Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Monolog,ribery,geronimo,hammers,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

Avatar
Bianconeri1988
Postovi: 9535
Pridružen/a: 29 nov 2008, 00:44
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Bianconeri1988 » 21 maj 2011, 11:59

Izgleda da će se u narednih par dana vjerovatno donjeti odluka da ekipi mogu igrati tzv 2 stranca, što dolazak Bastosa čini još izvjesnijim... :D

La stampa piše kako će Juve otkupiti Mottu i zatim ga poslati u drugi klub, vjerovatno parmu...Gdje je tu logika!? Dalje,Grygera, Grosso, Traore i Rinaudo (jel živ on? :D ) će dobiti nogu...To je što se odbrane tiče.

Na sredini terena dolazak Pirla je pitanje vremena, a moguć je ostanak Sissoka koji ulazi u planove Contea, dok će Felipe Mela pokušati zamijeniti sa Lassanom Diarrom.

U napadu imamo pole position kada je u pitanu Aguero, koji bi uz Alexa, Matria i Quagliarellu trebao čini napadački kvartet... Traže se solucija kako se riješiti Tonija (Malaga ili Gremio) zatim na novo povrijeđenog Iaquinte i Martineza kojeg namjeravaju ponuditi Fiorentini za Vargasa uz doplatu.
Ž '21!
Senza Fachetti niente scudetti, con Gasperini e Ranieri torni dove eri!
★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8468
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la sarajlija89 » 21 maj 2011, 13:40

@bianconero

Sve to lijepo zvuci, ali koliko je realno...

To bi bila odlicna ekipa i vrlo konkurentna.

Sto se Contea tice, razumijem ja pesimizam i cinjenicu da nam je trebao neko provjereniji. Ja to govorim 2 godine vec....za dobre rezultate moras imati kvalitetnog strucnjaka i kvalitetne igrace. Ali, s obzirom da je bilo izmedju Del Nerija i Mazzarija, Conte je najbolje rjesenje, zbog svega navedenog.

Optimista sam po pitanju njegovog izbora...a vrijeme ce pokazat.

Evo, odmah podrzavam ostanak Sissoka...nadam se da ce Antonio to i realizovati. A valjalo bi kada bi i Diarra dosao, pa taman to znacilo i odlazak Mela, jer relano, bolji je Francuz...

Bekovi moraju biti prioritet, bez toga ce i dalje tesko biti....


slika
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Padovan
Postovi: 13181
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Padovan » 21 maj 2011, 13:59

Antonio Conte, trener talijanskog drugoligaša Barija, uvjerava čelnike Juventusa kako oni imaju odgovor na briljantnog Cristiana Ronalda iz Manchester Uniteda.

- Ako se bude dokazivao i napredovao vrlo brzo će Davide Lanzafame postati novi Cristiano Ronaldo - rekao je Conte i dodao:

- Ima apsolutno sve u igri što čini pojedinca velikanom. Brzinu, dribling u trku, sjajan instinkt za pogodak, grabežljiv je i veliki pobjednik - rekao je Conte.

Riječ je o 21-godišnjem igraču koji igra u Serie B za Bari, gdje je na posudbi iz Juventusa. Tijekom ove sezone je postigao devet pogodaka, a talijanski izvjestitelji govore o tome da je “svaki priča za sebe”.
Moje mišljenje je da Conte može uraditi mnogo sa Juventusom, naravno uz par pravi pojačanja. Ovo za Melo - Lass, ne zna bilo bi mi baš žao kada bi otišao iz Juventusa, jer mi je drag igrač, ali možda Conte misli da ga neće moći smiriti, (iako ga je Del Neri ove sezone vratio u život, još nakon onakve prošle sezone), pa se zbog toga želi riješiti Mela. Ali on je meni mnogo bolji igrač od Lassa, jeste da je Lass svestraniji, ali na poziciji zadnjeg veznog Melo je u top 5.

Mislim da bi se moglo odraditi sa Fiorentinom Martinez, Iaquinta + pare za Vargasa, e to bi uz Bastosa bilo odlično za početak :)!

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9694
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 21 maj 2011, 14:20

ma Melo je fantastican na svojoj poziciji, Lass je isto protiv Barce pokazao da moze jako dobro igrati na visokom nivou. Plus za Mela je sto zna ekipu, vec duze je tu, igra srcem a cini mi se ima manju platu. Plus za Lass-a je svestranost,samokontrola :) ,i to ce doci vjerovatno za manje para nego sto cemo zaraditi eventualnom prodajom Mela, tako da bi se tu moglo usparati nekih 4-5 miliona. Sve mi se cini da cemo mi u narednu sezonu uci sa centralnim veznim Lass,Pacienca,Pirlo,Markizio sto po meni nije nista jace od Akvilani,Sisoko,Melo,Markizio a vidjeli smo kako su oni odigrali :( ...dakle ako prodaju Mela bar Sisoko mora ostati da to lici na nesto, iako bih ja i dalje najvise volio Montoliva, mladji je od Pirla, vise trce(sto je potrebno za ekipu koja igra preko krila, a to i Konte forsira),ima manju platu a eto i Fiorentina zeli Martineza pa se moze nesto i dogovoriti. Bolje dati Martineza i razliku dobivenu na Melu za Montoliva.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8468
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la sarajlija89 » 21 maj 2011, 14:39

Meni je Lass korisniji igrac nego Melo, sa manje rizika u igri i vecim trkackim sposobnostima.

Sto ne znaci da je Melo los, ali ako mozemo Lassa dovesti, to bi bio fantastican posao...

Diarra,Pirlo,Pazienza,Marchisio,Montolivo,Sissoko...

:roll:

6 igraca na toj poziciji, ma nije to normalno.Sta ce im pazienza :roll:

Diarra(Melo),Pirlo,Marchisio,Montolivo...i to je to...te razmislit oko Sissoka, ukoliko Lass ne dodje, treba ga pokusat zadrzat...mada je i ovo prekobrojno.

Dajte ba bekove dovedite :roll:
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Adinjo
Postovi: 3479
Pridružen/a: 25 okt 2009, 20:10
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Adinjo » 21 maj 2011, 14:45

----------------------Buffon-------------------------


--Beck--------Rolando--------Chillo-----------Ziegler

------------------Melo(Lass)------Pirlo(Marchisio)----------------------


---Krasic------------Pastore(Pirlo-Gio)----------------Bastos--

-----------------------Matri---------------------------


Ako cemo gledati realno, vrlo lako izvodljivo, pa i za na nasu smotanu Upravu :mrgreen:

A misija nemoguce bi bila, da uz ovo jos dodamo Kun-a i Villas Boas-a :D
"A True Gentleman Never Leaves His Lady" - Alessandro Del Piero.


★ 30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
JuveSissoko
Postovi: 5435
Pridružen/a: 22 dec 2009, 20:44
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la JuveSissoko » 21 maj 2011, 15:09

joj sto serendaju ove nase legende i bivsi igraci, uvijek ovako kad je neko igrao za Juve pa treba na trenersku klupu, isto su bezmudi likovi, svi odmah istu pricu, kako poznaje mentalitet,kako je u srcu juventino bla bla , tako je bilo i sa Ferrarom pa smo potonuli, ne znam kakav je Conte, nadam se da ce bit kao Guardiola sto se mene tice ,ima svu podrsku, al pretjeruju vise sa ispraznim frazama kako je neko juventino,kako neko zna duh Juventusa bla bla, zna i Viali, ima vise trenerskog iskustva nego Conte, zna i Deschamps, koji je majstor od igraca i od trenera,isto tako bivsi juventino,bivsi kapiten, iii???? sta bi ,njega otjerase iz kluba, gdje su tad bile legende kluba da kazu,sto tjerate juventina,on je ovo ono je ono, sve bemude legende koje ne znaju da sa fudbalskog stanovista sta pametno kazu, da pogledaju sta nam to Conte donosi, da li mu trebaju igraci poput Aguera da bi uspio i slicno, nego one isprazne floskule i fraze se ponavljaju a Juve tone ili tone, samo blebetaju cuore juventino ovo ono a nas nigdje,umjesto da se jave i kazu,Conte je perspektiva, stari je igrac Juventusa al bez dobrih igraca i programa uprave ce propast kao i Ferrara ako ne i gore, sto tako ne kazu,nego serendaju ,samo sranja slusam tokom 5 godina posljednjih, sve cuore juventino ovo ono a Ferrara kad smo tonuli i trebali promjenu da ekipa se osvjezi i mozda tako vrati formu i izbori LP , Ferrara izigrava Rockya,nece da da ostavku??? to je cuore juventino,jest moj kkkurac, svi oni na kraju gledaju sebe i svoje karijere, Sretno ti Conte, trebace ti srece a i dobrih igraca
gsol: According to these recent revelations, not only did Juventus win the title in 2005 without cheating but they did it without cheating against direct rivals who were cheating. HahaWOW we had a squad then.No wonder Juvitalia won the WC in 2006.

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8468
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la sarajlija89 » 21 maj 2011, 15:14

stari je igrac Juventusa al bez dobrih igraca i programa uprave ce propast kao i Ferrara ako ne i gore
E pa da....

slazem se i sa ostalim navedenim, ali mislim da ce ove godine bar nesto biti bolje. Nece moci preko noci, ne treba se zanosit....

Za pocetak, Aguero,Bastos i dva dobra beka...i ja sam zadovoljan, polako gradit ekipu i razultati ce doc.

bekovi, bekovi, bekovi....
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Bianconeri1988
Postovi: 9535
Pridružen/a: 29 nov 2008, 00:44
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Bianconeri1988 » 21 maj 2011, 15:33

Kad bih mogao birati između Aguera i Pastorea, izabrao bih Pastorea, jer Matri s lakoćom postiže golove, 1 na 1 ne promašuje, slično je i sa Quagliarellom, potrebniji nam je razigrivać, očigledno će tu ulogu imati Pirlo...
Ž '21!
Senza Fachetti niente scudetti, con Gasperini e Ranieri torni dove eri!
★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8468
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la sarajlija89 » 21 maj 2011, 15:39

Pastore je AMF i to bi znacilo promjenu formacije...

Nema od tog nista...vidjeli smo sa Diegom kako je to islo...

Aguero je pokretan i moze igrati i spica i poluspica i krilo po potrebi....znaci, apsolutno najbolje rjesenje. Fabio je isti tip igraca...a jos su i rasni strijelci i majstori...

I gore jedan centarfor(Matri) i Alex na iskustvo...to je atomski napad...

Istina, u vezi nam treba jedan kreativniji igrac. Dobicemo ga u Pirlu, samo, veliko je pitanje da li moze vratit formu...znaci, veliki je to rizik i opet se kockamo....

mada, bice tu i Montolivo po svoj prilici...
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
SoloJuve26
Postovi: 2874
Pridružen/a: 27 jan 2011, 15:37
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la SoloJuve26 » 21 maj 2011, 15:40

Bianconeri1988 je napisao/la:Kad bih mogao birati između Aguera i Pastorea, izabrao bih Pastorea, jer Matri s lakoćom postiže golove, 1 na 1 ne promašuje, slično je i sa Quagliarellom, potrebniji nam je razigrivać, očigledno će tu ulogu imati Pirlo...
Ma ja bi prije Aguro doveo nego Pastora.. I mislim da bi se Aguro bolje uklopio ;)
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8468
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la sarajlija89 » 21 maj 2011, 15:45

Igraci tipa Rooney, Tevez, Aguero...dvostruko vrijede u danasnjem fudbalu....pokretni, jaki i tehnicki i fizicki, skoro sve napadacke uloge mogu igrati, sto podrazumijeva i promjenu formacije i transformaciju....

slika

Ajde, dovedite ga..ili Teveza...
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
SoloJuve26
Postovi: 2874
Pridružen/a: 27 jan 2011, 15:37
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la SoloJuve26 » 21 maj 2011, 15:47

Ma tevez ce u inter imam osjecaj,, al da budem iskren nevjerujem ja da cemo mi dovesti nit Aguera nit Pastora... odkupiti Matri i Quagliarelu i to je too.. mozda marotta dovede mascaru na posudu :mrgreen:
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
tony-mortale
Postovi: 3436
Pridružen/a: 24 nov 2009, 23:15
Lokacija: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la tony-mortale » 21 maj 2011, 15:54

del neri sutra zadnji put vodi juventus, iz uprave juventusa objavili da će ga zamjeniti conte
Pato: Siamo una squadra fatta non di compagni, ma di fratelli.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 17001
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Monolog » 21 maj 2011, 15:57

Ko zna, možda će Conte postati Juventusov Guardiola? Mada, nekako mi je čudno da se nisu odlučili za nekog provjerenog stručnjaka; osobu koja ima nenadyebiv CV i čiji spomen imena bi ulijevao strah u kosti protivničkom timu. Conte je puno toga dao Juventusu; a šta ako ne bude dobar kao trener? Biće popljuvan od strane navijača, te će se zaboraviti sve ono što je dao na zelenom terenu.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8468
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la sarajlija89 » 21 maj 2011, 16:02

slika


[youtube][/youtube]

Ova mi je tekma ostala u sjecanju..gubili 2-0...

Boban i Shevchenko mislim...i David ga zabije u 87. i Conte u 90. :) 8-)

Grande Juve...

@monolog

Ma vidio si da niko od eminentnijih strucnjaka nije bio kandidat :roll: Nece niko da vodi Juve :roll:

Bilo je izmedju Del Nerija i Mazzarija...tako da je Conte najbolje rjesenje. :roll: :)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Bianconeri1988
Postovi: 9535
Pridružen/a: 29 nov 2008, 00:44
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la Bianconeri1988 » 21 maj 2011, 16:42

Otišao je! Amin! :D
Ž '21!
Senza Fachetti niente scudetti, con Gasperini e Ranieri torni dove eri!
★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
SoloJuve26
Postovi: 2874
Pridružen/a: 27 jan 2011, 15:37
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la SoloJuve26 » 21 maj 2011, 17:27

Bianconeri1988 je napisao/la:Otišao je! Amin! :D

ko otiso :mrgreen:
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
dzenan01
Postovi: 1430
Pridružen/a: 28 okt 2008, 02:14
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la dzenan01 » 21 maj 2011, 17:31

Napokon je otišao :lol:
Skeptičan sam kad je u pitanju Aguero, bojim se da ćemo u napadu samo otkupiti Matria i Qvalju :?
Ovi bekovi mi nešto ne ulijevaju sigurnost (Ziegler i Beck) , ali lijevo ne treba otpisati ni De Cegliea .
Jadni mi ako nam u sredini budu igrali Pirlo, Melo, Marchisio i Momo. Treba nam tu neko tipa Montolivo ili Lass.
Mislim da će najteži zadatak za Marottu biti( kao i prethodno ljeto) riješiti se nekih istrošenih igrača.
Hasan, Grosso, Amauri, Iaquinta, Toni, Martinez, Tiago(ako ga ne otkupe) ...
SAMO ZBOG LJUBAVI PREMA BORDO BOJI

★ 30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
JuveSissoko
Postovi: 5435
Pridružen/a: 22 dec 2009, 20:44
Kontakt:

Re: Juventus F.C.

Post Postao/la JuveSissoko » 21 maj 2011, 17:48

vracaju pravilo 2 non Eu igraca, izgleda da je potvrda te promjene u ponedjeljak, "hvala im", zbog tog sad Dzeko igra u Cityu :mrgreen: , bas su time "pojacali" italijansku ligu, "sjajno pravilo", toliko je glupo da su ga evo odlucili odmah vratit nazad :)
gsol: According to these recent revelations, not only did Juventus win the title in 2005 without cheating but they did it without cheating against direct rivals who were cheating. HahaWOW we had a squad then.No wonder Juvitalia won the WC in 2006.

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: J1897 i 1 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []