Rekonstrukcija stadiona u BiH
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Da li za narednu sezonu svi moraju imati reflektore ? Mladost ima u planu,vidimo i Vitez.Borac će ući i on ima.Što je s Radnikom i Krupom ?
- badblueboylivno
- Postovi: 8156
- Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
- Lokacija: EU :rolajz:
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Moraju, ali već će se naći način kako da se to opet zaobiđe. Koliko se sjećam, takve su najave bile prije tri godine pa pojeo vuk magare. Volio bih da jednom, netko, u bilo kojem sportu u bilo kojoj državi ove regije, odluči držati se onog što je zacrtao. Ako nemaš uvjete, letiš.
Hayley <3
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
**** ih reflektori neka rijese da svi klubovi u PL, Prvoj FBiH I Prvoj RS-a prvo imaju uslovne terene, pa tek onda reflektore i tribine.
Sloboda ili ništa.
- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek
- TREBA NAĆ' INVESTITORA
- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek
- TREBA NAĆ' INVESTITORA
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Travnjaci su prioritet,a i natrkrivena tribina/e je važnija od reflektora.Tušanj ima reflektore pa Slobodu kad je domaćin na +35 stave da igra u 16 h,umjesto u 20 h
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Znam da Zeljeznicar nije mogao igrati nocne utakmice dok nije nabavio dodatni izvor napajanja elektricne energije. A jedna tekma kosta oko 4000-5000KM struje. Zeljo je to na grbavici rijesio agregatom koji potrosi 800KM.nellic07 je napisao/la:Travnjaci su prioritet,a i natrkrivena tribina/e je važnija od reflektora.Tušanj ima reflektore pa Slobodu kad je domaćin na +35 stave da igra u 16 h,umjesto u 20 h
Tako da su u Slobodi sigurno stedili sto se toga tice pa se igralo po danu.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Agregat se koristi za slucaj prekida napajanja strujom sa mreze jer utakmice se po pravilo ne bi smjela prekinuti u tom slucaju vec rasvjeta se smanji i pocinje se koristiti agregat. Željezničar agregat iznajmljuje za utakmice ako sam dobro primjetio. Zbog agregata Zeljeznicar ne placa manje za koristenje reflektora.
Jednom sa racunao potrosnju i generalno potrosnja el. energije za reflektore (rasvjetu koja se u tom trenutku proizvodi) tokom utakmice (oko tri sata) je mizerna i iznosi tek nekoliko stotina KM. Pravi trosak jeste obracunska snaga koja se placa u istom iznosu koristio reflektore jednom u mjesecu ili 10 puta i ona se racuna na osnovu toga koliko ce ti max kw/h u jednom trenutku u mjesecu biti potrosnja. Hajmo reci da stadion tokom utakmice trosi oko 400-500 kw/h to onda dodje za obracunsku snagu za jedan mjesec 8.000-10.000 KM iako je realnije da je potrosnja oko 300 kw/h (jedna rasvjetna sijalica na reflektoru generalno ima snagu oko 1-2 kw/h)
Jednom sa racunao potrosnju i generalno potrosnja el. energije za reflektore (rasvjetu koja se u tom trenutku proizvodi) tokom utakmice (oko tri sata) je mizerna i iznosi tek nekoliko stotina KM. Pravi trosak jeste obracunska snaga koja se placa u istom iznosu koristio reflektore jednom u mjesecu ili 10 puta i ona se racuna na osnovu toga koliko ce ti max kw/h u jednom trenutku u mjesecu biti potrosnja. Hajmo reci da stadion tokom utakmice trosi oko 400-500 kw/h to onda dodje za obracunsku snagu za jedan mjesec 8.000-10.000 KM iako je realnije da je potrosnja oko 300 kw/h (jedna rasvjetna sijalica na reflektoru generalno ima snagu oko 1-2 kw/h)
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 22 dec 2016, 01:17, ukupno mijenjano 1 put.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
@AnelZ nakon ove ugradnje brojaca i videonadzora na cijelom stadionu ima li ijedan zahtjev da BP ne ispunjava za Cat 4?
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ih i te brojače i kamere spominju evo ima godina i po, a prstom se nije mrdnulo...avenija je napisao/la:@AnelZ nakon ove ugradnje brojaca i videonadzora na cijelom stadionu ima li ijedan zahtjev da BP ne ispunjava za Cat 4?
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Badrov: Gradski stadion u Vitezu uskoro ide u rekonstrukciju
Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/badrov-g ... iju/218710
Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/badrov-g ... iju/218710
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
**** im hoteli majku, mogu napraviti 5 vrhunskih stadiona za ove pare da ispunjavaju sve uslove.
http://www.sa-c.net/news-archive/item/4 ... tistu.html

http://www.sa-c.net/news-archive/item/4 ... tistu.html
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Zeljo koristi taj agregat da bi placao manje bas radi te potrosnje po jednoj utakmici koja je ogromna. I ne obracunava se kao obicna struja za koristenje reflektora nego kao industrijska koj je 3-4 puta skuplja od normalne. Znam kada se pricalo o tome i trazio se naci da se smnaji potrosnja da je jedini bio sa ovim agregatom. A jedini stadion koji ima rezervno napajanje struje je Grbavica.AnelZ je napisao/la:Agregat se koristi za slucaj prekida napajanja strujom sa mreze jer utakmice se po pravilo ne bi smjela prekinuti u tom slucaju vec rasvjeta se smanji i pocinje se koristiti agregat. Željezničar agregat iznajmljuje za utakmice ako sam dobro primjetio. Zbog agregata Zeljeznicar ne placa manje za koristenje reflektora.
Jednom sa racunao potrosnju i generalno potrosnja el. energije za reflektore (rasvjetu koja se u tom trenutku proizvodi) tokom utakmice (oko tri sata) je mizerna i iznosi tek nekoliko stotina KM. Pravi trosak jeste obracunska snaga koja se placa u istom iznosu koristio reflektore jednom u mjesecu ili 10 puta i ona se racuna na osnovu toga koliko ce ti max kw/h u jednom trenutku u mjesecu biti potrosnja. Hajmo reci da stadion tokom utakmice trosi oko 400-500 kw/h to onda dodje za obracunsku snagu za jedan mjesec 8.000-10.000 KM iako je realnije da je potrosnja oko 300 kw/h (jedna rasvjetna sijalica na reflektoru generalno ima snagu oko 1-2 kw/h)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Pa nece valjda ovaj fikic sto ima restoran negdje u njemackoj investirat 250 miliona hahaha, joj kakve suplje baca ovaj ajnadzicLakoste je napisao/la:**** im hoteli majku, mogu napraviti 5 vrhunskih stadiona za ove pare da ispunjavaju sve uslove.
http://www.sa-c.net/news-archive/item/4 ... tistu.html
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
- Hrasno1921
- Postovi: 2680
- Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
- Lokacija: Nahorevska 248.
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Sve sto se trenutno prica oko velikih ulaganja od strane stranih kompanija a ima veze sa opstinom Centar i Ajnadzicem je jedna obicna ubleha i suplja prica, kako od onog ulaganja u Kosevu do tog hotela, a i javnost ce biti ubzro upoznata sa tim fiktivnim firmama koje navodno treba da ulazu kao i clanovima SDA koji sjede u tim firmama i kompanijama ...
1921'
U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !
U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Svaki dan sa ajnadzicem neki projekti od 100-200 miliona, te kosevo te hoteli, a nikakve realnosti nema, bas ce neko doci i iskesirat tolko para, moze opcina odvojit kroz nekoliko godina par miliona, i usminkat kosevo da bude odlican stadion, medjutim ajnadzic samo spominje neke projekte sto su teski nekolko stotina milionaHrasno1921 je napisao/la:Sve sto se trenutno prica oko velikih ulaganja od strane stranih kompanija a ima veze sa opstinom Centar i Ajnadzicem je jedna obicna ubleha i suplja prica, kako od onog ulaganja u Kosevu do tog hotela, a i javnost ce biti ubzro upoznata sa tim fiktivnim firmama koje navodno treba da ulazu kao i clanovima SDA koji sjede u tim firmama i kompanijama ...
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Kad ste kod tog. Sloboda Uzice je objavila da njih jedna utakmica izadje 65 eura pod reflektorima ako se ne varam, koji euro-gore dolje.1921fcz je napisao/la:Zeljo koristi taj agregat da bi placao manje bas radi te potrosnje po jednoj utakmici koja je ogromna. I ne obracunava se kao obicna struja za koristenje reflektora nego kao industrijska koj je 3-4 puta skuplja od normalne. Znam kada se pricalo o tome i trazio se naci da se smnaji potrosnja da je jedini bio sa ovim agregatom. A jedini stadion koji ima rezervno napajanje struje je Grbavica.AnelZ je napisao/la:Agregat se koristi za slucaj prekida napajanja strujom sa mreze jer utakmice se po pravilo ne bi smjela prekinuti u tom slucaju vec rasvjeta se smanji i pocinje se koristiti agregat. Željezničar agregat iznajmljuje za utakmice ako sam dobro primjetio. Zbog agregata Zeljeznicar ne placa manje za koristenje reflektora.
Jednom sa racunao potrosnju i generalno potrosnja el. energije za reflektore (rasvjetu koja se u tom trenutku proizvodi) tokom utakmice (oko tri sata) je mizerna i iznosi tek nekoliko stotina KM. Pravi trosak jeste obracunska snaga koja se placa u istom iznosu koristio reflektore jednom u mjesecu ili 10 puta i ona se racuna na osnovu toga koliko ce ti max kw/h u jednom trenutku u mjesecu biti potrosnja. Hajmo reci da stadion tokom utakmice trosi oko 400-500 kw/h to onda dodje za obracunsku snagu za jedan mjesec 8.000-10.000 KM iako je realnije da je potrosnja oko 300 kw/h (jedna rasvjetna sijalica na reflektoru generalno ima snagu oko 1-2 kw/h)
Mozda je kod nas skuplje zbog drugacijeg zakona o obracunu, ali mislim da je ipak isplativo na nekoj godisnjoj bazi.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Uopste nije dozvoljeno napajanje kroz agregate osim ako je doslo do prekida napajanja iz mreze jer on ne moze producirati dovoljnu snagu kao napajanje iz primarne mreze niti je dovoljno pouzdano. UEFA pravilnik to isto kaze jer agregati se koriste iskljucivo u slucaju prekida napajanje iz primarne mreze i tada se iluminacija smanjuje za 1/3. To sto se sve pricalo je bilo iskljucivo na forumima te FK Željezničar nije izasao u javnost sa tim informacijama osim sto UEFA zahtjeva nabavku agregata za rezervno napajanje reflektora elektricnom energijom.1921fcz je napisao/la:
Zeljo koristi taj agregat da bi placao manje bas radi te potrosnje po jednoj utakmici koja je ogromna. I ne obracunava se kao obicna struja za koristenje reflektora nego kao industrijska koj je 3-4 puta skuplja od normalne. Znam kada se pricalo o tome i trazio se naci da se smnaji potrosnja da je jedini bio sa ovim agregatom. A jedini stadion koji ima rezervno napajanje struje je Grbavica.
Sve podatke o cijeni el. energije po kw/h mozes pronaci na internetu i izracunati. Kao sto sam rekao, cijena napajanja jedne utakmice je niska i iznosi svega nekoliko stotina KM i naravno da sam gledao cijenu za ostalu potrosnju, a ne domacinstva. Cijena za napajanje iznosi oko 450 KM za tri sata (no sigurno i manje jer sam uzeo apsolutno najvecu cijenu koju ima EPBiH + 500 kw/h tako da je moguce da cijena bude niska kao npr. 100-200 KM), no obracunska snaga za 500 kw/h iznosi 10.000 KM za mjesec dana (6000 KM za 300 kw/h).
Mislim, ako imas neki izvor koji je izravno potvrdjen od strane kluba za tvoju tezu onda ga podijeli ovdje pa da vise ne dijelim pogresne informacije
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Počelo izvođenje radova na postavci video nadzora na Stadionu Grbavica
FK Željezničar nastavlja sa infrastrukturnim projektima koji će modernizovat stadion, a danas je počelo izvođenje radova na postavci video nadzora i alarma na Stadionu Grbavica.
U posljednjih godinu dana FK Željezničar je implementirao nekoliko važnih infrakturutnih projekata. U proljeće ove godine, nakon niza rekonstrukcija zapadne i južne tribine, Stadion Grbavica je dobio dozvolu za odigravanje evropskih utakmica, tačnije uvršten je u kategoriju 2 shodno Pravilniku UEFA-e o kategorizaciji stadiona.
Jedan od uslova za uvrštavanje Stadiona u kategoriju 3 je postavljanje video nadzora. Prva faza postavljanja video nadzora i alarma počela je danas, a ona podrazumijeva postavku nadzora na lokacije:
U i ispred prostorija administracije
Plavi salon
Svlačionica
Glavni ulaz na Stadion
Parking
Ulaze na zapadnu tribinu
Novinarsku ložu
Video nadzorom će biti obuhvaćena kompletna zapadna tribina sa VIP ložom. Radove izvodi kompanija Gama AA koja će vršiti nadzor 24 sata. Također, u proteklom periodu su završeni radovi na postavci alarma i video nadzora u i ispred prostorija Omladinske škole FK Željezničar.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!
- Sarajlijica1946
- Postovi: 7851
- Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
- Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ima moj komsija Zuhdija jaci videonador :lol:a stolar 
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Znam ja jednog lika sto stara kupuje sir od njega i mlijecne proizvode, on ima videonadzor ko vi tj. nema gaSarajlijica1946 je napisao/la:Ima moj komsija Zuhdija jaci videonador :lol:a stolar
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."
- MortemHz
- Interni moderator
- Postovi: 53068
- Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
- Lokacija: Sarajevo
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Sarajlijica1946 je napisao/la:Ima moj komsija Zuhdija jaci videonador :lol:a stolar
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.






