Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
PasodelMar
Postovi: 701
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:08
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la PasodelMar » 21 jun 2026, 00:03

Madal je napisao/la:
20 jun 2026, 23:59
AllGunsBlazing je napisao/la:
20 jun 2026, 23:43
Niko ne ocekuje da ce igrac Brondbya dominirati sredinom, vec svi ocekujemo da igrac Brondbya zavrsi na klupi jer nista nije pokazao.

Drugo, vezni red ispodprosjecan, hajmo ga oslabit tako sto cemo igrati sa igracem manje u veznom redu od protivnika.
Stvarno ima logike to sto si napisao. U Ligi nacija smo igrali tako. Cesto i bez Tahirovica jer smo mijenjali na poluvremenima cijeli vezni red. Kako ti se svidjela nasa pas igra tada?
Debilu, tada smo igrali 5-3-2 i bili pregaženi na sredini terena. Ljudi ovdje pišu da treba pojačati vezni red sa dodatnim igračem ili dva igraca, jedan iz odbrane u vezni red i jedan iz napada, što je onda 4-5-1, umjesto 5-3-2. To je skroz druga priča i druga pas igra naspram ovog što igramo sada. Nemoguće da si toliko glup, ybte.

Avatar
Madal
Postovi: 5984
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 00:07

Shh pacove.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 00:08

Madal je napisao/la:
20 jun 2026, 23:53
Pa u tome sto si nabrojao, napisao si 3 napadaca a zelja mnogih je da igramo samo sa jednim od ta 3. Nema to bas nekog smisla.
Dalje dosta je to uljepsano napisano. Taj iz PSVa je do skoro igrao za B tim. Taj iz Salzburga igra prvu profesionalnu sezonu fudbala.
I Tahirovic je bio u Romi pa se moglo pisati imamo igraca Rome a go je qurac.
Zatim, mi imamo vrlo malo iznadprosjecnih igraca. To je bitno zbog iskustva igranja na visokom nivou, duel igre, citanja utakmice, pracenja taktickih zamisli i slicno. To se vidjelo na Kerimu i Esmiru da nisu igrali ove utakmice. Pa mi crveni dobili Esmir stoji kao da je Messi jbt.
Onda svi ti igraci koji su iznadprosjecni, a imamo ih malo, igraju drugacije uloge u klubovima i ne igraju svi identican stil pa da samo tako s njima igramo. Pa prvi Kolasinac uopste ovo ne igra ovo u klubu.
Veoma logicno razmisljanje je da postavimo formaciju da godi najvecem broju igraca i da ih sto vise natrpamo u prvih 11. To i radimo.

Jedan od vecih zajeba je sto su vama u ocima Kerim i Esmir igracine. A oni to nisu nego ce tek postati aBd.
Nije uljepšano, nije ni cilj da predstavim naše nekim igračinama ali jest mi bio cilj da pokažem da mi nemamo uopšte loš roster. Ova ekipa nije loša uopšte, loša ekipa ne može dvaput pobijediti Rumuniju, držati na konopcima Austriju i Kanadu u gostima, pobijediti Vels i jednu Italiju. U baražu nakon gola smo krenuli u napad i bili jako dobri.

Nisu oni igračine ali jesu jako dobri igrači i mogu ponudit daleko više od ovoga što sad nude u nekom drugačijem sistemu. Sistemu gdje neće primati loptu na centru već 30m od gola i biti u situaciji da idu 1v1 češće. Nama fali odlučnosti, hrabrosti, samopouzdanja što i sam Dedić kaže, imamo limitiran vezni red a mi ga limitiramo još više jer stavimo da idu 2v3(4) i ne mogu oni tu ništa. Onda gubimo i Dedića jer nema lopti, Esmira jer ga mogu udvajat, Kerima isto ko i Esmira.

Ono što hoću reći, ova ekipa može igrati ofanzivno daleko bolje, imamo igrače za to, nismo ni najmanje loši.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

izdzezveubrazil
Postovi: 3322
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la izdzezveubrazil » 21 jun 2026, 00:12

Neka advokati brane antifudbal do mile volje, ali evo Džeki je muka, Dediću je muka, Begoviću je muka, Ibrulju koji je bio advokat Barbareza je muka...

Ne može se ovako igrati i tačka. Eto vi vjerujte da može, ali nemojte se čuditi ako se ovo nastavi, pa cijela ekipa okrene leđa selektoru.

Ne možeš imati imidž mudonje i patriote, govoriti koliko je samopouzdanje bitno, i onda to isto samopouzdanje kresati igračima poput Dedića, Alajbegovića i praktično svakoga ko ima ikakav ofanzivni kapacitet.

Avatar
Madal
Postovi: 5984
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 00:13

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:08
Madal je napisao/la:
20 jun 2026, 23:53
Pa u tome sto si nabrojao, napisao si 3 napadaca a zelja mnogih je da igramo samo sa jednim od ta 3. Nema to bas nekog smisla.
Dalje dosta je to uljepsano napisano. Taj iz PSVa je do skoro igrao za B tim. Taj iz Salzburga igra prvu profesionalnu sezonu fudbala.
I Tahirovic je bio u Romi pa se moglo pisati imamo igraca Rome a go je qurac.
Zatim, mi imamo vrlo malo iznadprosjecnih igraca. To je bitno zbog iskustva igranja na visokom nivou, duel igre, citanja utakmice, pracenja taktickih zamisli i slicno. To se vidjelo na Kerimu i Esmiru da nisu igrali ove utakmice. Pa mi crveni dobili Esmir stoji kao da je Messi jbt.
Onda svi ti igraci koji su iznadprosjecni, a imamo ih malo, igraju drugacije uloge u klubovima i ne igraju svi identican stil pa da samo tako s njima igramo. Pa prvi Kolasinac uopste ovo ne igra ovo u klubu.
Veoma logicno razmisljanje je da postavimo formaciju da godi najvecem broju igraca i da ih sto vise natrpamo u prvih 11. To i radimo.

Jedan od vecih zajeba je sto su vama u ocima Kerim i Esmir igracine. A oni to nisu nego ce tek postati aBd.
Nije uljepšano, nije ni cilj da predstavim naše nekim igračinama ali jest mi bio cilj da pokažem da mi nemamo uopšte loš roster. Ova ekipa nije loša uopšte, loša ekipa ne može dvaput pobijediti Rumuniju, držati na konopcima Austriju i Kanadu u gostima, pobijediti Vels i jednu Italiju. U baražu nakon gola smo krenuli u napad i bili jako dobri.

Nisu oni igračine ali jesu jako dobri igrači i mogu ponudit daleko više od ovoga što sad nude u nekom drugačijem sistemu. Sistemu gdje neće primati loptu na centru već 30m od gola i biti u situaciji da idu 1v1 češće. Nama fali odlučnosti, hrabrosti, samopouzdanja što i sam Dedić kaže, imamo limitiran vezni red a mi ga limitiramo još više jer stavimo da idu 2v3(4) i ne mogu oni tu ništa. Onda gubimo i Dedića jer nema lopti, Esmira jer ga mogu udvajat, Kerima isto ko i Esmira.

Ono što hoću reći, ova ekipa može igrati ofanzivno daleko bolje, imamo igrače za to, nismo ni najmanje loši.
Pa ok je traziti drugi sistem ali rjesenja koja pisete su tragikomicna. Vadimo jednog veoma kvalitnog igraca napada za parmaka koji ce nam kao pomoci za prenos lopte. Nece.
Ne mozemo stojati 30m od gola narocito protiv Kanade ili Svicarske jer smo veoma spori a oni veoma brzi. Doslovno je to upravo ono kako ne treba protiv njih.
Mi znamo napadati i veoma smo opasni u napadu samo ne znamo doci do napada. Nas je Vels pustio da dodjemo tu nakon gola, Rumunija isto, Italija od pocetka nas nije pritiskala i pokazali smo sta znamo. A kad Kanada i Svicarska pritisnu od Vasilja pa nadalje pokazali smo sta ne znamo.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
PasodelMar
Postovi: 701
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:08
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la PasodelMar » 21 jun 2026, 00:17

izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 00:12
Neka advokati brane antifudbal do mile volje, ali evo Džeki je muka, Dediću je muka, Begoviću je muka, Ibrulju koji je bio advokat Barbareza je muka...

Ne može se ovako igrati i tačka. Eto vi vjerujte da može, ali nemojte se čuditi ako se ovo nastavi, pa cijela ekipa okrene leđa selektoru.

Ne možeš imati imidž mudonje i patriote, govoriti koliko je samopouzdanje bitno, i onda to isto samopouzdanje kresati igračima poput Dedića, Alajbegovića i praktično svakoga ko ima ikakav ofanzivni kapacitet.
Dzeko je ljut jer je odsjecen od ekipe i kada primi loptu ima 5 protivničkih igrača oko sebe i to te stvarno čini agresivnim, shvatam ga potpuno. Alajbegovic primi loptu, ima 3 igrača ispred sebe i mora vratiti loptu 20 metara nazad jer nemamo igrača u centralnom djelu sredine. Bajraktarevic dupliran na boku već od utakmice protiv Makedonije i ne može više meda. Dedic igra sam protiv trojice u odbrani, ono je protiv Svicarske bila klaonica i razumijem i njega 100 posto. Danas se utakmica dobija isključivo na sredini terena ako su protivnici ravnopravni i bore se za posjed i inicijativu na sredini terena. Mi tu redovno gubimo kontrolu od prve minute.

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 21 jun 2026, 00:24

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:13
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:08
Madal je napisao/la:
20 jun 2026, 23:53
Pa u tome sto si nabrojao, napisao si 3 napadaca a zelja mnogih je da igramo samo sa jednim od ta 3. Nema to bas nekog smisla.
Dalje dosta je to uljepsano napisano. Taj iz PSVa je do skoro igrao za B tim. Taj iz Salzburga igra prvu profesionalnu sezonu fudbala.
I Tahirovic je bio u Romi pa se moglo pisati imamo igraca Rome a go je qurac.
Zatim, mi imamo vrlo malo iznadprosjecnih igraca. To je bitno zbog iskustva igranja na visokom nivou, duel igre, citanja utakmice, pracenja taktickih zamisli i slicno. To se vidjelo na Kerimu i Esmiru da nisu igrali ove utakmice. Pa mi crveni dobili Esmir stoji kao da je Messi jbt.
Onda svi ti igraci koji su iznadprosjecni, a imamo ih malo, igraju drugacije uloge u klubovima i ne igraju svi identican stil pa da samo tako s njima igramo. Pa prvi Kolasinac uopste ovo ne igra ovo u klubu.
Veoma logicno razmisljanje je da postavimo formaciju da godi najvecem broju igraca i da ih sto vise natrpamo u prvih 11. To i radimo.

Jedan od vecih zajeba je sto su vama u ocima Kerim i Esmir igracine. A oni to nisu nego ce tek postati aBd.
Nije uljepšano, nije ni cilj da predstavim naše nekim igračinama ali jest mi bio cilj da pokažem da mi nemamo uopšte loš roster. Ova ekipa nije loša uopšte, loša ekipa ne može dvaput pobijediti Rumuniju, držati na konopcima Austriju i Kanadu u gostima, pobijediti Vels i jednu Italiju. U baražu nakon gola smo krenuli u napad i bili jako dobri.

Nisu oni igračine ali jesu jako dobri igrači i mogu ponudit daleko više od ovoga što sad nude u nekom drugačijem sistemu. Sistemu gdje neće primati loptu na centru već 30m od gola i biti u situaciji da idu 1v1 češće. Nama fali odlučnosti, hrabrosti, samopouzdanja što i sam Dedić kaže, imamo limitiran vezni red a mi ga limitiramo još više jer stavimo da idu 2v3(4) i ne mogu oni tu ništa. Onda gubimo i Dedića jer nema lopti, Esmira jer ga mogu udvajat, Kerima isto ko i Esmira.

Ono što hoću reći, ova ekipa može igrati ofanzivno daleko bolje, imamo igrače za to, nismo ni najmanje loši.
Pa ok je traziti drugi sistem ali rjesenja koja pisete su tragikomicna. Vadimo jednog veoma kvalitnog igraca napada za parmaka koji ce nam kao pomoci za prenos lopte. Nece.
Ne mozemo stojati 30m od gola narocito protiv Kanade ili Svicarske jer smo veoma spori a oni veoma brzi. Doslovno je to upravo ono kako ne treba protiv njih.
Mi znamo napadati i veoma smo opasni u napadu samo ne znamo doci do napada. Nas je Vels pustio da dodjemo tu nakon gola, Rumunija isto, Italija od pocetka nas nije pritiskala i pokazali smo sta znamo. A kad Kanada i Svicarska pritisnu od Vasilja pa nadalje pokazali smo sta ne znamo.
Puno je Dunning-Kruger efekta kod ovih što rješenje vide u jednom dodatnom igraču u veznoj liniji.
Koji bi to igrač bio?
Šta taj igrač donosi?
Je li uigran s ostalom dvojicom veznjaka?
Šta gubimo, a šta dobivamo, klupiranjem Demirovića i dodavanjem veznjaka?
Ko je protivnik, i kako igraju?
Itd.
Previše je tu varijabli da bi rješenje bio jedan igrač.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 00:25

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:13
Pa ok je traziti drugi sistem ali rjesenja koja pisete su tragikomicna. Vadimo jednog veoma kvalitnog igraca napada za parmaka koji ce nam kao pomoci za prenos lopte. Nece.
Ne mozemo stojati 30m od gola narocito protiv Kanade ili Svicarske jer smo veoma spori a oni veoma brzi. Doslovno je to upravo ono kako ne treba protiv njih.
Mi znamo napadati i veoma smo opasni u napadu samo ne znamo doci do napada. Nas je Vels pustio da dodjemo tu nakon gola, Rumunija isto, Italija od pocetka nas nije pritiskala i pokazali smo sta znamo. A kad Kanada i Svicarska pritisnu od Vasilja pa nadalje pokazali smo sta ne znamo.
Pa pišemo na forumu, nemamo pametnijeg posla. Logika nije niko od nas stručnjak u ovome jer da jesmo ne bi bili ovdje već bi vodili neki klub. Ne znamo da li bi to prošlo i bili bilo bolje jer nismo ni probali tako da igramo. Nećeš se otvoriti ali moći ćeš uvezati 3-4 pasa a sad to ne možemo jer nam fali igrač u sredini. Džeko se spušta i bolje to izgleda. Protiv Švicarske smo promijenili formaciju i pojačali vezni red i bilo je bolje pa možda bi još bolje bilo da je Mahmić bio tu umjesto Demirovića jer za razliku od Ermedina on zna zadržati loptu, proslijediti je dalje a i on zna stvarati pritisak sličan Ermedinu. Možda je Mahmić flop (nije jer sam ga gledao par puta i jako fino igra) ali mi to ne znamo 100% jer ga nismo probali a mogli smo protiv Paname.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Ghuraba
Postovi: 6104
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 21 jun 2026, 00:25

Clutch je napisao/la:
21 jun 2026, 00:02
Od startera, Dedic, Katic, Demirovic i Dzeko se moraju pripaziti zutog kartona jer im prijeti suspenzija.
Zar se ne ponistavaju svi kartoni nakon grupne faze? Izbacivalo mi je neke naslove u vezi toga, ali nisam pomno iscitao...

Avatar
Madal
Postovi: 5984
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 00:28

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:25
Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:13
Pa ok je traziti drugi sistem ali rjesenja koja pisete su tragikomicna. Vadimo jednog veoma kvalitnog igraca napada za parmaka koji ce nam kao pomoci za prenos lopte. Nece.
Ne mozemo stojati 30m od gola narocito protiv Kanade ili Svicarske jer smo veoma spori a oni veoma brzi. Doslovno je to upravo ono kako ne treba protiv njih.
Mi znamo napadati i veoma smo opasni u napadu samo ne znamo doci do napada. Nas je Vels pustio da dodjemo tu nakon gola, Rumunija isto, Italija od pocetka nas nije pritiskala i pokazali smo sta znamo. A kad Kanada i Svicarska pritisnu od Vasilja pa nadalje pokazali smo sta ne znamo.
Pa pišemo na forumu, nemamo pametnijeg posla. Logika nije niko od nas stručnjak u ovome jer da jesmo ne bi bili ovdje već bi vodili neki klub. Ne znamo da li bi to prošlo i bili bilo bolje jer nismo ni probali tako da igramo. Nećeš se otvoriti ali moći ćeš uvezati 3-4 pasa a sad to ne možemo jer nam fali igrač u sredini. Džeko se spušta i bolje to izgleda. Protiv Švicarske smo promijenili formaciju i pojačali vezni red i bilo je bolje pa možda bi još bolje bilo da je Mahmić bio tu umjesto Demirovića jer za razliku od Ermedina on zna zadržati loptu, proslijediti je dalje a i on zna stvarati pritisak sličan Ermedinu. Možda je Mahmić flop (nije jer sam ga gledao par puta i jako fino igra) ali mi to ne znamo 100% jer ga nismo probali a mogli smo protiv Paname.
Isto tako smo primili gol na otvoren prostor s desne strane jer smo malo zivnuli i otvorili se. Stvar je sto u rjesenjima koja nudite ne vidite evidentne mane.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 00:28

Ghuraba je napisao/la:
21 jun 2026, 00:25
Clutch je napisao/la:
21 jun 2026, 00:02
Od startera, Dedic, Katic, Demirovic i Dzeko se moraju pripaziti zutog kartona jer im prijeti suspenzija.
Zar se ne ponistavaju svi kartoni nakon grupne faze? Izbacivalo mi je neke naslove u vezi toga, ali nisam pomno iscitao...
Jesu ako imaš jedan ali suspenzija ostane ako dobiješ drugi u grupnoj fazi. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 00:30

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:28
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:25
Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:13
Pa ok je traziti drugi sistem ali rjesenja koja pisete su tragikomicna. Vadimo jednog veoma kvalitnog igraca napada za parmaka koji ce nam kao pomoci za prenos lopte. Nece.
Ne mozemo stojati 30m od gola narocito protiv Kanade ili Svicarske jer smo veoma spori a oni veoma brzi. Doslovno je to upravo ono kako ne treba protiv njih.
Mi znamo napadati i veoma smo opasni u napadu samo ne znamo doci do napada. Nas je Vels pustio da dodjemo tu nakon gola, Rumunija isto, Italija od pocetka nas nije pritiskala i pokazali smo sta znamo. A kad Kanada i Svicarska pritisnu od Vasilja pa nadalje pokazali smo sta ne znamo.
Pa pišemo na forumu, nemamo pametnijeg posla. Logika nije niko od nas stručnjak u ovome jer da jesmo ne bi bili ovdje već bi vodili neki klub. Ne znamo da li bi to prošlo i bili bilo bolje jer nismo ni probali tako da igramo. Nećeš se otvoriti ali moći ćeš uvezati 3-4 pasa a sad to ne možemo jer nam fali igrač u sredini. Džeko se spušta i bolje to izgleda. Protiv Švicarske smo promijenili formaciju i pojačali vezni red i bilo je bolje pa možda bi još bolje bilo da je Mahmić bio tu umjesto Demirovića jer za razliku od Ermedina on zna zadržati loptu, proslijediti je dalje a i on zna stvarati pritisak sličan Ermedinu. Možda je Mahmić flop (nije jer sam ga gledao par puta i jako fino igra) ali mi to ne znamo 100% jer ga nismo probali a mogli smo protiv Paname.
Isto tako smo primili gol na otvoren prostor s desne strane jer smo malo zivnuli i otvorili se. Stvar je sto u rjesenjima koja nudite ne vidite evidentne mane.
Nije tačno, gol smo primili jer Memić nije očistio kako treba. Šansa nikakva, milion takvih situacija smo rutinski rješavali ali Memić iz nekog razloga loptu vraća na penal umjesto u aut ili korner. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Madal
Postovi: 5984
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 00:31

signalidunapark je napisao/la:
21 jun 2026, 00:24

Puno je Dunning-Kruger efekta kod ovih što rješenje vide u jednom dodatnom igraču u veznoj liniji.
Koji bi to igrač bio?
Šta taj igrač donosi?
Je li uigran s ostalom dvojicom veznjaka?
Šta gubimo, a šta dobivamo, klupiranjem Demirovića i dodavanjem veznjaka?
Ko je protivnik, i kako igraju?
Itd.
Previše je tu varijabli da bi rješenje bio jedan igrač.
Niko ta pitanja ne yebe vec dodaj ovoj dvojici igraca jos jednu ojebinu i procvjetat cemo. To sto je ta ojebina sporija, slabije igra duel igru, ne igra na ovom nivou i sl za razliku od recimo Demirovica kojeg bi izbacili se zmiri.

Meni recimo smeta to sto mi nemamo ni ideju ni uigranost kako da izadjemo iz presinga. Dakle kao da se nista nije vjezbalo vec je ostavljeno na izboru igraca u momentu a njihov izbor je ocaj. Ja nijednom nisam vidio da imamo neke kretnje, zamisao kako da se rijesimo presinga ali nam eto ne prodje vec svi stoje ko budale, dodaju loptu po principu samo da nije kod mene, kad zagusti taj nadje neko rjesenje koje naravno ne uspije i onda ide novi napad za protivnika.
Da tom ludilu dodas jos jednog takvog nisi nista dobio.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

babino
Postovi: 8022
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la babino » 21 jun 2026, 00:31

Ghuraba je napisao/la:
21 jun 2026, 00:25
Clutch je napisao/la:
21 jun 2026, 00:02
Od startera, Dedic, Katic, Demirovic i Dzeko se moraju pripaziti zutog kartona jer im prijeti suspenzija.
Zar se ne ponistavaju svi kartoni nakon grupne faze? Izbacivalo mi je neke naslove u vezi toga, ali nisam pomno iscitao...
brisu se samo onima koji ostaju na jednom, ko zaradi suspenziju, odradjuje je regularno, i tako opet pred 1/4 finale.

BosPos
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 okt 2023, 14:20
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BosPos » 21 jun 2026, 00:33

PasodelMar je napisao/la:
21 jun 2026, 00:17
izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 00:12
Neka advokati brane antifudbal do mile volje, ali evo Džeki je muka, Dediću je muka, Begoviću je muka, Ibrulju koji je bio advokat Barbareza je muka...

Ne može se ovako igrati i tačka. Eto vi vjerujte da može, ali nemojte se čuditi ako se ovo nastavi, pa cijela ekipa okrene leđa selektoru.

Ne možeš imati imidž mudonje i patriote, govoriti koliko je samopouzdanje bitno, i onda to isto samopouzdanje kresati igračima poput Dedića, Alajbegovića i praktično svakoga ko ima ikakav ofanzivni kapacitet.
Dzeko je ljut jer je odsjecen od ekipe i kada primi loptu ima 5 protivničkih igrača oko sebe i to te stvarno čini agresivnim, shvatam ga potpuno. Alajbegovic primi loptu, ima 3 igrača ispred sebe i mora vratiti loptu 20 metara nazad jer nemamo igrača u centralnom djelu sredine. Bajraktarevic dupliran na boku već od utakmice protiv Makedonije i ne može više meda. Dedic igra sam protiv trojice u odbrani, ono je protiv Svicarske bila klaonica i razumijem i njega 100 posto. Danas se utakmica dobija isključivo na sredini terena ako su protivnici ravnopravni i bore se za posjed i inicijativu na sredini terena. Mi tu redovno gubimo kontrolu od prve minute.
Bingo! Procitani smo. Ne postoji nikakva opasnost od naseg CMa ali on je Barbi "stub svega". Protivnici su se fokusirali na nase oruzje i ugasili nas. Ocekujem patnju protiv Qatara jer smo ogromna "sredstva" ulozili uigravajuci Tahirovica i sad je lutrija dali ce kliknut neki neuigrani drugi par.

Avatar
Madal
Postovi: 5984
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 00:33

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:30
Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:28
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:25


Pa pišemo na forumu, nemamo pametnijeg posla. Logika nije niko od nas stručnjak u ovome jer da jesmo ne bi bili ovdje već bi vodili neki klub. Ne znamo da li bi to prošlo i bili bilo bolje jer nismo ni probali tako da igramo. Nećeš se otvoriti ali moći ćeš uvezati 3-4 pasa a sad to ne možemo jer nam fali igrač u sredini. Džeko se spušta i bolje to izgleda. Protiv Švicarske smo promijenili formaciju i pojačali vezni red i bilo je bolje pa možda bi još bolje bilo da je Mahmić bio tu umjesto Demirovića jer za razliku od Ermedina on zna zadržati loptu, proslijediti je dalje a i on zna stvarati pritisak sličan Ermedinu. Možda je Mahmić flop (nije jer sam ga gledao par puta i jako fino igra) ali mi to ne znamo 100% jer ga nismo probali a mogli smo protiv Paname.
Isto tako smo primili gol na otvoren prostor s desne strane jer smo malo zivnuli i otvorili se. Stvar je sto u rjesenjima koja nudite ne vidite evidentne mane.
Nije tačno, gol smo primili jer Memić nije očistio kako treba. Šansa nikakva, milion takvih situacija smo rutinski rješavali ali Memić iz nekog razloga loptu vraća na penal umjesto u aut ili korner. :D
Pa svi ste njega okrivili ok ali od kud on tu uopste, od kud onako lagan centarsut s te strane, kako da svicarci dobijaju odbijene lopte - sve je to zbog nepostavljene odbrane kad je Esmir cini mi se izgubio loptu.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Ghuraba
Postovi: 6104
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 21 jun 2026, 00:37

babino je napisao/la:
21 jun 2026, 00:31
Ghuraba je napisao/la:
21 jun 2026, 00:25
Clutch je napisao/la:
21 jun 2026, 00:02
Od startera, Dedic, Katic, Demirovic i Dzeko se moraju pripaziti zutog kartona jer im prijeti suspenzija.
Zar se ne ponistavaju svi kartoni nakon grupne faze? Izbacivalo mi je neke naslove u vezi toga, ali nisam pomno iscitao...
brisu se samo onima koji ostaju na jednom, ko zaradi suspenziju, odradjuje je regularno, i tako opet pred 1/4 finale.
Auh, ali hajde valjda protiv ovih ne budu radili neke gluposti. Nisu protivnik s kojim moras igrati grubo, ali opet nikad ne znas u kakve situacije mozes doci.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 00:38

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:33
Pa svi ste njega okrivili ok ali od kud on tu uopste, od kud onako lagan centarsut s te strane, kako da svicarci dobijaju odbijene lopte - sve je to zbog nepostavljene odbrane kad je Esmir cini mi se izgubio loptu.
Pa nismo ga okrivili već jest tako. Nikad se lopta ne vraća na penal već u korner. To su osnove fudbala. A centaršut je došao sa desne strane i to sa strane koju je Dedić sam čuvao od prve minute, sam protiv trojice. Govorio sam i ranije da nisam da se dira Esmir - Dedić jer oni odlično funkcionišu i defantivno i ofanzivno.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 21 jun 2026, 00:43

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:31
signalidunapark je napisao/la:
21 jun 2026, 00:24

Puno je Dunning-Kruger efekta kod ovih što rješenje vide u jednom dodatnom igraču u veznoj liniji.
Koji bi to igrač bio?
Šta taj igrač donosi?
Je li uigran s ostalom dvojicom veznjaka?
Šta gubimo, a šta dobivamo, klupiranjem Demirovića i dodavanjem veznjaka?
Ko je protivnik, i kako igraju?
Itd.
Previše je tu varijabli da bi rješenje bio jedan igrač.
Niko ta pitanja ne yebe vec dodaj ovoj dvojici igraca jos jednu ojebinu i procvjetat cemo. To sto je ta ojebina sporija, slabije igra duel igru, ne igra na ovom nivou i sl za razliku od recimo Demirovica kojeg bi izbacili se zmiri.

Meni recimo smeta to sto mi nemamo ni ideju ni uigranost kako da izadjemo iz presinga. Dakle kao da se nista nije vjezbalo vec je ostavljeno na izboru igraca u momentu a njihov izbor je ocaj. Ja nijednom nisam vidio da imamo neke kretnje, zamisao kako da se rijesimo presinga ali nam eto ne prodje vec svi stoje ko budale, dodaju loptu po principu samo da nije kod mene, kad zagusti taj nadje neko rjesenje koje naravno ne uspije i onda ide novi napad za protivnika.
Da tom ludilu dodas jos jednog takvog nisi nista dobio.
Imamo ideju, ali ne valja zato što nemamo "alata" za egzekuciju.
Naša cijela filozofija je preskakanje veznog reda, i duge lopte od odbrane prema napadu i spuštanje lopte na krila. Sva ta logiks pada u vodu zato šVasilj nije dobar s nogom. Čovjek ima jako panično ispucavanje, pa lopta u 70% ode u aut ili protivnicima. Pogotovo kad presing radi ozbiljna ekipa, tad mu svako ispucavanje. Isto tako, protivnici su nas pročitali i zaključili da je jedini opasan u obrambenoj liniji Muharemović jer ima **** dugu loptu koiom pogađa komarca u mu.da. Zbig toga ga prtitišću čim lopta krene prema njemu. Bekovi i krila su u obe ove utakmice (a posebno protiv Kanade ) bili sabijeni i primorani na defanzivne zadagke čitavu utakmicu, i nisu imali ni prostora, a ni snage za iznošenje lopte.

FerdinandF
Postovi: 598
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 00:44

Ne vjerujem da ima bilo lakve ljitnje u ekipi.
Mozda je bilo trenitno tokom utakmice na terenu, i nalo poslije, ali to su bruce glave.
Ne vjeruejm ni da je esmir nešto ljut zato što ke ostavljen na klupi. Nidze veze.
A ako jeste, niko od njih nije vrijedniji od repke, i svi se moraju povinovati ekipi, i igrati max za nas. Znog tog su tu.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 1993Sajo1993, 19vendetta87, darker10, Edincapitano, enobarca, GG3, Goalgetter, Sveti i 55 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []