Navijačke pjesme reprezentacije

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Telalovic
Postovi: 784
Pridružen/a: 25 feb 2026, 23:11
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la Telalovic » 17 jun 2026, 19:43

Ovo je najnovija koja ce tek izaci pred evropsko prvenstvo.


Hej bosno bosno rosna
On je ponos tvoj
Seher seher Sarajevo
Slatki dom je moj!

Zasad je samo to napisano ali radi se na ostatku pjesme koja ce sigurno osvojiti svijet.

Loga
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 jan 2014, 06:46
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la Loga » 17 jun 2026, 20:23

Nisam bio svjestan koliko ljudi nije culo ovu pjesmu dok nije krenula prica oko Mundijala. Meni je uvijek djelovalo da refren ima taj navijaci fazon.

Sta vi mislite, moze li ovo proci kao navijacka ili je vise dijasporska prica?


AmorVincitOmnia
Postovi: 38
Pridružen/a: 29 maj 2026, 22:38
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la AmorVincitOmnia » 18 jun 2026, 20:00

Hajmo, malo dizanje atmosfere pred utakmicu.
Od kako je bh fudbal nastao, takav tim se nije sastao


Avatar
ObjektivnaSApublika
Postovi: 49
Pridružen/a: 22 dec 2024, 01:08
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la ObjektivnaSApublika » 18 jun 2026, 20:16

Telalovic je napisao/la:
17 jun 2026, 19:43
Ovo je najnovija koja ce tek izaci pred evropsko prvenstvo.


Hej bosno bosno rosna
On je ponos tvoj
Seher seher Sarajevo
Slatki dom je moj!

Zasad je samo to napisano ali radi se na ostatku pjesme koja ce sigurno osvojiti svijet.
ne trebas vise ni pisati vec je i ovo hit :bih:

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 6286
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la MaroonBjelave » 18 jun 2026, 21:05

Telalovic je napisao/la:
17 jun 2026, 19:43
Ovo je najnovija koja ce tek izaci pred evropsko prvenstvo.


Hej bosno bosno rosna
On je ponos tvoj
Seher seher Sarajevo
Slatki dom je moj!

Zasad je samo to napisano ali radi se na ostatku pjesme koja ce sigurno osvojiti svijet.
By Nazif Gljiva :urnebes:

Muumii
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la Muumii » 26 jun 2026, 14:33

USA Barba
USA oj Barbarez
JAR u dragoga
oj, Barba, Barbarez
Da ga zabi Demir Barba
da ga zabi Demir, oj Barbarez
da ga hoce pročepiti
oj, Barba, Barbarez
Ermina nam Barba
Ermina nam, oj Barbarez
Cuvaj za drugoga poluvremena
oj, Barba, Barbarez
Da ga hoce Kerim zabit Amerima Barba
da ga hoce Kerim zabit Amerima, oj Barbarez
da ga hoce Kerim zabit Amerima
oj Barba, Barbarez
Dao bih mu Barba
dao bih mu, oj Barbarez
dao bih mu kapitensku traku
oj Barba, Barbarez

Nisam znao gdje postavit, mislim da najviše ovdje odgovara 😂navijačka obrada “Crven Fesic”

Avatar
phillies
Postovi: 2383
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la phillies » 26 jun 2026, 14:52

Ja samo vidim da su Ljiljani zamjenili Behar. I neka su. Dosta vise zivotom razocaranih (mada ni Halidova ne odise optimizmom :D )
Sto se tice navijackih pjesama, dobra je svaka koju narod prihvati, ali misljenja sam da treba forsirati "bezvremenske" pjesme. Pjesme u kojima se ne spominje nijedan igrac, u kojem se ne spominje "evo nas u Brazilu, Ameriko dolazimo" i sl nego da je fokus na Bosni, ponosu, ljubavi i strasti koju imamo za ovaj komad zemlje.
Zbog toga mi je pjesma "Jedno srce" top. Jest da ju je pravio AI, ali tekst, zanr, "pjevac" je po mom cejfu.
Isto tako "veselica" Zlatana Karica i Nesad Selman - "Tebi Bosno" taman za ljeta :D

DeeWa
Postovi: 2491
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la DeeWa » 26 jun 2026, 15:31

Meni je zao samo što je ova legendarna pjesma Hajmo Bosno, hajmo Hercegovino pala u drugi plan već dugo vremena.




Nikada niti jedna pjesma neće moći tu nadmašiti iz više razloga. Da ne pričam to što je tu pjesmu otpjevalo 13 zvučnih imena naše države poput Halida Beslica, Tife, Kemala Montena i još mnogih drugih.

Sve ovo današnje je kratkog daha. Mnoga današnja djeca i ne zna za ovu pjesmu, nažalost.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Telalovic
Postovi: 784
Pridružen/a: 25 feb 2026, 23:11
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la Telalovic » 26 jun 2026, 23:27

Bosna
Bosna
Bosna
Bosna
Bosna
Onda aplauz pa opet
Bosna
Bosna
Bosna
Onda neki tekst, nisam jos odlucio koji tacno ali bice to hit sigurno

General505
Postovi: 447
Pridružen/a: 17 sep 2025, 21:51
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la General505 » 27 jun 2026, 09:00

DeeWa je napisao/la:
26 jun 2026, 15:31
Meni je zao samo što je ova legendarna pjesma Hajmo Bosno, hajmo Hercegovino pala u drugi plan već dugo vremena.




Nikada niti jedna pjesma neće moći tu nadmašiti iz više razloga. Da ne pričam to što je tu pjesmu otpjevalo 13 zvučnih imena naše države poput Halida Beslica, Tife, Kemala Montena i još mnogih drugih.

Sve ovo današnje je kratkog daha. Mnoga današnja djeca i ne zna za ovu pjesmu, nažalost.
Nemoj da ti bude žao ove gluposti, koja je bila i dosadila vec dugo godina. Cisti blam bez nekog nabojaa, bez smislaa...cisto recitovanjee za pickice

Ovo je za svadbi i mevluda i nista visee

Navijacke himne moraju da odišu nekim nabojem, motivaciju za borbom, da budii taj neki ratnicki naboj u slušaocu, da podiže adrenalin i sl

Jedna od najjacih ona "ljiljani zlatni opet smo s vama, ponovo nebo ce gorit nad nama..." Najaca himna ikad a toliko malo koristena i otpjevana pored ovoliko gluposti koje se pojavile poswbno zadnje vrijeme.

Avatar
231983
Postovi: 2143
Pridružen/a: 25 sep 2020, 00:08
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la 231983 » 27 jun 2026, 11:01

Meni je ova od Helem nejse ušla u glavu, na prvu mi nije bila nešto, ali sad mi je top. Jučer sam je k'o zadnji džiber upalio u autu, pojačao do kraja i vozao se kroz grad, pravo da vam kažem- solio ranu Srbima. Mi smo u mom gradu negdje pola/pola, pojedoše se gadovi zbog svega, svako drugo auto nakićeno ljiljanima, trg okićen, na škrge dišu zadnjih mjesec dana. A babo pojačao do kraja i opa!

I ona mi je dobra, jeste da je AI, ali je baš dobar ritam, We are chhildren of a lilies.

Ovaj naš mali Italijan, vidi se da je dobro dijete, ali mi je, osim par sekvenci, trash žešći. Ne slušam tu vrstu muzike doduše, možda mi se zato ne sviđa, ali ukusi su različiti. Eno Tarkanu je ta najdraža.

Avatar
zastitaIdentiteta
Postovi: 507
Pridružen/a: 29 maj 2025, 16:20
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la zastitaIdentiteta » 27 jun 2026, 11:17

Šta znam, od svih ovih koje su maksuz snimljene za svjetsko, tekstualno jedino ova da kažem vrijedna pamćenja.
Puna fraza uklopljenih iz sevdalinki i tradicije, a ovaj Karić to fino spita.



Helem nejse je jedna od onih koja te na prvu nervira, al što je više slušaš više ti se sviđa. Intro i outro su mi čisti krkljanac i ono, što dalje od mene, al sve između ta dva momenta ima kul vibe iako je u mnogome i ona nabrajalica šireg rostera ekipe. :clap:
Pošteno, pa kako bude.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13336
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la StevieG8 » 27 jun 2026, 11:18

Ova nam je promakla :urnebes:

"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
DamirT
Postovi: 31099
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la DamirT » 27 jun 2026, 11:42

231983 je napisao/la:
27 jun 2026, 11:01
Meni je ova od Helem nejse ušla u glavu, na prvu mi nije bila nešto, ali sad mi je top. Jučer sam je k'o zadnji džiber upalio u autu, pojačao do kraja i vozao se kroz grad, pravo da vam kažem- solio ranu Srbima. Mi smo u mom gradu negdje pola/pola, pojedoše se gadovi zbog svega, svako drugo auto nakićeno ljiljanima, trg okićen, na škrge dišu zadnjih mjesec dana. A babo pojačao do kraja i opa!

I ona mi je dobra, jeste da je AI, ali je baš dobar ritam, We are chhildren of a lilies.

Ovaj naš mali Italijan, vidi se da je dobro dijete, ali mi je, osim par sekvenci, trash žešći. Ne slušam tu vrstu muzike doduše, možda mi se zato ne sviđa, ali ukusi su različiti. Eno Tarkanu je ta najdraža.
Isto :urnebes:

Dobro je, znaci nisam jedini :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Diadora
Postovi: 699
Pridružen/a: 18 nov 2024, 03:49
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la Diadora » 27 jun 2026, 21:08

DamirT je napisao/la:
27 jun 2026, 11:42
231983 je napisao/la:
27 jun 2026, 11:01
Meni je ova od Helem nejse ušla u glavu, na prvu mi nije bila nešto, ali sad mi je top. Jučer sam je k'o zadnji džiber upalio u autu, pojačao do kraja i vozao se kroz grad, pravo da vam kažem- solio ranu Srbima. Mi smo u mom gradu negdje pola/pola, pojedoše se gadovi zbog svega, svako drugo auto nakićeno ljiljanima, trg okićen, na škrge dišu zadnjih mjesec dana. A babo pojačao do kraja i opa!

I ona mi je dobra, jeste da je AI, ali je baš dobar ritam, We are chhildren of a lilies.

Ovaj naš mali Italijan, vidi se da je dobro dijete, ali mi je, osim par sekvenci, trash žešći. Ne slušam tu vrstu muzike doduše, možda mi se zato ne sviđa, ali ukusi su različiti. Eno Tarkanu je ta najdraža.
Isto :urnebes:

Dobro je, znaci nisam jedini :mrgreen:
U kojim gradovima zivite? Meni je simpa koliko se ona pjesma take me to america udomacila kod lokalnih amera. Hoda brother( crnac) sa jos par njih I recituju tu pjesmu.

Avatar
soccerfan
Postovi: 9959
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la soccerfan » 27 jun 2026, 21:13

Diadora je napisao/la:
27 jun 2026, 21:08
DamirT je napisao/la:
27 jun 2026, 11:42
231983 je napisao/la:
27 jun 2026, 11:01
Meni je ova od Helem nejse ušla u glavu, na prvu mi nije bila nešto, ali sad mi je top. Jučer sam je k'o zadnji džiber upalio u autu, pojačao do kraja i vozao se kroz grad, pravo da vam kažem- solio ranu Srbima. Mi smo u mom gradu negdje pola/pola, pojedoše se gadovi zbog svega, svako drugo auto nakićeno ljiljanima, trg okićen, na škrge dišu zadnjih mjesec dana. A babo pojačao do kraja i opa!

I ona mi je dobra, jeste da je AI, ali je baš dobar ritam, We are chhildren of a lilies.

Ovaj naš mali Italijan, vidi se da je dobro dijete, ali mi je, osim par sekvenci, trash žešći. Ne slušam tu vrstu muzike doduše, možda mi se zato ne sviđa, ali ukusi su različiti. Eno Tarkanu je ta najdraža.
Isto :urnebes:

Dobro je, znaci nisam jedini :mrgreen:
U kojim gradovima zivite? Meni je simpa koliko se ona pjesma take me to america udomacila kod lokalnih amera. Hoda brother( crnac) sa jos par njih I recituju tu pjesmu.
Take me to America je obiljezila prvenstvo uz veslanje Norvezana. Ne postoji osoba koja je nije cula
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2662
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Navijačke pjesme reprezentacije

Post Postao/la LegendKiller » 27 jun 2026, 23:54

Meni su Holanđani sa onim Links Rechts top, dernek pravi prave. Već nekoliko prvenstava to vrte, ali sam tek ovo otkrio to navijanje.




Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nakata, Principatus i 40 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []