02.07.2026. R32: USA - BiH

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Drum
Postovi: 1308
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Drum » 25 jun 2026, 12:47

Bicemo jaci za Dedica i Muharema.

Valjda Dzeko za promil bolju fomu uhvati.

Kao i Bajraktatevic.

Za Demirovca se nema sta reci. Nek ore teren, a valjda nas komacno iznenadi golom.

Jenkiji ce biti pod pritiskom. Ako izdrzimo poluvrijeme bez zaostatka, moglo bi svasta biti.

Avatar
DamirT
Postovi: 31106
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la DamirT » 25 jun 2026, 12:51

StevieG8 je napisao/la:
25 jun 2026, 12:24
DamirT je napisao/la:
25 jun 2026, 12:21
_dreamer_ je napisao/la:
25 jun 2026, 12:16
Amerika je dark horse ovog prvenstva, sudije ce im biti max naklonjene, takticki i fizicki szäu superiorniji i mi nemamo realno nikakve sanse. Ili hajmo reci sanse su nam kao grcima 2004 na pocetku da postanu prvaci.

Sve je je moguce ali ne treba ocekivati apsolutni nista osim da pruze max otpor.
Tako je. Nas cilj je bio prolaz grupe i to je ostvareno. Ne treba nas iznenaditi da budu Amerikanci protiv nas imali sudjenje kao protiv Australije.
E sretan ti sad i rođendan :mrgreen:
E sad hvala sluzbeno :urnebes:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Confiance
Postovi: 1360
Pridružen/a: 26 jan 2024, 19:27
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Confiance » 25 jun 2026, 12:52

DamirT je napisao/la:
25 jun 2026, 12:14
Sto se tice rang liste, ima li neke razlike ako se izgubi tipa 4-1 i 1-0? Ili samo gledaju da li izgubis od slabije ili bolje rangirane ekipe?
Ako mislis za fifa rang listu, nema nikakve razlike. Prema novom Elo sistemu se vrsi rangiranje, te svaki mec donosi razlicit broj bodova. Kljucni parametar je razlika u bodovima izmedju dva protivnika, te vaznost takmicenja. Recimo mec na SPu je vrijedniji duplo po pitanju bodova od meceva u kvalifikacijama

Avatar
hz1987
Postovi: 2300
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la hz1987 » 25 jun 2026, 12:53

slika

4-3-3 u 4-5-1
Kontra, polukontra, brzo otvaranje...Dedic-Memic se mogu rotirati, Kerim i Esmir vise napadacki, mahmic brza proturanja i ubacivanja. Mladi, brzi, okretni. I dovoljno da Demirovic konacno ima ulogu ko u Stuttgartu nebil ocepio. Nema sporih, to je protiv USA slaba tacka svaki nas spor igrac. Napadacka al sredina naguzvana.

Lavcina
Postovi: 1759
Pridružen/a: 17 nov 2023, 16:19
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Lavcina » 25 jun 2026, 12:57

Protiv ekipa kao Katar bi trebala biti ultra ofanzivna ekipa nesto ovako:

Dedic ———Katic ———Muharemovic - Kolasinac
……………………..….Sunjic
Bajraktarevic - Mahmic - Alajbegovic - Memic
…………..…………Tabakovic

Mahmic i Alajbegovic bi koristili prostor u sredini i probijali izmedju redova, dok bi Memic i Bajraktarevic imali vise prostora po stranama. Tabakovic je visok za te ubacaje, pokretan i koristi svaku sansu pravi ubica 16m prostora.

Protiv SAD mozda nesto ovako izvesti:

Dedic - Hadzikadunic - Muharemovic - Kolasinac
……………..Basic…………….Sunjic
Memic……..……….Mahmic……………..Alajbegovic
………………………Lukic/Tabakovic

Zasto Hadzikadunic prije Katica? Zbog brzine i pokretljivosti. Ameri igraju dosta brzo i bojim se, da bi Katic tu ispadao samo tako.
Basic i Sunjic su tu da zgusnu prostor.
Zasto Bajrak na klupi? Bojim se, da momak jednostavno psihicki nije jos dorastao, da igra protiv “svojih” na ovom nivou i sa ovakvim ulogom utakmice. A s tim, da je Memic bolji defanzivno.
Mahmic je tu, da imas nekog koji zna podvaliti pas i osutati sa distance.
Napad Lukic ili Tabakovic. Ako je Tabak 100% spreman onda bi njega. Lukic je protiv Kanade pokazao, da se moze nositi sa fizicki jakim obrambenim igracima gdje je imao 9/9 uspjesnih zracnih duela.
Dzeko kao joker sa klupe i nista vise. Jednostavno ne moze vise pratiti ovaj nivo vise od 30-45 minuta.
Demirovic jednostavno nema sta traziti tu, jer nesmijemo igrati sa 2 napadaca, a da on bude istusireni spic nema smisla, jer ne bi dobio ni jednu dugu loptu. U drugom poluvremenu, da malo trkacki ubrza igru okej (ako budemo gubili).

Avatar
LeCoq
Postovi: 268
Pridružen/a: 05 jan 2026, 20:38
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la LeCoq » 25 jun 2026, 12:57

Ovo gore je dobra formacija. Amerikanci su mašinerija, ne možemo priuštiti igrače koji ne daju puni doprinos u oba pravca. Možda Memić umjesto Bajraktarevića.
Zadnja izmjena: LeCoq, dana/u 25 jun 2026, 12:59, ukupno mijenjano 2 puta.

Confiance
Postovi: 1360
Pridružen/a: 26 jan 2024, 19:27
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Confiance » 25 jun 2026, 12:57

bordobijeli je napisao/la:
25 jun 2026, 12:42
Ameri su prve dvije utakmice rijesili do pauze za hidrataciju,furiozno igraju prvih 20 min,presing ,trka ,napadi. Trrba biyi pametan izdrzati taj pocetni pritisak pa da vidimo kako reaguju. Moramo igrati s motoricnim igracima ,Dzeku cuvati za posljednji pola sata , nije lose sunjic i tahirovic po poluvrijeme ,povratak Dedica i Muharemovica donosi brzinu i Hadzikadunica bi prije Katica zbog pokretljivosti. Mi sno svoje napravili al naravno idemo se pobit pa sta bude :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: .
Slazem se za ovo. Pocetak izdrzati, vec nakon prve pauze na cca 25 minuta ce biti lakse ako budemo u egalu. Na vrijeme mijenjati, Basic i Mahmic od starta te Sunjic/Tahirovic po poluvrijeme, 3 veznjaka u sredini, te mozda i Dzeko/Demirovic po poluvrijeme. Dennis je bio odlican nakon ulaska, on se fakticki izborio za loptu koju je Mahmic poslao u gol

Avatar
kouadio
Postovi: 117
Pridružen/a: 03 apr 2026, 13:54
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la kouadio » 25 jun 2026, 13:02

ako prodjemo genocidaše najverovatnije idemo na boljeg iz duela Egipat Juzna Koreja

a kanadjani dobili juznu afriku a poslije toga maroko/holandija

sve u svemu dobro smo prosli

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4920
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Kajzer10 » 25 jun 2026, 13:03

U odnosu na sinoc, vracaju se Dedic i Tarik, te ce vjerovatno Memic poceti umjesto Esmira. Dzaba postavljate neke nove formacije i sastave. Minimalne su sanse da se sad isprobava nesto novo, iako je i meni puna kapa 4-4-2 nit ona ima ikakvog smisla sa Dzekom koji ima sijede dlake.

bosnas_
Postovi: 4458
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la bosnas_ » 25 jun 2026, 13:12

Protiv USA treba dobro postaviti taktiku. Ako se budemo branili nece biti dobro, moramo igrati ofanzivnije..samo tako se protivnik smiri. Vracaju se Tarik i Dedic, nasa mozda dva i najbolja igraca, u najboljoj su formi citavu sezonu i tu vidim nasu sansu. Abd do pobjede, sto da ne..iako je USA veliki favorit, ne zbog kvalitete toliko nego eto domacini su itd.

Avatar
zastitaIdentiteta
Postovi: 509
Pridružen/a: 29 maj 2025, 16:20
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la zastitaIdentiteta » 25 jun 2026, 13:12

kouadio je napisao/la:
25 jun 2026, 13:02
ako prodjemo genocidaše najverovatnije idemo na boljeg iz duela Egipat Juzna Koreja
Polako, ima još dosta prostora za rasplete šta nakon što bi se prošla USA, +10 ekipa je u igri za taj drugi meč, trenutna matematika kaže kako si napisao, al može tu biti bilo kod od Egipat/Belgija/Iran VS bilo ko od Koreja/Slonovi/Ekvador/Curacao/Španija/Urugvaj/Zelenorćani/Senegal... čak u nekoj ludoj teoriji i Irak (naučna fantastika).

Tako da ajd da mi amere vratimo da prate NFL (već su kući), poslije toga ko god dođe idemo ispočetka. :mrgreen:
Pošteno, pa kako bude.

Avatar
DamirT
Postovi: 31106
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la DamirT » 25 jun 2026, 13:14

Confiance je napisao/la:
25 jun 2026, 12:52
DamirT je napisao/la:
25 jun 2026, 12:14
Sto se tice rang liste, ima li neke razlike ako se izgubi tipa 4-1 i 1-0? Ili samo gledaju da li izgubis od slabije ili bolje rangirane ekipe?
Ako mislis za fifa rang listu, nema nikakve razlike. Prema novom Elo sistemu se vrsi rangiranje, te svaki mec donosi razlicit broj bodova. Kljucni parametar je razlika u bodovima izmedju dva protivnika, te vaznost takmicenja. Recimo mec na SPu je vrijedniji duplo po pitanju bodova od meceva u kvalifikacijama
Zahvaljujem tebi i @beduin iznad :thumbup:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Halix131
Postovi: 158
Pridružen/a: 09 jun 2025, 23:59
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Halix131 » 25 jun 2026, 13:15

Medijska kuća Fox News ističe da je pobjeda BiH nad Katarom sjajna vijest za reprezentaciju SAD-a. Amerikanci naglašavaju da bi remi između BiH i Katara u nokaut fazu poslao znatno teže protivnike poput Belgije ili Senegala. Budući da je BiH na 65. mjestu FIFA ljestvice, a SAD na 13. mjestu, američki analitičari smatraju da im ovaj ždrijeb značajno olakšava put prema osmini finala

Drum
Postovi: 1308
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Drum » 25 jun 2026, 13:16

Kajzer10 je napisao/la:
25 jun 2026, 13:03
U odnosu na sinoc, vracaju se Dedic i Tarik, te ce vjerovatno Memic poceti umjesto Esmira. Dzaba postavljate neke nove formacije i sastave. Minimalne su sanse da se sad isprobava nesto novo, iako je i meni puna kapa 4-4-2 nit ona ima ikakvog smisla sa Dzekom koji ima sijede dlake.
Taj isti Dzeko nas je nosio prije tri mjeseca u barazu. Istina, zbog povreda je ispao iz forme i ganja istu. Al vec protiv Amera zna biti mnogo bolji.

I kakav god je, 2-3 protivnicka igraca ga vrebaju.

Nama trebaju bolji Esmir i Demirovic.

Avatar
emir_
Postovi: 6434
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la emir_ » 25 jun 2026, 13:19

Sa 2 napadača smo amateri na terenu i nismo pobijedili u 6 tekmi prije sinoćnje
4-IN-A-ROW

Avatar
Atlanta
Postovi: 368
Pridružen/a: 30 mar 2024, 16:15
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Atlanta » 25 jun 2026, 13:19

Furiozno krecu u utakmicu nema sta, ali opada im tempo nakon 60. minute. Mislim da oni nece bas tako jako od prve minute izaci protiv nas, jer ovo je knock out faza, prostora za neke greske i nemas, jedan mali pad koncentracije i ode ti sve u pm (Bastoni - Memic). A Poch nosi taj Spurs dna :mrgreen:
LA HINCHADA DE LOS RAJVOS

Avatar
zastitaIdentiteta
Postovi: 509
Pridružen/a: 29 maj 2025, 16:20
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la zastitaIdentiteta » 25 jun 2026, 13:25

Drum je napisao/la:
25 jun 2026, 13:16
Taj isti Dzeko nas je nosio prije tri mjeseca u barazu. Istina, zbog povreda je ispao iz forme i ganja istu. Al vec protiv Amera zna biti mnogo bolji.

I kakav god je, 2-3 protivnicka igraca ga vrebaju.

Nama trebaju bolji Esmir i Demirovic.
Za Demira ima mnogo argumenata, al ne možemo mi očekivati Kerima, Esmira i Memića na većem nivou bez bolje tranzicije. Na postavljenu odbranu ti se čudo poklopiti da oni naprave višak. Esmira su zatvorili tako što ga je čovjek duplao na njegovu lijevu nogu taman toliko da ne može krenuti u sredinu, al da mu daš tu istu loptu kad je u trku, to je skroz druga situacija. Memić protiv Švice najbolju situaciju imao kad je na centru sam sebi asistirao ka desnom krilu. Znači ako igramo tranziciju treba nam Bašićevo probijanje linija i više hrabrosti od ko god igrao s njim (Šunjić ili Tahirbey).

Ne vjerujem da će se odustati od 4222, što znači ogromna potrošnja i čovjek manje u vezi.
Ne smije biti straha kod dugih lopti. Bendži je sinoć top odigrao, al kad vidiš da Memić utrčava ošini dugu dijagonalu makar svaka otišla u aut, ne vraćaj je stoperu il golmanu.
Pošteno, pa kako bude.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24473
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Goalgetter » 25 jun 2026, 13:28

Bio sam protivnik da mjenjamo sistem sa jednim naprijed do sada u grupnoj fazi, ali mislim da bi protiv USA morali to uraditi.
Nemamo sta izgubiti, trebalo bi probati tu opciju. Mahmic unutra, Dzeko ili Demirovic out.
Zadnja izmjena: Goalgetter, dana/u 25 jun 2026, 13:28, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Venom
Postovi: 2238
Pridružen/a: 18 nov 2023, 11:35
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Venom » 25 jun 2026, 13:28

Kljuc je da se taj njihov pocetni pritisak upije na sto laksi nacin, a necemo ga moc upit ako se igra svede na bjesomucno i panicno ispucavanje lopte u nadi da ce Dzeko osvojit koji duel i odlozit loptu za krila ili Demirovica.

Ne znam zasto bi se startalo u sistemu koji je i protiv Svicarske do prve pauze bio raspakovan, jer ne ide jednostavno.
Srce, čast i ponos!

linethreader
Postovi: 529
Pridružen/a: 11 jan 2022, 07:29
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la linethreader » 25 jun 2026, 13:29



Odlicna analiza Pochetinove taktike i igre SAD-a

Btw. Švicarska nam je nesto jako slicno radila, i ako nisu skontali nacin na koji bi se mogli braniti od toga poslije te tekme, bojim se da nas ceka nesto slicno

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: KockarVicin007, kouadio, Muumii, RacioEmocionalan, Semrush [Bot], Shevko, Sveti i 69 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []