24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Shevko » 22 jun 2026, 14:06

slika

ovo smo igrali protiv Italije i imali kontrolu. Ovako bih izasao protiv Qatara a onda se mogu rokade praviti i gurnuti Jablane poput Tabaka i Lukica i Mahmica da opali jos jednu raketu. Naravno umjesto Tarika, Radeljic.
Zadnja izmjena: Shevko, dana/u 22 jun 2026, 14:07, ukupno mijenjano 1 put.

SanaBosna
Postovi: 1358
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la SanaBosna » 22 jun 2026, 14:07

LenyYoro15 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:01
Pogledaj ponovo utakmicu sa Welsom do 70. minute. Da ne kažem da su ljudi i u produžecima imali šansu bolju od penala.
Rezultat vas zaslijepi.
Niti samo tada briljirali, niti smo sada puno lošiji od toga.
kao sto neko rece, ja mislim da ovi momci igraju pod grcom i imaju taj neki strah gresaka, da primimo gol.

Kad nam zabiju onda sav taj teret spane i momci krenu u akciju.

Matterhorn22
Postovi: 73
Pridružen/a: 16 avg 2016, 15:02
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Matterhorn22 » 22 jun 2026, 14:07



znači minimalna pobjeda i na 99.9% smo

Avatar
darker10
Postovi: 5810
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la darker10 » 22 jun 2026, 14:12

insimadop je napisao/la:
22 jun 2026, 13:53

Tačno. Da smo prošli Wales i Italiju igrom kakvu prikazujemo na SP, vjerujem da hajp ne bi bio ovoliki koliki je. Naravno, opet bismo očekivali da prođemu OVU grupu.

Momci su tada pokazali da znaju i mogu, zašto sad ne isporučuju, to je pitanje. Da li je do selektora ili do psihe igrača?
Bas ima toliko neke razlike u igri? Ja samo vidim razliku u okolnostima.Wales je poveo u prvom poluvremenu pa si MORAO krenut,Italija je povela i dobila crveni pa si MORAO krenut.Istina sa Italijom se kao nesto poceli igrat i prije crvenog u trajanju od <=10 minuta.

Ja se samo nadam da ce se ovdje odmah krenut s nekom igrom u napadu,jer stvarno nema vise mjesta za kalkulacije.Prema projekcijama,nasa grupa je zasad predzadnja po sansama da treci ide dalje.Znaci moras ih dobit NAJMANJE 2-3 razlike i opet da se nadas da nece bit nekih iznenadjenja.

insimadop
Postovi: 388
Pridružen/a: 02 dec 2023, 00:31
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la insimadop » 22 jun 2026, 14:13

darker10 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:12
insimadop je napisao/la:
22 jun 2026, 13:53

Tačno. Da smo prošli Wales i Italiju igrom kakvu prikazujemo na SP, vjerujem da hajp ne bi bio ovoliki koliki je. Naravno, opet bismo očekivali da prođemu OVU grupu.

Momci su tada pokazali da znaju i mogu, zašto sad ne isporučuju, to je pitanje. Da li je do selektora ili do psihe igrača?
Bas ima toliko neke razlike u igri? Ja samo vidim razliku u okolnostima.Wales je poveo u prvom poluvremenu pa si MORAO krenut,Italija je povela i dobila crveni pa si MORAO krenut.Istina sa Italijom se kao nesto poceli igrat i prije crvenog u trajanju od <=10 minuta.

Ja se samo nadam da ce se ovdje odmah krenut s nekom igrom u napadu,jer stvarno nema vise mjesta za kalkulacije.Prema projekcijama,nasa grupa je zasad predzadnja po sansama da treci ide dalje.Znaci moras ih dobit NAJMANJE 2-3 razlike i opet da se nadas da nece bit nekih iznenadjenja.
Netačno. Naša grupa je TRENUTNO 5. ili 6. po šansama da treći ide dalje.

Avatar
darker10
Postovi: 5810
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la darker10 » 22 jun 2026, 14:14

insimadop je napisao/la:
22 jun 2026, 14:13

Netačno. Naša grupa je TRENUTNO 5. ili 6. po šansama da treći ide dalje.
Jest ,sve zavisi ko projektuje :rol:

Shevko
Postovi: 527
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Shevko » 22 jun 2026, 14:14

Matterhorn22 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:07


znači minimalna pobjeda i na 99.9% smo
da, kako ne kontaju likovi da kada se sve sabere i oduzme, onaj sa 4 poena sigurno ide dalje..

Avatar
Arvid
Postovi: 24093
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Arvid » 22 jun 2026, 14:15

insimadop je napisao/la:
22 jun 2026, 12:01
slika

Ne bi me uopšte iznenadilo da naš "poker face" izvede nešto ovakvo protiv Katara i potpuno zbuni protivnika, ali i nas navijače.

Na prvu djeluje neobično, ali kad malo bolje pogledaš, zapravo ima dosta smisla.

Burnić i Malić su po meni tehnički dosta potkovaniji od klasične kombinacije Tahirović–Bašić–Šunjić, a pritom su i defanzivno vrlo korisni jer mogu pokriti više pozicija, uključujući i bekovske. Upravo zbog toga bi ova postava dala ogromnu širinu za raznu kombinatoriku tokom utakmice.

Dedić bi mogao ulaziti u sredinu s loptom, što mu je jedna od jačih strana, dok bi se Arjan tada izvlačio široko na desnog beka. U drugim situacijama Dedić bi mogao napadati prostor iza protivničke linije, Esmir ulaziti unutra, Mahmić se spuštati nešto niže između linija, a Malić zatvarati desni bok. Naravno, ostaje i opcija da Dedić i Esmir zajedno dupliraju po krilu i tamo stvaraju višak.

S druge strane, Burnić mi djeluje kao idealan osigurač. Kad Dedić i/ili Malić odu više prema naprijed, on ostaje iza i drži balans ekipe. U fazi odbrane može igrati i zadnjeg veznog i lijevog beka, gdje bi se Kolašinac uvlačio unutra kao treći, odnosno lijevi stoper.

U napadu sam se dvoumio između Jove i Demirovića. Koliko god ja volio Demirovića, mislim da je Jovo trenutno više zaslužio priliku. Uz to, njegova brzina, pressing i mogućnost stalnih rotacija s Mahmićem i krilima možda bolje odgovaraju ovakvoj ideji igre. Džeko i Tabaković su svakako aduti s klupe i bez obzira na rezultat, ja bih obojicu uvodio negdje oko 60. minute. Čak i ako utakmica bude išla u našu korist.

Možda čak ne bi bilo loše ni probati nešto ovako. Katar bismo realno trebali dobiti bez većih problema, osim ako opet ne odlučimo sve spustiti u zadnju trećinu i prepustiti loptu protivniku. Ako već imaš utakmicu u kojoj si favorit, zašto ne iskoristiti priliku da testiraš nešto drugačije i vidiš može li to biti opcija za ozbiljnije protivnike?

Recite da sam lud, ali meni ovo uopšte ne izgleda toliko suludo. Zapravo, što duže gledam ovu postavu, sve mi više djeluje kao nešto što bi Barbarez stvarno mogao izvući iz rukava.
Bože sačuvaj.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Mocvara1991
Postovi: 1104
Pridružen/a: 17 mar 2024, 15:14
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Mocvara1991 » 22 jun 2026, 14:19

Ja znam da je jedno samo sigurno, igrat ce se vise po zraku s milion nabacivanja u 16 m nego da se nesto iskombinira. A misljenja sam da trebamo probati izigrati Katar,kakvi god da smo,sigurno mozemo odigrati tehnicki i takticki bolju utakmicu od njih i bolju utakmicu od 1000 centarsuteva iz svih pozicija.

Avatar
dzemil
Postovi: 1275
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la dzemil » 22 jun 2026, 14:24

Mi ne možemo ostvariti pozitivan rezultat protiv Katara.

Matterhorn22
Postovi: 73
Pridružen/a: 16 avg 2016, 15:02
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Matterhorn22 » 22 jun 2026, 14:27

insimadop je napisao/la:
22 jun 2026, 14:13
darker10 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:12
insimadop je napisao/la:
22 jun 2026, 13:53

Tačno. Da smo prošli Wales i Italiju igrom kakvu prikazujemo na SP, vjerujem da hajp ne bi bio ovoliki koliki je. Naravno, opet bismo očekivali da prođemu OVU grupu.

Momci su tada pokazali da znaju i mogu, zašto sad ne isporučuju, to je pitanje. Da li je do selektora ili do psihe igrača?
Bas ima toliko neke razlike u igri? Ja samo vidim razliku u okolnostima.Wales je poveo u prvom poluvremenu pa si MORAO krenut,Italija je povela i dobila crveni pa si MORAO krenut.Istina sa Italijom se kao nesto poceli igrat i prije crvenog u trajanju od <=10 minuta.

Ja se samo nadam da ce se ovdje odmah krenut s nekom igrom u napadu,jer stvarno nema vise mjesta za kalkulacije.Prema projekcijama,nasa grupa je zasad predzadnja po sansama da treci ide dalje.Znaci moras ih dobit NAJMANJE 2-3 razlike i opet da se nadas da nece bit nekih iznenadjenja.
Netačno. Naša grupa je TRENUTNO 5. ili 6. po šansama da treći ide dalje.
naša grupa je sada na oko 76% da treći prolazi jer je oko 24% vjerovatnoća remija između nas i Katara

SanaBosna
Postovi: 1358
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la SanaBosna » 22 jun 2026, 14:31

Matterhorn22 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:27
insimadop je napisao/la:
22 jun 2026, 14:13
darker10 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:12


Bas ima toliko neke razlike u igri? Ja samo vidim razliku u okolnostima.Wales je poveo u prvom poluvremenu pa si MORAO krenut,Italija je povela i dobila crveni pa si MORAO krenut.Istina sa Italijom se kao nesto poceli igrat i prije crvenog u trajanju od <=10 minuta.

Ja se samo nadam da ce se ovdje odmah krenut s nekom igrom u napadu,jer stvarno nema vise mjesta za kalkulacije.Prema projekcijama,nasa grupa je zasad predzadnja po sansama da treci ide dalje.Znaci moras ih dobit NAJMANJE 2-3 razlike i opet da se nadas da nece bit nekih iznenadjenja.
Netačno. Naša grupa je TRENUTNO 5. ili 6. po šansama da treći ide dalje.
naša grupa je sada na oko 76% da treći prolazi jer je oko 24% vjerovatnoća remija između nas i Katara
Ti 24% je u slucaj da mi i katar nerjeseno odigramo.

19vendetta87
Postovi: 10260
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la 19vendetta87 » 22 jun 2026, 14:32

Mocvara1991 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:19
Ja znam da je jedno samo sigurno, igrat ce se vise po zraku s milion nabacivanja u 16 m nego da se nesto iskombinira. A misljenja sam da trebamo probati izigrati Katar,kakvi god da smo,sigurno mozemo odigrati tehnicki i takticki bolju utakmicu od njih i bolju utakmicu od 1000 centarsuteva iz svih pozicija.
Nas vezni red od tehnike ima samo smartphone i smart watch, ne mogu oni nikoga izigrati, pa tako ni Katar.
Mislim da ce ta utakmica biti rak za oci, jer i oni se nadaju da mogu izboriti plasman u knock out fazu.
Zadnja izmjena: 19vendetta87, dana/u 22 jun 2026, 14:32, ukupno mijenjano 1 put.
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Avatar
viKK
Postovi: 3618
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la viKK » 22 jun 2026, 14:32

Mocvara1991 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:19
Ja znam da je jedno samo sigurno, igrat ce se vise po zraku s milion nabacivanja u 16 m nego da se nesto iskombinira. A misljenja sam da trebamo probati izigrati Katar,kakvi god da smo,sigurno mozemo odigrati tehnicki i takticki bolju utakmicu od njih i bolju utakmicu od 1000 centarsuteva iz svih pozicija.
Po mom misljenju, to mozemo radit kad tek povedemo sa makar dva razlike. Mi trebamo koristit ono sto nam je najjace oruzje a protiv Katara to i jeste igra glavom, druga lopta, prekidi, centarsutevi. Nagurat im se u sesnaesterac i dat krilima da ulaze i centriraju. Siguran sam da cemo dosta kornera imat. Probit led na taj nacin, pa kad imamo vec sigurnu prednost, onda svejedno. Spanija protiv Cape Verdea nije dala gola prvenstveno jer su pokusali kroz gustu odbranu da kombinuju do besvijesti bez sirine. Najgore bi mi bilo da moram gledat isto to, ali u nasem izdanju.

Ne kazem da trebamo zauvijek igrati takvu ofanzivnu taktiku i ne pokusavat igrat nista drugo, ali ovo je vec dokazano da funkcionira. Kad je funkcioniralo protiv Italijana koji su se sa devetoricom u sesnaestercu branili i koji znaju igrat dobru odbranu i imaju Donnarummu na golu, trebalo bi i protiv ovih kozojeba funkcionirat.

Avatar
Enigmaa
Postovi: 14
Pridružen/a: 13 jun 2026, 21:45
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Enigmaa » 22 jun 2026, 14:35

dzemil je napisao/la:
22 jun 2026, 14:24
Mi ne možemo ostvariti pozitivan rezultat protiv Katara.
Kad vidiš u budućnost, de vidi hoće li biti kakva povišica plate ove godine...
„Prava misterija svijeta je ono što vidimo, a ne ono što ne vidimo.“ Oscar Wilde

Željezničar za život cijeli !

SiggiSmallz a sad En...

Avatar
invincible1921
Postovi: 11397
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la invincible1921 » 22 jun 2026, 14:47

darker10 je napisao/la:
22 jun 2026, 14:12
insimadop je napisao/la:
22 jun 2026, 13:53

Tačno. Da smo prošli Wales i Italiju igrom kakvu prikazujemo na SP, vjerujem da hajp ne bi bio ovoliki koliki je. Naravno, opet bismo očekivali da prođemu OVU grupu.

Momci su tada pokazali da znaju i mogu, zašto sad ne isporučuju, to je pitanje. Da li je do selektora ili do psihe igrača?
Bas ima toliko neke razlike u igri? Ja samo vidim razliku u okolnostima.Wales je poveo u prvom poluvremenu pa si MORAO krenut,Italija je povela i dobila crveni pa si MORAO krenut.Istina sa Italijom se kao nesto poceli igrat i prije crvenog u trajanju od <=10 minuta.

Ja se samo nadam da ce se ovdje odmah krenut s nekom igrom u napadu,jer stvarno nema vise mjesta za kalkulacije.Prema projekcijama,nasa grupa je zasad predzadnja po sansama da treci ide dalje.Znaci moras ih dobit NAJMANJE 2-3 razlike i opet da se nadas da nece bit nekih iznenadjenja.
Znaci plan treba da bude da ga katar prvi zabije :kafa:
=\_1921_/=

Avatar
Clutch
Postovi: 7177
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Clutch » 22 jun 2026, 14:51

zastitaIdentiteta je napisao/la:
22 jun 2026, 13:17
dubioza144 je napisao/la:
22 jun 2026, 12:57
Protiv koga igramo kad izbacimo amere
Pobjednik meča 1G vs 3AEHIJ.
Sudeći po objavi ispod to su najvjerovatnije Egipat vs Senegal jer ne očekuje da iz grupa A, E i H prođu dalje trećeplasirani.
Al u teoriji te može zakačiti bilo ko od Egipat/Belgija/Iran iz G koji bi igrali protiv Korea/Češka/Južna Afrika iz A ili Slonovi/Ekvador/Curacao iz E,
Španija/Urugvaj/Zelenorćani iz H, bilo ko iz I (koja je najvjerovatnije uparivanje).

Moguce je i da Alzir ili Jordan prodju sa 3 boda u ovisnosti ko slavi u medjusobnom dueliu.

Onda bi mislim bilo Egipat/Alzir ili Jordan.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12602
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la BoixosNois1899 » 22 jun 2026, 14:52

Zelenortska ostrva imaju 2:2 u 95. minuti protiv Urugvaja i napadaju protivnika. Ne mogu zamisliti nas da isto radimo u toj situaciji.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

mirzatele
Postovi: 12008
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la mirzatele » 22 jun 2026, 14:54

Virtu4l je napisao/la:
22 jun 2026, 13:32
Samo zamislite da vam je neko prije godinu dana rekao da ćemo imati posljednju utakmicu u grupi na SP protiv Katara za prolaz, šta bi mu rekli i kako bi regovali. :beba:
To je to.

Avatar
Trinity74
Postovi: 102
Pridružen/a: 03 nov 2011, 14:23
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Trinity74 » 22 jun 2026, 14:55

Koga ubaciti umjesto Muharemovića :hmmmmm:

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: alacious i 62 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []