Ja prelošeg termina nokaut faze, u 2 u jutro, a ispit u 12, šta činiti :mrgreen:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?
Smrt je ništa. Smrt ne boli. Uživaj - to je smisao.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13326
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la StevieG8 » 20 jun 2026, 20:51

Surreal je napisao/la:
20 jun 2026, 20:49
Ja prelošeg termina nokaut faze, u 2 u jutro, a ispit u 12, šta činiti :mrgreen:
Naspavaj se za ispit svakako ce biti :guz:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
emir_
Postovi: 6433
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la emir_ » 20 jun 2026, 21:16

Surreal je napisao/la:
20 jun 2026, 20:49
Ja prelošeg termina nokaut faze, u 2 u jutro, a ispit u 12, šta činiti :mrgreen:
I kolo nakon toga je u 2h ujutro. :mrgreen:
4-IN-A-ROW

Avatar
Clutch
Postovi: 7195
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Clutch » 20 jun 2026, 21:17

Confiance je napisao/la:
20 jun 2026, 17:54
bh22 je napisao/la:
20 jun 2026, 17:49
Evo trenutno najvjerovatniji knockout put da dobijemo Katara.

slika
Malo je offtopic, ali kako se samo zrijeb Argentincima otvorio. Cist put do polufinala :D
Iako su kiksali u prvom kolu, mislim da je realnije da Portugal bude 1. u grupi ispred Kolumbije. U tom slucaju oni idu na Argentinin dio zdrijeba i susreli bi se u cetvrtfinalu.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Alipasino
Postovi: 9007
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Alipasino » 20 jun 2026, 22:00

Igraci dogovorite se izmedzu.Svi u napad.Ne slusajte amatera na klupi.Nismo dosli samo se branit.Dosli smo i mi nesto pokazat da znamo.Izjave Dzeke ponasanje Bajraktarevica izjava Dedica mi nesto kaze da su igraci nezadovoljni amaterom na klupi koji neda nasim da igraju kako mogu.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24466
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Goalgetter » 20 jun 2026, 22:14

Ova utakmica ce biti nesto tipa one dvije protiv Kipra sto smo odigrali, protivnik nekvalitetan, ali neugodni i brzi uz puno trke. A nismo se proslavili protiv takvih protivnika. Brine me sto i protiv Paname i Makedonije nismo pokazali da imamo jos tu kvalitetu da rjesavamo takve protivnike gdje smo mi favoriti sa dva-tri gola razlike. Pogotovo na ovakvom nivou.

babino
Postovi: 8028
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la babino » 20 jun 2026, 22:22

Goalgetter je napisao/la:
20 jun 2026, 22:14
Ova utakmica ce biti nesto tipa one dvije protiv Kipra sto smo odigrali, protivnik nekvalitetan, ali neugodni i brzi uz puno trke. A nismo se proslavili protiv takvih protivnika. Brine me sto i protiv Paname i Makedonije nismo pokazali da imamo jos tu kvalitetu da rjesavamo takve protivnike gdje smo mi favoriti sa dva-tri gola razlike. Pogotovo na ovakvom nivou.
ma rijesicemo ove bez velikih problema, jednostavno su svi u ekipi svjesni da se to mora odraditi, sto i ove izjave pokazuju.
Nemaju te ranije tekme nikakve veze sa ovom protiv arapa. Koga god da izvede na teren, jaci smo i momci ce bas zapeti da ovo do sada isprave.

Avatar
Padovan
Postovi: 13219
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Padovan » 20 jun 2026, 22:36

Najjaci su ovi sto smatraju da Dedic, Dzeko kritikuju SŠ, vi ste bas smijesni, pa nije njima receno stanite na 16 metara i branite se 90 minuta, Dedić je to dobro rekao fali samopouzdanja, fali muda za naprijed, nazad je to ok. Pa nije Barbarez rekao Memiçu da centrira u tribine u situacija kada je mogao povući i doći u poziciji da Demirovića ostavi na tap in ili Kolašinac da ne šuta u situacija kada je šut bio najbolji izbor, ili ovi alibi pasovi, to su odluke igrača na terenu, a ne SŠ. Jeste defanzivnija postava, i logika je bila takva da se odigraju ove dvije na taj nači , samo sto fali tog balansa prema naprijed i više muda, manje prvom do sebe, općenito svima osim Muharemoviću.

Daduli
Postovi: 1048
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Daduli » 20 jun 2026, 22:38

Ovo kako piše na wikipedijinoj stranici i FIFA-inoj znači da prvoplasirana grupe E prva dobija protivnika - trećeplasiranog iz određenih grupa, prvo grupa A, ako nema (vjerovatno neće biti), onda grupa B: https://en.wikipedia.org/wiki/2026_FIFA ... kout_stage

Ako je tako (a ubijeđen sam da jeste), ovo je odlično, posebno jer za sad ima izgleda da Njemačka ne bude ta prva u grupi nego Obala Slonovače.
Glory Glory Man United

Avatar
Spahic98
Postovi: 1211
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Spahic98 » 20 jun 2026, 22:44

Marokanci58 je napisao/la:
20 jun 2026, 16:05
Da smo najgora ekipa do sada na SP jesmo ali ovo protiv Katra je najveca utakmica u historiji. Donosi ti utakmicu protiv domaćina Amerike u nokaut fazi. To bi bila najveća promocija imena države i najgledanija utakmica Bosne i Hercegovine u historiji

1.Amerika Bosna
2.Argentina Bosna
3.Bosna Italija

Potrebna nam je ova utakmica ali kako moralisati igrače kad se sve izgubilo i želja i motiv i momentum, sloga itd...
Nema sanse da bi USA bila gledanija od Mesijeve prve utakmice u brazilu 2014
BUCA POTOK



FUDBALSKI KLUB SARAJEVO

RodjeniiBrato
Postovi: 1257
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la RodjeniiBrato » 20 jun 2026, 22:44

Dva drveta u veznom redu koja moraju biti motor ekipe zajedno imaju 50 60 pasova protiv Švicarske. Nije nista proslo kroz sredinu ima godina.
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶

Avatar
231983
Postovi: 2136
Pridružen/a: 25 sep 2020, 00:08
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la 231983 » 20 jun 2026, 22:46

Surreal je napisao/la:
20 jun 2026, 20:49
Ja prelošeg termina nokaut faze, u 2 u jutro, a ispit u 12, šta činiti :mrgreen:
Bit ce rokova, a prolazak među 16 ko zna kad ćeš opet imati priliku da vidiš ;)

Daduli
Postovi: 1048
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Daduli » 20 jun 2026, 23:03

Ova utakmica može biti i proba za neke nove zamisli , novu formaciju ili neke igrače na drugim pozicijama (npr. Demirović na lijevom krilu).

Možda da počne 4-5-1 : Vasilj-Memić, Katić, Kolašinac, Dedić-Bašić, Hadžiahmetović-Bajraktarević, Mahmić, Demirović-Džeko, pa da pređe na 4-4-2, da vidi kako se Mahmić snalazi u toj formaciji. Nakon toga neka ubaci Alajbegovića, Lukića i Tabakovića i ovog svog Benju i Šunjića.
Glory Glory Man United

1921ljoze
Postovi: 793
Pridružen/a: 09 mar 2023, 13:05
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la 1921ljoze » 20 jun 2026, 23:08

U rasporedu kombinacija, grupa D ima prioritet da "pokupi" grupu B ako grupa A otpadne. Da se to ne bi desilo, potrebno je da se poklopi scenario u kojem trećeplasirani iz grupe D (npr. Paragvaj ili Australija) i grupe F (npr. Japan) potpuno ispadnu s turnira, što bi primoralo FIFA-in algoritam da preraspodijeli BiH (grupu B) direktno na grupu E. [1]

Zaključak: Ako treći iz grupe A ispadne, Zmajevi idu na grupu E samo ako istovremeno ispadnu i trećeplasirane ekipe iz grupa D i F, a prođu ekipe iz grupa B i C zajedno sa većinom ekipa iz drugog dijela turnira (od G do K). [1]

Harare
Postovi: 9
Pridružen/a: 17 maj 2026, 08:58
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Harare » 20 jun 2026, 23:09

Vasilj - Memić,Katić,Hadzikadunić,Sejo -
Dedić, Hadzija, Bašić, Alajbegović -
Mahmić -
Demir ...


Džekson zadnijh pola sata...

Daduli
Postovi: 1048
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Daduli » 20 jun 2026, 23:11

1921ljoze je napisao/la:
20 jun 2026, 23:08
U rasporedu kombinacija, grupa D ima prioritet da "pokupi" grupu B ako grupa A otpadne. Da se to ne bi desilo, potrebno je da se poklopi scenario u kojem trećeplasirani iz grupe D (npr. Paragvaj ili Australija) i grupe F (npr. Japan) potpuno ispadnu s turnira, što bi primoralo FIFA-in algoritam da preraspodijeli BiH (grupu B) direktno na grupu E. [1]

Zaključak: Ako treći iz grupe A ispadne, Zmajevi idu na grupu E samo ako istovremeno ispadnu i trećeplasirane ekipe iz grupa D i F, a prođu ekipe iz grupa B i C zajedno sa većinom ekipa iz drugog dijela turnira (od G do K). [1]
Što se tiče nas za 1/16 finala bolje je da idemo na Obalu Slonovače, ali to onda znači da ideš ako prođeš u osmini finala na Francusku ili Norvešku. Mislim da bi tu završili turnir sigurno. Moguće da Njemačka namjerno pušta ovo sad da izbjegne ove dvije reprezentacije.

Ako odemo na SAD i prođemo igramo sa boljim iz duela Belgije i (valjda) Senegala.

Vjerovatno je onda bolje na SAD ići.
Glory Glory Man United

Shevko
Postovi: 605
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Shevko » 20 jun 2026, 23:13

Daduli je napisao/la:
20 jun 2026, 23:11
1921ljoze je napisao/la:
20 jun 2026, 23:08
U rasporedu kombinacija, grupa D ima prioritet da "pokupi" grupu B ako grupa A otpadne. Da se to ne bi desilo, potrebno je da se poklopi scenario u kojem trećeplasirani iz grupe D (npr. Paragvaj ili Australija) i grupe F (npr. Japan) potpuno ispadnu s turnira, što bi primoralo FIFA-in algoritam da preraspodijeli BiH (grupu B) direktno na grupu E. [1]

Zaključak: Ako treći iz grupe A ispadne, Zmajevi idu na grupu E samo ako istovremeno ispadnu i trećeplasirane ekipe iz grupa D i F, a prođu ekipe iz grupa B i C zajedno sa većinom ekipa iz drugog dijela turnira (od G do K). [1]
Što se tiče nas za 1/16 finala bolje je da idemo na Obalu Slonovače, ali to onda znači da ideš ako prođeš u osmini finala na Francusku ili Norvešku. Mislim da bi tu završili turnir sigurno. Moguće da Njemačka namjerno pušta ovo sad da izbjegne ove dvije reprezentacije.

Ako odemo na SAD i prođemo igramo sa boljim iz duela Belgije i (valjda) Senegala.

Vjerovatno je onda bolje na SAD ići.
I jedni i drugi imaju crnce koji će nas razbiti kao Manzanbi u četvrtak, tako da nam se turnir tu zavrsava kako god

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: D97, Fouzi1, Grunf, Sensei, StevieG8, TefalTava, Zabit i 61 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []