BitiSrcemVezan je napisao/la:Kada igrate sa Bosnom na EU, kako uspjevate održati održati tako dobre odnose i sa Austrijom i sa Turcima da vas nijedni ne napadnu ? I još pritom izgradite finu vojsku pa poosvajate ove okolne zemlje iako ste iste religije.
Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Šalji odmah diplomate u te dvije zemlje, da ti podižu relations i gledaj da kakve saveze sklopiš, posebno kada je neka jača zemlja iz okruženja u problemima, jer će tada prije sklopiti savez. Ali oprez, pazi da te ne uvuku u neki rat kojem u tom momentu nisi dorastao. Ni Osmanlijama, a ni Austriji, Bosna nije odmah meta, tako da imaš malo vremena da se dodvoriš jednim ili drugim. Ni Mađarska nije loš saveznik za početak, ali poslije ćeš vjerojatno njima biti rival. Poljska je isto odličan kandidat za savez. Ako se ne možeš dodvoriti Austriji, idi na to da sklopiš savezništvo sa nekim njihovim jačim neprijateljima ili rivalima i onda će dobro razmisliti prije nego te napadnu.
Turska je malo veći problem i najsigurnije ti je da imaš kakav savez sa više zemalja po osovini Austrija - Mađarska - Poljska - Napulj. Po mogućnosti sve od navedenih ali veća vjerojatnost je da ćeš morati birati između par njih jer će ići u rat međusobno.
Što se tiče osvajanja, Ragusa je najlakša i preporučujem da njih osvajaš prve jer će i Srbija pokušati isto. Falsificiraj claim i napadni ih. Oni su ti iznimno važni jer su Trade Node i najbolji izlaz na more. Ja se poslije toga dosta usredotočim na trgovinu jer tako dobijem dosta novca za vojsku, građevine i slično. Bosna u ovom ranom stadiju može imati finu vojsku od 8.000 ili 9.000. Šanse možeš poboljšati i savezom sa nekom manjom zemljom. Wallachia je idealna za to i obično se odazovu u rat odmah, plus što vojsku stave zajedno sa tvojom. Srbija također nije teška. Imaju vojsku od nekih 9.000 ali slabo opremljeni vođenu. Ti napadaš s jedne strane, Wallachia s druge. Prva bitka je najteža i probaj da se spojiš sa savezničkom vojskom i dočekaš srpsku defanzivno u nekoj brdovitoj provinciji ili preko rijeke - Bosna je dobro mjesto za ovu bitku a i Srbija će vojsku brzo poslati tu - jer ćeš tako dobiti bonus u borbi. Kada ih poraziš tu, tjeraj ih dok ne uništiš njihovu vojsku i onda samo ostavljaj posade za opsadu na svakoj njihovoj provinciji. Imaš tu opciju u igri i odvoji se dvije hiljade vojnika za svaku opsadu. Tako oni neće moći više regrutirati vojsku a ti ćeš brzo okupirati sve. Za Srbiju ti trebaju dva rata minimalno, da ih potpuno aneksiraš, možda i više ako igraš na Hard jer onda 'overextension' i 'aggressive expansion' mnogo više bole.
Genoa i Venecija će željeti Ragusu, kada je osvojiš, ali to se najbolje rješava ako uzmeš Savoy za saveznika. Možeš i Milan.