Na neutralnom terenu (recimo Brazil), Papetova Bosna bi sigurno dobila i Srbiju i Hrvatsku. U kvalifikacijama to sigurno ne bi bio slučaj (vjerujem da bi i igrači više pažnje posvećivali dešavanjima na tribinama negoli taktičkim zamislima).
Jednostavno, od svih reprezentacija koje su nekoć činile Jugoslaviju, BiH je u ovom trenutku najbolja - igra ima glavu i rep, napad je potentan, odbrana na čelu sa Begovićem odlična, a sreda dovoljno izbalansirana. Po imenima to možda nije tako, ali po ostalim parametrima (najvažnija 2 su igra i rezultati) jeste.
U svakom slučaju, sinoć se moglo primijetiti koliko Modrić fali. Ne može njeg 200 Sammira zamijeniti.

No, bilo kako bilo, ubijeđen sam da će Hrvatska igrati u Brazilu. Ipak će u baražu biti nosioci, a to će im donijeti nekog, uvjetno rečeno, lakšeg protivnika. Sad, naravno da će se morati pripremiti za taj dvomeč, jer igrom koju su pokazali u dosadašnjem dijelu kvalifikacija nemaju šta tražiti ni u baražu.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”