Formula 1 - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Pobjednik Bahrain Grand Prix 2021 je:

Anketa je završila: 01 apr 2021, 15:13.

Alfa Romeo
0
Nema glasova.
AlphaTauri
1
3%
Alpine
0
Nema glasova.
Aston Martin
1
3%
Ferrari
5
13%
Haas
1
3%
McLaren
1
3%
Mercedes
16
41%
Red Bull
14
36%
Williams
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 39

Avatar
darker10
Postovi: 5843
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la darker10 » 16 mar 2014, 12:46

Steta sto je Kobayashi izbacio Massu.Bilo bi zanimljivo vidjeti sta on moze uraditi posto je Bottas bio ovako dobar.

Avatar
emir18
Postovi: 14415
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la emir18 » 16 mar 2014, 12:50

Mislio sam da Ferrari moze nesto al ovo je ocaj iz sezone u sezonu treba strukturu promjeniti dok su ove glavesine u Scuderiju nece biti bolje,Kimi danas los totalno mnogo gresaka neocekivano od njega.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,2024
“In peace, may you leave this shore. In love, may you find the next. Safe passage on your travels, until our final journey to the ground. May we meet again.”

bavarian_bk
Postovi: 4584
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la bavarian_bk » 16 mar 2014, 12:51

Claus je napisao/la:Formula 1 sve više i više tone. Utrka jedna od najmonotonijih koje sam ikad gledao. Nevjerovatno, ubili su svu žar u nama koji F1 gledamo zbog borbi, preticanja - drugim riječima, zbog utrkivanja.

Odličan debi za Magnussena u McLarenu i Ricciarda u RB-u. Izgleda da su ta dva bolida trenutna veoma slična, barem što se tiče brzine. Mercedes je daleko brži od konkurencije, a vidjet ćemo hoće li biti pouzdan do kraja sezone. Ako bude, pitanje pobjednika će se rješavati između Rosberga i Hamiltona. Ferrari ima tek 4. bolid na gridu. :(
Prvi put da sam zaspao za vrijeme jedne utrke F1. A znao sam gledati Australiju i ostale destinacije i kad su bile u 5 ujutro ... Sve više i više F1 doslovno prerasta u cirkus :?

Avatar
Claus
Postovi: 6402
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Claus » 16 mar 2014, 13:04

emir18 je napisao/la:Mislio sam da Ferrari moze nesto al ovo je ocaj iz sezone u sezonu treba strukturu promjeniti dok su ove glavesine u Scuderiju nece biti bolje,Kimi danas los totalno mnogo gresaka neocekivano od njega.
Tačno. Raikkonen je bio totalno van ritma. Nekoliko početničkih grešaka prilikom kočenja. S druge strane, Fernando je izvukao maksimum iz ove utrke. Jedina zamjerka je što nije ranije pretekao Hulkenberga, ali očito je da kanta od bolida nije u stanju biti brža od yebene Force Indije. :roll:
bavarian_bk je napisao/la:Prvi put da sam zaspao za vrijeme jedne utrke F1. A znao sam gledati Australiju i ostale destinacije i kad su bile u 5 ujutro ... Sve više i više F1 doslovno prerasta u cirkus
Ista situacija. Samo što sam uspio ostati budan do kraja. :mrgreen: Ovo više nije isti sport kao prije. Pa ni za vrijeme Schumacherove dominacije nije bilo ovako dosadno pratiti GP-ove.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 10814
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la samo_lijevo » 16 mar 2014, 13:05

LJudi prva je utrka.Jos se ne zna nista.
"Današnje kvalifikacije nam nisu bile zabavne. Ovo je bila moja prva vožnja po kiši sa novim bolidom i nije bilo lako. Prošle godine mi smo startovali na prvoj trci sa 95% naših performansi a tokom ostatka godine pronašli smo samo još 5%. Zato ove godine svi kreću sa 60% jer su bolidi potpuno novi i mogu da se razvijaju u više smerova." rekao je Alonso.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
darker10
Postovi: 5843
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la darker10 » 16 mar 2014, 13:11

Cuj najbrzi krug 1:32 :D Osam sekundi sporije od rekorda staze.

Avatar
Neutral
Postovi: 36473
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Neutral » 16 mar 2014, 13:51

Claus je napisao/la:Formula 1 sve više i više tone. Utrka jedna od najmonotonijih koje sam ikad gledao. Nevjerovatno, ubili su svu žar u nama koji F1 gledamo zbog borbi, preticanja - drugim riječima, zbog utrkivanja.
Da, pisao sam to prije dvije godine :)

Ovo nije F1 zbog koje se prije 10 - tak godina čekalo po dvije, tri nekad i četiri sedmice. Jedva si čekao da pauza završi. Oni i ova nova smiješna pravila, posebno oko motora. Od tog trenutka F1 je postao jako dosadan.

Avatar
Seaman
Postovi: 4181
Pridružen/a: 07 mar 2013, 06:30
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Seaman » 16 mar 2014, 14:19

darker10 je napisao/la:Cuj najbrzi krug 1:32 :D Osam sekundi sporije od rekorda staze.
neznam čemu čuđenje ako se zna da su motori 200 konja slabiji od prošlogodišnjih i još hrpe promjena
darker10 je napisao/la:Steta sto je Kobayashi izbacio Massu.Bilo bi zanimljivo vidjeti sta on moze uraditi posto je Bottas bio ovako dobar.
neznam šta vidite u tome cirkusantu Massi,običan kmečavac bez muda


uz to Ricciardo je pod istragom jer se u spremniku njegovog bolida našlo više od dopuštenih 100kg goriva,pa bi mogao ostat bez postolja

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 26993
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 mar 2014, 14:20

Ricciardo je diskvalifikovan, tako da je Button sada treći, a Magnussen drugi :D
The Red Bull driver had finished in second place on the road but has been excluded from the race result for a breach of Article 5.1.4 of the Formula 1 Technical Regulations, which states that, 'Fuel mass flow must not exceed 100kg/h'.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kawhi
Postovi: 17291
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Kawhi » 16 mar 2014, 14:25

Neutral je napisao/la:
Claus je napisao/la:Formula 1 sve više i više tone. Utrka jedna od najmonotonijih koje sam ikad gledao. Nevjerovatno, ubili su svu žar u nama koji F1 gledamo zbog borbi, preticanja - drugim riječima, zbog utrkivanja.
Da, pisao sam to prije dvije godine :)

Ovo nije F1 zbog koje se prije 10 - tak godina čekalo po dvije, tri nekad i četiri sedmice. Jedva si čekao da pauza završi. Oni i ova nova smiješna pravila, posebno oko motora. Od tog trenutka F1 je postao jako dosadan.
2008. je zadnja dobra godina,iako imam traume zbog onog zadnjeg kruga.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Claus
Postovi: 6402
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Claus » 16 mar 2014, 14:28

Kawhi je napisao/la:
Neutral je napisao/la:
Claus je napisao/la:Formula 1 sve više i više tone. Utrka jedna od najmonotonijih koje sam ikad gledao. Nevjerovatno, ubili su svu žar u nama koji F1 gledamo zbog borbi, preticanja - drugim riječima, zbog utrkivanja.
Da, pisao sam to prije dvije godine :)

Ovo nije F1 zbog koje se prije 10 - tak godina čekalo po dvije, tri nekad i četiri sedmice. Jedva si čekao da pauza završi. Oni i ova nova smiješna pravila, posebno oko motora. Od tog trenutka F1 je postao jako dosadan.
2008. je zadnja dobra godina,iako imam traume zbog onog zadnjeg kruga.
Glock. :mrgreen:

Avatar
Neutral
Postovi: 36473
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Neutral » 16 mar 2014, 14:53

Te godine nisam mogao gledati posljednjih par krugova pa sam išao vani šetati, adrenalin :mrgreen:

Avatar
Claus
Postovi: 6402
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Claus » 16 mar 2014, 14:57

Meni bilo svejedno kako će završiti. :mrgreen: Iako mi je bilo žao Felipea, te godine su ga mehaničari i kvarovi na bolidu uništili. Da nije bilo toga, ubjedljivo bi uzeo titulu. I ovako je bio na pragu...

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 10814
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la samo_lijevo » 16 mar 2014, 16:07

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ricciardo je diskvalifikovan, tako da je Button sada treći, a Magnussen drugi :D
The Red Bull driver had finished in second place on the road but has been excluded from the race result for a breach of Article 5.1.4 of the Formula 1 Technical Regulations, which states that, 'Fuel mass flow must not exceed 100kg/h'.
:lol:
vidi scheiss red bulla
FIA explanation
9) The FIA technical representative observed thought the telemetry during the race that the fuel flow was too high and contacted the team, giving them the opportunity to follow his previous instruction, and reduce the fuel flow such that it was within the limit, as measured by the homologated sensor - and thus gave the team the opportunity to be within compliance. The team chose not to make this correction.
jos im nudili da se vrate u odgovarajuce parametre,ali gospoda odbila.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Dino995
Postovi: 15
Pridružen/a: 14 jul 2012, 13:45
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Dino995 » 16 mar 2014, 19:06

Moze li se igdje pogledati snimak danasnje utrke? Neki link il sl?

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 26993
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 mar 2014, 19:21

Dino995 je napisao/la:Moze li se igdje pogledati snimak danasnje utrke? Neki link il sl?
Evo ti linkovi za d-load:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kawhi
Postovi: 17291
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Kawhi » 16 mar 2014, 19:39

Claus je napisao/la:Meni bilo svejedno kako će završiti. :mrgreen: Iako mi je bilo žao Felipea, te godine su ga mehaničari i kvarovi na bolidu uništili. Da nije bilo toga, ubjedljivo bi uzeo titulu. I ovako je bio na pragu...
Ma one 2 godine su baš legendarne bile.Ja ni sad ne kontam kako Kimi na kraju uze godinu prije,Mclaren je bio bolji te godine.2008. obrnuta situacija Ferrari bolji,al ne uzima vozačku titulu :roll: Al eto uzeli su barem konstruktorsku :mrgreen: Kad se ovako krenem prisjećat stare formule tačno mi bude loše :roll: Monza i borba Alonso vs Schumi 2 godine zaredom :hail: Ono kad od januara čekam Australiju,legnem ranije da je pogledam uživo iako ima snimak u 2.Jutros došao kući kad je trebala formula početi i ne gledam je,već poslije pregledam snimak zadnjih 10 krugova :roll:
Danas je previše staza van Evrope.Brazil,Japan,Kina,USA,Kanada i Australija su dovoljne.

A bilo je lijepo i ono kad znaš Ferrari,Mclaren pa Williams(Montoya i mali Schumi :oops: )Onda se Renault ubacio.

Inače na kraju 2 vozača koja sam u vakat prezirao završiše u mojoj ekipi pa sad navijam za njih :lol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Desperado2
Postovi: 22
Pridružen/a: 15 mar 2014, 01:09
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Desperado2 » 16 mar 2014, 22:44

Marketing radi čuda, lova je to, biznis, kao i u svakom drugom sportu. NAravno, stara formula je bila zanimljivija, mnogi ce se sloziti tako i za fudbal, ali tako je kako je.
FC BAYERN MÜNCHEN

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11024
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la MaGiCa » 17 mar 2014, 01:05

Kawhi je napisao/la:Ono kad od januara čekam Australiju,legnem ranije da je pogledam uživo iako ima snimak u 2.Jutros došao kući kad je trebala formula početi i ne gledam je,već poslije pregledam snimak zadnjih 10 krugova :roll:
Danas je previše staza van Evrope.Brazil,Japan,Kina,USA,Kanada i Australija su dovoljne.

A bilo je lijepo i ono kad znaš Ferrari,Mclaren pa Williams(Montoya i mali Schumi :oops: )Onda se Renault ubacio.

Inače na kraju 2 vozača koja sam u vakat prezirao završiše u mojoj ekipi pa sad navijam za njih :lol:
Ne samo to, vec su i automobili bili mnogo brzhi i lepshe zvuchali. Najbolji krugovi u Australiji:
2014 - Rosberg=1:32.478
2013 - Vettel=1:27.407
..............................
2004 - M.Schumacher=1:24.125

Pa koji se josh to sport zadovoljava koracima unazad od tri milje :?: slika

Avatar
Kawhi
Postovi: 17291
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Kawhi » 17 mar 2014, 01:13

MaGiCa je napisao/la: Ne samo to, vec su i automobili bili mnogo brzhi i lepshe zvuchali. Najbolji krugovi u Australiji:
2014 - Rosberg=1:32.478
2013 - Vettel=1:27.407
..............................
2004 - M.Schumacher=1:24.125

Pa koji se josh to sport zadovoljava koracima unazad od tri milje :?: slika
8 sekundi :o E ovo nisam znao :roll: :twisted:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Zaključano

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []