Dres reprezentacije BiH

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

bosnas_
Postovi: 4447
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la bosnas_ » 10 nov 2015, 08:41

dres je fenomenalan!

Avatar
bordo_Sarajevo
Postovi: 1889
Pridružen/a: 18 feb 2011, 09:06
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 10 nov 2015, 09:06

Puno hvala :salut: . Naruceno. NAPOKON da imam orginal dres ( pa i ako ne odemo na Euro pu pu pu ) :D duuugo se sdedilo :mrgreen:
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59749
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 10 nov 2015, 09:22

Irci nose Umbro?

Znači Umbro vs. Adidas, poguraće nas braća nijemci, moraju se izbjeći veliki gubici onoga ko se ne plasira :P
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
bordo_Sarajevo
Postovi: 1889
Pridružen/a: 18 feb 2011, 09:06
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 10 nov 2015, 09:23

slika

slika

Plavu su potrefili :thumbup:
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59749
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 10 nov 2015, 09:25

Samo mi se ne sviđa ovo prekrajanje na vrhu rukava, inače je najbolji dres koji smo imali.

Kada tu dođu EURO i UEFA stikeri, biće to još bolje.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59749
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 10 nov 2015, 09:35

isx je napisao/la:Kakva konstatacija "adidasovi dresovi nikada vise neće imati tri linije na rukavima". Poklopi se.
Interestingly, the Bosnia-Herzegovina Euro 2016 Home Kit features the classic positioning of the 3 Stripes on the shoulders and sleeves, instead of the sides of the shirt as seen on other Adidas Euro 2016 Kits including Germany and Spain.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
bordo_Sarajevo
Postovi: 1889
Pridružen/a: 18 feb 2011, 09:06
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 10 nov 2015, 09:38

Nadam se da ce brojevi biti bijeli, i da, grb je usiven
Zadnja izmjena: bordo_Sarajevo, dana/u 10 nov 2015, 12:59, ukupno mijenjano 1 put.
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 746
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la AlenHalilovic » 10 nov 2015, 10:17

Evo malo sam se preradio dres... ovo sam nabrzake uradio sa mobitelom zato se nemojte cuditi ako nesto krivo i ne jednako :D

slika
slika

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 33570
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 nov 2015, 10:21

Fazon je sto ova reprezentacija je zmajevi, a ne ljiljani. Ne bih ulazio u to kako je doslo do toga, najvise medijskim pricama. Ali su mediji uradili to da je reprezentacija sada sirom svijeta poznata kao dragonsi i to je to.

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 746
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la AlenHalilovic » 10 nov 2015, 10:30

tuzlak1987 je napisao/la:Fazon je sto ova reprezentacija je zmajevi, a ne ljiljani. Ne bih ulazio u to kako je doslo do toga, najvise medijskim pricama. Ali su mediji uradili to da je reprezentacija sada sirom svijeta poznata kao dragonsi i to je to.
Vecini je valjda jasno da taj nadimak "zmajevi" aludira na zmaja od Bosne Huseina Kapetana Gradascevica. "Zmaj od Bosne" je se cesto koristio u dadtim trenutcima u nasem rijecniku.
Zato je sira javnost to olahko preuzela od Marjan Mijajlovic. A mozda je Mijalovic upravo sa tom pozadinom koristio tu rijec jer je poznat sa nasim narodnim bicem.
Mogu oni biti zmajevi a ipak imati ljiljan na dresu. Jedno ne isljucuje drugo.

I jos nesto brate ova tema oko nadimka reprezentacije zmajevi-ljiljani je ista kao kod hrvatske reprzentacije vatreni-kockasti. Putpuno ista!
Mediji su uporno forsirali kockasti, kao sto su nasi mediji od pocetka forsirali ljiljani. O obadvoje se do danas dan jos uvijek od nekih medija forsira u BiH i Hrvatskoj. A narod Hrvatske i BiH su ipak preuzeli vatreni i zmajevi. Ljubav i emocije prema reprezentacije je tesko racionalno objasniti.

Slika govori vise od hiljadu rijeci.

slika
Zadnja izmjena: AlenHalilovic, dana/u 10 nov 2015, 10:58, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
SafetSajo
Postovi: 958
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la SafetSajo » 10 nov 2015, 10:36

bordo_Sarajevo je napisao/la:
Puno hvala :salut: . Naruceno. NAPOKON da imam orginal dres ( pa i ako ne odemo na Euro pu pu pu ) :D duuugo se sdedilo :mrgreen:

ovo izgleda samo za americko trziste
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6657
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 10 nov 2015, 10:36

Smor ste sa ljiljanom, shvatite da ga nikad necete viditi nigdje vise, a ne posebno na dresu repke jaooo
Podijeljena smo drzava i jednostavno ratni ljiljan tu mjesta nema. Cao dovidjenja zavrsite pricu o tome.
Idite mastajte negdje drugo
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 746
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la AlenHalilovic » 10 nov 2015, 10:40

JavierBosnia je napisao/la:Smor ste sa ljiljanom, shvatite da ga nikad necete viditi nigdje vise, a ne posebno na dresu repke jaooo
Podijeljena smo drzava i jednostavno ratni ljiljan tu mjesta nema. Cao dovidjenja zavrsite pricu o tome.
Idite mastajte negdje drugo
"Ratni ljiljan" :lol:
Ljiljani su za razliku ostala simbole ratnog doba znak mira, tolerancije i suzivota. Toliko o "ratu".

Avatar
bordo_Sarajevo
Postovi: 1889
Pridružen/a: 18 feb 2011, 09:06
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 10 nov 2015, 10:40

JavierBosnia je napisao/la:Smor ste sa ljiljanom, shvatite da ga nikad necete viditi nigdje vise, a ne posebno na dresu repke jaooo
Podijeljena smo drzava i jednostavno ratni ljiljan tu mjesta nema. Cao dovidjenja zavrsite pricu o tome.
Idite mastajte negdje drugo
To u tvojoj kuci..
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la MortemHz » 10 nov 2015, 10:44

JavierBosnia je napisao/la:Smor ste sa ljiljanom, shvatite da ga nikad necete viditi nigdje vise, a ne posebno na dresu repke jaooo
Podijeljena smo drzava i jednostavno ratni ljiljan tu mjesta nema. Cao dovidjenja zavrsite pricu o tome.
Idite mastajte negdje drugo
Nauci li se sta ljudino? :D ljijani su znak srednjovjekovne Bosne i dokaz da je Bosna postojala prije hiljadu godina
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
NYKnicks Fan
Postovi: 5577
Pridružen/a: 05 jan 2011, 12:17
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la NYKnicks Fan » 10 nov 2015, 10:52

Dres je beton, jede malu djecu. Fantasticno!

Avatar
SafetSajo
Postovi: 958
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la SafetSajo » 10 nov 2015, 10:53

http://www.goal.com/de/news/7173/galeri ... ny/6#photo

evo odprilike kako ce izgledat FONT imena i brojeva
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
jestamaji
Postovi: 17720
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la jestamaji » 10 nov 2015, 11:07

SafetSajo je napisao/la:http://www.goal.com/de/news/7173/galeri ... ny/6#photo

evo odprilike kako ce izgledat FONT imena i brojeva

da, ali po slikama na njemačkom dresu :mrgreen:

Avatar
SafetSajo
Postovi: 958
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la SafetSajo » 10 nov 2015, 11:36

jestamaji je napisao/la:
SafetSajo je napisao/la:http://www.goal.com/de/news/7173/galeri ... ny/6#photo

evo odprilike kako ce izgledat FONT imena i brojeva

da, ali po slikama na njemačkom dresu :mrgreen:

;) izvini nisam vidio


fontovi adidas dresova su u svake reprezentacije isti
tako da ce kod nas vjerovatno samo u zutoj boji :)
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
coelho41
Postovi: 15699
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la coelho41 » 10 nov 2015, 11:58

ma kakvi ljiljani dres nam prave stranci sta oni znaju sta nama ljiljan znaci, dobro je da smo ove zvijezde sa zastave izbjegli na dresu :mrgreen: jer kad ti neko pravi dres prvo ti zastavu i grb pogleda

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Fudo, husrefbeg, JavierBosnia, Kljukusar, rukometubih23, soccerfan, Sveti, Wolffire i 59 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []