Rekonstrukcija stadiona u BiH

nellic07
Postovi: 466
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 20 dec 2016, 17:07

Da li za narednu sezonu svi moraju imati reflektore ? Mladost ima u planu,vidimo i Vitez.Borac će ući i on ima.Što je s Radnikom i Krupom ?

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8156
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 20 dec 2016, 20:59

Moraju, ali već će se naći način kako da se to opet zaobiđe. Koliko se sjećam, takve su najave bile prije tri godine pa pojeo vuk magare. Volio bih da jednom, netko, u bilo kojem sportu u bilo kojoj državi ove regije, odluči držati se onog što je zacrtao. Ako nemaš uvjete, letiš.
Hayley <3

Avatar
Skojevska
Postovi: 2928
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Skojevska » 21 dec 2016, 12:06

**** ih reflektori neka rijese da svi klubovi u PL, Prvoj FBiH I Prvoj RS-a prvo imaju uslovne terene, pa tek onda reflektore i tribine.
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek
- TREBA NAĆ' INVESTITORA

nellic07
Postovi: 466
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 21 dec 2016, 23:26

Travnjaci su prioritet,a i natrkrivena tribina/e je važnija od reflektora.Tušanj ima reflektore pa Slobodu kad je domaćin na +35 stave da igra u 16 h,umjesto u 20 h

1921fcz
Postovi: 184
Pridružen/a: 09 nov 2016, 13:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 1921fcz » 22 dec 2016, 00:25

nellic07 je napisao/la:Travnjaci su prioritet,a i natrkrivena tribina/e je važnija od reflektora.Tušanj ima reflektore pa Slobodu kad je domaćin na +35 stave da igra u 16 h,umjesto u 20 h
Znam da Zeljeznicar nije mogao igrati nocne utakmice dok nije nabavio dodatni izvor napajanja elektricne energije. A jedna tekma kosta oko 4000-5000KM struje. Zeljo je to na grbavici rijesio agregatom koji potrosi 800KM.

Tako da su u Slobodi sigurno stedili sto se toga tice pa se igralo po danu.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3319
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 22 dec 2016, 00:45

Agregat se koristi za slucaj prekida napajanja strujom sa mreze jer utakmice se po pravilo ne bi smjela prekinuti u tom slucaju vec rasvjeta se smanji i pocinje se koristiti agregat. Željezničar agregat iznajmljuje za utakmice ako sam dobro primjetio. Zbog agregata Zeljeznicar ne placa manje za koristenje reflektora.

Jednom sa racunao potrosnju i generalno potrosnja el. energije za reflektore (rasvjetu koja se u tom trenutku proizvodi) tokom utakmice (oko tri sata) je mizerna i iznosi tek nekoliko stotina KM. Pravi trosak jeste obracunska snaga koja se placa u istom iznosu koristio reflektore jednom u mjesecu ili 10 puta i ona se racuna na osnovu toga koliko ce ti max kw/h u jednom trenutku u mjesecu biti potrosnja. Hajmo reci da stadion tokom utakmice trosi oko 400-500 kw/h to onda dodje za obracunsku snagu za jedan mjesec 8.000-10.000 KM iako je realnije da je potrosnja oko 300 kw/h (jedna rasvjetna sijalica na reflektoru generalno ima snagu oko 1-2 kw/h)
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 22 dec 2016, 01:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
avenija
Postovi: 10834
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 22 dec 2016, 00:51

@AnelZ nakon ove ugradnje brojaca i videonadzora na cijelom stadionu ima li ijedan zahtjev da BP ne ispunjava za Cat 4?
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA

Avatar
Lik
Postovi: 5592
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 22 dec 2016, 16:58

avenija je napisao/la:@AnelZ nakon ove ugradnje brojaca i videonadzora na cijelom stadionu ima li ijedan zahtjev da BP ne ispunjava za Cat 4?
Ih i te brojače i kamere spominju evo ima godina i po, a prstom se nije mrdnulo...
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Lik
Postovi: 5592
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 23 dec 2016, 19:49

Badrov: Gradski stadion u Vitezu uskoro ide u rekonstrukciju

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/badrov-g ... iju/218710
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Lakoste
Postovi: 7406
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lakoste » 25 dec 2016, 14:36

**** im hoteli majku, mogu napraviti 5 vrhunskih stadiona za ove pare da ispunjavaju sve uslove.

http://www.sa-c.net/news-archive/item/4 ... tistu.html

:puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:

1921fcz
Postovi: 184
Pridružen/a: 09 nov 2016, 13:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 1921fcz » 25 dec 2016, 15:09

AnelZ je napisao/la:Agregat se koristi za slucaj prekida napajanja strujom sa mreze jer utakmice se po pravilo ne bi smjela prekinuti u tom slucaju vec rasvjeta se smanji i pocinje se koristiti agregat. Željezničar agregat iznajmljuje za utakmice ako sam dobro primjetio. Zbog agregata Zeljeznicar ne placa manje za koristenje reflektora.

Jednom sa racunao potrosnju i generalno potrosnja el. energije za reflektore (rasvjetu koja se u tom trenutku proizvodi) tokom utakmice (oko tri sata) je mizerna i iznosi tek nekoliko stotina KM. Pravi trosak jeste obracunska snaga koja se placa u istom iznosu koristio reflektore jednom u mjesecu ili 10 puta i ona se racuna na osnovu toga koliko ce ti max kw/h u jednom trenutku u mjesecu biti potrosnja. Hajmo reci da stadion tokom utakmice trosi oko 400-500 kw/h to onda dodje za obracunsku snagu za jedan mjesec 8.000-10.000 KM iako je realnije da je potrosnja oko 300 kw/h (jedna rasvjetna sijalica na reflektoru generalno ima snagu oko 1-2 kw/h)
Zeljo koristi taj agregat da bi placao manje bas radi te potrosnje po jednoj utakmici koja je ogromna. I ne obracunava se kao obicna struja za koristenje reflektora nego kao industrijska koj je 3-4 puta skuplja od normalne. Znam kada se pricalo o tome i trazio se naci da se smnaji potrosnja da je jedini bio sa ovim agregatom. A jedini stadion koji ima rezervno napajanje struje je Grbavica.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15095
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 25 dec 2016, 16:03

Lakoste je napisao/la:**** im hoteli majku, mogu napraviti 5 vrhunskih stadiona za ove pare da ispunjavaju sve uslove.

http://www.sa-c.net/news-archive/item/4 ... tistu.html

:puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
Pa nece valjda ovaj fikic sto ima restoran negdje u njemackoj investirat 250 miliona hahaha, joj kakve suplje baca ovaj ajnadzic :lol: :roll:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Hrasno1921
Postovi: 2680
Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hrasno1921 » 25 dec 2016, 16:07

Sve sto se trenutno prica oko velikih ulaganja od strane stranih kompanija a ima veze sa opstinom Centar i Ajnadzicem je jedna obicna ubleha i suplja prica, kako od onog ulaganja u Kosevu do tog hotela, a i javnost ce biti ubzro upoznata sa tim fiktivnim firmama koje navodno treba da ulazu kao i clanovima SDA koji sjede u tim firmama i kompanijama ...
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15095
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 25 dec 2016, 16:10

Hrasno1921 je napisao/la:Sve sto se trenutno prica oko velikih ulaganja od strane stranih kompanija a ima veze sa opstinom Centar i Ajnadzicem je jedna obicna ubleha i suplja prica, kako od onog ulaganja u Kosevu do tog hotela, a i javnost ce biti ubzro upoznata sa tim fiktivnim firmama koje navodno treba da ulazu kao i clanovima SDA koji sjede u tim firmama i kompanijama ...
Svaki dan sa ajnadzicem neki projekti od 100-200 miliona, te kosevo te hoteli, a nikakve realnosti nema, bas ce neko doci i iskesirat tolko para, moze opcina odvojit kroz nekoliko godina par miliona, i usminkat kosevo da bude odlican stadion, medjutim ajnadzic samo spominje neke projekte sto su teski nekolko stotina miliona :crazy:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Signore
Postovi: 6885
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 25 dec 2016, 19:49

1921fcz je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Agregat se koristi za slucaj prekida napajanja strujom sa mreze jer utakmice se po pravilo ne bi smjela prekinuti u tom slucaju vec rasvjeta se smanji i pocinje se koristiti agregat. Željezničar agregat iznajmljuje za utakmice ako sam dobro primjetio. Zbog agregata Zeljeznicar ne placa manje za koristenje reflektora.

Jednom sa racunao potrosnju i generalno potrosnja el. energije za reflektore (rasvjetu koja se u tom trenutku proizvodi) tokom utakmice (oko tri sata) je mizerna i iznosi tek nekoliko stotina KM. Pravi trosak jeste obracunska snaga koja se placa u istom iznosu koristio reflektore jednom u mjesecu ili 10 puta i ona se racuna na osnovu toga koliko ce ti max kw/h u jednom trenutku u mjesecu biti potrosnja. Hajmo reci da stadion tokom utakmice trosi oko 400-500 kw/h to onda dodje za obracunsku snagu za jedan mjesec 8.000-10.000 KM iako je realnije da je potrosnja oko 300 kw/h (jedna rasvjetna sijalica na reflektoru generalno ima snagu oko 1-2 kw/h)
Zeljo koristi taj agregat da bi placao manje bas radi te potrosnje po jednoj utakmici koja je ogromna. I ne obracunava se kao obicna struja za koristenje reflektora nego kao industrijska koj je 3-4 puta skuplja od normalne. Znam kada se pricalo o tome i trazio se naci da se smnaji potrosnja da je jedini bio sa ovim agregatom. A jedini stadion koji ima rezervno napajanje struje je Grbavica.
Kad ste kod tog. Sloboda Uzice je objavila da njih jedna utakmica izadje 65 eura pod reflektorima ako se ne varam, koji euro-gore dolje.

Mozda je kod nas skuplje zbog drugacijeg zakona o obracunu, ali mislim da je ipak isplativo na nekoj godisnjoj bazi.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3319
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 25 dec 2016, 20:08

1921fcz je napisao/la:
Zeljo koristi taj agregat da bi placao manje bas radi te potrosnje po jednoj utakmici koja je ogromna. I ne obracunava se kao obicna struja za koristenje reflektora nego kao industrijska koj je 3-4 puta skuplja od normalne. Znam kada se pricalo o tome i trazio se naci da se smnaji potrosnja da je jedini bio sa ovim agregatom. A jedini stadion koji ima rezervno napajanje struje je Grbavica.
Uopste nije dozvoljeno napajanje kroz agregate osim ako je doslo do prekida napajanja iz mreze jer on ne moze producirati dovoljnu snagu kao napajanje iz primarne mreze niti je dovoljno pouzdano. UEFA pravilnik to isto kaze jer agregati se koriste iskljucivo u slucaju prekida napajanje iz primarne mreze i tada se iluminacija smanjuje za 1/3. To sto se sve pricalo je bilo iskljucivo na forumima te FK Željezničar nije izasao u javnost sa tim informacijama osim sto UEFA zahtjeva nabavku agregata za rezervno napajanje reflektora elektricnom energijom.

Sve podatke o cijeni el. energije po kw/h mozes pronaci na internetu i izracunati. Kao sto sam rekao, cijena napajanja jedne utakmice je niska i iznosi svega nekoliko stotina KM i naravno da sam gledao cijenu za ostalu potrosnju, a ne domacinstva. Cijena za napajanje iznosi oko 450 KM za tri sata (no sigurno i manje jer sam uzeo apsolutno najvecu cijenu koju ima EPBiH + 500 kw/h tako da je moguce da cijena bude niska kao npr. 100-200 KM), no obracunska snaga za 500 kw/h iznosi 10.000 KM za mjesec dana (6000 KM za 300 kw/h).

Mislim, ako imas neki izvor koji je izravno potvrdjen od strane kluba za tvoju tezu onda ga podijeli ovdje pa da vise ne dijelim pogresne informacije :)

Avatar
sajo10
Postovi: 8958
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 26 dec 2016, 19:19

Počelo izvođenje radova na postavci video nadzora na Stadionu Grbavica

FK Željezničar nastavlja sa infrastrukturnim projektima koji će modernizovat stadion, a danas je počelo izvođenje radova na postavci video nadzora i alarma na Stadionu Grbavica.

U posljednjih godinu dana FK Željezničar je implementirao nekoliko važnih infrakturutnih projekata. U proljeće ove godine, nakon niza rekonstrukcija zapadne i južne tribine, Stadion Grbavica je dobio dozvolu za odigravanje evropskih utakmica, tačnije uvršten je u kategoriju 2 shodno Pravilniku UEFA-e o kategorizaciji stadiona.

Jedan od uslova za uvrštavanje Stadiona u kategoriju 3 je postavljanje video nadzora. Prva faza postavljanja video nadzora i alarma počela je danas, a ona podrazumijeva postavku nadzora na lokacije:

U i ispred prostorija administracije
Plavi salon
Svlačionica
Glavni ulaz na Stadion
Parking
Ulaze na zapadnu tribinu
Novinarsku ložu

Video nadzorom će biti obuhvaćena kompletna zapadna tribina sa VIP ložom. Radove izvodi kompanija Gama AA koja će vršiti nadzor 24 sata. Također, u proteklom periodu su završeni radovi na postavci alarma i video nadzora u i ispred prostorija Omladinske škole FK Željezničar.
:tokralju: :tokralju:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 7851
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 26 dec 2016, 21:34

Ima moj komsija Zuhdija jaci videonador :lol:a stolar :rol:

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15095
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 26 dec 2016, 21:36

Sarajlijica1946 je napisao/la:Ima moj komsija Zuhdija jaci videonador :lol:a stolar :rol:
Znam ja jednog lika sto stara kupuje sir od njega i mlijecne proizvode, on ima videonadzor ko vi tj. nema ga :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 26 dec 2016, 21:42

Sarajlijica1946 je napisao/la:Ima moj komsija Zuhdija jaci videonador :lol:a stolar :rol:
:urnebes: :lol: :rol: :rol: :tokralju:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []