Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

GG3
Postovi: 4146
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la GG3 » 22 jun 2026, 12:20

Meni je fascinantno da se ovdje i dalje nesto raspeavlja. Ljudi uzivajte u SP nadam se barem jos 10 Dana.
Hvala Barbarez i Ekipa sto ste nam omogucili ovo, zamislite Samo kako je talijanima, još SP u Americi a oni ne mogu da se frajerisu 😅

Meni je ovo ljeto vec sad najljepše u zadnjih par godina, još kad vidim koliko se naša djeca Dijaspore ovim plasmanom vratila korijenima (na djecu mislim ona od 3 do 16/17 godina) meni srce puno. Sa te strane je ovo vec sad uspijem koji će se naplaćivati godinama!

Zato,uzivajte!
Barbine Barbike vole Tika-taku 🚨🚨

izdzezveubrazil
Postovi: 3321
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la izdzezveubrazil » 22 jun 2026, 12:25

Ma pazi, kad malo razmislim, nije ni da si toliko daleko.

Uporedi recimo ranije nastupe Egipta i ovaj. Egipat nema sad drastično jači sastav nego je imao 2018, a tada je ispao bez boda. Ok, imaju Marmousha, ali tada su imali prajm Salaha koji je bio uoči Svjetskog u Rusiji na nivou Messija. To mu je, mislim, individualno najjača sezona, jeo je sve redom.

Ali imali su za selektora Hectora Cupera, i nisu centra prelazili kako treba, Saudijska Arabija ih dobila.

Moja poenta, Egipat je i tad, a i sad, imao sličan kadar, a igra ekipe je oslikavala filozofiju trenera. Razlika je drastična. Pa 28-godišnji Ashour protiv Belgije izgleda kao da je igrač Real Madrida, a igra u domaćem prvenstvu.

Marokanci58
Postovi: 650
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Marokanci58 » 22 jun 2026, 12:31

POBJEDA ILI OTKAZ‼️‼️‼️‼️
BRATSTVO GRAČANiCA

Profesor
Postovi: 3697
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Profesor » 22 jun 2026, 12:32

Mogu li se maloumnici eliminisati sa foruma?

Avatar
jasmin10
Postovi: 14897
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jasmin10 » 22 jun 2026, 12:35

Ma nije problem ako mi ne možemo sastaviti dva pasa i na kraju dobijemo. Problem je sto sada jednostavno ne ide i sto nećemo proći ovakvom igrom dalje. Ja sam i dalje mišljenja da ovaj poraz od švicarske nije ni los, jer sigurno ce se nešto mijenjati. I naši se zapeti vise nego ikada.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2830
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la h1a2s3o4 » 22 jun 2026, 12:41

MiranGlasnic je napisao/la:
22 jun 2026, 00:35
h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 00:05
MiranGlasnic je napisao/la:
21 jun 2026, 23:53


Koliko bi Bosanaca i Hercegovaca upalo na spisak od 26 igrača Italije? :hmmmmm:
Pogledaj post iznad, prvo ovo je ismijavanje teorija da samo ekipe koje imaju igrace u "top timovima" mogu se nadati da imaju neku igru. Kao i na ovo tvrdnju oko Svajcarske i nas.

To naravno nema apsolutno nikakvog smisla, jer da je tako samo bi se vidjelo ko gdje igra, izracunala vrijednost i to je to. Cista glupost.

Bitno je mislit da si odgovorio, a to sto si masio poentu nema nikakave veze. :D

Ali to sto jeste cinjenica da Iran dosta slabiji od Belgije, a i od nas (nevezano za rezultat iako je povoljan) je odigrao skroz dobru utakmicu.
Nisam ja mašio poentu…itekako kontam šta pokušavaš ;) koristiti večerašnji rezultat Irana…Kurasa..nas…i ostale buranije da se poentira je glupost. 1 u 100 pokušaja se stvari poklope pa se izvuče pozitivan rezultat. Jednaka šansa prije baraža je bila da neko dobije šesticu na lotu kao da ćemo mi pobijediti Wales i Italiju u baražu. Iranci nisu nadigrali Belgiju niti bili ravnomjeran protivnik…nego im se posrećilo da igraju protiv Belgije koja je odavno go qu.rac…i da igraju protiv 10 igrača 30 minuta. I opet je Belgija napadala. Uz sve to…Iran ima masu igrača koji igraju u jačim klubovima od Brondby, Pafos, Slovan Liberec, Rijeka, Young Boys, Universitatea Cluj, i dalje i dalje. Naših najboljih 11 su bolji od Irana…ali onih zadnjih 12 smećara na našem spisku nisu ništa bolji od Iranaca. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je Rated R smeće…a navijači traže od njih da isporuče nešto što ne mogu…ne postoji bez razloga izreka VIŠE SREĆE NEGO PAMETI i to je naš plasman na ovo takmičenje.
Ne znam sta meni treba ovo ali hajde.

Jasta si druze promasio poentu i to znacajno.

Ranije je bila diskusija da tipa sta mi ocekujemo i kako ocekujemo da se dobro i kvaliteno igra (prenosi lopta, dolazi na protivnicko pola, ne biti sabijen na tvoje pola) kada nemamo igraca u "top klubovima".

Kao i nekoliko postova prije nasih gdje se spominje koliko bi to nasih moglo na spisak kod Svajcaraca.

To je bukvalno identican argument tvome samo u drugom pravcu. Znaci vi/ti to uzimate kao mjerodavno kada vama pase. U zavisnosti od konteksta.

Moja poenta je bil, da ti ponovim, da nema smisla i cista je glupost fudbal gledati kroz to gdje ko igra. Jer onda bi se samo poslali spiskovi na svjetsko, tamo bi algoritam odredio koja ekipa ima spisak najprestiznijih klubova i cao. Posalji pehar postom.

Zasto ova partije Irana ali i mnogih drugih jesu argument? Evo i to cu ti objasniti, nece mi biti mrsko.
Kada neko tvrdi da mi nemamo dobru igru ili bolje receno da je ne trebamo ili kako oni pisu cak i da ne smijemo ocekivati dobru igru jer nemamo igrace u "top klubovima" onda je sasvim legitiman argument da navedes ekipe koje su slabije od nas, a i od svog protivnika, a odigraju i igraju bolje.

Ne znam do kojeg si razreda dosao, ili zavisno po kojem sistemu se skolujes i sta imas u nastavnom planu i programu, pa je moguce da ces to tek na fakultetu raditi, ali to se u matematici zove dokaz kontradikcijom. Znaci jedna elegantna metoda dokazivanja u matematici.
U nasem slucaju to je opovrgavanje tvrdnje kontraprimjerom. Kontas zasto ima smisla? Je li sad razumijes poentu?

Jos jednom da ti ponovim, ja ovo za klubove nikad ni nisam tvrdio. Samo ismijavam one koji jesu.

Znaci ti si spreman vrijedjati igrace na nasem spisku samo da dokazes nesto?

Evo da se vodim tvojom/vasom logikom uporedjivanja gdje ko igra. Koje to igrace ima Iran koji su igraju u boljim klubovima od tih sto si naveo?
Nisam detaljno gledao ali ljudi nemaju cini mi se niti jednog igraca u ligama petice. Imaju dva igraca ukupno koja igraju u Belgiji i Grckoj (Teremi dobar igrac). Svi ostali igraju u losijim ligama i klubovima. O cemu pricas ti?

Takodjer Iran je najstariji tim na prvenstvu ako sam dobro upratio, a nas tim medju najmladjim.
Ocekuje se da njih 90% naprave bolje transfere nakon ovog prenstva. Ne dikretno zbog igara na prvenstvu, nego jer su imali dobre sezone u svojim klubovima. Jednom kada naprave transfer nece valjda preko noci postati bolji igraci samo jer pored imena pise recimo Inter? :urnebes:
Barba halali sto smo sumnjali.

Avatar
Sveti
Postovi: 10091
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 22 jun 2026, 12:48

h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:41
MiranGlasnic je napisao/la:
22 jun 2026, 00:35
h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 00:05


Pogledaj post iznad, prvo ovo je ismijavanje teorija da samo ekipe koje imaju igrace u "top timovima" mogu se nadati da imaju neku igru. Kao i na ovo tvrdnju oko Svajcarske i nas.

To naravno nema apsolutno nikakvog smisla, jer da je tako samo bi se vidjelo ko gdje igra, izracunala vrijednost i to je to. Cista glupost.

Bitno je mislit da si odgovorio, a to sto si masio poentu nema nikakave veze. :D

Ali to sto jeste cinjenica da Iran dosta slabiji od Belgije, a i od nas (nevezano za rezultat iako je povoljan) je odigrao skroz dobru utakmicu.
Nisam ja mašio poentu…itekako kontam šta pokušavaš ;) koristiti večerašnji rezultat Irana…Kurasa..nas…i ostale buranije da se poentira je glupost. 1 u 100 pokušaja se stvari poklope pa se izvuče pozitivan rezultat. Jednaka šansa prije baraža je bila da neko dobije šesticu na lotu kao da ćemo mi pobijediti Wales i Italiju u baražu. Iranci nisu nadigrali Belgiju niti bili ravnomjeran protivnik…nego im se posrećilo da igraju protiv Belgije koja je odavno go qu.rac…i da igraju protiv 10 igrača 30 minuta. I opet je Belgija napadala. Uz sve to…Iran ima masu igrača koji igraju u jačim klubovima od Brondby, Pafos, Slovan Liberec, Rijeka, Young Boys, Universitatea Cluj, i dalje i dalje. Naših najboljih 11 su bolji od Irana…ali onih zadnjih 12 smećara na našem spisku nisu ništa bolji od Iranaca. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je Rated R smeće…a navijači traže od njih da isporuče nešto što ne mogu…ne postoji bez razloga izreka VIŠE SREĆE NEGO PAMETI i to je naš plasman na ovo takmičenje.
Ne znam sta meni treba ovo ali hajde.

Jasta si druze promasio poentu i to znacajno.

Ranije je bila diskusija da tipa sta mi ocekujemo i kako ocekujemo da se dobro i kvaliteno igra (prenosi lopta, dolazi na protivnicko pola, ne biti sabijen na tvoje pola) kada nemamo igraca u "top klubovima".

Kao i nekoliko postova prije nasih gdje se spominje koliko bi to nasih moglo na spisak kod Svajcaraca.

To je bukvalno identican argument tvome samo u drugom pravcu. Znaci vi/ti to uzimate kao mjerodavno kada vama pase. U zavisnosti od konteksta.

Moja poenta je bil, da ti ponovim, da nema smisla i cista je glupost fudbal gledati kroz to gdje ko igra. Jer onda bi se samo poslali spiskovi na svjetsko, tamo bi algoritam odredio koja ekipa ima spisak najprestiznijih klubova i cao. Posalji pehar postom.

Zasto ova partije Irana ali i mnogih drugih jesu argument? Evo i to cu ti objasniti, nece mi biti mrsko.
Kada neko tvrdi da mi nemamo dobru igru ili bolje receno da je ne trebamo ili kako oni pisu cak i da ne smijemo ocekivati dobru igru jer nemamo igrace u "top klubovima" onda je sasvim legitiman argument da navedes ekipe koje su slabije od nas, a i od svog protivnika, a odigraju i igraju bolje.

Ne znam do kojeg si razreda dosao, ili zavisno po kojem sistemu se skolujes i sta imas u nastavnom planu i programu, pa je moguce da ces to tek na fakultetu raditi, ali to se u matematici zove dokaz kontradikcijom. Znaci jedna elegantna metoda dokazivanja u matematici.
U nasem slucaju to je opovrgavanje tvrdnje kontraprimjerom. Kontas zasto ima smisla? Je li sad razumijes poentu?

Jos jednom da ti ponovim, ja ovo za klubove nikad ni nisam tvrdio. Samo ismijavam one koji jesu.

Znaci ti si spreman vrijedjati igrace na nasem spisku samo da dokazes nesto?

Evo da se vodim tvojom/vasom logikom uporedjivanja gdje ko igra. Koje to igrace ima Iran koji su igraju u boljim klubovima od tih sto si naveo?
Nisam detaljno gledao ali ljudi nemaju cini mi se niti jednog igraca u ligama petice. Imaju dva igraca ukupno koja igraju u Belgiji i Grckoj (Teremi dobar igrac). Svi ostali igraju u losijim ligama i klubovima. O cemu pricas ti?

Takodjer Iran je najstariji tim na prvenstvu ako sam dobro upratio, a nas tim medju najmladjim.
Ocekuje se da njih 90% naprave bolje transfere nakon ovog prenstva. Ne dikretno zbog igara na prvenstvu, nego jer su imali dobre sezone u svojim klubovima. Jednom kada naprave transfer nece valjda preko noci postati bolji igraci samo jer pored imena pise recimo Inter? :urnebes:
U sridu
naprijed rejal

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BenjooJutub » 22 jun 2026, 13:06

h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:41
MiranGlasnic je napisao/la:
22 jun 2026, 00:35
h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 00:05


Pogledaj post iznad, prvo ovo je ismijavanje teorija da samo ekipe koje imaju igrace u "top timovima" mogu se nadati da imaju neku igru. Kao i na ovo tvrdnju oko Svajcarske i nas.

To naravno nema apsolutno nikakvog smisla, jer da je tako samo bi se vidjelo ko gdje igra, izracunala vrijednost i to je to. Cista glupost.

Bitno je mislit da si odgovorio, a to sto si masio poentu nema nikakave veze. :D

Ali to sto jeste cinjenica da Iran dosta slabiji od Belgije, a i od nas (nevezano za rezultat iako je povoljan) je odigrao skroz dobru utakmicu.
Nisam ja mašio poentu…itekako kontam šta pokušavaš ;) koristiti večerašnji rezultat Irana…Kurasa..nas…i ostale buranije da se poentira je glupost. 1 u 100 pokušaja se stvari poklope pa se izvuče pozitivan rezultat. Jednaka šansa prije baraža je bila da neko dobije šesticu na lotu kao da ćemo mi pobijediti Wales i Italiju u baražu. Iranci nisu nadigrali Belgiju niti bili ravnomjeran protivnik…nego im se posrećilo da igraju protiv Belgije koja je odavno go qu.rac…i da igraju protiv 10 igrača 30 minuta. I opet je Belgija napadala. Uz sve to…Iran ima masu igrača koji igraju u jačim klubovima od Brondby, Pafos, Slovan Liberec, Rijeka, Young Boys, Universitatea Cluj, i dalje i dalje. Naših najboljih 11 su bolji od Irana…ali onih zadnjih 12 smećara na našem spisku nisu ništa bolji od Iranaca. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je Rated R smeće…a navijači traže od njih da isporuče nešto što ne mogu…ne postoji bez razloga izreka VIŠE SREĆE NEGO PAMETI i to je naš plasman na ovo takmičenje.
Ne znam sta meni treba ovo ali hajde.

Jasta si druze promasio poentu i to znacajno.

Ranije je bila diskusija da tipa sta mi ocekujemo i kako ocekujemo da se dobro i kvaliteno igra (prenosi lopta, dolazi na protivnicko pola, ne biti sabijen na tvoje pola) kada nemamo igraca u "top klubovima".

Kao i nekoliko postova prije nasih gdje se spominje koliko bi to nasih moglo na spisak kod Svajcaraca.

To je bukvalno identican argument tvome samo u drugom pravcu. Znaci vi/ti to uzimate kao mjerodavno kada vama pase. U zavisnosti od konteksta.

Moja poenta je bil, da ti ponovim, da nema smisla i cista je glupost fudbal gledati kroz to gdje ko igra. Jer onda bi se samo poslali spiskovi na svjetsko, tamo bi algoritam odredio koja ekipa ima spisak najprestiznijih klubova i cao. Posalji pehar postom.

Zasto ova partije Irana ali i mnogih drugih jesu argument? Evo i to cu ti objasniti, nece mi biti mrsko.
Kada neko tvrdi da mi nemamo dobru igru ili bolje receno da je ne trebamo ili kako oni pisu cak i da ne smijemo ocekivati dobru igru jer nemamo igrace u "top klubovima" onda je sasvim legitiman argument da navedes ekipe koje su slabije od nas, a i od svog protivnika, a odigraju i igraju bolje.

Ne znam do kojeg si razreda dosao, ili zavisno po kojem sistemu se skolujes i sta imas u nastavnom planu i programu, pa je moguce da ces to tek na fakultetu raditi, ali to se u matematici zove dokaz kontradikcijom. Znaci jedna elegantna metoda dokazivanja u matematici.
U nasem slucaju to je opovrgavanje tvrdnje kontraprimjerom. Kontas zasto ima smisla? Je li sad razumijes poentu?

Jos jednom da ti ponovim, ja ovo za klubove nikad ni nisam tvrdio. Samo ismijavam one koji jesu.

Znaci ti si spreman vrijedjati igrace na nasem spisku samo da dokazes nesto?

Evo da se vodim tvojom/vasom logikom uporedjivanja gdje ko igra. Koje to igrace ima Iran koji su igraju u boljim klubovima od tih sto si naveo?
Nisam detaljno gledao ali ljudi nemaju cini mi se niti jednog igraca u ligama petice. Imaju dva igraca ukupno koja igraju u Belgiji i Grckoj (Teremi dobar igrac). Svi ostali igraju u losijim ligama i klubovima. O cemu pricas ti?

Takodjer Iran je najstariji tim na prvenstvu ako sam dobro upratio, a nas tim medju najmladjim.
Ocekuje se da njih 90% naprave bolje transfere nakon ovog prenstva. Ne dikretno zbog igara na prvenstvu, nego jer su imali dobre sezone u svojim klubovima. Jednom kada naprave transfer nece valjda preko noci postati bolji igraci samo jer pored imena pise recimo Inter? :urnebes:
bravo :tokralju:

sidras
Postovi: 139
Pridružen/a: 08 feb 2018, 23:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la sidras » 22 jun 2026, 13:12

AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 10:28
sidras je napisao/la:
21 jun 2026, 00:50
nije neg nesmijes odgovorit zato sto sam te matiro . strucnjak sa foruma a ustvari serator obicni , to stose ti osjecas ismijanim toje tvoj kompleks . kapaticetet osobe ko sto si ti je da je serator obican . dje su ti diplome seratoru za trenera ako znas bolje od barbareza , zato nekenjaj
Krcis koliko si nepismen. Krcis.

Nije uopste poenta u meni. Poenta je da neko poput tebe ne moze braniti Barbareza. Znaci dodjes na nivo da budes prvo pismen pa cemo se onda raspravljati oko odluka koje donosi Barbarez. Do tad, niko te nista nije pitao.
Pojenta je da si serator i nemore se vijerovat koliko mores srat i jest to sto poseres . zapiso sam te iznad jer si serator bez trenerske diplome a odje dodjes pa seres ko da si ferguson licito . seljacka debilna stoka

Avatar
perun
Postovi: 938
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la perun » 22 jun 2026, 13:14

GG3 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:20
Meni je fascinantno da se ovdje i dalje nesto raspeavlja. Ljudi uzivajte u SP nadam se barem jos 10 Dana.
Hvala Barbarez i Ekipa sto ste nam omogucili ovo, zamislite Samo kako je talijanima, još SP u Americi a oni ne mogu da se frajerisu 😅

Meni je ovo ljeto vec sad najljepše u zadnjih par godina, još kad vidim koliko se naša djeca Dijaspore ovim plasmanom vratila korijenima (na djecu mislim ona od 3 do 16/17 godina) meni srce puno. Sa te strane je ovo vec sad uspijem koji će se naplaćivati godinama!

Zato,uzivajte!
Tako je druže

Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9788
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AllGunsBlazing » 22 jun 2026, 13:17

sidras je napisao/la:
22 jun 2026, 13:12
Pojenta je da si serator i nemore se vijerovat koliko mores srat i jest to sto poseres . zapiso sam te iznad jer si serator bez trenerske diplome a odje dodjes pa seres ko da si ferguson licito . seljacka debilna stoka
Ma ko se to nama uvrijedio? :urnebes:

Bolje ti je da se na sebe fokusiras. Zamisli ne daj Boze neko zatrazi da das intervju. Dokazao bi onu tvrdnju da su Bosanci glupi i nepismeni.
Celik!3,2,2.

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 1242
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la imekorisnicko » 22 jun 2026, 13:25

h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:41

Ne znam sta meni treba ovo ali hajde.

Jasta si druze promasio poentu i to znacajno.

Ranije je bila diskusija da tipa sta mi ocekujemo i kako ocekujemo da se dobro i kvaliteno igra (prenosi lopta, dolazi na protivnicko pola, ne biti sabijen na tvoje pola) kada nemamo igraca u "top klubovima".

Kao i nekoliko postova prije nasih gdje se spominje koliko bi to nasih moglo na spisak kod Svajcaraca.

To je bukvalno identican argument tvome samo u drugom pravcu. Znaci vi/ti to uzimate kao mjerodavno kada vama pase. U zavisnosti od konteksta.

Moja poenta je bil, da ti ponovim, da nema smisla i cista je glupost fudbal gledati kroz to gdje ko igra. Jer onda bi se samo poslali spiskovi na svjetsko, tamo bi algoritam odredio koja ekipa ima spisak najprestiznijih klubova i cao. Posalji pehar postom.

Zasto ova partije Irana ali i mnogih drugih jesu argument? Evo i to cu ti objasniti, nece mi biti mrsko.
Kada neko tvrdi da mi nemamo dobru igru ili bolje receno da je ne trebamo ili kako oni pisu cak i da ne smijemo ocekivati dobru igru jer nemamo igrace u "top klubovima" onda je sasvim legitiman argument da navedes ekipe koje su slabije od nas, a i od svog protivnika, a odigraju i igraju bolje.

Ne znam do kojeg si razreda dosao, ili zavisno po kojem sistemu se skolujes i sta imas u nastavnom planu i programu, pa je moguce da ces to tek na fakultetu raditi, ali to se u matematici zove dokaz kontradikcijom. Znaci jedna elegantna metoda dokazivanja u matematici.
U nasem slucaju to je opovrgavanje tvrdnje kontraprimjerom. Kontas zasto ima smisla? Je li sad razumijes poentu?

Jos jednom da ti ponovim, ja ovo za klubove nikad ni nisam tvrdio. Samo ismijavam one koji jesu.

Znaci ti si spreman vrijedjati igrace na nasem spisku samo da dokazes nesto?

Evo da se vodim tvojom/vasom logikom uporedjivanja gdje ko igra. Koje to igrace ima Iran koji su igraju u boljim klubovima od tih sto si naveo?
Nisam detaljno gledao ali ljudi nemaju cini mi se niti jednog igraca u ligama petice. Imaju dva igraca ukupno koja igraju u Belgiji i Grckoj (Teremi dobar igrac). Svi ostali igraju u losijim ligama i klubovima. O cemu pricas ti?

Takodjer Iran je najstariji tim na prvenstvu ako sam dobro upratio, a nas tim medju najmladjim.
Ocekuje se da njih 90% naprave bolje transfere nakon ovog prenstva. Ne dikretno zbog igara na prvenstvu, nego jer su imali dobre sezone u svojim klubovima. Jednom kada naprave transfer nece valjda preko noci postati bolji igraci samo jer pored imena pise recimo Inter? :urnebes:
Problem i kod tvoje argumentacije,a i mahom kod argumentacije onih kojima odgovaraš je što niko ne želi da zapravo dođe do odgovora već samo da ispadne pametniji od drugog.
Fudbal ne funkcioniše na magični štapić i takve jednostavne izjave "Ako može Iran možemo i mi" nisu ništa drugo nego uzimanje onog šta ti odgovara ignorišući kontekst.

Prvo i prvo, igra se teško može promjeniti preko noći. Ovo što mi igramo igramo već 1,5-2 godine i očekivati da ćemo sad odjednom biti u stanju igrati nešto potpuno drugačije jednostavno nema smisla.
Drugo, mi smo manje-više morali igrati ovo što igramo jer smo bili slabi i jer nam igrači profilom odgovaraju tome. Iran npr. po Aziji mora naučiti igrati ofanzivno.
Treće, Ovo nam je donijelo vrhunski rezultat, ko bi normalan to mijenjao?
Četvrto,argument o manjku kvaliteta u kontekstu naše igre itekako ima smisla,pogotovo kada se radi o veznom redu. Prosto,kada igraš čvrsto,tvrdo i defanzivno i to radiš dobro tebi je potreban individualni kvalitet da izvuče maksimum iz malog broja situacija prema naprijed. Naši vezni igrači nisu otporni na presing i loši su u prenosu lopte zbog čega je dojam da igramo slabije nego što u suštini igramo.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11397
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la invincible1921 » 22 jun 2026, 13:33

h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:41
MiranGlasnic je napisao/la:
22 jun 2026, 00:35
h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 00:05


Pogledaj post iznad, prvo ovo je ismijavanje teorija da samo ekipe koje imaju igrace u "top timovima" mogu se nadati da imaju neku igru. Kao i na ovo tvrdnju oko Svajcarske i nas.

To naravno nema apsolutno nikakvog smisla, jer da je tako samo bi se vidjelo ko gdje igra, izracunala vrijednost i to je to. Cista glupost.

Bitno je mislit da si odgovorio, a to sto si masio poentu nema nikakave veze. :D

Ali to sto jeste cinjenica da Iran dosta slabiji od Belgije, a i od nas (nevezano za rezultat iako je povoljan) je odigrao skroz dobru utakmicu.
Nisam ja mašio poentu…itekako kontam šta pokušavaš ;) koristiti večerašnji rezultat Irana…Kurasa..nas…i ostale buranije da se poentira je glupost. 1 u 100 pokušaja se stvari poklope pa se izvuče pozitivan rezultat. Jednaka šansa prije baraža je bila da neko dobije šesticu na lotu kao da ćemo mi pobijediti Wales i Italiju u baražu. Iranci nisu nadigrali Belgiju niti bili ravnomjeran protivnik…nego im se posrećilo da igraju protiv Belgije koja je odavno go qu.rac…i da igraju protiv 10 igrača 30 minuta. I opet je Belgija napadala. Uz sve to…Iran ima masu igrača koji igraju u jačim klubovima od Brondby, Pafos, Slovan Liberec, Rijeka, Young Boys, Universitatea Cluj, i dalje i dalje. Naših najboljih 11 su bolji od Irana…ali onih zadnjih 12 smećara na našem spisku nisu ništa bolji od Iranaca. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je Rated R smeće…a navijači traže od njih da isporuče nešto što ne mogu…ne postoji bez razloga izreka VIŠE SREĆE NEGO PAMETI i to je naš plasman na ovo takmičenje.
Ne znam sta meni treba ovo ali hajde.

Jasta si druze promasio poentu i to znacajno.

Ranije je bila diskusija da tipa sta mi ocekujemo i kako ocekujemo da se dobro i kvaliteno igra (prenosi lopta, dolazi na protivnicko pola, ne biti sabijen na tvoje pola) kada nemamo igraca u "top klubovima".

Kao i nekoliko postova prije nasih gdje se spominje koliko bi to nasih moglo na spisak kod Svajcaraca.

To je bukvalno identican argument tvome samo u drugom pravcu. Znaci vi/ti to uzimate kao mjerodavno kada vama pase. U zavisnosti od konteksta.

Moja poenta je bil, da ti ponovim, da nema smisla i cista je glupost fudbal gledati kroz to gdje ko igra. Jer onda bi se samo poslali spiskovi na svjetsko, tamo bi algoritam odredio koja ekipa ima spisak najprestiznijih klubova i cao. Posalji pehar postom.

Zasto ova partije Irana ali i mnogih drugih jesu argument? Evo i to cu ti objasniti, nece mi biti mrsko.
Kada neko tvrdi da mi nemamo dobru igru ili bolje receno da je ne trebamo ili kako oni pisu cak i da ne smijemo ocekivati dobru igru jer nemamo igrace u "top klubovima" onda je sasvim legitiman argument da navedes ekipe koje su slabije od nas, a i od svog protivnika, a odigraju i igraju bolje.

Ne znam do kojeg si razreda dosao, ili zavisno po kojem sistemu se skolujes i sta imas u nastavnom planu i programu, pa je moguce da ces to tek na fakultetu raditi, ali to se u matematici zove dokaz kontradikcijom. Znaci jedna elegantna metoda dokazivanja u matematici.
U nasem slucaju to je opovrgavanje tvrdnje kontraprimjerom. Kontas zasto ima smisla? Je li sad razumijes poentu?

Jos jednom da ti ponovim, ja ovo za klubove nikad ni nisam tvrdio. Samo ismijavam one koji jesu.

Znaci ti si spreman vrijedjati igrace na nasem spisku samo da dokazes nesto?

Evo da se vodim tvojom/vasom logikom uporedjivanja gdje ko igra. Koje to igrace ima Iran koji su igraju u boljim klubovima od tih sto si naveo?
Nisam detaljno gledao ali ljudi nemaju cini mi se niti jednog igraca u ligama petice. Imaju dva igraca ukupno koja igraju u Belgiji i Grckoj (Teremi dobar igrac). Svi ostali igraju u losijim ligama i klubovima. O cemu pricas ti?

Takodjer Iran je najstariji tim na prvenstvu ako sam dobro upratio, a nas tim medju najmladjim.
Ocekuje se da njih 90% naprave bolje transfere nakon ovog prenstva. Ne dikretno zbog igara na prvenstvu, nego jer su imali dobre sezone u svojim klubovima. Jednom kada naprave transfer nece valjda preko noci postati bolji igraci samo jer pored imena pise recimo Inter? :urnebes:
Ovi sinoc sa dosta slabijim rosterom od naseg napadose urgvaj na 2:2 ...mi bi vjerovatno u petoj minuti stali u svoj kazneni i cekali korner....
=\_1921_/=

Avatar
invincible1921
Postovi: 11397
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la invincible1921 » 22 jun 2026, 13:37

imekorisnicko je napisao/la:
22 jun 2026, 13:25
h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:41

Ne znam sta meni treba ovo ali hajde.

Jasta si druze promasio poentu i to znacajno.

Ranije je bila diskusija da tipa sta mi ocekujemo i kako ocekujemo da se dobro i kvaliteno igra (prenosi lopta, dolazi na protivnicko pola, ne biti sabijen na tvoje pola) kada nemamo igraca u "top klubovima".

Kao i nekoliko postova prije nasih gdje se spominje koliko bi to nasih moglo na spisak kod Svajcaraca.

To je bukvalno identican argument tvome samo u drugom pravcu. Znaci vi/ti to uzimate kao mjerodavno kada vama pase. U zavisnosti od konteksta.

Moja poenta je bil, da ti ponovim, da nema smisla i cista je glupost fudbal gledati kroz to gdje ko igra. Jer onda bi se samo poslali spiskovi na svjetsko, tamo bi algoritam odredio koja ekipa ima spisak najprestiznijih klubova i cao. Posalji pehar postom.

Zasto ova partije Irana ali i mnogih drugih jesu argument? Evo i to cu ti objasniti, nece mi biti mrsko.
Kada neko tvrdi da mi nemamo dobru igru ili bolje receno da je ne trebamo ili kako oni pisu cak i da ne smijemo ocekivati dobru igru jer nemamo igrace u "top klubovima" onda je sasvim legitiman argument da navedes ekipe koje su slabije od nas, a i od svog protivnika, a odigraju i igraju bolje.

Ne znam do kojeg si razreda dosao, ili zavisno po kojem sistemu se skolujes i sta imas u nastavnom planu i programu, pa je moguce da ces to tek na fakultetu raditi, ali to se u matematici zove dokaz kontradikcijom. Znaci jedna elegantna metoda dokazivanja u matematici.
U nasem slucaju to je opovrgavanje tvrdnje kontraprimjerom. Kontas zasto ima smisla? Je li sad razumijes poentu?

Jos jednom da ti ponovim, ja ovo za klubove nikad ni nisam tvrdio. Samo ismijavam one koji jesu.

Znaci ti si spreman vrijedjati igrace na nasem spisku samo da dokazes nesto?

Evo da se vodim tvojom/vasom logikom uporedjivanja gdje ko igra. Koje to igrace ima Iran koji su igraju u boljim klubovima od tih sto si naveo?
Nisam detaljno gledao ali ljudi nemaju cini mi se niti jednog igraca u ligama petice. Imaju dva igraca ukupno koja igraju u Belgiji i Grckoj (Teremi dobar igrac). Svi ostali igraju u losijim ligama i klubovima. O cemu pricas ti?

Takodjer Iran je najstariji tim na prvenstvu ako sam dobro upratio, a nas tim medju najmladjim.
Ocekuje se da njih 90% naprave bolje transfere nakon ovog prenstva. Ne dikretno zbog igara na prvenstvu, nego jer su imali dobre sezone u svojim klubovima. Jednom kada naprave transfer nece valjda preko noci postati bolji igraci samo jer pored imena pise recimo Inter? :urnebes:
Problem i kod tvoje argumentacije,a i mahom kod argumentacije onih kojima odgovaraš je što niko ne želi da zapravo dođe do odgovora već samo da ispadne pametniji od drugog.
Fudbal ne funkcioniše na magični štapić i takve jednostavne izjave "Ako može Iran možemo i mi" nisu ništa drugo nego uzimanje onog šta ti odgovara ignorišući kontekst.

Prvo i prvo, igra se teško može promjeniti preko noći. Ovo što mi igramo igramo već 1,5-2 godine i očekivati da ćemo sad odjednom biti u stanju igrati nešto potpuno drugačije jednostavno nema smisla.
Drugo, mi smo manje-više morali igrati ovo što igramo jer smo bili slabi i jer nam igrači profilom odgovaraju tome. Iran npr. po Aziji mora naučiti igrati ofanzivno.
Treće, Ovo nam je donijelo vrhunski rezultat, ko bi normalan to mijenjao?
Četvrto,argument o manjku kvaliteta u kontekstu naše igre itekako ima smisla,pogotovo kada se radi o veznom redu. Prosto,kada igraš čvrsto,tvrdo i defanzivno i to radiš dobro tebi je potreban individualni kvalitet da izvuče maksimum iz malog broja situacija prema naprijed. Naši vezni igrači nisu otporni na presing i loši su u prenosu lopte zbog čega je dojam da igramo slabije nego što u suštini igramo.
U pravu si ti, upravo smo svi manje vise,,,ali je poenta sto ne moras dodatno sebi pucat u nogu. Par primjera:

- Ako si los u sredini onda vidi da to nekako minimiziras, a ne da postavkom maksimaliziras u korist protivnika

-Ako si vec jak na kontrama i imas igrace jake u igri 1na1 pa onda brate uradi sve da oni dobiju par prilika na utakmici da to i odigraju

-Ako ces vec preuzet rizik da stojis u 30 metara u odbrani gdje ti svaki sekund moze nesto zavrsit u mrezi iz raznoraznih situacija, onda makar gledaj kako ti se taj rizik moze isplatiti. Ako stanes u 30 metara protivnik mora izac visoko, dakle fataj ga na kontre poslije osvojene lopte.

Ovako ti rizikujes jer stojis u 30 metara, a kad osvojis loptu hoces da igras 11 na 11 jer tahirovic i ostali vrate loptu nazad, dok se odbrana protivnika postavi....pa to je apsurd samo po sebi jbt....sto stjimo u 30 metara ako smo dovoljno kvalitetni da igramo 11 na 11....

-Pored nepostjece sredine jer Tahirovic i bilo ko sa njim su zajedno igrac manje (najmanje) na terenu,,,i ti onda jos imas dva spica a branis se u 30 metara,,,,dakle to je jos jedan igrac manje u vecini utakmice.....zasto sebi to raditi ?
=\_1921_/=

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 22 jun 2026, 13:47

invincible1921 je napisao/la:
22 jun 2026, 13:37
imekorisnicko je napisao/la:
22 jun 2026, 13:25
h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:41

Ne znam sta meni treba ovo ali hajde.

Jasta si druze promasio poentu i to znacajno.

Ranije je bila diskusija da tipa sta mi ocekujemo i kako ocekujemo da se dobro i kvaliteno igra (prenosi lopta, dolazi na protivnicko pola, ne biti sabijen na tvoje pola) kada nemamo igraca u "top klubovima".

Kao i nekoliko postova prije nasih gdje se spominje koliko bi to nasih moglo na spisak kod Svajcaraca.

To je bukvalno identican argument tvome samo u drugom pravcu. Znaci vi/ti to uzimate kao mjerodavno kada vama pase. U zavisnosti od konteksta.

Moja poenta je bil, da ti ponovim, da nema smisla i cista je glupost fudbal gledati kroz to gdje ko igra. Jer onda bi se samo poslali spiskovi na svjetsko, tamo bi algoritam odredio koja ekipa ima spisak najprestiznijih klubova i cao. Posalji pehar postom.

Zasto ova partije Irana ali i mnogih drugih jesu argument? Evo i to cu ti objasniti, nece mi biti mrsko.
Kada neko tvrdi da mi nemamo dobru igru ili bolje receno da je ne trebamo ili kako oni pisu cak i da ne smijemo ocekivati dobru igru jer nemamo igrace u "top klubovima" onda je sasvim legitiman argument da navedes ekipe koje su slabije od nas, a i od svog protivnika, a odigraju i igraju bolje.

Ne znam do kojeg si razreda dosao, ili zavisno po kojem sistemu se skolujes i sta imas u nastavnom planu i programu, pa je moguce da ces to tek na fakultetu raditi, ali to se u matematici zove dokaz kontradikcijom. Znaci jedna elegantna metoda dokazivanja u matematici.
U nasem slucaju to je opovrgavanje tvrdnje kontraprimjerom. Kontas zasto ima smisla? Je li sad razumijes poentu?

Jos jednom da ti ponovim, ja ovo za klubove nikad ni nisam tvrdio. Samo ismijavam one koji jesu.

Znaci ti si spreman vrijedjati igrace na nasem spisku samo da dokazes nesto?

Evo da se vodim tvojom/vasom logikom uporedjivanja gdje ko igra. Koje to igrace ima Iran koji su igraju u boljim klubovima od tih sto si naveo?
Nisam detaljno gledao ali ljudi nemaju cini mi se niti jednog igraca u ligama petice. Imaju dva igraca ukupno koja igraju u Belgiji i Grckoj (Teremi dobar igrac). Svi ostali igraju u losijim ligama i klubovima. O cemu pricas ti?

Takodjer Iran je najstariji tim na prvenstvu ako sam dobro upratio, a nas tim medju najmladjim.
Ocekuje se da njih 90% naprave bolje transfere nakon ovog prenstva. Ne dikretno zbog igara na prvenstvu, nego jer su imali dobre sezone u svojim klubovima. Jednom kada naprave transfer nece valjda preko noci postati bolji igraci samo jer pored imena pise recimo Inter? :urnebes:
Problem i kod tvoje argumentacije,a i mahom kod argumentacije onih kojima odgovaraš je što niko ne želi da zapravo dođe do odgovora već samo da ispadne pametniji od drugog.
Fudbal ne funkcioniše na magični štapić i takve jednostavne izjave "Ako može Iran možemo i mi" nisu ništa drugo nego uzimanje onog šta ti odgovara ignorišući kontekst.

Prvo i prvo, igra se teško može promjeniti preko noći. Ovo što mi igramo igramo već 1,5-2 godine i očekivati da ćemo sad odjednom biti u stanju igrati nešto potpuno drugačije jednostavno nema smisla.
Drugo, mi smo manje-više morali igrati ovo što igramo jer smo bili slabi i jer nam igrači profilom odgovaraju tome. Iran npr. po Aziji mora naučiti igrati ofanzivno.
Treće, Ovo nam je donijelo vrhunski rezultat, ko bi normalan to mijenjao?
Četvrto,argument o manjku kvaliteta u kontekstu naše igre itekako ima smisla,pogotovo kada se radi o veznom redu. Prosto,kada igraš čvrsto,tvrdo i defanzivno i to radiš dobro tebi je potreban individualni kvalitet da izvuče maksimum iz malog broja situacija prema naprijed. Naši vezni igrači nisu otporni na presing i loši su u prenosu lopte zbog čega je dojam da igramo slabije nego što u suštini igramo.
U pravu si ti, upravo smo svi manje vise,,,ali je poenta sto ne moras dodatno sebi pucat u nogu. Par primjera:

- Ako si los u sredini onda vidi da to nekako minimiziras, a ne da postavkom maksimaliziras u korist protivnika

-Ako si vec jak na kontrama i imas igrace jake u igri 1na1 pa onda brate uradi sve da oni dobiju par prilika na utakmici da to i odigraju

-Ako ces vec preuzet rizik da stojis u 30 metara u odbrani gdje ti svaki sekund moze nesto zavrsit u mrezi iz raznoraznih situacija, onda makar gledaj kako ti se taj rizik moze isplatiti. Ako stanes u 30 metara protivnik mora izac visoko, dakle fataj ga na kontre poslije osvojene lopte.

Ovako ti rizikujes jer stojis u 30 metara, a kad osvojis loptu hoces da igras 11 na 11 jer tahirovic i ostali vrate loptu nazad, dok se odbrana protivnika postavi....pa to je apsurd samo po sebi jbt....sto stjimo u 30 metara ako smo dovoljno kvalitetni da igramo 11 na 11....

-Pored nepostjece sredine jer Tahirovic i bilo ko sa njim su zajedno igrac manje (najmanje) na terenu,,,i ti onda jos imas dva spica a branis se u 30 metara,,,,dakle to je jos jedan igrac manje u vecini utakmice.....zasto sebi to raditi ?
Ali ne možeš jare i pare.
Ne možeš pojačat sredinu bez klupiranja jednog napadača, ili bez promjene formacije na 3-5-2 ili 5-3-2. Nemamo mi jednostavan problem kad je u pitanju igra prema naprijed, pa će nema jedan igrač magično popraviti sve.
Treba uigrat formaciju s trojicom u sredini, a mi na raspolaganju nemamo Vitinhu i Pedrija da će nam uvođenjem tog trećeg veznjaka magično sve krenuti od noge.

insimadop
Postovi: 388
Pridružen/a: 02 dec 2023, 00:31
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la insimadop » 22 jun 2026, 13:49

signalidunapark je napisao/la:
22 jun 2026, 13:47
Ali ne možeš jare i pare.
Ne možeš pojačat sredinu bez klupiranja jednog napadača, ili bez promjene formacije na 3-5-2 ili 5-3-2. Nemamo mi jednostavan problem kad je u pitanju igra prema naprijed.
S tim da u obje te varijante gubiš krila, odnosno Alajbegovića i Bajraktarevića, dok bi Memić mogao po potrebi pokriti jednu od 2 strane.

Osim ako ih ne staviš u napad kao naš ZZ Kyeremeha i Gulija, ali onda gubiš oba napadača.

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 22 jun 2026, 14:03

imekorisnicko je napisao/la:
22 jun 2026, 13:25
h1a2s3o4 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:41

Ne znam sta meni treba ovo ali hajde.

Jasta si druze promasio poentu i to znacajno.

Ranije je bila diskusija da tipa sta mi ocekujemo i kako ocekujemo da se dobro i kvaliteno igra (prenosi lopta, dolazi na protivnicko pola, ne biti sabijen na tvoje pola) kada nemamo igraca u "top klubovima".

Kao i nekoliko postova prije nasih gdje se spominje koliko bi to nasih moglo na spisak kod Svajcaraca.

To je bukvalno identican argument tvome samo u drugom pravcu. Znaci vi/ti to uzimate kao mjerodavno kada vama pase. U zavisnosti od konteksta.

Moja poenta je bil, da ti ponovim, da nema smisla i cista je glupost fudbal gledati kroz to gdje ko igra. Jer onda bi se samo poslali spiskovi na svjetsko, tamo bi algoritam odredio koja ekipa ima spisak najprestiznijih klubova i cao. Posalji pehar postom.

Zasto ova partije Irana ali i mnogih drugih jesu argument? Evo i to cu ti objasniti, nece mi biti mrsko.
Kada neko tvrdi da mi nemamo dobru igru ili bolje receno da je ne trebamo ili kako oni pisu cak i da ne smijemo ocekivati dobru igru jer nemamo igrace u "top klubovima" onda je sasvim legitiman argument da navedes ekipe koje su slabije od nas, a i od svog protivnika, a odigraju i igraju bolje.

Ne znam do kojeg si razreda dosao, ili zavisno po kojem sistemu se skolujes i sta imas u nastavnom planu i programu, pa je moguce da ces to tek na fakultetu raditi, ali to se u matematici zove dokaz kontradikcijom. Znaci jedna elegantna metoda dokazivanja u matematici.
U nasem slucaju to je opovrgavanje tvrdnje kontraprimjerom. Kontas zasto ima smisla? Je li sad razumijes poentu?

Jos jednom da ti ponovim, ja ovo za klubove nikad ni nisam tvrdio. Samo ismijavam one koji jesu.

Znaci ti si spreman vrijedjati igrace na nasem spisku samo da dokazes nesto?

Evo da se vodim tvojom/vasom logikom uporedjivanja gdje ko igra. Koje to igrace ima Iran koji su igraju u boljim klubovima od tih sto si naveo?
Nisam detaljno gledao ali ljudi nemaju cini mi se niti jednog igraca u ligama petice. Imaju dva igraca ukupno koja igraju u Belgiji i Grckoj (Teremi dobar igrac). Svi ostali igraju u losijim ligama i klubovima. O cemu pricas ti?

Takodjer Iran je najstariji tim na prvenstvu ako sam dobro upratio, a nas tim medju najmladjim.
Ocekuje se da njih 90% naprave bolje transfere nakon ovog prenstva. Ne dikretno zbog igara na prvenstvu, nego jer su imali dobre sezone u svojim klubovima. Jednom kada naprave transfer nece valjda preko noci postati bolji igraci samo jer pored imena pise recimo Inter? :urnebes:
Problem i kod tvoje argumentacije,a i mahom kod argumentacije onih kojima odgovaraš je što niko ne želi da zapravo dođe do odgovora već samo da ispadne pametniji od drugog.
Fudbal ne funkcioniše na magični štapić i takve jednostavne izjave "Ako može Iran možemo i mi" nisu ništa drugo nego uzimanje onog šta ti odgovara ignorišući kontekst.

Prvo i prvo, igra se teško može promjeniti preko noći. Ovo što mi igramo igramo već 1,5-2 godine i očekivati da ćemo sad odjednom biti u stanju igrati nešto potpuno drugačije jednostavno nema smisla.
Drugo, mi smo manje-više morali igrati ovo što igramo jer smo bili slabi i jer nam igrači profilom odgovaraju tome. Iran npr. po Aziji mora naučiti igrati ofanzivno.
Treće, Ovo nam je donijelo vrhunski rezultat, ko bi normalan to mijenjao?
Četvrto,argument o manjku kvaliteta u kontekstu naše igre itekako ima smisla,pogotovo kada se radi o veznom redu. Prosto,kada igraš čvrsto,tvrdo i defanzivno i to radiš dobro tebi je potreban individualni kvalitet da izvuče maksimum iz malog broja situacija prema naprijed. Naši vezni igrači nisu otporni na presing i loši su u prenosu lopte zbog čega je dojam da igramo slabije nego što u suštini igramo.
Bravo. Argumenti u smislu kad moze Iran sto ne mozemo mi su zaista djeciji.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
invincible1921
Postovi: 11397
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la invincible1921 » 22 jun 2026, 14:07

signalidunapark je napisao/la:
22 jun 2026, 13:47
invincible1921 je napisao/la:
22 jun 2026, 13:37
imekorisnicko je napisao/la:
22 jun 2026, 13:25


Problem i kod tvoje argumentacije,a i mahom kod argumentacije onih kojima odgovaraš je što niko ne želi da zapravo dođe do odgovora već samo da ispadne pametniji od drugog.
Fudbal ne funkcioniše na magični štapić i takve jednostavne izjave "Ako može Iran možemo i mi" nisu ništa drugo nego uzimanje onog šta ti odgovara ignorišući kontekst.

Prvo i prvo, igra se teško može promjeniti preko noći. Ovo što mi igramo igramo već 1,5-2 godine i očekivati da ćemo sad odjednom biti u stanju igrati nešto potpuno drugačije jednostavno nema smisla.
Drugo, mi smo manje-više morali igrati ovo što igramo jer smo bili slabi i jer nam igrači profilom odgovaraju tome. Iran npr. po Aziji mora naučiti igrati ofanzivno.
Treće, Ovo nam je donijelo vrhunski rezultat, ko bi normalan to mijenjao?
Četvrto,argument o manjku kvaliteta u kontekstu naše igre itekako ima smisla,pogotovo kada se radi o veznom redu. Prosto,kada igraš čvrsto,tvrdo i defanzivno i to radiš dobro tebi je potreban individualni kvalitet da izvuče maksimum iz malog broja situacija prema naprijed. Naši vezni igrači nisu otporni na presing i loši su u prenosu lopte zbog čega je dojam da igramo slabije nego što u suštini igramo.
U pravu si ti, upravo smo svi manje vise,,,ali je poenta sto ne moras dodatno sebi pucat u nogu. Par primjera:

- Ako si los u sredini onda vidi da to nekako minimiziras, a ne da postavkom maksimaliziras u korist protivnika

-Ako si vec jak na kontrama i imas igrace jake u igri 1na1 pa onda brate uradi sve da oni dobiju par prilika na utakmici da to i odigraju

-Ako ces vec preuzet rizik da stojis u 30 metara u odbrani gdje ti svaki sekund moze nesto zavrsit u mrezi iz raznoraznih situacija, onda makar gledaj kako ti se taj rizik moze isplatiti. Ako stanes u 30 metara protivnik mora izac visoko, dakle fataj ga na kontre poslije osvojene lopte.

Ovako ti rizikujes jer stojis u 30 metara, a kad osvojis loptu hoces da igras 11 na 11 jer tahirovic i ostali vrate loptu nazad, dok se odbrana protivnika postavi....pa to je apsurd samo po sebi jbt....sto stjimo u 30 metara ako smo dovoljno kvalitetni da igramo 11 na 11....

-Pored nepostjece sredine jer Tahirovic i bilo ko sa njim su zajedno igrac manje (najmanje) na terenu,,,i ti onda jos imas dva spica a branis se u 30 metara,,,,dakle to je jos jedan igrac manje u vecini utakmice.....zasto sebi to raditi ?
Ali ne možeš jare i pare.
Ne možeš pojačat sredinu bez klupiranja jednog napadača, ili bez promjene formacije na 3-5-2 ili 5-3-2. Nemamo mi jednostavan problem kad je u pitanju igra prema naprijed, pa će nema jedan igrač magično popraviti sve.
Treba uigrat formaciju s trojicom u sredini, a mi na raspolaganju nemamo Vitinhu i Pedrija da će nam uvođenjem tog trećeg veznjaka magično sve krenuti od noge.
Pa izbaci jednog spica? sta ce nam dva kad se branimo u 30 metara ...? Upravo to sam i napisao,,,dodaj jednog u sredinu. Nece krenuti sve magicino bolje, ali makar ne moraju i ta dva bit totalno beskorisna prema naprijed, Tahirovic i Sunjic. Kakva je tacno korist bila od dva spica...pa i kad smo odigrali nesto protiv Svice to je bilo jer je dzeko se spustao na 40 metara pa napravimo visak na krilu

Eto nek grijesim, ali recimo da imamo jednog spica i Mahmica na terenu, tahirovic i ostali bi mogli odigrat njemu pa nek on ganja ove u kontri da im je odigra.

Na kraju krajeva, eto nisam pametan, nek smisli stab nesto to im je poso...ali ne moze bit taktika da stojis u 30 metara i cekat da primis go a onda i cekat dal ce bit kakav korner pa da probas nesto...i to je to.
=\_1921_/=

Avatar
dzemil
Postovi: 1274
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dzemil » 22 jun 2026, 14:10

Da li postoji uticaj menadžera na izbor sastava ili je to bilo samo prije ere Barbareza?

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 22 jun 2026, 14:11

Korist 2 spica je sto imas dodatnog igraca vise koji je igrao utakmice na ovom nivou. Dueli, pas igra, citanje igre. Jedostavno u tim formacijama naguramo sve najbolje igrace u prvih 11. A ostane nam takvih spiceva i da udju sa klupe.
Korist 2 spica je sto u malobrojnim situacijama kad predjemo centar budemo opasni. Mi apsolutno nemamo problem sa davanjem golova sve sa ovom defanzivnom postavkom.
Korist 2 spica je sto jedan drugom pokrivaju mane. Demir trci Dzeko zabija.
Korist 2 spica je sto protivnik i kad krene ofanzivnije nije mu svejedno jer je nebo i zemlja kad gore imas 1 sto ceka kontru ili dvojicu.

Ja nemam problema i da probamo sa jednim spicem. Samo nemojte koja je korist 2 spica.
Uopste ne mislim da nam je rjesenje spic za veznog igraca. Jer su sve vodonose i alibi igraci. Mene Tahirovic izrazito nervira ali zamjene mu nisu neka sreca. Basic je nesto hrabriji ali pravi vise gresaka i cesce ispada.
Smatram da nam je solucija mijenjati postavku ali da u prvih 11 ostaju 2 spica.
Zadnja izmjena: Madal, dana/u 22 jun 2026, 14:27, ukupno mijenjano 1 put.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Bosniacum Lilium, GIBRA, Harare, inzomni, random11, Zgemboo89 i 44 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []