FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA
Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo
Re: FK Željezničar
Macron je deset puta bolji nego dosadna legea.
noc je tmava, noc je horka je to spramne cas pro tebe pane Murga
- pacovi_tu_ima
- Postovi: 449
- Pridružen/a: 20 mar 2011, 02:58
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
bas cudno, nije nesto poznata marka, ali sam cuo za nju ...babilonTM je napisao/la:Nikad nisam čuo za Royal, što će oblačit pitare, al fakat nisam ni za ovaj Macron!
1996
Re: FK Željezničar
Stole iz Bora je napisao/la:Škija je otišao u legendu: Ni opaka bolest nije mu uništila vedar duh
Katalinski: Učestvovao u sašavanju bh. fudbala
Jedan od najboljih igrača Željine šampionske generacije 1971/1972.
Josip Bukal je sa svojim imenjakom Katalinskim proveo skoro čitav život, a sudbina je htjela da do samog Škijinog kraja budu jedan uz drugog. Katalinski je noć prije smrti doveden u bolnicu "Podhrastovi", gdje Bukal leži desetak dana zbog problema sa plućima.
- Išao sam ga vidjeti, bio je u teškom stanju, nije se mogao izvući iz ove borbe. Sve nas je fasciniralo kako se borio s opakom bolešću, koja mu nije uništila vedar duh. Bio je čvrst, nije se previše sekirao, do samog kraja je ostao stamen.
Okupljali smo se posljednjih mjeseci svakog ponedjeljka, Škija, Hadžija, Švabo, Brano, stara raja iz Želje, prisjećali smo se lijepih dana - govori nekadašnji ubojiti centarfor "Plavih".
Prema riječima nekadašnjeg saigrača iz Želje i reprezentacije Jugoslavije, Katalinski je čovjek kojeg će svi pamtiti po dobrom.
- Škiju sam poznavao 40 i više godina. Osim što je bio veliki igrač, bio je i čovjek koji je prema svima bio korektan, prijatelj. Svojim dostojanstvom i humanošću zaslužio je da ga pamte po dobrom.
Osim već legendarnog gola Špancima te nastupa za Želju i Jugoslaviju, mnogi ne znaju koliko je pomogao Željezničaru tokom rata. Bosna i Hercegovina izgubila je velikog čovjeka i sportistu - kaže Bukal.
Odbrambeni igrač poznat po golovima
Josip Katalinski rođen je 2. maja 1948. godine na Ilidži, a fudbal je počeo igrati u Igmanu. Kao talentirani omladinac, prešao je 1964. u Željezničar, a već naredne godine debitirao je za prvi tim u meču protiv Vardara u Skoplju.
Za Željezničar je nastupao deset godina, odigrao je 269 prvenstvenih utakmica te, iako odbrambeni igrač, postigao čak 48 golova. U plavom dresu odigrao je više od 550 utakmica ukupno i dao je više od 100 golova. Bio je jedan od najboljih igrača šampionske generacije 1971/1972.
Prvu utakmicu za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 1972. godine protiv Venecuele. U državnom dresu nastupio je 43 puta. Prethodno je sakupio 30 nastupa u omladinskim kategorijama. Iz Željezničara je prešao u francusku Nicu, čiji je dres nosio tri godine.
Nakon što je 13. februara 1974. godine golom protiv Španije odveo Jugoslaviju na Svjetsko prvenstvo, izabran je za najboljeg fudbalera Jugoslavije. Naredne godine dobio je Šestoaprilsku nagradu Grada Sarajeva.
Igračku karijeru završio je 1978. zbog čestih povreda. Od osnivanja Nogometnog saveza BiH bio je angažiran i ostao je sve do svojih posljednjih dana.
Šampionska generacija Želje iz 1972: Katalinski je sedmi slijeva
Čiko Radović: Nema više takvih momaka
Vasilija Čiku Radovića, najboljeg golmana Željezničara svih vremena, rastužila je vijest o smrti Katalinskog.
- Teško mi je, Škija je bio mlađa generacija. Pamtim ih kada su tek dolazili, on, Bratić, Sprečo, Bukal, Jelušić. Bio je veoma dobar momak, čitava ta ekipa, zato su i uspjeli, zato su i postali najbolji - rekao nam je iz Budve Čiko Radović.
Čovjek koji je na Grbavici proveo čitavih 37 godina, ispratio je i dočekao mnoge fudbalere.
- Oni su bili moja treća generacija u Želji. Prva je bila ona s Ilijasom Pašićem, druga sa Švabom Osimom i Mišom Smajlovićem, pa su došli Škija i njegovi, kasniji šampioni Jugoslavije.
On je bio pravi željovac, tako su nas na Grbavici učili, takav je Škija i ostao. Kada je imao jedan, imali smo svi, bili smo kao braća, to je Željo. Nema više takvih generacija, nema više takvih momaka - dodao je Radović.
Vahidin Musemić: Ogroman gubitak za naš sport
- Mogu reći da mi je strašno žao. Bio je izuzetan čovjek i veliki sportist. Naš sport pretrpio je veliki gubitak. U posljednje vrijeme viđali smo se u Savezu. Znao sam za bolest, ali kako je uvijek bio psihički i fizički jak, svi smo mislili da može izdržati, ali nažalost, nije mogao.
Denijal Pirić: Ljudska gromada
- Škijina smrt je ogroman gubitak za nogomet BiH i bivše Jugoslavije, ali i Evrope i svijeta. Izgubili smo istinskog velikana, sportistu i humanistu, ljudsku gromadu koju je, objektivno, teško nadomjestiti. To je čovjek koji je pružao užitke publici i kao igrač i kao sportski radnik, pomagao je ljudima i borio se za razvoj našeg Saveza i fudbala. Josip je ostavio neizbrisiv trag u bh. sportu.
Radio sam s njim 10 godina i bio sam vrlo bogat zato što sam takvog čovjeka mogao nazvati prijateljem. Zaslužio je jedno veliko hvala.
Enver Marić: Glavom išao na kopačku
- U ovom trenutku ne mogu pronaći prave riječi. Škija i ja smo dosta toga dobrog prošli zajedno. Svi se sjećaju tih kvalifikacija za SP u Njemačkoj, Atine, ali smo nas dvojica pamtili još dosta drugih utakmica, jer smo davno počeli igrati zajedno, još u omladinskoj reprezentaciji Jugoslavije.
Bio je veliki borac na terenu, igrač koji je dirigovao kompletnom odbranom. Bio je beskompromisan, nije se ni sekunde štedio, znao je glavom ići na kopačku. Znam da je i poslije jednako tako bio borac izvan terena i da je dobio mnoge teške bitke, ali nažalost, ovu posljednju nije uspio.
Ilija Petković: Ljudski i igrački kolos
Ilija Petković kroz suze je govorio o svom velikom prijatelju i saigraču iz reprezentacije Jugoslavije.
- Izgubili smo vanserijskog fudbalera, drugara, ljudinu.... Škija je u reprezentaciji znao da animira i na terenu i izvan njega. I nekoliko stranica je malo da se kaže sve o njemu. U ono vrijeme bio je jedan od najmodernijih centarhalfova u Evropi.
Pored toga, uvijek bi se žrtvovao za ekipu, za saigrače, sebe je isturao kao prvog u najtežim trenucima. Duboko sam potresen njegom smrću. Kakav je to ljudski i fudbalski kolos bio! Neka mu je vječna slava i smiraj njegovoj duši! - kroz suze je rekao Petković.
Dragan Džajić: Svi smo ga cijenili
- Znao sam da je bio teško bolestan, ali sam vjerovao i od srca želio da se oporavi. Nažalost, bolest je bila jača od sjajnog fudbalera i dobrog čovjeka. Igrali smo zajedno u reprezentaciji sedamdesetih godina prošlog stoljeća, a poslije smo se družili i u Francuskoj.
Škija je igrao za Nicu, a ja za Bastiju. Svi smo ga neizmjerno cijenili. Ovo je gubitak za sve one koji su imali sreću da ga poznaju.
Dušan Bajević: Škija je neponovljiv
- Uh, pričamo o najboljima od nas tek kada odu. Škija je, kao malo ko, bio spoj vrhunskog fudbalera i dobrog čovjeka. Bio je beskompromisan na terenu, a duša od čovjeka. Javnost od Slovenije do Makedonije pamtit će ga po golu Špancima 1973. koji nas je odveo na Svjetsko prvenstvo u Njemačku.
Nije nam se dalo da se vidimo u posljednje vrijeme, ali ću zato do kraja života čuvati uspomenu na njega. Pamtit ću naša druženja zauvijek. Nikada više takvih vremena, jer Škija je neponovljiv - riječi su potresenog Bajevića.
"Ona raja na jugu, to je ono što ja nosim, nosim tu, duboko. Oni i ne znaju to."
F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.
F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.
Re: FK Željezničar
Meni nije nešto jasno, jesul Ćulum, Popović i Radovanović produžili ugovore ? Znači, do sada su otišli Perak, Bajro i Mešić. Najvjerovatnije idu Gerhardt ( nažalost ) i Šehić ( hvala mu za sve, dobro je što ćemo dosta na njemu zaraditi ). Imal šta bar od špekulacija za pojačanja, ali kad kažem pojačanja i mislim na njih, a ne na prinove. Volio bih kada bi još malo pogledali ove neke mlađe igrače, u Amarovom mandatu dođoše Višća i Ramić.
-
the maniacs 87
- Postovi: 45
- Pridružen/a: 16 feb 2011, 16:54
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
U pravu si 100 %. Legea mi je najmrža sportska marka, i ne znam kojem je od poznatih klubova Legea sponzor, Macron je barem sponzor Napoliju, West-Hamu, Bragi, Mallorci i sigurno je bolja marka od Legee.Colo Colo je napisao/la:Macron je deset puta bolji nego dosadna legea.
-
TheDinoRules
- Postovi: 316
- Pridružen/a: 06 jul 2010, 22:08
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Omar500 je napisao/la:Meni nije nešto jasno, jesul Ćulum, Popović i Radovanović produžili ugovore ? Znači, do sada su otišli Perak, Bajro i Mešić. Najvjerovatnije idu Gerhardt ( nažalost ) i Šehić ( hvala mu za sve, dobro je što ćemo dosta na njemu zaraditi ). Imal šta bar od špekulacija za pojačanja, ali kad kažem pojačanja i mislim na njih, a ne na prinove. Volio bih kada bi još malo pogledali ove neke mlađe igrače, u Amarovom mandatu dođoše Višća i Ramić.
Nije potrebno da UVIJEK čitamo slične tvoje postove. U 10 dana napišeš 15 sličnih postova, sa sličnim pitanjima. Kad bude informacija konkretnih, dobit ćeš ih, ne brini ti ništa.
U mom svijetu važe moja pravila
Re: FK Željezničar
mi da imamo 16 miliona eura mi bih napravili stadion bez tržnog centra,zato mi ovi slovenci nisu jasni.
Re: FK Željezničar
TheDinoRules je napisao/la:Omar500 je napisao/la:Meni nije nešto jasno, jesul Ćulum, Popović i Radovanović produžili ugovore ? Znači, do sada su otišli Perak, Bajro i Mešić. Najvjerovatnije idu Gerhardt ( nažalost ) i Šehić ( hvala mu za sve, dobro je što ćemo dosta na njemu zaraditi ). Imal šta bar od špekulacija za pojačanja, ali kad kažem pojačanja i mislim na njih, a ne na prinove. Volio bih kada bi još malo pogledali ove neke mlađe igrače, u Amarovom mandatu dođoše Višća i Ramić.
Nije potrebno da UVIJEK čitamo slične tvoje postove. U 10 dana napišeš 15 sličnih postova, sa sličnim pitanjima.
Vala bas,sta mu je
Einigkeit und Recht und Freiheit
Re: FK Željezničar
Pa šta ti nije jasno? Da imamo tolike pare pravili bismo stadion bez tržnog, ali pošto nemamo onda će nam oni napraviti stadion sa tržnim na kojem će da vraćaju pare i zarađuju...nidi je napisao/la:mi da imamo 16 miliona eura mi bih napravili stadion bez tržnog centra,zato mi ovi slovenci nisu jasni.
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!
Glory glory Man United!
Glory glory Man United!
-
Just do it.TM
- Postovi: 161
- Pridružen/a: 12 maj 2011, 16:36
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
kad se, i ako se napravi, ne bi im ja dao ni sa socijalnog da gledajugavran je napisao/la:Nista od toga vama je opet zdenka bez stolicazizinjo je napisao/la:Ejjj košpe da hoćete napraviti ovaj stadion fakat bi volio jer se toliko hvalite sadašnjim smećem pa onda da bar imate čim a zamisli derbi i cjeli sjever samo za nas da "divljamo" ko ljudi
:)
Re: FK Željezničar
Fudbaler Željezničara Elvir Čolić je danas obavio operaciju prepona. Prema njegovim riječima, oporavak će trajati oko tri sedmice, pa će Čolić tako propustiti početak priprema Željezničara za nastup u evropskim takmičenjima i za narednu sezonu u Premijer ligi.
Prvaci:1945/46,1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10,2011/12,2012/13
Kup:1999/00, 2000/01, 2002/03,2010/11,2011/12
Super kup:1998, 2000, 2001
Kup UEFA: 1/4:1971/72, 1/2:1984/85
Kup:1999/00, 2000/01, 2002/03,2010/11,2011/12
Super kup:1998, 2000, 2001
Kup UEFA: 1/4:1971/72, 1/2:1984/85
Re: FK Željezničar
pa mi sa tih 16 mil cemo i finansirati stadion oni ce ga samo pravit, a onaj dio sto njima pripada(trzni centar...)oni ce ga finansirat. Prodali bi gai i fino se oparili, a mi ostali bez zemljista i pomocnog terena( ili ce se on pravit negdje u Rajlovac?).Hawking je napisao/la:Pa šta ti nije jasno? Da imamo tolike pare pravili bismo stadion bez tržnog, ali pošto nemamo onda će nam oni napraviti stadion sa tržnim na kojem će da vraćaju pare i zarađuju...nidi je napisao/la:mi da imamo 16 miliona eura mi bih napravili stadion bez tržnog centra,zato mi ovi slovenci nisu jasni.
NO PYRO NO PARTY
Re: FK Željezničar
Realno sa 16 mil moze se napravitit stadion od 23 000 ali da ispunjava uslove Pl da bi imao evropski stadion potrebno ti je mnogo vise para, eh tu usakcu slovenci.U zamjenu za lokaciju oni ce dodati ostali novac koji je potreban za stadion i tako ce ZELJO dobiti najmoderniji stadion oni odlicnu lokaciju za trzni centar koji ce se sa svakom tekmom puniti i raja ce tu trositi pare.Buu je napisao/la:pa mi sa tih 16 mil cemo i finansirati stadion oni ce ga samo pravit, a onaj dio sto njima pripada(trzni centar...)oni ce ga finansirat. Prodali bi gai i fino se oparili, a mi ostali bez zemljista i pomocnog terena( ili ce se on pravit negdje u Rajlovac?).Hawking je napisao/la:Pa šta ti nije jasno? Da imamo tolike pare pravili bismo stadion bez tržnog, ali pošto nemamo onda će nam oni napraviti stadion sa tržnim na kojem će da vraćaju pare i zarađuju...nidi je napisao/la:mi da imamo 16 miliona eura mi bih napravili stadion bez tržnog centra,zato mi ovi slovenci nisu jasni.
Re: FK Željezničar
Lazar Popovic u borcu! hhehehehe 
Re: FK Željezničar
Jako mi je zao kada sam cuo vijest o smrti Josipa Katalinskog.Bio sam na putu i tek sam nedavno saznao.Dosao sam par puta na nasu temu,i moram priznati da mi je jako sramotno da je svega par ljudi izrazilo svoju zal,dok velika vecina pise o kojekakvim glupostima,stadionima i drugim sranjima.Sve je to fino,ali moram priznati da u ovakvim trenutcima,smrt jednog naseg velikana ipak treba da zasuti sve ostale price,i da odamo pocast nasoj legendi.Nekako mi pravo glupo citati te vase gluposti,koje su sada totalno ne bitne.Valjda je u pitanju razlika u godinama,kod pojedinaca.Zelio bih reci da mi je iskreno zao sto smo izgubili takvu velicinu.Imao sam priliku upoznati ga kao pionir i moram reci da sam se osjecao ponosnim sto sam ga upoznao.Neka ti je vjecna slava Skija.
VOLIM TE ZELJO
Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić (kapiten), Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić,selektor Mirza Hrustemovic.PONOS DRZAVE
Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić (kapiten), Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić,selektor Mirza Hrustemovic.PONOS DRZAVE
Re: FK Željezničar
Potvrđena utakmica s Varaždinom
Fudbaleri Željezničara odigrat će pripremni susret sa hrvatskim prvoligašem Varaždinom u sklopu priprema oba kluba za nastupe u Evropa ligi. Susret će biti odigran na stadionu ''Anđelko Herjavec'' u Varaždinu 09. jula a satnica će biti naknadno objavljena.
Varaždin je u prošloj sezoni igrao finale hrvatskog Kup-a gdje je poražen od zagrebačkog Dinama. U svojim redovima imaju nekoliko izuzetnih pojedinaca a najzvučnije ime je bivši hrvatski reprezentativac Davor Vugrinec.
Prošlu sezonu okončali su na 11. poziciji a plasman u finale nacionalnog Kup-a donio im je nastup u Evropi, obzirom da su poraženi od Dinama koji je ujedno i državni prvak. Nastup u Evropa ligi počet će iz prvog kola kvalifikacija dok će se Željezničar naći u žrijebu za drugo kolo.
Recimo i to da je dres Varaždina u prošloj sezoni nosio bivši fudbaler Željezničara Feđa Dudić.
Fudbaleri Željezničara odigrat će pripremni susret sa hrvatskim prvoligašem Varaždinom u sklopu priprema oba kluba za nastupe u Evropa ligi. Susret će biti odigran na stadionu ''Anđelko Herjavec'' u Varaždinu 09. jula a satnica će biti naknadno objavljena.
Varaždin je u prošloj sezoni igrao finale hrvatskog Kup-a gdje je poražen od zagrebačkog Dinama. U svojim redovima imaju nekoliko izuzetnih pojedinaca a najzvučnije ime je bivši hrvatski reprezentativac Davor Vugrinec.
Prošlu sezonu okončali su na 11. poziciji a plasman u finale nacionalnog Kup-a donio im je nastup u Evropi, obzirom da su poraženi od Dinama koji je ujedno i državni prvak. Nastup u Evropa ligi počet će iz prvog kola kvalifikacija dok će se Željezničar naći u žrijebu za drugo kolo.
Recimo i to da je dres Varaždina u prošloj sezoni nosio bivši fudbaler Željezničara Feđa Dudić.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!
- gospodin Seljakovic
- Postovi: 743
- Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
isjecak iz hrsporta
U prvom će tjednu Varaždinci trenirati na svom stadionu, a prvu pripremnu utakmicu, od njih pet koliko je predvidio Toplak, igraju u subotu 18. lipnja u Bedenici protiv Strmca. Za srijedu 22. lipnja zakazana je utakmica u Lučkom protiv novog prvoligaša, a izuzetno je interesantan tjedan nakon toga, kad bi Varaždinci trebali u četvrtak 30. lipnja odigrati prvu utakmicu u Europskoj ligi, a u vikendu nakon toga pripremni susret sa Slaskom. U četvrtak 7. srpnja igrat će uzvrat Europske lige, a za subotu 9. srpnja zakazan je susret sa legendarnim sarajevskim klubom Željezničar u Varaždinu.
eto, sad cemo vidjet dal su bili u pravu oni koji su zelili Varazdince i Split u EL, iako je prijateljska utakmica puno ce pokazat, ja osobno mislim da ce bit ravnopravno, uostalom, Varazdin se jedva spasio ispadanja, osigurao Europu preko Kupa, mozda bi bolje mjerilo bila utakmica sa Splitom, al nije ni ovo lose
U prvom će tjednu Varaždinci trenirati na svom stadionu, a prvu pripremnu utakmicu, od njih pet koliko je predvidio Toplak, igraju u subotu 18. lipnja u Bedenici protiv Strmca. Za srijedu 22. lipnja zakazana je utakmica u Lučkom protiv novog prvoligaša, a izuzetno je interesantan tjedan nakon toga, kad bi Varaždinci trebali u četvrtak 30. lipnja odigrati prvu utakmicu u Europskoj ligi, a u vikendu nakon toga pripremni susret sa Slaskom. U četvrtak 7. srpnja igrat će uzvrat Europske lige, a za subotu 9. srpnja zakazan je susret sa legendarnim sarajevskim klubom Željezničar u Varaždinu.
eto, sad cemo vidjet dal su bili u pravu oni koji su zelili Varazdince i Split u EL, iako je prijateljska utakmica puno ce pokazat, ja osobno mislim da ce bit ravnopravno, uostalom, Varazdin se jedva spasio ispadanja, osigurao Europu preko Kupa, mozda bi bolje mjerilo bila utakmica sa Splitom, al nije ni ovo lose
- Bianconeri1988
- Postovi: 9537
- Pridružen/a: 29 nov 2008, 00:44
- Lokacija: Sarajevo
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Ne vjerujem ja Žuji
Ima smisla ovo što on priča, ali mišljenja sam da se u odnosu na prošli sastanak nije ništa promjenilo...Strah me je da nas ovi slovenci ne izrade za ovih 16 miliona...
Ima smisla ovo što on priča, ali mišljenja sam da se u odnosu na prošli sastanak nije ništa promjenilo...Strah me je da nas ovi slovenci ne izrade za ovih 16 miliona...
Ž '21!
Senza Fachetti niente scudetti, con Gasperini e Ranieri torni dove eri!
★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★
Senza Fachetti niente scudetti, con Gasperini e Ranieri torni dove eri!
★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.








